Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krytí kočičky s PP

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: Krytí kočičky s PP
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 12:22:06
Odpovědět s citátem

Nedávno jsem obdržela email tohoto znění (zkopírováno):

Dobrý den,
na internetu jsem našla Vaši nabídku kocourka ke krytí. Máme kočičku s PP bez uchovění a chětli bychom kotátka bez PP. Kočička má 8 měsíců a začíná se nám mrouskat, proto hledáme vhodného ženicha.
Francová Michaela


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad no coment
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 15:16:47
Odpovědět s citátem

opravdu pěkné Sad .........
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Krytí kočičky s PP
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 18:32:25
Odpovědět s citátem

pazik napsal:
Nedávno jsem obdržela email tohoto znění (zkopírováno):

Dobrý den,
na internetu jsem našla Vaši nabídku kocourka ke krytí. Máme kočičku s PP bez uchovění a chětli bychom kotátka bez PP. Kočička má 8 měsíců a začíná se nám mrouskat, proto hledáme vhodného ženicha.
Francová Michaela


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad no coment


Dobrý den,

no moc pěkné to není, ale snažila jste se třeba místo toho zveřejňování i změnit její náhled na věc? On se stejně někdo najde kdo jí ho nakryje i kocourem s PP. Těch inzerátů prodáme koťátka bez PP, po rodičích s PP je víc než dost a hodně pochybuji o tom, že by všechna ta koťátka byla důsledkem jen opravdu nějakého nedopatření a proto jim nebyl udělen PP.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krytí kočičky s PP
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 19:12:29
Odpovědět s citátem

No jakoby Vás to překvapovalo ... určitě víte, že se to prostě děje, takže proč to rozčarování? Že si někdo dovolil reagovat na Váš inzerát?

Víte, ono je to těžké, protože spousta lidí, kteří si kočku pořídí, prostě nehloubá nad tím, že kocour s PP nemůže krýt kočky bez PP. Ostatně někteří ani nevědí, co vlastně PP znamená a proč se dávají i kočkám určeným na mazlíka, bez výstaních ambicí.

Když se občas snažím šířit osvětu o tom, proč nesekat koťata bez papírů, ať už na potomcích s PP, nebo po rodičích s PP, setkávám se s reakcí, že proč by nemohli a kdesi cosi , a to nemluvím o křížení plemen, a vždycky si odůvodní, proč si ten jeden, dva roztomilé vrhy po své krásce či krasavci odchovat.

Bezpapíráci byli, jsou a budou. Zveřejňováním mailů se to nezmění. Spíš by to chtělo opravdu zmínit, proč to nejde s poukázáním na práci odvedenou chovateli na těch konkrétních plemenech. Ono pokud lidé nechápou princip PP a chovu, nepřijde jim výše uvedený dotaz ničím divný.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: Krytí kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 13:01:03
Odpovědět s citátem

Já osobně do kupní smlouvy dávám podmínku kastrace a předložení protokolu od veterináře, zároveň maximálně kupujícího poučím co to znamená. Já žádný inzerát nikde nemám, že bych poskytovala kocourka ke krytí neboť jeden je kastrát, druhý mladistvý a zbývající dva nejsou vyšetřeni na HCM tudíž s nimi zatím nekryji ani svoje ani cizí kočičky. Našla naše stránky, na ty reagovala.
Paní, která email zaslala mi na další otázky vůbec neodpověděla, tudíž předpokládám nebo spíše jsem přesvědčena, že moc dobře ví co dělá a že to není správné. Vložila jsem to sem z důvodu, že případný chovatel který dotyčné kočičku prodal a má vše řádně ošetřeno v kupní smlouvě by mohl zareagovat. Já se snažila zjistit alespoň jméno kočičky, ale bohužel reakce žádná.
No jestli jsem se někoho dotkla, že jsem to sem zkopírovala tak to pardón to se fakt omlouvám, ale já osobně bych byla ráda kdyby mě někdo poskytl informaci co se děje s mým odchovem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Krytí kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 17:01:52
Odpovědět s citátem

pazik napsal:

No jestli jsem se někoho dotkla, že jsem to sem zkopírovala tak to pardón to se fakt omlouvám, ale já osobně bych byla ráda kdyby mě někdo poskytl informaci co se děje s mým odchovem.


Já bych byla taky ráda, kdyby někdo, komu jsem prodala kotě a on začal s ním množit bezpapíráky, abych se o tom dozvěděla-tohle mám ve smlouvě zakázáno pod vysokou pokutou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 21:46:04
Odpovědět s citátem

Paziku, bohužel jde o to, že spoustě chovatelů (byť bych je raději dala do uvozovek) je úplně fuk, co se děje s jejich koťaty, pro ně starost končí odchodem z domu. Pak jsou další, který nevidí žádný problém v tom, že na jejich kočce se odchovávají koťata bez PP... A těm, kterým to jedno není a přijdou na to, nenadělají nic, pokud majitel tak krapet počítá s něčím nekalým a smlouvu o prodeji podepíše manžel, poněvadž on ho kupuje manželce k narozeninám. Takže s každým vrhem se bohužel učím, co do smlouvy doplnit a na co si dávat pozor, rozhodně tedy na to, že kupní smlouvu mi podepíše osobně pouze ten, na něhož jsou všechny doklady na kotě i smlouva psány - a nenadělá se stížností na odchov bezpapíráků nic ani SCHK, poněvadž když to řešíte a daná osoba uprostřed!!! kárného řízení vystoupí z SCHK, tedy FIFe, tak je vysmátá. V BOEC ji vzali s otevřenou náručí... Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Krytí kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 9:45:31
Odpovědět s citátem

pazik napsal:
Já osobně do kupní smlouvy dávám podmínku kastrace a předložení protokolu od veterináře, zároveň maximálně kupujícího poučím co to znamená. Já žádný inzerát nikde nemám, že bych poskytovala kocourka ke krytí neboť jeden je kastrát, druhý mladistvý a zbývající dva nejsou vyšetřeni na HCM tudíž s nimi zatím nekryji ani svoje ani cizí kočičky. Našla naše stránky, na ty reagovala.
Paní, která email zaslala mi na další otázky vůbec neodpověděla, tudíž předpokládám nebo spíše jsem přesvědčena, že moc dobře ví co dělá a že to není správné. Vložila jsem to sem z důvodu, že případný chovatel který dotyčné kočičku prodal a má vše řádně ošetřeno v kupní smlouvě by mohl zareagovat. Já se snažila zjistit alespoň jméno kočičky, ale bohužel reakce žádná.
No jestli jsem se někoho dotkla, že jsem to sem zkopírovala tak to pardón to se fakt omlouvám, ale já osobně bych byla ráda kdyby mě někdo poskytl informaci co se děje s mým odchovem.


Všechno, co tu bylo napsáno o smlouvách je sice "super", navíc postup Zdenky asi velmi správný.
Jen bych to řešila spíše jinou cestou. Buď bych se zde jen zeptala, jestli někdo neprodával kotě této dotyčné osobě a pokud by se někdo ozval, tak bych to již řešila přímo s ním. Je správné, že to řešíte a vadí Vám to, já se jen moc neztotožňuji se zvoleným postupem. Embarassed
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 10:00:22
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Paziku, bohužel jde o to, že spoustě chovatelů (byť bych je raději dala do uvozovek) je úplně fuk, co se děje s jejich koťaty, pro ně starost končí odchodem z domu. Pak jsou další, který nevidí žádný problém v tom, že na jejich kočce se odchovávají koťata bez PP... A těm, kterým to jedno není a přijdou na to, nenadělají nic, pokud majitel tak krapet počítá s něčím nekalým a smlouvu o prodeji podepíše manžel, poněvadž on ho kupuje manželce k narozeninám. Takže s každým vrhem se bohužel učím, co do smlouvy doplnit a na co si dávat pozor, rozhodně tedy na to, že kupní smlouvu mi podepíše osobně pouze ten, na něhož jsou všechny doklady na kotě i smlouva psány - a nenadělá se stížností na odchov bezpapíráků nic ani SCHK, poněvadž když to řešíte a daná osoba uprostřed!!! kárného řízení vystoupí z SCHK, tedy FIFe, tak je vysmátá. V BOEC ji vzali s otevřenou náručí... Rolling Eyes


Ona dobrá, fungující smlouva je problém, pokud nepodepisujete před notářem - neověřený podpis může každý zpochybnit i u soudu, pokud kotě NENÍ čipované, pak ani nedokážete, že je to právě ono zvíře ze smlouvy, pokud nejsou ve smlouvš sankce taky nic nezmůžete - smlouva je složitá věc a amatérskou smlouvu dobrý právník většinou dokáže rozsekat na nudle. A k odchovům bez PP - já s nimi nesouhlasím, bez PP neodchovávám. ale zase na druhou stravnu, pokud někdo není členen nějaké organizace a nedává na PP takový důraz a pokud je mu prodáno zvíře bez omezení - je jen na něm, zda chce nebo nechce ochovávat zvířata s PP a nebo jen prostě kočky. Nejsou mezi chovateli bez PP jen samí zločinci, někteří mají zvířata ve větším "pořádku " než ti organizovaní a nedělejme si iluze že pod jednou velkou organizacíí jsou jen slušní a před pod druhou zde zmiňovanou, malou jen samí lumpové a grázlové a odpadlíci. Tak to není. Všechno je také o toleranci, je to o dodržování smluv - to jsem si vyzkoušela na vlastní kůži, že smlouvy a dohody jsou pro některé jen kus papíru nebo jen slova do větru Crying or Very sad a že je to velký boj, domoci se svého práva a člověk ač vyhraje, stejně je
" poražený " - protože je za hajzla, co běhá k právníkům a chce se domoci svého práva třeba soudně a pomluva hodně udělá. kočičky jou prima, jen to kolem je někdy pěknej hnus.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 10:20:01
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:


Ona dobrá, fungující smlouva je problém, pokud nepodepisujete před notářem - neověřený podpis může každý zpochybnit i u soudu, pokud kotě NENÍ čipované, pak ani nedokážete, že je to právě ono zvíře ze smlouvy, pokud nejsou ve smlouvš sankce taky nic nezmůžete - smlouva je složitá věc a amatérskou smlouvu dobrý právník většinou dokáže rozsekat na nudle. A k odchovům bez PP - já s nimi nesouhlasím, bez PP neodchovávám. ale zase na druhou stravnu, pokud někdo není členen nějaké organizace a nedává na PP takový důraz a pokud je mu prodáno zvíře bez omezení - je jen na něm, zda chce nebo nechce ochovávat zvířata s PP a nebo jen prostě kočky. Nejsou mezi chovateli bez PP jen samí zločinci, někteří mají zvířata ve větším "pořádku " než ti organizovaní a nedělejme si iluze že pod jednou velkou organizacíí jsou jen slušní a před pod druhou zde zmiňovanou, malou jen samí lumpové a grázlové a odpadlíci. Tak to není. Všechno je také o toleranci, je to o dodržování smluv - to jsem si vyzkoušela na vlastní kůži, že smlouvy a dohody jsou pro některé jen kus papíru nebo jen slova do větru Crying or Very sad a že je to velký boj, domoci se svého práva a člověk ač vyhraje, stejně je
" poražený " - protože je za hajzla, co běhá k právníkům a chce se domoci svého práva třeba soudně a pomluva hodně udělá. kočičky jou prima, jen to kolem je někdy pěknej hnus.


Jano, jistě máte pravdu, ale s tím množením kočiček bez PP nesouhlasím, i kdyby je měli v sebelepším pořádku. Teď jste mě mohla příkladně navést na to, že já také nedodržím svoji smlouvu, protože na ní nemám ověřený podpis, tak o nic nejde. (berte to prosím v uvozovkách)
Ano, spousta lidí může nebo také má kočičky třeba v mnohem lepším stavu i podmínkách, než kdejaký papírový množitel. Ale najde se spousta dobrých chovatelů a pokud si někdo množí bezpapíráky jen pro radost, pak to dojde do toho stádia, že inzerují např. britskou kočku bez PP, ale já už tam nevidím žádný rozdíl ve stavbě těla od evropské. Má jen modrou barvu, ale do britky daleko. Sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 11:43:30
Odpovědět s citátem

Jano, jistě máte pravdu, ale s tím množením kočiček bez PP nesouhlasím, i kdyby je měli v sebelepším pořádku. Teď jste mě mohla příkladně navést na to, že já také nedodržím svoji smlouvu, protože na ní nemám ověřený podpis, tak o nic nejde. (berte to prosím v uvozovkách)
Ano, spousta lidí může nebo také má kočičky třeba v mnohem lepším stavu i podmínkách, než kdejaký papírový množitel. Ale najde se spousta dobrých chovatelů a pokud si někdo množí bezpapíráky jen pro radost, pak to dojde do toho stádia, že inzerují např. britskou kočku bez PP, ale já už tam nevidím žádný rozdíl ve stavbě těla od evropské. Má jen modrou barvu, ale do britky daleko. Sad[/quote]

Ale to jste špatně četla, já nepsala, že je SPRÁVNÉ nedodržovat smlouvu, na které je neověřený podpis - psala jseem, že ji každý dobrý právník, když dojde ke skutečnému sporu snadno zpochybní. Chtěla jsem tím říct, že udělalt funkční smlouvu je velmi, velmi těžké Exclamation Já osobně si myslím a snažím se sama dodržovat i smlouvy ÚSTNÍ. Se zahraniční, velmi prestižní chovatelkou, nyní mám takovou mlouvu " na hubu " a já osobně ji dodržím a ona mi věří. V ČR ale džentlmenské dohody mnohdy neplatí - to mám vyzkoušeno, nejsou často dodržovány ani smlouvy písemné a když se poškozený ozve, má o " popularitu" postaráno. To jsem zažila i slyšela. Takže vymáhání smluv je tady opravdu dost náročné.
K PP nebo bez PP - my chovatelé stavíme mnohdy nad zdraví onen lidmi vysněný "typ" - kočce je ale promiňte jedno, jestli má uši velké nebo malé - hlavně že slyší a nemá v nich svrab. Je jí jedno jesttli má oko modré nebo dostatečně měděné - hlavně že vidí a má oči zdravé, kočce je jedno jestli vypadá jako britka a nebo jako kočka domácí - hlavně že je zdravá, najezená a v pohodě. Chov je hra chovatelů zlepšovat něco, co kočkám k lepšímu a štastnějšímu životu / ba někdy naopak Crying or Very sad / podle mého většinou nepřispěje - něco většího, něco menšího, delšího, víc barevného atd. atd. Je to radost a koníček pro mne, nepřeceňujme, pokud nešletchtíme masný skot pro výživu lidstva, tuhle "šlechtitelskou " činost a nevnucujme náš pohled na věc ostatním - ti to nemusí cítit stejně, zvířatům, pokud jsou chována s ohledem na zdraví, to neškodí. A teď mě "chovatelé " cupujte Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 12:23:13
Odpovědět s citátem

Jano, četla jsem dobře, taktéž jsem to dobře pochopila!! Proč je tam asi ještě uvedeno berte to v uvozovkách?? Wink
Ale teď Vás budu "cupovat" i já - kočkám je to myslím opravdu úplně jedno. Z mého pohledu to vidím tak, že existují opravdu i ti slušní chovatelé, kteří nežijí jen výstavami a snaží se odchovávat kvalitní linie po zdravotní stránce a ano, záleží jim určitě i na typovosti dané kočky, ale výstavy berou třeba jen jako nutnost pro dosažení svého cíle, ale ne proto, aby ostatním dokazovali, jakou mají super kočku. Vkládají do testování svých koček nemalé výdaje,....i ty potřebné výstavy něco stojí a pak se najde někdo, kdo si jen tak bezhlavě množí a nějaké nemoci ho vůbec neruší a o zbytku ani nemluvě. To považuji já, jako takové znehodnocení chovateské práce. Bavím se o chovatelích, ne o těch, pro které jsou peníze až na prvním místě. Nikomu nic nevnucuji, nikoho do ničeho nenutím.
A po pravdě nevím, jak by se líbilo Vám, kdybych si od Vás pořídila kočičku a pak si jen tak množila,...... Question
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 12:47:54
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
a pak se najde někdo, kdo si jen tak bezhlavě množí a nějaké nemoci ho vůbec neruší a o zbytku ani nemluvě. To považuji já, jako takové znehodnocení chovateské práce.


Zcela evidentně se najdou chovatelé s PP, které tento přístup taky netrápí, jak se zrovna omílá v jiném místním vláknu - testování HCM a přístup některých chovatelů.

Je to celé jen v lidech. A trochu mě mrzí, že když se tu občas nadhodí téma mít či nemít koťata, většina sem chodících chovatelů mlčí o zdravotních rizicích, max. přihodí příspěvek na téma PP a bez PP, protože se jich to zrovna netýká a já jako nechovatelka, nemnožitelka se snažím vysvětlit, co tu je za rizika. A přiznávám na rovinu, že někdy je to marné.

Problém nespočívá v tom, jestli kočka má či nemá PP, ale ve zdraví a celkovém přístupu dotyčného a je jedno, jestli chovatele, či množitele.

O tom, zda dochází ke znehodnocování chovatelské práce, nepolemizuji. Myslím, že za jednotlivými plemeny je velký kus práce, takže bezhlavé množení a v horším případě i křížení plemen je o ničem, bohužel.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 13:14:38
Odpovědět s citátem

April, ano, se vším souhlasím. Leč, celou dobu mám na mysli pouze ty slušné chovatele. To, že existuje i to další víme všichni a výše jsem to přirovnala k tomu, že jsou u takových lidí peníze až na prvním místě a ostatní je jim jedno. Takové, ale nepovažuji za solidní a je na každém, od koho si pořídí koťátko.
S tím, že většina chovatelů si jen přečte a víc informací "nepustí" jsem už v tom příspěvku na HCM myslím také patřičně okomentovala Sad .
Ale díky, že to zachraňujete a informace z principu podáte Very Happy
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 15:16:32
Odpovědět s citátem

Z mého pohledu to vidím tak, že existují opravdu i ti slušní chovatelé, kteří nežijí jen výstavami a snaží se odchovávat kvalitní linie po zdravotní stránce a ano, záleží jim určitě i na typovosti dané kočky, ale výstavy berou třeba jen jako nutnost pro dosažení svého cíle, ale ne proto, aby ostatním dokazovali, jakou mají super kočku. Vkládají do testování svých koček nemalé výdaje,....i ty potřebné výstavy něco stojí a pak se najde někdo, kdo si jen tak bezhlavě množí a nějaké nemoci ho vůbec neruší a o zbytku ani nemluvě. To považuji já, jako takové znehodnocení chovateské práce. Bavím se o chovatelích, ne o těch, pro které jsou peníze až na prvním místě. Nikomu nic nevnucuji, nikoho do ničeho nenutím.
A po pravdě nevím, jak by se líbilo Vám, kdybych si od Vás pořídila kočičku a pak si jen tak množila,...... Question[/quote]

" Typovost " - ta se měří/srovnává na výstavách. Kdyby si lidé šlechtili jen doma, jednotného typu či přiblížení se k typu by těžce dosáhli. Standard je vytvořen pro porovnávání / posuzování / na výstavách.
Jsou ale i tací, kteří na výstavy nejezdí a prostě jen chtějí odchovat roztomilá koťátka - pokud jsou zvířata zdravá a dobře živená, nelze ani proti tomu nic namítat.
A k množení, mě děsí množení ať s PP nebo bez PP a proto svá zvřata vesměs prodávám jako domácí mazlíčky/společníky. A jsem zase u dodržování smluv Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top