Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Císařský řez


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Josef Nosek



Založen: 18.01.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 10:40:18
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme britskou modrou kočičku, které je 7 let. Rodila dříve bez problémů, ale při posledním porodu musel být proveden císařský řez. Kočička přenášela a hrozilo nebezpečí otravy. Císařem rodila 70tý den. Dříve rodla pravidelně 65tý den. Podle vyšetření měla porodní cesty volné. Nevíme co bylo tedy příčinou. Chci se zeptat, zda při dalším porodu je nutný císařský řez, anebo je možný normální porod. Po císaři dost přibrala. Není i toto známka hormonální poruchy, která by mohla být hlavní příčinou proč se nespustil mechanizmus k porodu přirozenou cestou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 10:41:54
Odpovědět s citátem

Zeptám se trochu z jiného soudku. Myslíte, že je třeba, aby 7 letá čičinka, což je věk, který už je u koček vlastně seniorský, ještě rodila?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Josef Nosek



Založen: 18.01.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 10:55:35
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Zeptám se trochu z jiného soudku. Myslíte, že je třeba, aby 7 letá čičinka, což je věk, který už je u koček vlastně seniorský, je
ště rodila?[/quote
Myslím si, že 7 let není pro kočičku zase tak velký. FIFe povoluje krytí do 8 let věku, při dobrém zdravotním stavu i déle. Což je takový průměr, vzhledem k tomu, že kočky se dožívají bez problémů 13 - 16 let na rozdíl od psů, kde je tento věk podstatně nižší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 11:03:11
Odpovědět s citátem

Můj názor je, že 7 let (když ch.ř. dovoluje až 8 let) je už hraniční věk pro krytí právě pokud přihlédnu k uvedeným komplikacím a nejasnostem ohledně možné hormonální poruchy.
Osobně být v této situaci a nemít nějakou ojedinělou barvu či výjimečnou typovost kočky, netrápila bych jí dalším porodem a sebe dalšími obavami.

Nicméně nechám zde už prostor pro ty, jenž mají s císařským řezem a následným porodem zkušenosti.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 12:02:45
Odpovědět s citátem

April napsal:
Můj názor je, že 7 let (když ch.ř. dovoluje až 8 let) je už hraniční věk pro krytí právě pokud přihlédnu k uvedeným komplikacím a nejasnostem ohledně možné hormonální poruchy.
Osobně být v této situaci a nemít nějakou ojedinělou barvu či výjimečnou typovost kočky, netrápila bych jí dalším porodem a sebe dalšími obavami.

Nicméně nechám zde už prostor pro ty, jenž mají s císařským řezem a následným porodem zkušenosti.


císařský řez jsme zatím neměli - zkušenost nemám, ale vím, že v ch. řádu je tské, že se nesmí krýt kočky, které opakovaně rodí císařským řezem. Myslím, že se někdy stane a musí se přistoupit k takovému zákroku, myslím, že není nutně jisté, že podruhé nebude kočka rodit úplně normálně, ale vzhledem k věku a k možným komplikacím po císaři / srůsty v děloze a pod. / by měl chovatel velmi zvážit pro a proti. pokud se rozhodně, že kočičku nakryje znovu, měl by to udělat co nejdříve / rada od veta / .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 12:12:48
Odpovědět s citátem

Josef Nosek napsal:
Dobrý den, máme britskou modrou kočičku, které je 7 let. Rodila dříve bez problémů, ale při posledním porodu musel být proveden císařský řez. Kočička přenášela a hrozilo nebezpečí otravy. Císařem rodila 70tý den. Dříve rodla pravidelně 65tý den. Podle vyšetření měla porodní cesty volné. Nevíme co bylo tedy příčinou. Chci se zeptat, zda při dalším porodu je nutný císařský řez, anebo je možný normální porod. Po císaři dost přibrala. Není i toto známka hormonální poruchy, která by mohla být hlavní příčinou proč se nespustil mechanizmus k porodu přirozenou cestou.


Můžu vědět, co vedlo veta k císaři? Bylo to jen to datum ? Bylo tam vzpříčené kotě ? Šlo koncem pánevním ? 70tý den je pořád ještě v normě. Je potřeba k výpočtu brát až druhý den krytí. Moje vet. neřeže - velmi dlouho pomáhá kočce k přirozenému porodu i s tím, že kotě se nenarodí živé - jde mi vždy o kočku především. Nikdy nedělá císaře bez boje a zatím se nám vždy podařilo dostat koťata ven bez řezání. Je to také o přístupu/postupu veterináře. Na klinice nám nedávno ráno v 5.00 řekli - jestli do hodiny neporodí uděláme císaře, vzbudila jsem moji vetku s kočenkou si " hrála " ještě v osm večer - ale nic neřezala. Někdy je to pro veta jednodušší a líp placené říznout Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 17:22:58
Odpovědět s citátem

[quote="Josef Nosek"]
April napsal:
Zeptám se trochu z jiného soudku. Myslíte, že je třeba, aby 7 letá čičinka, což je věk, který už je u koček vlastně seniorský, je
ště rodila?[/quote
Myslím si, že 7 let není pro kočičku zase tak velký. FIFe povoluje krytí do 8 let věku, při dobrém zdravotním stavu i déle. Což je takový průměr, vzhledem k tomu, že kočky se dožívají bez problémů 13 - 16 let na rozdíl od psů, kde je tento věk podstatně nižší.






Sám tady píšete,že 7 let není u kočky až tak velký věk,že Fife povoluje krytí do 8 let při dobrém zdr.stavu.Ve vašem původním dotazu je otázka,jestli další porod bude také císařem.Pochopila jsem to tak,že jí chceta asi znova nakrýt,máte pocit,že je v dobrém zdr.stavu,když poslední porod byl císařem?Asi už se jí v jejím věku rodí špatně.Neměl by jste už uvažovat o tom,že jí necháte bez koťat a po případě vykastrovat,aby se nevysilovala zbytečným mrouskáním?Je to vaše kočka a vaše rozhodnutí a můj názor na věc Smile



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2010 17:25:40
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Janou, pokud byla jinak kočka v pořádku, neměla výtok nebo jiný problém tak to že byla 70. den po krytí není pro mě ani pro mého veterináře dostatečná indikace pro císařský řez. Jedna z mých koček rodí pravidelně 72-75 dní od začátku krytí přirozeně a má vždy pěkná zdravá koťata. Odchovala již pět vrhů. Druhá kočka rodí 60. - 62. den a koťata bývají drobná a hůže prospívají a je s nimi podstatně více piplání. I já se u některých veterinářů setkávám s tím že raději řežou než aby vyčkali nebo zkusili něco jiného. Jinak co se týká věku chovné kočky tak to záleží na mnoha faktorech. Nemyslím si že by u chovné kočky která pravidelně a bez problémů rodí byl věk sedmi let hraniční. Mimochodem i v chovatelském řádu byl věk chovnosti prodloužen do devíti let a i poté je možné s dobrozdáním veterináře kočku nakrýt. Já jsem svou první chovnou kočku nechala kastrovat jako sedmiletou a to v době kdy věk ještě nebyl omezen - byla to náruživá matka, měla hodně časté říje a o koťata se starala velmi obětavě - odchovala 8 dosti početných vrhů a už bylo vidět že je vyčerpaná. Druhá kočka měla říjí velice málo a obtížněji zabřezávala a měla málo početné vrhy, takže když jsem ji nechávala v osmi letech kastrovat tak byla ještě v plné síle, měla odchované 4 vrhy a kdybych nemusela tak bych ji klidně zkusila ještě jednou nebo dvakrát nakrýt.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 22:25:35
Odpovědět s citátem

Dle mojí zkušenosti 95% zvířat rodících předtím cís. řezem má komplikace i při následném porodu a rodí císřským řezem opět. Proto z etického hlediska mi nepřijdé moudré znovu kočku připustit, pokud se nejedná o exkluzivní krevní linii, kde by hrozil zánik. Proto Vám opětovné připuštění nedoporučuji. Nicméně z lékařského hlediska Vám veterinář řekne, že nevidí problém - znovu se udělá císař a hotovo - ale co chudák kočka - stojí to za to. Proto rozhodně svým kočičím pacientům po cisařském řezu dalši březost nedoporučuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2010 13:52:45
Odpovědět s citátem

Josef Nosek napsal:
Dobrý den, máme britskou modrou kočičku, které je 7 let. Rodila dříve bez problémů, ale při posledním porodu musel být proveden císařský řez. Kočička přenášela a hrozilo nebezpečí otravy. Císařem rodila 70tý den. Dříve rodla pravidelně 65tý den. Podle vyšetření měla porodní cesty volné. Nevíme co bylo tedy příčinou. Chci se zeptat, zda při dalším porodu je nutný císařský řez, anebo je možný normální porod. Po císaři dost přibrala. Není i toto známka hormonální poruchy, která by mohla být hlavní příčinou proč se nespustil mechanizmus k porodu přirozenou cestou.


Vážený pane,
asi se Vám také nebude moc zamlouvat můj názor, ale myslím si, že by mělo být vždy na prvním místě dobro kočičky a pak až peníze za další koťátka, či to, co dovoluje nebo nedovoluje chovatelský řád! A 7 let je už také dost, ne? Jde o to, co je u Vás přednější Question
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 10:26:14
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Josef Nosek napsal:
Dobrý den, máme britskou modrou kočičku, které je 7 let. Rodila dříve bez problémů, ale při posledním porodu musel být proveden císařský řez. Kočička přenášela a hrozilo nebezpečí otravy. Císařem rodila 70tý den. Dříve rodla pravidelně 65tý den. Podle vyšetření měla porodní cesty volné. Nevíme co bylo tedy příčinou. Chci se zeptat, zda při dalším porodu je nutný císařský řez, anebo je možný normální porod. Po císaři dost přibrala. Není i toto známka hormonální poruchy, která by mohla být hlavní příčinou proč se nespustil mechanizmus k porodu přirozenou cestou.


Vážený pane,
asi se Vám také nebude moc zamlouvat můj názor, ale myslím si, že by mělo být vždy na prvním místě dobro kočičky a pak až peníze za další koťátka, či to, co dovoluje nebo nedovoluje chovatelský řád! A 7 let je už také dost, ne? Jde o to, co je u Vás přednější Question


Já bych nebyla tak kategorická. Znám několik kočičcek, které měly císaře a další porody byly vpořádku - může se stát ledacos - kotě se vzpříčí, je příliš nahoře, nesestoupí ačkoli ostatní jsou bez problémů venku, nebo je vet. hr a děělá císaře unáhleně,. Proto řád mluví a o opakovaných zákrocích - vychází to určitě z praxe a chov. řád má na paměti především dobro koček. Navíc ne každému jde jak píšete o peníze. Může tam být jiná motivace, nějaká jedinečnost kočičky, chovatelský plán a pod.
Takže já bych to zkonzultovala s vezerinářem - dobrým, zkušeným - pak bych se rozhodla. Tady téměř nikdo z nás není vet. a pokud je, neviděl konkrétní kočičku, její kondici, stav a může tedy mluvit jen obecně - může vycházet max. ze statistiky.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 19:51:14
Odpovědět s citátem

Jano, já netvrdím, že mám pravdu. Jen, snad pokud by byla kočička mladší. Takhle pokud už musela v 7-mi letech podstoupit císaře a možná i zbytečně, tak bych ji nejspíše nevystavovala dalším rizikům. Ale to opravdu záleží čistě na majitelích.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana J.



Založen: 09.03.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Císařský řez
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2016 15:30:31
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Jano, já netvrdím, že mám pravdu. Jen, snad pokud by byla kočička mladší. Takhle pokud už musela v 7-mi letech podstoupit císaře a možná i zbytečně, tak bych ji nejspíše nevystavovala dalším rizikům. Ale to opravdu záleží čistě na majitelích.


Podělím se také o svoji zkušenost : Naše chovná kočička rodila poprvé císařským řezem. Vůbec se neotvírala, porodní stahy už trvaly dlouho a byly silné, takže jsme přijeli na veterinu za 5 m inut 12 !! Ale měli jsme před tím veterináře celé odpoledne na mobilu a konzultovali pstupně probíhající porod. Takže určitě se nejednalo o uspěchání. Veterinář nám sdělil, že kočička tlačila celou dobu do zavřené pánve, nebyla ani trochu otevřená a že toto může způsobit situace, kdy kočce chybí nějaký hormon. Operace proběhla v pořádku, zachránili nám kočku i koťata a jako matlka byla kočička výborná, kojila bez problémů, mléka měla dost. Jako jizva po císaři byla cca 7 cm, ale šlo o akutní situaci... uvítala jsem vedení jizvy středem bříška, protože kočka mohla lehat na bok a pohodlně kojit. Nedovedu si představit, jak si lehá na sešitý bok s jizvou. Po půl roce plánujeme kočičku znovu nakrýt - bylo nám to doporučeno kvůli srůstům- brala po odatsvení koťat 2 měsíce antikoncepci, aby se jí případně srovnaly hormony. Musím přiznat, že budu o ni mít velký strach a vše musíme pohlídat na 100%. Podle chovatelů i veterináře má šanci, že porodí přirozeně, i když je zde i riziko, že bude opět císař... Určitě se podělím pak o zkušenost, jak vše dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top