Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

B.A.R.F.


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 20:59:49
Odpovědět s citátem

Je tu už pár příspěvků na tohle téma ... chce to opravdu jen hledat ... vlevo v menu zadejte BARF bez teček ...

namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3218&highlight=barf
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2753&highlight=barf

A jen odpovím - nekrmíme tak, protože 2 kočky ze 3 odmítají syrové maso jinak, než jen jako občasnou mňamku. Když jsem zkoušela dávat syrové maso, tak kocour navíc po něm dost zvracel. Takže kočky to vyřešily za mě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 22:18:14
Odpovědět s citátem

Tei,

o krmení B.A.R.F. už toho bylo v různých diskusích popsáno hodně , takže jen podotknu, že mezi původní kočkovitou šelmou a současnými kočkami je značný rozdíl. Tu původnost zejména vyšlechtěným kočkám lidé hodně ubrali.

Je to asi jako kdyby se nám dnes doporučila strava pravěkého lovce....kus masa na ohni, bobule, kořínky.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 22:43:19
Odpovědět s citátem

O této metodě vyšla knížka, vydala ji Grada a jmenuje se B.A.R.F.
Píše se o tom také na www.baron.cz

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0

- nechá se tam koupit i zajímavá kniha

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-medicina-pro-psy-kocky-8931-k-KK000016.html
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 14:06:04
Odpovědět s citátem

Ahoj,

ja krmim touto metodou. Nie dlho, kocura mam nejakych 8 mesiacov. Zatial mam tu najlepsiu skusenost, kocur nemal nijaky zdravotny problem, prijma surovu stravu s nadsenim, konzervu uz nijaku nezozerie, granulky si da obcas ked uz je velmi hladny a nic ine nema.
Nasla som si uz svoj system, vsetko mi zaberie minimum casu. Viem co mu davam, chuti mu to, vyzera vynikajuco a ma strasne vela energie.

S nazorom Luci 04 absolutne nesuhlasim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 14:14:00
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Ahoj,

ja krmim touto metodou. Nie dlho, kocura mam nejakych 8 mesiacov. Zatial mam tu najlepsiu skusenost, kocur nemal nijaky zdravotny problem, prijma surovu stravu s nadsenim, konzervu uz nijaku nezozerie, granulky si da obcas ked uz je velmi hladny a nic ine nema.
Nasla som si uz svoj system, vsetko mi zaberie minimum casu. Viem co mu davam, chuti mu to, vyzera vynikajuco a ma strasne vela energie.

S nazorom Luci 04 absolutne nesuhlasim.


Emily, můžete blíže popsat svoji krmnou metodu? Konkrétně čím krmíte, v jakém množství, zda přidáváte nějaké doplňky-vitamíny, minerály atp.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 15:19:47
Odpovědět s citátem

Krmim velmi jednoducho, jedna policka v mrazaku je kocurova. Tam mu do desiatovych sackov pripravim jedlo, ktore zamrazim. Sacok zauzlim, čast nad uzlikom odstrihnem. Na každý balicek nalepim malu nalepku aby som vedela o co ide, lebo ked je to zmrazene neda sa to niekedy dobre rozoznat. Je to skladne a prehladne.
Do sackov mu balim maso: kura, morku, hovadzinu, kralika, hovadzie srdce, jazyk, kuracie a kacacie srdiecka a zaludky. Ryby. Každý vecer dostane kocur jeden balicek cisto masovy, je to okolo 75 g.
Okrem toho dostane rano este balicek, ktory obsahuje pomlete kuracie krky, nastruhanu zeleninu a trosilinku vareneho burgulu. Pomletych krkov je tam asi 60 gramov, zvysnych 15 gramov je zelinana a burgul pol na pol.
Robim tak, aby zelenina (najcastejsie mrkva) + burgul tvorili 10% dennej davky, zvysok kosti a maso. Kuracie krky maju prilis vysoky podiel kosti k masu, preto druhy balicek ktory dostava kocur vecer uz obsahuje len maso ci vnutornosti, tak aby bol pomer masa ku kostiam rozumny.
Viem, ze sa tvrdi ze obiloviny nemaju v strave pre macky co robit, ale dospela som k nazoru, ze v minimalnom mnozstve, kedze kocur granule takmer neje ich musim davat. Ak by prijimal len bielkoviny bude mu to zatazovat oblicky, preto potrebuje ako zdroj energie aj tuky a sacharidy, preto ten burgul.
Do sacku s pomletymi krkmi pridam sem tam po rozmrazeni kusok masla alebo oleja lysovaneho za studena. Sem tam dam celu kapslicku vitaminu E z prirodnych zdrojov, kocur to zje ani nevie ako. Vždy davam do zmesi aj trochu vody.
No a denne tam primiesam cajovu lyzicku prasku zostavenu podla knihy: Prirodni medicina pro psy a kocky. Je tam najma pangamin, lecitin a kelp. Raz za pol roka to roztlciem v maziari, hotove to je za 20 minut. Skladujem v ladnicke a kazde rano len nasypem a zamiesam.
Raz do tyzdna surove zltko, bielko uvarim. Nie preto lebo by som sa bala ze pride o B vitamin, kedze v pangamine ho ma dostatok, ale preto ze je to potom mazlave. Nedavat bielok mi pride chyba, kedze je to vyborne stravitelna bielkovia, ktorej spracovanie nevytvara takmer nijake toxiny.
No a co este, sem tam Pribinacik, jogurt. Nic zlozite.
Som macaci zaciatocnik, napriek tomu verim, ze ak to macka prijma je pre nu surova strava to najlepsie. Nie som hazarder, mam uz toho dost nacitane. Svojho kocura absolutne milujem a krmim ho tak ako som presvedcena ze je najlepsie. Zatial nemam dovod uvazovat o zmene.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 15:25:40
Odpovědět s citátem

Nic neměňte-je to tak skvělé a myslím, že přesně podle zásad B.A.R.F. Nejlepším důkazem je zdraví vašeho kocoura a chuť, s kterou to přijímá. Gratuluju, že jste měla odvahu s tím začít. Dáváte i syrové maso?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 15:33:24
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Nic neměňte-je to tak skvělé a myslím, že přesně podle zásad B.A.R.F. Nejlepším důkazem je zdraví vašeho kocoura a chuť, s kterou to přijímá. Gratuluju, že jste měla odvahu s tím začít. Dáváte i syrové maso?



Davam LEN surove maso. Nevarim nic. Jeden druh ryby som mu kedysi trochu povarila, ale uz ju nechce ani varenu ani surovu. Ostatne ryby zje surove bez problemov.

Nebolo tazke zacat s BARF, kedze mi to davalo hlavu a patu, kocur bol zdravy a tento sposob krmenia okamzite prijal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 15:36:07
Odpovědět s citátem

Víte, teď to opravdu nemyslím nijak špatně, spíš jen se musím pousmát nad tou tzv. přirozenou stravou Very Happy

Maso OK, ale bulgur, nastrouhaná zelenina, máslo, olej lisovaný za studena, kapsle vitamínu E, pangamin, lecitin, řasy, pribiňáček, jogurt Smile nevím, prostě mně přijde, že tohle má k té přirozené stravě strašně daleko .... člověk ví, co kočce dává a není tam nic závadného, to je jasné, ale prostě nevím, přijde mi to takové ... vlastně jako lidský nápad a lidský výmysl (což ale potvrzuje, slova Luci04, že současná kočka i její jídelníček, je už úplně někde jinde).

Ale myslím, že je to zajímavě sestavený jídelníček, v němž mohou někteří hledat inspiraci.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 15:46:49
Odpovědět s citátem

April napsal:
Víte, teď to opravdu nemyslím nijak špatně, spíš jen se musím pousmát nad tou tzv. přirozenou stravou Very Happy

Maso OK, ale bulgur, nastrouhaná zelenina, máslo, olej lisovaný za studena, kapsle vitamínu E, pangamin, lecitin, řasy, pribiňáček, jogurt Smile nevím, prostě mně přijde, že tohle má k té přirozené stravě strašně daleko .... člověk ví, co kočce dává a není tam nic závadného, to je jasné, ale prostě nevím, přijde mi to takové ... vlastně jako lidský nápad a lidský výmysl (což ale potvrzuje, slova Luci04, že současná kočka i její jídelníček, je už úplně někde jinde).

Ale myslím, že je to zajímavě sestavený jídelníček, v němž mohou někteří hledat inspiraci.


Aha no vidite, ja si myslim, ze je to vyborna nahrada prirodzenej stravy.
Niektore doplnky ktore pouzivam, davam len preto ze myslim, ze su prospesne nie preto ze by boli aby kocka ostala zdrava nevyhnutna.

Ja naopak nemam odvahu krmit macku granulami a konzervami. Naozaj nie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 16:01:22
Odpovědět s citátem

Ano. Přesně. NÁHRADA přirozené stravy. Pouze náhrada...

Nebo snad - odmyslím-li, že současná domestikovaná a mnohdy vyšlechtěná kočka - má k té původní divoké dost daleko - měly kočkovité šelmy v přírodě možnost jíst máslo? Vitaminové preparáty? Zeleninu tak, jak ji známe dnes?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 16:29:52
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Ano. Přesně. NÁHRADA přirozené stravy. Pouze náhrada...

Nebo snad - odmyslím-li, že současná domestikovaná a mnohdy vyšlechtěná kočka - má k té původní divoké dost daleko - měly kočkovité šelmy v přírodě možnost jíst máslo? Vitaminové preparáty? Zeleninu tak, jak ji známe dnes?


Preco by mala mat sucasna macka k tej divokej daleko? Myslite si ze jej genotyp presiel vyraznou zmenou? V nijakom pripade!
Macky zeru hlodavce, jasterice, hmyz. V zaludku korysti maju obiloviny, zeleninu....

Samozrejme ze davam kocurovi NAHRADU prirodzenej stravy. Kto z nas akoze nedava NAHRADU prirodzenej stravy? Otazka je, akej kvality je ta nahrada.

Vitaminove doplnky ktore pouzivam su vyhradne prirodneho povodu, ziadna syntetika.
Ja netvrdim ze strava ktoru kocurovi davam je rovnako dobra aka by bola jeho prirodzena potrava. Ale snazim sa priblizit co najviac.

Viete ak si mam vybrat ci budem krmit kocura tak ako krmim, alebo mu ponuknem uprazene cosi, vyrobene bohvie z coho a pripadne este pocukrovane BHA a BHT, niecim co je tak nabyte sacharidmi, obsahuje minimum vody, konzervanty a farbiva, synteticke vitaminy, nemam co riesit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 17:03:00
Odpovědět s citátem

Ano, to je právě ono. Všichni, ať už krmíme čímkoliv, krmíme pouze náhradou původní přirozené stravy původní divoké kočky.
Protože dnes už je asi zcela nemožné získat původní, chemií a jinými příměsmi neovlivněnou, "čistou "stravu.

A nedělám si iluze, že syrové maso z jatečních zvířat, vykrmených převážně průmyslově vyrobenými krmivy, je o mnoho lepší než granule či konzervy, totéž se týká zeleniny ( roste v umělými hnojivy vyživované půdě) nebo mléčných výrobcích.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 17:06:17
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Ano, to je právě ono. Všichni, ať už krmíme čímkoliv, krmíme pouze náhradou původní přirozené stravy původní divoké kočky.
Protože dnes už je asi zcela nemožné získat původní, chemií a jinými příměsmi neovlivněnou, "čistou "stravu.

A nedělám si iluze, že syrové maso z jatečních zvířat, vykrmených převážně průmyslově vyrobenými krmivy, je o mnoho lepší než granule či konzervy, totéž se týká zeleniny ( roste v umělými hnojivy vyživované půdě) nebo mléčných výrobcích.


No to je pravda. Najlepsie by to bolo bez tych hnojiv, hormonov atd.
Teraz sa snazim zohnat aspon BIO pecienku a oblicky, kedze tam sa tych skodlivin hromadi najviac.

Napriek tomu si myslim, ze moja strava je zdravsia ako komercne krmiva.
Ale to je kazdeho osobna vec cim krmi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:10:11
Odpovědět s citátem

Já osobně na reklamu příliš nedám, více-méně jí přímo nevěřím a z principu řadu věcí, na které je masivní reklama, já prostě nekoupím ani náhodou, protože je mi jasné, že v ceně za to zboží tu reklamu zaplatím. Když mě známá sportovkyně bude přesvědčovat, že jakási čokoládovo-oříšková pomazánka na vece bílého chleba je jediné to pravé ořechové a nejskvělejší pro mé zdraví, energii a blalblabla.... tak já jí prostě věřit nebudu a nekoupím si to. Když mě bude reklama přesvědčovat, že budu celý rok nemocná, když nebudu pít denně já i moje rodina actimel, tak si ho prostě nekoupím, protože i bez něj jsme zdraví. Atd. atd.....

Takže taky příliš nevěřím těm "bio" výrobkům, kde je cena kolikrát xnásobně vyšší než nebio. Já jim prostě nevěřím. Jo, kdyby v mém okolí byl někdo, o kom bych věděla, že chová dobytek na pastvinách, co nejsou hnojené nějakým svinstvem, pěstuje zeleninu postaru (ačkoliv nevím, zda to dnes vůbec jde), tak bych si i byla ochotná za to připlatit. Jinak tomu prostě nevěřím.

Před lety švagrová koupila telecí od známé ze Šumavy, kde skutečně se dobytek pase na loukách, a nemělo to chybu, fakt že to bylo jednoznačně znát. Pak je to o něčem jiném a jsem ochotná připlatit.

S tou salmonelou si nerozumí ani veterináři-jeden řekne, bacha na ni, druhý řekne, že kočka a pes jsou odolní. V B.A.R.F. se vychází z toho, že prý zvířata krmená výhradně syrovou stravou mají pH v žaludku takové, že zničí všechny parazity, salmonelu nevyjímaje.

Já s touhle metodou krmení koketuju už hodně dlouho, líbí se mi. Našemu psu taky. Ale co máme povídat, je to i o pohodlnosti a čase-je rychlejší nasypat granule nebo vysypat do misky konzervu, než se připravovat s masem, zeleninou, doplňky stravy-mimochodem, Emily, co je to ten kemp a kde se to kupuje? Když mám koček 8 a na příchod deváté čekám, tak mám obavy, že tohle krmení by už bylo pro mě časově i finančně příliš nákladné...

Ale věřím tomu, že by se našlo dost koček, které by pro to zvedly tlapky, kdyby se jich někdo ptal Wink .[/b]
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:17:23
Odpovědět s citátem

http://www.vitaland.cz/produkt.asp?nl_product_id=165
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:30:12
Odpovědět s citátem

tif napsal:
http://www.vitaland.cz/produkt.asp?nl_product_id=165


Díky TIF-pochopila jsi, že nechci stanovat, ale přidávat do jídla minerály Wink Laughing Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: barf
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 19:36:50
Odpovědět s citátem

Ahoj...
Začetla jsem se do téhle diskuze a dost mě zaujala.
co se týče moderní a původní kočky, její zaludek se nezměnil, její požadavky taky ne. To jen všechno měníme my. Kočka musí mít krásnou srst, ideální postavu. tohle všechno je jen lidský výmysl. Kočce je to úpně jedno.
Takže jestli jí někdo dává syrové, myslím si, že dělá jen dobře.
Já to mám doma od přítele zakázané, ale co oči nevidí, to srdce nebolí, takže když vařím, tak jim kousek syrového kuřecího podstrčím a kočky kupodivu stále žijou. Čím to asi bude? Žeby tím, že volně žijící kočky loví ptáky? a ty sežerou se vším všudy. nebo co myš? Taky syrová, s chlupama, se všemi blafy v žaludku, co sežrala.. A kočka kupodivu žije.
A že jim Emily přidává vitamíny a minerály je, myslím si, důležité. samotné maso ne vše obsahuje. My ani nevíme, co venkovní kočky baští. Takového ptáka uloví, vyválí to v hlíně, než se jí po podaří zabít, takže maso, kůže, peří, obsah ptačího žaludku, vnitřnosti, hlína, bakterie, tráva a kdoví, co ještě.

No a co se týče BIO výrobků, já tomu nevěřím vůbec, a to z toho důvodu, že stačí, aby na nehnojenou zeleninu napršelo a BIO je pryč. Těch hnusů, co je v ovzduší, je tolik, že nehnojení, nepotřikování pesticidy a kdoví čím nepomůže, aby bylo zdravé, ale pouze, aby bylo zdravější.

Mnohem víc BIO je to, co si vypěstujete ve skleníku, kde to zaléváte čistou vodou atd.
Druhá věc je něco, co roste/žije v horách, kde je jiné ovzduší, ale jak často se k takovému dostaneme a kolik to stojí?

Já krmím granulema a konzervama spíš z mojí rozmazlenosti. Nechce se mi chystat jim syrové. konzervy jsou prostě kombinace naší lenosti a toho, že obsahují vše potřebné.

Klaním před Emily, protože není líná věnovat čas kočenám i v přípravě stravy, je to pro mě projev toho, že má svoje čičiny opravdu moc ráda a je ochotna pro ně udělat cokoliv a dát jim to, co je pro ně přirozené v tom našem nepřirozeném světě(bytě).

PS Tei: udělejte si svůj názor. Když budete krmit BARF, budete vedět, co číča jí. Když jí to nebude vyhovovat, vždy je nějaká vyhovující alternativa, třeba ta konzervová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: barf
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 20:24:10
Odpovědět s citátem

mystiquefleur napsal:

co se týče moderní a původní kočky, její zaludek se nezměnil, její požadavky taky ne. To jen všechno měníme my. Kočka musí mít krásnou srst, ideální postavu. tohle všechno je jen lidský výmysl. Kočce je to úpně jedno.


Nechci Vám do toho moc rýpat, ale to že má nebo nemá kočka pěknou srst, ji tak úplně jedno taky není Wink Pěkná srst znamená, že je kočka zdravá, že ji nic nechybí. Pokud ta srst je špatná, plstnatá,...tak té kočce eividentně něco chybí. Stejně tak u lidí, pokud se jim lámou vlasy, nehty,..něco jim chybí a první projev je na kůži a kožních derivátech.

Kdesi jsem četla, že u lidí trvá 3 generace, než se žaludek přispůsobí novému typu stravy, myslím, že u těch koček to nebude o tolik jinde, takže já bych se přikláněla spíš k tomu, že dnešní kočky domácí domácí už ten žaludek mají opravdu trochu jinde, než ty kočky domácí venkovní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 20:43:41
Odpovědět s citátem

Stále však mají své geny, které se mění, ale kočky jsou šelmy a šelmami zůstanou.
Myslím si, že jejich žaludky se nezměnily. Člověk se vyvinul z opice po milionech let, a kočce bude nějaký delší čas také trvat, než se výraznějí změní. Třeba se z nich za miliony let vyvinou kočky alá Kocour z Červeného trpaslíka, ale v dnešní době k tomu mají opravdu daleko.

A přizpůsobení lidského žaludku bych tu moc netahala, protože dost lidí jsou prasata a je jim jedno, co jí...
To by kočka neudělala, pokud by nebyla opravdu nucena. Už jste viděli kočku, která se láduje hambáčema v mekáči? Já ne! Dám Bartovi kousek párku a čumí na mě, co za humus mu dávám. a já to jím. Jsem taky vlastně prase! Ale kočka si své zachovává. Očichá, cítí hnus, nejí. My vidíme, žereme!

Kdyby kočce syrové maso nevyhovovalo, nežrala by ho. Bohužel lidi nikdo nenutí jíst McBlafy a žaludek si přizpůsobujeme dobrovolně. kočku nutíme jíst granule a konzervy, její žaludek se musí přizpůsobit.

Takže když někdo dává kočkám syrové, pouze je vrací zpět k tomu, co má v genech. Dopřává jim být šelmou...

PS: doporučuju film SuperSize Me!!! A uvidíte, jak rychle se dokáže lidský žaludek přizpůsobit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: syrové vs. konzerva
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 20:47:22
Odpovědět s citátem

Právě mě napadlo vyzkoušet, čemu dá samotná kočka přednost, když bude mít na výběr. Syrové vs. konzerva. Až budu vařit, vyzkouším a pak napíšu.

Bohužel věřím v úspěšnost konzervy díky možným aromatům a kdoví čemu, co ošálí kočičí smysly a instinkty nebo jejich zvyk na konzervy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: syrové vs. konzerva
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 21:46:09
Odpovědět s citátem

mystiquefleur napsal:
Právě mě napadlo vyzkoušet, čemu dá samotná kočka přednost, když bude mít na výběr. Syrové vs. konzerva. Až budu vařit, vyzkouším a pak napíšu.

Bohužel věřím v úspěšnost konzervy díky možným aromatům a kdoví čemu, co ošálí kočičí smysly a instinkty nebo jejich zvyk na konzervy



No já bych na úspěšnost konzervy nesázela,moje by se určitě vrhly na syrové,to je bez debat.100gkonzervu,nebo kapsičku jim dělím na tři díly a nesnědí to,tj.30g na kočku.když dám syrové maso 100g na porci,tak se po něm jenom zapráší a to i Matějovi,který má s jídlem problém-mlsný kocour Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 0:34:11
Odpovědět s citátem

mystiquefleur napsal:
Stále však mají své geny, které se mění, ale kočky jsou šelmy a šelmami zůstanou.
Myslím si, že jejich žaludky se nezměnily. Člověk se vyvinul z opice po milionech let, a kočce bude nějaký delší čas také trvat, než se výraznějí změní. Třeba se z nich za miliony let vyvinou kočky alá Kocour z Červeného trpaslíka, ale v dnešní době k tomu mají opravdu daleko.



Mluvím o žaludku, myslím to obrazně. Jde hlavně o metabolismus a ten se přizpůsobuje a trvá mu to rozhodně kratší dobu, než vývoj čověka z opice.

citace:

A přizpůsobení lidského žaludku bych tu moc netahala, protože dost lidí jsou prasata a je jim jedno, co jí...
To by kočka neudělala, pokud by nebyla opravdu nucena. Už jste viděli kočku, která se láduje hambáčema v mekáči? Já ne! Dám Bartovi kousek párku a čumí na mě, co za humus mu dávám. a já to jím. Jsem taky vlastně prase! Ale kočka si své zachovává. Očichá, cítí hnus, nejí. My vidíme, žereme!


Jo, proto kočky žerou Whiskas, Friskies a Kitekat...protože je to dobré pro jejich zdraví? A myslíte si, že je pro člověka přirozené být vegetarián? A podívejte, kolik lidí si to myslí. A naopak, ucpěte kočce nos a ani za pořádnou flákotou se vám neotočí. Kočky, stejně jako lidi, jsou zmlsané, jen jiným způsobem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: BARF
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 8:47:05
Odpovědět s citátem

Já taky věřím na úspěšnost syrového. Mia by šla asi po syrovém, Bart by váhal a Maty by syrové nežrala si myslím.
Pořád je pro kočku přirozené syrové!

A lidé opravdu žaludek moc masu přizpůsobený nemají, 4 žaludky taky ale nemáme.
Kdybychom byli na maso přizpůsobení jako šelmy, měli bychom větší špičáky na trhání masa a firmy propagující jogurty a všechno na lepší trávení by se mohly jít bodnout, protože naše bobky (raději slušně řečeno) by po nacpání masem nezpůsobovaly to, že na Wc tlačíme, až jsme rudí!

A jestli si říkáte, že vy tohle nemáte, zkuste jíst týden POUZE maso a uvidíte, jak Vám to na záchodě půjde. Průjmy určitě mít nebudete.

Raději bych už těchto polemizací nechala. Tei chtěla radu JAK tímto způsobem KRMIT, dostala ji od Emily a je jen na Tei, zda tak krmit bude. A svůj názor si snad nenechá ovlivnit nějakýma pindama o tom, že kočka si přizpůsobila žaludek na vařené a syrové nesnese. Být to tak, pouliční kočky by vychcípaly a útulky by zely prázdnotou.

Tei, udělejte si svůj názor, vyzkoušejte a kočka sama řekne, co chce a co nechce jíst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2010 11:37:18
Odpovědět s citátem

Jo, tak to holka nejsi sama-ale je to jako se vším. Jeden doktor ti řekne, na zánět teplý obklad, druhý řekne jedině studený, tak ty si nakonec dáš vlažný, aby to bylo dobře Evil or Very Mad Wink ...

Chce si to holt vyzkoušet. Ráno jsem nabídla kočkám syrové kuřecí-tak uvidíme, co to udělá. Polovina se mohla zbláznit radostí, Baldík u toho vrčel jakože nesahat, moje, moje Smile , a druhá polovina absolutní nezájem... Takže pro mně to asi nebude, stejně bych musela překládat té druhé stávkující polovině granule.

Včera jsem jim s určitou obavou dala syrová kuřecí játra, no a bobky jsou ukázkové, už byli asi všichni, žádný problém. Spíš mají sr...... po Animodě Carny, docela spolehlivě, takže tu už já nekupuju. No a kamarádovo sphynxíci jsou na ní pořád, moc jim chutná a problémy nemají Confused - takže jak Question Prostě sio každý musí vyzkoušet, co té jeho kočce nebo smečce a také jemu bude vyhovovat.

Já osobně se k tomuto stylu výživy přikláním, zdá se mi to pro kočku i pro psa nejpřirozenější.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 0:43:46
Odpovědět s citátem

Tei,

pokusím se trochu víc napsat k tvé původní otázce. Tedy k té části, kde uvádíš, že krmení B.A.R.F. je nejblíž původní přirozené stravě původní divoké kočky.

Zdánlivě to zní logicky.Ovšem...potom by se v rámci B.A.R.F. muselo krmit tou opravdu přirozenou stravou, tím, co si divoká kočka ulovila, tedy myši, ptáci, ještěrky, hmyz. A to komplet..včetně vnitřností , obsahu žaludků..tedy i s těmi již zmíněnými rostlinnými prvky. Pochybuji, že divoká kočka lovila krávy. A navíc - divoká kočka měla potravu bez chemie a ještě navíc, měla naprosto jiný režim, výdej energie...taky určitě nejedla každý den stejné množství potravy stejné výživové hodnoty. Myslím, že nelze oddělit JEN trávení kočky a od jejího celkového způsobu života...a logicky, pohyb divoké kočky, běhající nějak rozlehlým územím, lovící, navíc podléhající reprodukčnímu cyklu (mrouskání, bitky kocourů o samici, porody koček, kojení atd) , byl dost jiný než pohyb a styl života současných, převážně bytových koček.
A v neposlední řadě - mezi dávnou kočkou divokou a našimi značně zhýčkanými kočkami je fakt rozdíl , daný mnoha lety domestikace a v případě tvého budoucího kocoura i cíleným šlechtěním....U některých plemen je žádoucí statný až zavalitý typ...otázka zní, jestli byly divoké kočky statné, zavalité nebo dokonce až tlusté (doufám, že nikoho nenaštvu).Myslím, že určitě nebyly. A další podstatnou otázkou je, kolika let se ty původní kočky dožívaly, pochybuji, že by existovaly nějaké relevatní důkazy , pračlověk se asi sledování věku kočkovitých šelem moc nevěnoval. Very Happy

Ano, přesto všechno se B.A.R.F. pořád zdá být logicky kočičímu trávení nejblíž.Ale - kde máme jistotu, že maso z krávy není plné cizorodých příměsí, které krávy získala z průmyslově vyrobených krmiv? A to, co je v normě pro lidi, nemusí být dobře pro kočku. Zvláště evidentní je to v případě vniřností, jater, srdce atd., kde se případné nedobré látky ukládají nejvíc. Totéž se týká kuřecího masa. Doplnění masité stravy mléčnými výrobky, vitaminovými preparáty? ale to už přece přirozené není...nebo že by divoké kočky dlabaly lipánky a polykaly vitaminové preparáty? Asi ne, že jo. A také - sice existují B.A.R.F. doporučené hodnoty, čeho a kolik krmit, ale ty jsou všeobecné - a trávení každého kočičáka je jiné, je to velmi individuální. A že složení třeba není úplně dobré, to se nemusí projevit hned, ale až po čase...různými problémy.

Tím nechci říci, že je z mého pohledu B.A.R.F. špatný. Není. Ale z podstaty věci je stejný jako krmení jinými krmivy. Tedy, mám na mysli krmiva (snad) kvalitní , ne příšernosti typu Friskies či Whiskas.

A napadá mne ještě jeden aspekt: neveselou součástí domestikace je zřejmě i to, že kočičí populace může mít a má různé nemoci . A dejme tomu, že součástí léčby některé nemoci může být i dieta -třeba v případě ledvinových onemocnění. Bývá třeba žádoucí snížit obsah bílkovin v potravě...a jak toho docílit u B.A.R.F. , kde maso = bílkoviny tvoří základ. Převádět kocouře, zvyklého třeba 4 roky na B.A.R.F. na dietní granule? Noooo...asi kocouř nadšený nebude.

A v neposlední řadě - jsou kočky, které se na syrové maso radostně vrhají, ale jsou také kočky, které ohrnou čumáček a s chutí jdou po granulích. A třeba zrovna Tvuj kocour, Tei, bude chtít granulky...a maso odmítne a Tvé plány krmit B.A.R.F. budou v háji.... takže i tahle diskuse zůstane v teoretické rovině . A naprosto suhlasím s Tvou větou v Tvém posledním příspěvku - Ano, všeho s mírou a taky s rozumem.

A fakt oceňuji, že se už před příchodem chlupatého pána domu se snažíš zjistit co nejvíc a chystáš se na jeho příchod zodpovědně - kéž by takoví byli všichni , kteří se chtějí stát vlastněnými kočkou. Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 8:58:07
Odpovědět s citátem

Luci, shrnula jsi to dobře Smile , nakonec za nás stejně může rozhodnout kocouř-jako můj Claudius maso prostě nebude, je granulkožrout a basta-povídal Wink .

Jinak já mám knížku, kterou napsal veterinář "Přírodní medicína pro psy a kočky"

http://www.baron.cz/pes/knihy-o-psech/zdravi-medicina/i-0

(link pro ty, co by to zajímalo), a tam jsou recepty na doma spáchanou stravu i pro zvířata nemocná včetně selhávání ledvin.

S výživou je to vůbec složité. Stejně jako u lidí jsou zastánci různých typů stravování, jsou vegetariáni, vegani, dělená strava, strava podle krevních skupin a cojávímcovšechnoještě Rolling Eyes Wink ....... a každý bude vášnivě hájit tu svoji "pravdu", tak i u zvířat je to podobné.

Mně osobně se líbí také styl B.A.R.F., přes tvé námitky mi to pořád přijde nejbližší přirozené stravě, ale přiznávám, že pohodlnější je sáhnout do krabice a nasypat granule nebo otevřít konzervu Smile

Mluvíš o mase kontaminovaném kde-čím, v drůbeži jsou antibiotika, v mořských rybách je také plno svinstva, no jo, jenže z toho masa se pak stejně vyrábějí granule, které pak sypeme do misek našich mňauláčků. Takže není to jedno, jestli jim to svinstvo nasypeme v podobě granulek nebo dáme coby krvavou flákotu? Nakonec jde o to, čemu dá přednost ten náš domácí, kterému sloužíme Wink A že si nás umí vychovat, co Laughing Laughing Laughing ? (Klaudík mňoukne a já přiskočím poslušně k umyvadlu a pouštím vodu, protože ač maje vodu v misce i ve fontánce, nejraději pije z tekoucího kohoutku Rolling Eyes ..........)

A také se mi líbí zodpovědný přístup Tei k pořízení zvířátka Smile . Kéž by takových bylo více, mohlo by ubýt útulků pro odložená zvířata.......
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 18:09:05
Odpovědět s citátem

Tatiano,

to nejsou námitky, proti B.A.R.F., spíš jsem si tady tak písemně uvažovala...protože se samozřejmě taky snažím předkládat vlastníkům co nejlepší baštu...takže jsem jeden čas zvažovala i B.A.R.F. , ale nakonec jsme zůstali u osvědčeného způsobu.

Tei,

k tomu kuřecímu - já ho dávám, vždycky přemražené a z produkce, která je veterinárně kontrolovaná. Dosud nikdy nebyl žádný problém. Dávala jsem kuřecíčko i kotiskům, také bez problémů. Dávám občas i hovězí, opět, přemražené. Syrové rybí nedávám, smečka o něj nestojí a vepřové nedávám, protože je tučné (ač smečka by o něj náramně stála, mají smůlu).

Při příchodu kotiska domů to chce pokračovat v krmení tím, co kotě baštilo u chovatelky. Přechod na jinou stravu velmi pomalu, v malých dávkách, sledovat, jaké má kotě bobíky, při nějakém problému se vrátit k původní stravě.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 10:27:05
Odpovědět s citátem

Pride mi na hlavu postavene sa dohadovat ci je barfovanie prirodzena strava maciek. Nie, nie je. Ale je to rozhodne ovela blizsie prirodzenej strave maciek ako granule a konzervy.
Rovnako vysmievanie sa tomu, ze sa do barfovania pridavaju doplnky a vitaminy je dost zvlastne. Kedze v granuliach a konzervach ich mate tiez, az na to, ze synteticke. Keby bola priroda cista a neboli pouzivane vsetky tie umeliny, konzervanty atd nebolo by potrebne k barfovaniu doplnky pridavat. Ale zial, kvalita potravin je uz niekde inde. Hnojiva, postreky, dlhe skladovanie a transporty, vsetko to vedie k tomu ze potraviny uz neobsahuju to, co by mali a naopak su plne latok, ktore tam nemaju co hladat.

Argument ze macka často barfovanie odmietne…. Viete ked takuto stravu macka nepoznala je dost mozne ze ju neprijme s nadsenim. Ale tu to zavisi od majitela. Ak je naozaj 100% presvedceny, ze toto je spravna cesta vyzivy macky, pomaly ju na novu stravu navykne. V ostatnych vlaknach sa daju najst odkazy na zahranicny web kde su typy ako na to.

To ze nase macky su uz inde ako tie povodne. V podstate nesuhlasim, macka sa nezmenila. Ale je fakt, ze ked je krmenych uz niekolko generacii komercnymi krmivami, je ich zazivanie uz niekde inde. Ale to podla mna nie je dovod pokracovat v komercnych krmivach (a dalej im skodit) ale dovod vratit sa k tomu, co je mackam prirodzene: surovemu masu, kostiam…

Ak ma macka krasny leskly kozuch neznamena to vždy, ze je zdrava. Kocur mojej kamaratky takto vyzeral a nakoniec skoro zomrel – zlyhanie obliciek, infuzie….
Myslim, ze ked ma macka zlu matnu, lamavu srst urcite jej v potrave nieco chyba, ak ma ale srst krasnu, neznamena to vždy, ze jej zdravie je v poriadku.

Viete je to o presvedceni. Moje je také, ze granule su absolutne nevhodna strava z viacerych dovodov. Povazujem surovu stravu za najlepsiu cestu k udrzaniu zdravia macky.
Rovnako kazdorocne ockovanie je podla mna velkym rizikom ale to je uz o inom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: B.A.R.F.
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 10:27:55
Odpovědět s citátem

Luci 04 co sa tyka barfovania a problematiky proteinov a choroby obliciek. Tak verim, ze barfovanim mam velku sancu sa chorobam obliciek vyhnut, kedze moj kocur prijma primerane mnozstvo sacharidov. V literature som nasla, ze macka ma prijimat 4-8% ale maximalne 10% podiel sacharidov v strave. Vacsie mnozstvo nepriaznivo posobi mimo ineho aj na oblicky. Viete kolko % sacharidov maju granule? Odcitajte si od 100% vlhkost a vsetky ostatne % podiely v zlozeni. To co ostane je % sacharidov. Zatial som nenasla granule co by ich mali pod 20%, naopak ich maju často ovela viac.

Skusim zhrnut co som sa dozvedela o problematike proteinov a ich vplyvu na ledviny ja. Kto chce tato problematika a i ine dalsie su podla mna dobře pochopitelne vypracovane v knihe:
Homeopatická léčba psů a koček od Hamilton Don Dr.

V spojitosti s ledvinami sa v krvi kontroluju najma hodnoty mocovinoveho dusiku a kreatinu.
Mocovinovy dusik = vznika travenim proteinov a je vylucovany najma ledvinami.
Kreatin = vznika spalovanim tukov a sacharidov v svaloch a tiez je vylucovany ledvinami.
Ak ledviny nefunguju tak ako maju, hodnoty MD ako aj Kreatinu stupaju, pricom MD stupa rychlejsie.
To aka hodnota MD a kreatinu je v norme je v roznych krajinach a dokonca aj v roznych laboratoriach rozna. U maciek je normalny MD 10-30 mg/dl, normalny Kreatin 1-2 mg/dl.

Vseobecne sa ma za to, ze ked sa objavi problem s ledvinami, treba okamzite znizit mnozstvo bielkovin. To však nie je spravne. Ide o to, ze obmedzenie bielkovin ma minimalny dopad na postup choroby a naopak ich nizsim mnozstvom moze dojst k nizsej efketivnosti praci ledvin. Suvisi to s glomerularnou filtraciou (co je vlastne filtacia krvi v ledvinach) a bielkovinami v strave. Pretoze ked znizim bielkoviny, znizi sa filtrovanie a teda aj vylucovanie toxinov.
Robil sa vyskum na mysiach, kde priliz velke mnozstvo bielkovin viedlo az k nadmernej glomerularnej filtracii a ked bolo znizene mnozstvo bielkovin, naozaj to zabranilo postupu choroby. Nedokazalo sa, ze toto plati aj u maciek, napriek tomu sa tento vyskum stal podpornym k tomu, aby sa u maciek protein obmedzoval.
Zasadny rozpor je v tom, ze mys je bielozravec a macka je striktny masozravec a teda potreba proteinu je u kazdeho ina.

Jednym z toxinov ktory vylucuju ledviny je ako uz som uviedla vyssie Mocovinovy dusik, ktory je vedlajsi produkt metabolizmu proteinov. Cize zvysim prijem proteinov, zvysi sa filtracia VSETKYCH toxinov. Prirodzene sa tak vyrovna zvyseny prijem bielkovin. Problem nastava vtedy, ked uz ledviny nie su dostatocne vykonne. To ze su ledviny vykonne menej však nezapricinuju proteiny. Lenze stane sa to, ze ked uz ledviny nestacia filtrovat, toxiny sa zacnu hromadit. A ked zacnu byt toxiny nebezpecne, třeba proteiny obmedzit. To však vyriesi len to, ze toxinov bude menej, na samotne ledviny to vplyv nemá.
Takze kedy by mali byt proteiny znizene? Len vtedy, ak ich vedlajsie produkty – toxiny sposobuju chorobu. U maciek je to: prekrocenie 80 mg/dl MD a u Kreatinu prekrocenie 2,5 mg/dl. Testovat sa ma ked je zviera dobře hydratovane, inak mozu byt vysledky skreslene.

Dolezitejsie ako mnozstvo bielkovin je kvalita bielkovin! A druha podstatna vec je, ci ma macka dostupne kalorie aj z inych zdrojov ako len z bielkovin.
Bielkoviny vysokej kvality napr vajce, su lahko stravitelne, uplne sa rozlozia a zanechavaju minimalne mnozstvo odpadu – toxinov.
Telo musí prijimat aj tuk a / alebo sacharidy ako zdroj energie. Pokial ich nemá, pouziva ako zdroj energie bielkoviny a toto naozaj silne zatazuje ledviny.

Ked to zhrniem, ak je choroba obliciek v rannom stadiu, musime dodat mimoriadne kvalitne bielkoviny a nesmieme zabudnut na tuky a pripadne rozumne mnozstvo sacharidov.

Uprimne povedane u zdravych zvierat nevidim dovod na obmedzovanie bielkovin (kvalitnych), samozrejme za splnenia dodania vsetkych ostatnych zivin co macka potrebuje.
V prirode macka konzumuje stravu blekovinami nabitu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top