Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Výživa kočky a kotěte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Výživa kočky a kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 10:59:16
Odpovědět s citátem

K naší úžasné, krásné a roztomilé kočičce Suzi jsme si před třemi týdny přivezli nádherné rozpustilé kotě Nancy. Suzi je už dospělá kastrovaná kočička a tak by měla jíst dospělácké granulky. Nancy je ale skoro čtyřměsíční mrně a dávám jí samozřejmě kotěcí (oboje Hill's). Holky ale baští zásadně z nesprávných mističek.
Myslím, že důležitější je výživa kotěte, proto jsem začala dávat větší dávku kotěcích a menší dospěláckých, ale chtěla jsem se zeptat na názor, jak výživu našich dvou divošek vyřešit. Můžu obě krmit jen kotěcími? Nebude Suzi po nich moc přibírat?
Teď jsme měli trochu práci vrátit Suzi do figury, protože po dobu naší dovolené ji opatrovníci z obavy, aby netrpěla hladem, překrmili v takovou naši mazlivou kuličku. Ale už je to zase v normě, Nancy ji prohání a tak to rychle schodila. Mám ale obavy, aby po těch kotěcích granulkách zase nezačala tloustnout.
Dík za rady
Dagmar, Suzi a mrňavý tygr Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 14:06:57
Odpovědět s citátem

Ahoj Dagmar, řešila jsem to taky, dávala jsem ze začátku jen kotěcí, oni spolu dost běhaj, takže pohybem to Daník "vypotil". a teď asi od 5měsíců-Ádi je půl roku- to mají namíchaný půl na půl a jak dojedou zásobu, přejdu už na dospělácký. A jak se holky zkamarádily? Napiš deníček. Ahojky, podrbání čičinkám.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 15:23:18
Odpovědět s citátem

Ahoj Jančo,
tak asi taky zůstaneme u toho míchání.
Holky se skamarádily rychle. Nejdříve jsem měla strach, jak Suzi Nancinku přijme, protože první den syčela a sekala nejen Nancy, ale i mě. Pak se holky daly dohromady, ale Suzi se mnou ještě pár dní moc nemluvila. Teď už je to úplně dobrý, Suzi je zase můj největší mazel. Zato Nancy se občas chová, jako kdyby v bytě byla jen Suzi a nás přehlíží. Se Suzinkou si hraje, no, spíš se perou, kočkujou, prohání navzájem z jednoho konce bytu na druhý. Suzi je úžasná teta, o Nancy se stará, pořád ji sleduje, dává na ni pozor. Včera večer ujely Nancince nohy po podlaze a sklouzla pod piáno, kde se šprajcla zadní nožičkou pod pedály. Hned začala naříkat a první, kdo u ní byl, byla Suzi. Když jsme Nancinku vyprostili, hned ji očuchala, jestli je v pořádku.
Je legrace je pozorovat, jaké mají mezi sebou vztahy. Suzi občas považuje za nutné Nancinku pořádně očistit. Hygiena nade vše!!! A začne Nancinku usilovně olizovat. Té se to většinou moc nelíbí a snaží se utéct. Suzi si ji ale přidrží packou, Nancy ji dá facku, Suzi jí to oplatí a už se perou.
Lepší než televize, zejména teď, když je plná těch pitomých malých a velkých bratrů.
Ale to určitě znáš, máte doma asi taky docela veselo. My Nancince říkáme malý tygl a každý večer hrajem na honěnou, na lovenou a na schovávanou (tu mají nejraději). Super zábava. Za týden chceme vzít Nancy poprvé k babičce na zahradu. Už se těším, jak ji budeme honit v trávě. Doufám, že bude hezky.
Tak jdu nasypat kombinovanou dávku do dvou mističek (aby se holky nehádaly) a posílám pusu těm tvým kočičákům.
Dagmar, Suzi a malý tygl Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 16:02:24
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:
Zato Nancy se občas chová, jako kdyby v bytě byla jen Suzi a nás přehlíží. Se Suzinkou si hraje, no, spíš se perou, kočkujou, prohání navzájem z jednoho konce bytu na druhý. Suzi je úžasná teta, o Nancy se stará, pořád ji sleduje, dává na ni pozor.


Ahoj Dagi, my máme setřičku Nancynky, Nitušku a musím říct, že je to u nás stejné... Evil or Very Mad My jste tam od krmení a čistění záchůdků a občas jsme dobří, když Aaronek spinká a my Nitce svítíme laserovým světýlkem na podlaze nebo si hrajeme s různými hračkami... Laughing
Aaronek je pro Nitku prostě kámoš a lidi? Tss... Wink Laughing


Naposledy upravil Olivka dne 31. 8. 2005 16:23:15, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 16:03:39
Odpovědět s citátem

Já jsem to vyřešila tak, že staršímu dávám granule na vyvýšené místo. Míchání kotěcích a dospěláckých granulí bych nedoporučovala, protože jsem četla, že kotěcí granule nejsou pro dospěláky dobré na ledviny. Ale nevím, co je na tom pravdy.... Confused
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
minda2005



Založen: 27.02.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: California

Předmět: krmeni kocky a kotete
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2005 19:40:18
Odpovědět s citátem

Kazdy den resim na chlup stejne dilema - starsi Minde (rok a 3 mesice) "dospele" granule, mladsi Bettynce (5 mesicu) "koteci" a do toho se jeste Minde snazim davat granule na hairball, protoze na to docela trpi Confused. Je to fuska uhlidat, aby dazda jedla ze SVE misticky a vetsinou to stejne neuhlidam. Tak mam alespon vsechny granule od jedne znacky. Obe vypadaji vyborne, ani jedna neni tlusta nebo naopak hubena, maji krasnou srst, zadne zazivaci potize (az na ty Mindiny hairball obcas) ani prujmy, tak si rikam, ze to snad neni na zavadu, to jak mi v tom holky delaji "hokej" Very Happy
=lida= (minda2005 - Spook, Minda, Betty)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2005 6:58:41
Odpovědět s citátem

samozřejmě ,že ideál je nemíchat, ale kam si vyskočí Daník, tam si vyleze i Áďa a fakt se to nedá uhlídat, V životě je málo věcí ideálních. A tak si myslím, že když mají namíchaný superprémiový granule, tak se zase tolik stát nemůže.Vždyť si vemte, jsou kočky venkovní ,které jsou krmeny zbytky lidských jídel, jsou kočky krmené whiskasama atd. Myslím, že tento jediný malý prohřešek-míchání kotěcích a dospěláckých granulí- není až tak zásadní. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2005 7:20:11
Odpovědět s citátem

Vidím, že v tom nejsme sami, ale souhlasila bych s Jančou. Dokud byla doma dcera, tak se snažila to přes den trochu hlídat, ale moc se nedařilo. To by u misek musela sedět jako dráb. Dneska šla do školy a tak tam holky budou celý den samy. A doteď se nám je nepodařilo vychovat, aby věděly, která je jejich mistička. Také v noci bylo slyšet chroupání a cvakání - to Suzi mlsala z mističky Nancinky (ta má umělohmotnou - Suzi má kovovou a tak přívěsek na jejím obojku o kovovou cinká, kdežto o plastovou cvaká). Vyvýšené místo by možná pomohlo, aby malá nejedla dospělácký, ale větší zlobivka s jídlem je Suzi. Od první chvíle si přivlastnila kotěcí granulky a ty nevím, kam bych před ní schovala, aby k nim mohla jen Nancinka.
Takže myslím, že dám zapravdu Janče, že snad opravdu kvalitní granulky nebudou vadit.
Tímto dotazem jsem vlastně jen chtěla zjistit, jestli někdo ten oříšek nerozlousknul a nemá nějaký fígl, jak kočičandy naučit papat ty správné granulky.
Jo, a ještě mám jeden postřeh: Suzi odmala ráda honí granulky po podlaze. Pacičkou si vytáhne granulku z mističky a pak už se jen baví. Nakonec ale granulku zbaští, nenechá ji válet na zemi. A tuhle zábavu zatím provozuje jen a pouze se svýma dospěláckýma granulkama. Ty kotěcí ještě neprohnala, i když v kotěcím věku to s nimi samozřejmě začínala. Zajímavé, že!
Tak kočky, dobrou chuť!
Dagmar, Suzi a tygl Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2005 7:12:54
Odpovědět s citátem

Já to řeším tak, že dospělácké granulky nechávám k dispozici všem kočkám (myslím, že víc škodí dospělým kočkám kotěcí než naopak) celý den a několikrát za den podle možnosti koťátku nabídnu hrst kotěcích granulek (dospělé kočky mezitím buď zavřu do jiné místnosti, nebo hlídám aby neujídaly).
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2005 7:26:54
Odpovědět s citátem

Jája napsal:
Já to řeším tak, že dospělácké granulky nechávám k dispozici všem kočkám (myslím, že víc škodí dospělým kočkám kotěcí než naopak) celý den a několikrát za den podle možnosti koťátku nabídnu hrst kotěcích granulek (dospělé kočky mezitím buď zavřu do jiné místnosti, nebo hlídám aby neujídaly).


Proč škodí dospělým kočkám kotěcí granulky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2005 15:38:02
Odpovědět s citátem

Krátkodobě neškodí, ale při delším podávání zatěžuji játra a ledviny.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top