Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Upozornění pro všechny chovatele!

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Prodáváte koťátka na splátky ?
Ano
18%
 18%  [ 2 ]
Nikdy
54%
 54%  [ 6 ]
Zcela výjimečně
27%
 27%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 11

Autor Zpráva
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Upozornění pro všechny chovatele!
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 10:13:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ráda bych informovala všechny chovatele koček o tom, jak důležité je vybírat nového majitele kterému svěřujete Vaše koťátka. Především chci upozornit na neseriozní paní, která svým chováním způsobila nemalé problémy nejen nám samotným, ale především kočičce, kterou jsme jí prodali. Doufám, že po přečtení níže uvedeného se již této paní žádné další zvíře do rukou nedostane.
Omlouvám se za rozsáhlost tohoto příspěvku, ale snažila jsem se zkompletovat celou komunikaci.
Vlastníme chovatelskou stanici britských koček. V listopadu jsme prodali jedné paní kocoura s PP na splátky. O všem jsme uzavřeli řádnou kupní smlouvu. Paní si brala kocourka na tři splátky. V kupní smlouvě má napsáno, že první (2000Kč) splátka bude zaplacena při předání kotěte ( t.j.8.11.2009) , druhá do 8.12.2009 (2000Kč ) a třetí do 15.1 2010 ( 6000Kč).Ve smlouvě máme uvedené, že do zaplacení poslední splátky je kocour majetkem naší CHS.
Bylo 9.12, když jsme paní kontaktovali, že nám nepřišla splátka na kotě. Paní nám nebrala telefony a poslala po několika hodinách jen sms, kde se vymlouvala na lékaře ( což dělá po celou dobu kdykoliv s ní potřebujeme mluvit) . A že neví kam nám má peníze poslat ( Kontakt na nás je uveden jak na smlouvě, tak na stránkách). A že nám psala mejl a my jsme jí netaktně neodepsali prý.. Confused

Znovu jsme jí tedy sdělili adresu, kam nám má peníze poslat. Paní se nám nadále neozývala,a my čekali napnutí v pondělí pošťáka, jestli přinese peníze. V pondělí pošťák nic nepřinesl, tak jsme paní volali. Opět nebrala telefon. Opět je prý u lékaře. ( Tak nevím, kdo se stará o kocourka, když je celé dny i noci někde u doktorů) Pak psala zprávu, že peníze odeslala 10.12. A že má kocourek nějaké zhnisané oči a jestli ho má brát prý na veterinu. Confused

To už jsem z ní opravdu neměla dobrý pocit.... Samozřejmě jsem jí kromě jiného vysvětlování napsala, ať kocourka určitě vezme na veterinu.
A čekali jsme dál. V úterý přinesl pošťák jen dopisy a složenka nikde. Znovu jsme tedy paní kontaktovali, protože bylo již 15.12 a peníze měla složit do 8 .12.! Vzhledem ke stylu se kterým s námi komunikovala, jsme na nic nečekali a chtěli s ní mluvit. Opět nebrala telefon. Prý je v nemocnici. Napsala nám velmi zarážející sms, že na svůj věk si trošku moc dovolujeme a že není žádná uličnice, že se asi někde zasekla pošta a že na to nemá nervy, že si neměla brát nikdy kočku na splátky, a ať si pro kocoura přijedeme.Že už ho nechce. Samozřejmě že máme vrátit peníze, které nám za něho zatím dala. Rolling Eyes

Takže jsme paní odepsali, že to ONA porušila kupní smlouvu, že měla peníze splatit do 8.12 a že je 15.12 a peníze jsme neobdrželi a proto je logické, že se po nich sháníme a hledáme příčinu či nějakou informaci o platbě. Že je naším dlužníkem ona a ne my a tak že by měla zvážit svoje chování...A že nechápeme co má náš věk společného s její platební morálkou. A že si pro kocourka tedy přijedeme.

Na to nám paní napsala sms,že ona nic neporušila, že nám peníze poslala a že nás kontaktovala mejlem, který nám asi nepřišel a na který jsme jí neslušně prý neodpověděli.....A že celou věc předá svému zeti, který je právník, a ten že nám teda ukáže... a že nám předá kocoura on, ale až někdy prý v lednu a že nám dá notářsky ověřené odstoupení od kupní smlouvy. Rolling Eyes

Ten den později odpoledne pak přišly peníze. Druhá splátka. Paní nám nebrala telefon, proto jsme jí poslali alespoň sms, že peníze dorazily a že toto nedorozumění považujeme za vyřízené. Ta se nám ale už neozvala.
Po poradě s ostatními chovateli jsme se rozhodli, že bude nejlepší vyčkat jak to dopadne s poslední platbou. Že byla paní třeba jen rozrušená. Ta nám už nijak nereagovala.

Chci jen upozornit, že vzhledem k tomu, že je velmi pravděpodobné, že může být kocour nakažen nejen vyléčitelnými nemocemi, ale také nemocemi jako FIV a FeLV, nebylo pro nás možné si ho okamžitě odvézt, protože nyní nemáme možnost kde vybudovat karanténu a mezi ostatní kočičky si zanést takové nemoci opravdu nechceme. Navíc se nám nelíbil fakt, že by paní jen tak beztrestně využila našeho krásného zdravého kocoura pro svůj užitek ( mám podezření že se jedná o další množitelku zvířat) a vrátí nám ho nemocného a třeba s rizikem doživotní terapie.
Již jednou jsem totiž pečovala o těžce nemocné zvíře a nejen náklady finanční jsou obrovské a ne pro každého dosažitelné, co je ale horší je čas, který takové zvíře zabere, pokud se jedná o celodenní ošetřování, a v neposlední řadě také strašlivý stres a nervy... Kocourka jsme samozřejmě chtěli převzít zpět k nám, abychom ho ušetřili dalšího tápení, ovšem za předpokladu, že to bude dále právnicky ošetřeno a aby bylo možné dovolat se spravedlnosti a alespoň chtít nahradit škodu, kterou nám paní způsobila.
Pokračuji tedy dále v událostech....
19.1.2010 , tedy 4 dny po termínu splatnosti poslední splátky, peníze stále nepřicházely.
Kontaktovali jsme tedy p.Homolkovou e-mailem, kde se tážeme na zdraví kocourka a také zda neposlala omylem
peníze někam jinam. Současně jsme odeslali i upomínkový doporučený dopis s žádostí o doplacení peněz a dodržení smlouvy.

Paní nám pak reagovala velmi netaktním e-mailem. Její stanovisko je takové, že kocoura prý už nechce, že je navíc nemocný a má nemocné oči a že chce vrátit peníze, které nám zatím poslala,také že si rozmyslí, zda bude vymáhat náhradu za náklady spojené s krmením kocoura + veterinou. Navíc jsme jí prý lhali, že je kocour zdravý ( v době odběru byl kocour naprosto zdravý a ve vynikající kondici,minim. čtyřikrát vyšetřený vet. lékařem,s kompl. očkováním, odčervením což vše bylo uvedeno v očk. průkaze) což nám ona sama potvrdila svým podpisem - kocourek byl námi v době odběru přihlášen dvě mezinárodní výstavy koček což bychom pochopitelně neudělali pokud by měl takové zdravotní problémy, jaké popisuje paní Homolková), dále nám sdělila, že je to nechutné jak se z ní snažíme dostat peníze a že žádnou smlouvu neporušila. Evil or Very Mad Atd...
Upozorňuji, že po celou dobu komunikace nám paní ani jednou nezvedla telefon, sama nikdy nezavolala a navíc odepisovala ze třech různých e-mailů, z nichž každý měl jiné jméno. Rolling Eyes
Dnes okolo čtvrté hodiny odpolední přišel zatím poslední e-mail, kde paní píše, že pokud si kocoura v určité lhůtě nevyzvedneme a nevrátíme jí doposud složené peníze, tak kocoura někomu daruje.( Upozorňuji, že máme ve smlouvě uvedeno, že se do zaplacení celé částky jedná o náš majetek ! ) znovu upozornila na jeho špatný zdravotní stav a opět nás křivě obvinila z podvodu prodeje nemocného zvířete a ze lži. Také zmiňuje agresivitu kocoura a špatnou povahu, čímž popírá již dříve zaslané e-maily, ve kterých je s kocourem i s jeho povahou velmi spokojená, píše jak je strašně mazlivý a úžasný, spí s ní v posteli a spokojeně vrní. Rolling Eyes
Na nějaké zdravotní problémy upozornila poprvé e-mailem až 9.12.2009 v souvislosti s nemocí jejiích dětí.

Exclamation Chci jen apelovat na všechny chovatele, aby si skutečně dobře vybírali nové majitele a také aby zapracovali na někdy trošku nedokonalé kupní smlouvě. ( A to naše kupní smlouva byla celkem rozsáhlá). Bohužel zákon nahlíží na jakékoliv zvíře jako na věc a je pak někdy těžké domoci se spravedlnosti.
Také doporučuji nedávat žádné zvíře na splátky,(byť jsme my sami měli i bezproblémové lidi, kteří dodrželi to co podepsali) a i my jsme některé z našich kočiček kupovali na splátky.
Celé dořešení vzniklé situace zde zveřejním až po úplném dokončení celé kauzy.
Děkuji že jste se dobrali až sem a doufám, že alespoň někomu třeba ušetřím vznik hodně problémů, nervů a bezesných nocí.....
Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Upozornění pro všechny chovatele!
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 12:48:21
Odpovědět s citátem

Znám na vlastní kůži, že domoci se dodržení smlouvy / ať ústní nebo i rozsáhlé písemné / je někdy o nervy a hlavně to člověka dost zaskočí.
Je i běžné, že jako vyvrhel a grázl nevypadá ten, kdo nedodrží smlouvu a snaží se různými kličkami se vymlouvat, ale bohužel ten postižený Exclamation to je taky zcela běžné. Stačí, když ten co nedodržel dostatečně " vykřikuje " jaká se mu děje újma.
Takže není to o smlouvě, není to o splátkách - je to o jednotlivých lidech, jejich slušnossti a tu bohužel nepoznáte ani u člověka, kterého znáte blíž a dýl než z jedné či dvou návštěv při převzetí kočičky. Kudy z toho ven nevím - bude se to dít a ti slušní jsou na to prostě krátcí, byť mají smlouvy o dvaceti stránkách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Upozornění pro všechny chovatele!
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 12:50:31
Odpovědět s citátem

Znám na vlastní kůži, že domoci se dodržení smlouvy / ať ústní nebo i rozsáhlé písemné / je někdy o nervy a hlavně to člověka dost zaskočí.
Je i běžné, že jako vyvrhel a grázl nevypadá ten, kdo nedodrží smlouvu a snaží se různými kličkami se vymlouvat, ale bohužel ten postižený Exclamation to je taky zcela běžné. Stačí, když ten co nedodržel dostatečně " vykřikuje " jaká se mu děje újma.
Takže není to o smlouvě, není to o splátkách - je to o jednotlivých lidech, jejich slušnossti a tu bohužel nepoznáte ani u člověka, kterého znáte blíž a dýl než z jedné či dvou návštěv při převzetí kočičky. Kudy z toho ven nevím - bude se to dít a ti slušní jsou na to prostě krátcí, byť mají smlouvy o dvaceti stránkách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Máte pravdu
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 13:00:12
Odpovědět s citátem

Ano, také mám pocit, že to co píšete je bohužel pravda. Jen se stále nedokážu vnitřně vyrovnat s tím, že grázlům projde všechno a slušný člověk dopadne vždycky špatně. Samozřejmě i s 20-ti stránkovou kupní smlouvou to může dopadnout podobně a do lidí člověk také nevidí....
Pokud bude mít smlouva ale vše podstatné a bude mít ošetřené i jednotlivé situace které hrozí, bude tím třeba alespoň možné minimalizovat rizika.
A také není špatné někdy dát na první dojem... Já se ho v sobě snažila potlačit a hlavně manžel mě říkal, že jsem moc náročná při výběru nového majitele, ale kdybych na svůj první dojem dala, netrpěl by teď kocourek u pochybné osoby.... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Máte pravdu
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 14:25:43
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Ano, také mám pocit, že to co píšete je bohužel pravda. Jen se stále nedokážu vnitřně vyrovnat s tím, že grázlům projde všechno a slušný člověk dopadne vždycky špatně. Samozřejmě i s 20-ti stránkovou kupní smlouvou to může dopadnout podobně a do lidí člověk také nevidí....
Pokud bude mít smlouva ale vše podstatné a bude mít ošetřené i jednotlivé situace které hrozí, bude tím třeba alespoň možné minimalizovat rizika.
A také není špatné někdy dát na první dojem... Já se ho v sobě snažila potlačit a hlavně manžel mě říkal, že jsem moc náročná při výběru nového majitele, ale kdybych na svůj první dojem dala, netrpěl by teď kocourek u pochybné osoby.... Sad


Můžete mi prosím jen říct, na co ještě čekáte?? Už bych se dávno snažila mít ho doma, místo řešení splátek. Pokud máte tak obsáhlou smlouvu, nepochybuji o tom, že tam máte i důsledky při nedodržení smluvních podmínek, tudíž po právní stránce nic neporušíte. Nenechala bych ho tam již ani chvilku a hledala bych mu rychle nový a kvalitní domov bez ohledu na peníze. Na tomhle už bohužel asi nic nevyděláte, ale jde tady snad o toho kocourka.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 14:37:13
Odpovědět s citátem

Já si naopak myslím, že u spousty lidí (a zdá se mi to pro náš národ bohužel poněkud typické) je to především o těch splátkách. Kotě už mám, tak co bych ještě platil ... U splátkových společností a bank si to většina lidí nedovolí, hrozba exekuce je dnes velmi reálná, u soukromé osoby jim to zhusta projde. Právníků se nebojte ani v nejmenším, madam evidentně jen tak straší. Nevím, jak máte postavenou smlouvu, ale odstoupení je jinak možné pouze z důvodů striktně stanovených občanským zákoníkem. Na daný případ se vztahuje případná odpovědnost za vady (kdyby od Vás kocourek např. odjížel během inkubační doby nemoci). Vzhledem k tomu, že vady paní zřejmě v šestitýdení lhůtě od převzetí koťátka vady řádně neuplatnila, má už z hlediska zákona "po sezóně". Vy naopak podle svého uvážení můžete od smlouvy odstoupit, případně dluh vymáhat (podat žalobu o zaplacení). Já vím, zní to tak suše právnicky, já osobně bych kotě chtěla ihned zpátky, zvlášť pokud máte podezření, že se nemá úplně nejlépe. Z čeho usuzujete, že by mohlo být kotě nakažené jednou z těch dvou chorob? ... to by byl vážně malér a spousta starostí pro Vás ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 16:46:13
Odpovědět s citátem

Maki napsal:
Já si naopak myslím, že u spousty lidí (a zdá se mi to pro náš národ bohužel poněkud typické) je to především o těch splátkách. Kotě už mám, tak co bych ještě platil ... U splátkových společností a bank si to většina lidí nedovolí, hrozba exekuce je dnes velmi reálná, u soukromé osoby jim to zhusta projde. Právníků se nebojte ani v nejmenším, madam evidentně jen tak straší. Nevím, jak máte postavenou smlouvu, ale odstoupení je jinak možné pouze z důvodů striktně stanovených občanským zákoníkem. Na daný případ se vztahuje případná odpovědnost za vady (kdyby od Vás kocourek např. odjížel během inkubační doby nemoci). Vzhledem k tomu, že vady paní zřejmě v šestitýdení lhůtě od převzetí koťátka vady řádně neuplatnila, má už z hlediska zákona "po sezóně". Vy naopak podle svého uvážení můžete od smlouvy odstoupit, případně dluh vymáhat (podat žalobu o zaplacení). Já vím, zní to tak suše právnicky, já osobně bych kotě chtěla ihned zpátky, zvlášť pokud máte podezření, že se nemá úplně nejlépe. Z čeho usuzujete, že by mohlo být kotě nakažené jednou z těch dvou chorob? ... to by byl vážně malér a spousta starostí pro Vás ...


Dát to k řešení právníkovi je určitě dobré řešení - na dlouhé lokte ovšem.
Vady je možné ultňovat jak píše Maki, ale tady jde hlavně o dobro zvířete.
Vzít si domů, bez možnosti karantény, zvíře z rizikového prostředí znamená ohrozit další zvířata Crying or Very sad Možná bych v této chíli preventivně hledala možného zájemce o kocourka.
Nemoci FIV a FELv nejsou myslm ty nemoci, kterých sy se měl chovatel obávat nejvíc - jsou jen takové víc "proflánuté " . Je mnoho dalších, záludný nebezpečných nákaz o kterých se bohužžel nemluví Crying or Very sad streptokok, E-cola, chlamidie, pasterella, giardie a další prvoci, atd. atd. atd . je toho hodně, co si člověk může domů přivézt bez zjevného onemocnění a čím si může skrytě nakazit celý chov. Takže paní rozumím, že ho, ač by ráda, nemůže prostě a jednoduše odvézt domů.
Další věc je, když nebude nová majitelka chtít kocourka dát, jak ho bude "vymáhat " ? Paní ji nemusí ani pustit do bytu a je to víc než pravděpdoné, když jí nebere telefon, proč by měla reagovat na zvonek. Po zlém to nejde, vykopnout dvěře je praktika z televize - takže zase zbývá právní cesta, která je ovšem velmi dlouhá Crying or Very sad Crying or Very sad
Tady babo raď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 16:55:40
Odpovědět s citátem

Víte co, problém u těchto kupních smluv na koťata je, že je i úplně pitomý právník rozcupuje na papírovou drť.Začít může třeba tím,že nemáte na smlouvě podpis ověřený notářem - a kdo Vám prokáže, že to podepsala ona daná osoba.První kámen úrazu a je jich nepochybně mnohem víc.
Ve splátkách bych stejně jako Jana Babická problém neviděla,spíš v lidech.My taky měli kočuli na splátky,protože jsme v té době dozařizovali byt a deset tisíc jednou ranou bychom asi nedali.I když je pravda, že kdybych chovala,tak kotě na splátky nedám.
Prostě to chce lidi důkladně proklepávat všemi směry,i když přešlapu se jednou za deset let člověk vyhnout nemůže...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Není to tak jednoduché
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 18:12:06
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
reaguji na Vaše odpovědi. Skoro mě povyrazil úsměv na rtech při čtení toho, na co ještě vlastně čekáme, že jsme nic neporušili tak ať si pro kocourka jedeme. Ani nevíte jak rádi bychom a já tento názor měla také... ale bohužel to po právní stránce není tak jednoduché. Celou věc řešíme s právníkem a jelikož celá věc ještě není uzavřená a zmíněná paní má taktéž možnost prohlížet tyto stránky nerada bych zde zatím psala celý postup řešení věci. O všem Vás ale budu informovat co nejdříve a zvařejním pak kauzu jako celek.
Co se týče zmíněných nemocí, obávám se, že paní kocoura využívala ke krytí svých dalších koček, které si, jak píše pořídia posléze. Osobně si myslím, že je to množitelka bezpapírových koťat. Teď už má nakryto, tak může kocoura zase vrátit... Ale jsou to pouze moje domněnky.
Samořejmě mě paní může tahat za nos a kocourkovi vlastně třeba nic není...
To vše se teprve ukáže...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Není to tak jednoduché
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 22:35:17
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Dobrý večer,
reaguji na Vaše odpovědi. Skoro mě povyrazil úsměv na rtech při čtení toho, na co ještě vlastně čekáme, že jsme nic neporušili tak ať si pro kocourka jedeme. Ani nevíte jak rádi bychom a já tento názor měla také... ale bohužel to po právní stránce není tak jednoduché. Celou věc řešíme s právníkem a jelikož celá věc ještě není uzavřená a zmíněná paní má taktéž možnost prohlížet tyto stránky nerada bych zde zatím psala celý postup řešení věci. O všem Vás ale budu informovat co nejdříve a zvařejním pak kauzu jako celek.
Co se týče zmíněných nemocí, obávám se, že paní kocoura využívala ke krytí svých dalších koček, které si, jak píše pořídia posléze. Osobně si myslím, že je to množitelka bezpapírových koťat. Teď už má nakryto, tak může kocoura zase vrátit... Ale jsou to pouze moje domněnky.
Samořejmě mě paní může tahat za nos a kocourkovi vlastně třeba nic není...
To vše se teprve ukáže...


držím vám palce - pravda zvítězí, ale někdy to dýl ba dlouho trvá Crying or Very sad Rozhodně se nedejte nejen kvůli kocourkovi, také ale z principu. Osobně i když to přináší opravdu někdy hodně nepříjemné situace a chce to hodně nervů za pravdu stojí bojovat. Nečestní by neměli dostat prostor - že se zastydí ale nepředpokládejme Crying or Very sad ba naopak, mnohdy zapomenou, na čí straně byla pravda a staví se do role ublížených a mnozí, kteří neznají všechna info jim snadno uvěří - s tím počítejte - možná Vám nikdo ani kůrku nepodá, možná budete čelit útokům na Vaši osobu, ale i tak to stojí zato Exclamation
Kocourkovi bych předem hledala hodné mazlitele, kteří by se ho, až se to dořeší, ujali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Není to tak jednoduché
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 23:14:48
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

Nečestní by neměli dostat prostor - že se zastydí ale nepředpokládejme Crying or Very sad ba naopak, mnohdy zapomenou, na čí straně byla pravda a staví se do role ublížených a mnozí, kteří neznají všechna info jim snadno uvěří - s tím počítejte - možná Vám nikdo ani kůrku nepodá, možná budete čelit útokům na Vaši osobu, ale i tak to stojí zato Exclamation


Jano, teď jsem se pousmála i já - ono to tak poslední dobou není mnohdy, ale já bych se nebála slova v drtivé většině případů.

A dále - není jednoduché po právní stránce? Já netuším, co máte uvedeno ve smlouvě a chápu, že to nechcete dále zveřejňovat, dokud to není uzavřená kapitola. Leč, už z toho principu, že kocourka dodnes nemáte zaplaceného a je tedy doteď pouze Vaším majetkem......nevím, jakou roli bude hrát neověřený podpis, ale většina majitelů si bere k podpisu i číslo OP. Nestačí to vyřešit s policií na základě smlouvy, že si půjdete vyzvednout svůj majetek? Pokud by bylo kocourka kam umístit. Nevím, nikdy jsem to nemusela řešit, ale někdo už určitě ano. Defacto se to dá považovat za zadržování Vašeho soukromého majetku, jelikož není dodržena lhůta na zaplacení a paní ho navíc ani nechce.....jak píše v emailu. Evil or Very Mad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 10:29:09
Odpovědět s citátem

V ověřeném podpisu není naprosto žádný problém, není moc typů smluv, u kterých je to podmínkou (musí to být třeba u koupi nemovitosti). To, že daná osoba smlouvu podepsala vyplývá třeba i z oné korespondence mezi Vámi nebo z toho, že Vám poslala peníze Smile . Samozřejmě to dost bezpečně při soudním řízení pozná znalec, třeba jste u podpisu nebyly samy dvě apod... Pokud nemáte ve smlouvě vyslovené protimluvy nebo to není hodně nejasné, kupní smlouvu si v podstatě můžete upravit, až na drobné výjimky, jak chcete, zákon dává hodně volnosti. Já sama jsem zřejmě zatím měla docela kliku, lidi se starají, posílají fotky, u mazlíčků jsem taky zatím neměla problém s doložením katrace do roku věku. Ale ono to nepochybně přijde. Pak toho grázla ovšem k soudu dovleču za uši aby si to dokonce života zapamatoval Evil or Very Mad
Je fakt, že na splátky jsem prodávala jen jednou (resp. doplatek byl necelý měsíc po převzetí) a bylo to bez problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Není to tak jednoduché
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 10:37:46
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Jana Babická napsal:

Nečestní by neměli dostat prostor - že se zastydí ale nepředpokládejme Crying or Very sad ba naopak, mnohdy zapomenou, na čí straně byla pravda a staví se do role ublížených a mnozí, kteří neznají všechna info jim snadno uvěří - s tím počítejte - možná Vám nikdo ani kůrku nepodá, možná budete čelit útokům na Vaši osobu, ale i tak to stojí zato Exclamation


Jano, teď jsem se pousmála i já - ono to tak poslední dobou není mnohdy, ale já bych se nebála slova v drtivé většině případů.

A dále - není jednoduché po právní stránce? Já netuším, co máte uvedeno ve smlouvě a chápu, že to nechcete dále zveřejňovat, dokud to není uzavřená kapitola. Leč, už z toho principu, že kocourka dodnes nemáte zaplaceného a je tedy doteď pouze Vaším majetkem......nevím, jakou roli bude hrát neověřený podpis, ale většina majitelů si bere k podpisu i číslo OP. Nestačí to vyřešit s policií na základě smlouvy, že si půjdete vyzvednout svůj majetek? Pokud by bylo kocourka kam umístit. Nevím, nikdy jsem to nemusela řešit, ale někdo už určitě ano. Defacto se to dá považovat za zadržování Vašeho soukromého majetku, jelikož není dodržena lhůta na zaplacení a paní ho navíc ani nechce.....jak píše v emailu. Evil or Very Mad


Asi to nebude tak jednoduché - jít na policii a s příslušníky vrazit někomu do bytu. I policsta bude asi stepovat před vstupními dveřmi a když paní neotevře a on nebude mít nějaké povolení nebo rozsudek od soudu, tak se zase otočí na podpatku a bude muset odejít. Ani policsta nemá, pokud to není ohrožení života lidí, právo vlítnout komukoli násilně do bytu. A za další - policista nebude řešit jak je to se smlouvou a kdo má pravdu. To řeší soud, policie je podle mne vykonavatel poté. Nevím, nejsem policajt ani soudce, ale takhle nějak to myslím bude - třeba ná to někdo povolanější odborněji vysvětlí. Takže prostě právník a pokud nebude dohoda možná tak soud. Smlouva - no nejen podpis ale i identifikace zvířete by mohl být problém. Osobně si myslím, že paní má větší prostor pro manévrování - slyšela jsem ledacos, ale nebudu o tom psát, aby to nebylo návodné. Crying or Very sad
Ještě ze života - okradený si najde svůj vůz, ale nemůže si ho odvézt, protože zloděj tam má svoje věci a okradený by tím pádem byl v tu chvíli zloděj - no někdy se někteý zákony zdají být padlý na hlavu Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 10:47:12
Odpovědět s citátem

Maki napsal:
V ověřeném podpisu není naprosto žádný problém, není moc typů smluv, u kterých je to podmínkou (musí to být třeba u koupi nemovitosti). To, že daná osoba smlouvu podepsala vyplývá třeba i z oné korespondence mezi Vámi nebo z toho, že Vám poslala peníze Smile . Samozřejmě to dost bezpečně při soudním řízení pozná znalec, třeba jste u podpisu nebyly samy dvě apod... Pokud nemáte ve smlouvě vyslovené protimluvy nebo to není hodně nejasné, kupní smlouvu si v podstatě můžete upravit, až na drobné výjimky, jak chcete, zákon dává hodně volnosti. Já sama jsem zřejmě zatím měla docela kliku, lidi se starají, posílají fotky, u mazlíčků jsem taky zatím neměla problém s doložením katrace do roku věku. Ale ono to nepochybně přijde. Pak toho grázla ovšem k soudu dovleču za uši aby si to dokonce života zapamatoval Evil or Very Mad
Je fakt, že na splátky jsem prodávala jen jednou (resp. doplatek byl necelý měsíc po převzetí) a bylo to bez problému.


ono nejde o to, že musí být ověřený podpis - jde o to, že když dotyčný řekne, že to nepodepsal, tak ani grafolog nepomůže. To je bohužel ze života - ne tedy kočičího Laughing Je dobré mít i svědka! Ale rozhodně bych se nedala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Bohužel to jasné není
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 11:15:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
opravdu to není tak jednoduché... Ze začátku nám v hlavě běžely myšlenky opravdu stejné jako vám. Že věc je přece naprosto jasná. Pní porušila smlouvu a tak si kocourka vezmeme. To se ale může zdát nám laikům... Právo to může vidět ale i jinak. Rolling Eyes
Situace je jiná, pokud ona náš majetek poškodila.
Naše smlouva vůbec nebyla sepsána špatně, dokonce i číslo občanského průkazu + kopii její občanky máme.
Přesto proces vyzvednutí kocourka od ní bude trochu zdlouhavý, protože je třeba najít způsob, jakým toto bude učiněno, aby ještě někdy v budoucnu nedošlo opět k nějakým konfrontacím a bylo jednou provždy jasno a se zmíněnou paní jsme neměli již nikdy nic společného.
A také jde o to ošetřit vše tak, aby paní Homolková alespoň zaplatila škodu za léčebné výlohy kocourka, které budme mít a které v krajním případě nemusejí být zrovna nejmenší(a to nepočítáme dopravu, právníka atd...). Jelikož žádné jiné sankce této paní zřejmě nehrozí. I když nás několikrát křivě obvinila ze lži a podvodu, což se nám také velmi nelíbí, ovšem od takovéto osoby to pouze potvrzuje její inteligenci.
Opravdu se nemůžu dočkat toho až o zmíněné osobě nikdy už neuslyším a na klíně mě bude vrnět spokojený kocourek, který doufám brzy zapomene na několik stinných měsíců svého života....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Dodatek
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 11:25:05
Odpovědět s citátem

Jen ještě dodávám, že jsme u podpisu smlouvy byli tři, navíc se vůbec nejedná o problém s podpisem. Ten je samozřejmě platný. Ohledně policie máte víceméně pravdu, ta přijde na řadu až poté, co nám p. nebude chtít kocourka vydat. Jelikož se jedná o náš majetek, bude to v podstatě krádež a my si tak pro svůj majetek přijdeme za asistence policie.
Jedná se ale o to, že pokud bychom si ho jen tak vzali zpět, paní z toho vyjde naprosto bez jakékoliv újmy a následků.... Exclamation
Jinak co se týče identifikace kocourka při odběru zpět, zkontrolujeme samozřejmě číslo jeho čipu čtečkou.
Jen pro názornost .. jedná se o tohoto kocourka http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=2494
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Dodatek
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 11:33:21
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Jen ještě dodávám, že jsme u podpisu smlouvy byli tři, navíc se vůbec nejedná o problém s podpisem. Ten je samozřejmě platný. Ohledně policie máte víceméně pravdu, ta přijde na řadu až poté, co nám p. nebude chtít kocourka vydat. Jelikož se jedná o náš majetek, bude to v podstatě krádež a my si tak pro svůj majetek přijdeme za asistence policie.
Jedná se ale o to, že pokud bychom si ho jen tak vzali zpět, paní z toho vyjde naprosto bez jakékoliv újmy a následků.... Exclamation
Jinak co se týče identifikace kocourka při odběru zpět, zkontrolujeme samozřejmě číslo jeho čipu čtečkou.
Jen pro názornost .. jedná se o tohoto kocourka ( zde profil na modrém kocouřovi) http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=2494
a ještě zde http://www.shume-bukur.cz/f-aragorn
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Dodatek
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 11:53:31
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Jen ještě dodávám, že jsme u podpisu smlouvy byli tři, navíc se vůbec nejedná o problém s podpisem. Ten je samozřejmě platný. Ohledně policie máte víceméně pravdu, ta přijde na řadu až poté, co nám p. nebude chtít kocourka vydat. Jelikož se jedná o náš majetek, bude to v podstatě krádež a my si tak pro svůj majetek přijdeme za asistence policie.
Jedná se ale o to, že pokud bychom si ho jen tak vzali zpět, paní z toho vyjde naprosto bez jakékoliv újmy a následků.... Exclamation
Jinak co se týče identifikace kocourka při odběru zpět, zkontrolujeme samozřejmě číslo jeho čipu čtečkou.
Jen pro názornost .. jedná se o tohoto kocourka http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=2494
M.


psala jsem spíš obecně, co by mohlo vzniknout za problém - neznám Vaši smlouvu, nevím že máte svědky - to jste nepsala, ale je to moc dobré, že máte kocourka čipovaného je spíše vyjímkou - ale pro věc naprosto super.
To, že paní na vás hází špínu mě nepřekvapuje, naopak je to pravidlo - je na to hezké, české přísloví - zloděj křičí chyťte zloděje - to funguje . Pokud paní není nějak viditelná a vykřikuje to jen na Vás, tak to přežijete, pokud to vykřikuje na veřejnosti je to účinnější a lidi jsou na tohle hodně chytlaví a velmi rádi to poslouchají, nezjištují, kde je pravda a navíc to rafostně posílajjí dál Laughing Nškteří hajzlíci jdou ještě dál a podávají lživé inzeráty na jméno postiženého / jsem slyšela takový příběh / no prostoru jak jsem psala má podle fantazie dost a dost, aby znepříjemnil život tomu, kdo je v právu - kdo nezažil, nepochopí - VYDRŽTE - asi se ale budou dít věci Crying or Very sad
Doufám, že kocourek bude vpořádku Exclamation Exclamation Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 12:14:27
Odpovědět s citátem

Moc držím palce, ať se všechno úspěšně a rychle vyřeší a ať je kocourek zdravý! Nedejte se ... a dejte vědět, jak to nakonec dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 12:41:56
Odpovědět s citátem

Taky držím palce a přeju výdrž a pevné nervy, šíleně mě štve, že v téhle zemi mají pré hajlové a grázlové všeho druhu a všech kalibrů. Slušný člověk to má těžké. Tak vám moc fandím a hlavně přeju kocourkovi, aby se dostal někam, kde ho budou mít prostě rádi.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Dle očekávání
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 10:50:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak... situace se nám trošku posunula dále..... Paní jsme odeslali dopis s návrhem na vyřešení celé věci. Na veterinární klinice v Jihlavě jsme se chtěli sejít, kocourka by tam převzal veterinář a vyšetřil jeho zdravotní stav. O tom by sepsal zprávu. Paní bychom vrátili doposud zaplacené 4.tis. korun a vzali si ho zpátky.
Paní nám reagovala pro ni zcela dle očekávání. Vysmála se nám, že nikam nepojede, ať se s ní klidně soudíme, ona že má moc vlivnou rodinu, která stojí za ní a všechno že zveřejní a medializuje. Také že na nás pošle finanční úřad, jak řešíme daně....... a že nemáme právo dávat si s ní nikde schůzku a že se cítí strašně moc poškozená....atd...
Laughing
Takže nás ničím nepřekvapila...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Dle očekávání
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 11:35:58
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Dobrý den,
tak... situace se nám trošku posunula dále..... Paní jsme odeslali dopis s návrhem na vyřešení celé věci. Na veterinární klinice v Jihlavě jsme se chtěli sejít, kocourka by tam převzal veterinář a vyšetřil jeho zdravotní stav. O tom by sepsal zprávu. Paní bychom vrátili doposud zaplacené 4.tis. korun a vzali si ho zpátky.
Paní nám reagovala pro ni zcela dle očekávání. Vysmála se nám, že nikam nepojede, ať se s ní klidně soudíme, ona že má moc vlivnou rodinu, která stojí za ní a všechno že zveřejní a medializuje. Také že na nás pošle finanční úřad, jak řešíme daně....... a že nemáme právo dávat si s ní nikde schůzku a že se cítí strašně moc poškozená....atd...
Laughing
Takže nás ničím nepřekvapila...


No, tak tohle je tvrdá realita Crying or Very sad Takže teď zbývá právník a soud. Mě když se děje nějaká křivda jdu do toho se všemi možnými - a 100% jistými Laughing nepříjemnostmi. Nenechala bych to a vždycky bych to dotáhla dokonce. Většina těchhle lidí se totiž spoléhá na to, že jenom " vyhrožujete " že nepůjdete do takového sporu vleklého a drahého jako je platba za právníka, platba za soudy a pod. Prostě si myslí, že budou dělat mrtvé brouky a tomu druhému nebudou ty možné útrapy stát za to. Já jsem tvrdohlavá Marie a šla bych do toho znovu i když vím, že ta špatná bych byla nakonec zase já - mám už to vyzkoušené a věřte, že Vás čekají ošklivé věci Crying or Very sad Myslím, že u kočkařů či pejskařů je tohle dost běžné, nejte sama kdo tohle řeší a bývá to dost zlé, pokud chcete dosáhnout spravedlnosti. Snad bude kocourek vpořádku - ale vy v téhle chvíli nic nenaděláte - jen rychle vše řešit s právníkem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 11:53:19
Odpovědět s citátem

Z toho vyplývá jednoznačné poučení pro každého chovatele-na splátky nedávat nikomu žádné kotě! Třeba splátky ano, ale kotě zůstane v CHS do doby, kdy bude zaplacený komplet celý obnos, plus příští majitel by si připlácel na krmení, a teprve po zaplacení by si kotě odvezl domů. Tak to vidím já. Když kotě bude u mně, mám lepší pozici než takto. Ženská má kocoura, dala pár peněz, další dát nemíní, kocoura vrátit zřejmě taky nemíní, no moc príma...

A jak psala Jana, bude to zlé.........ale do háje, přece pořád tu grázlové vyhrávat nad slušnými lidmi do nekonečna nebudou! Nebo ano? V Česku je možné všechno. Čím je to absurdnější, tím je to možnější.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Upřesnění
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 12:06:19
Odpovědět s citátem

Jen dodávám že paní ho vrátit chce... ale nemocného.... A odmítá se jakkoliv spolupodílet ... všechny peníze chce zpět a ještě nám chce dělat peklo ze života ... Nechápu, že si ještě pořídila další kočky a psy a jak píše s PP ( další chudák, který dopadne jako my ? ) , když nemá zaplacenou ještě ani jedno koťátko. Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 12:32:15
Odpovědět s citátem

Já když to tak čtu,tak bych asi vrátila peníze,bafla kotě a pádila s ním hodně rychle domů.V rámci rodiny a přátel sehnala izolaci do doby
uzdravení a jistoty ,že nenakazí ostatní číči.Má asi chudák takové zážitky,že bych moc zvažovala jeho odchod k dalšímu majiteli.Asi by zůstalo jako mazlík........... V tuto chvíli by šlo vše stranou a bojovala bych za kotě.Právo a peníze by byly až na dalším místě.
Soudní spor s podklady od vet. a další důkazy pro případný soud bych shromažďovala,ale až po té co bych měla nad zdravím kotěte svou vlastní kontrolu.Píšete zde o právech a povinnostech,ale jak je na tom nyní kotě nikdo neví a třeba mu čas utíká moc rychle.
Prosím konejte a pokuste se ho odebrat co nejrychleji.
L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 12:59:41
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Vámi, bohužel okamžikem, kdy si pro kocourka zajedeme je paní v podstatě již nepostižitelná. Samozřejmě si kocourka chceme vzít co nejdřív a ukončit tento nechutný spor, šlo nám ale také o to, aby nějaký postih vznikl "povedené"paní.
Nechápu, jak si může pořídit ještě další kočky a psy s PP Evil or Very Mad , jak sama píše, když ještě nezaplatila jedno koťátko a není mu schopná ani zajistit potřebnou péči. O nějaké lásce a vztahu ani nemluvím. Lituju těch dalších chovatelů, jestli je čeká to co nás...
Kocourek zůstane u nás, tak jak měl, protože jsem si ho chtěla nechat nejen pro to že byl moc povedený, a líbil se mě svojí povahou, ale také proto že má smůlu na lidi Exclamation A asi už ho nebudu chtít víckrát zklamat... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 15:06:04
Odpovědět s citátem

Tatiano já si myslím, že tak radikální postup se nemusí ani v případě splátek dít.My měli smouvu jednoduchou,ale výstižnou,nic o majetku -kotě do zaplacení patří stanici.Je to všechno v lidech.To co se tady stalo Markétě se může stát každému ať má smlouvu jakkoli neprůstřelnou.A může to být kočka za dvacet, třicet tisíc.
Nicméně podle zkušeností tady budu sestavovat smouvu pro svůj první rok nejméně půl roku dopředu,a zároveň se pokusím sledovat MK,abych případné problémové části mohla vylepšit.
Nicméně mi to stejně může být v závěru houby platné...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 15:50:17
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Tatiano já si myslím, že tak radikální postup se nemusí ani v případě splátek dít.My měli smouvu jednoduchou,ale výstižnou,nic o majetku -kotě do zaplacení patří stanici.Je to všechno v lidech.To co se tady stalo Markétě se může stát každému ať má smlouvu jakkoli neprůstřelnou.A může to být kočka za dvacet, třicet tisíc.
Nicméně podle zkušeností tady budu sestavovat smouvu pro svůj první rok nejméně půl roku dopředu,a zároveň se pokusím sledovat MK,abych případné problémové části mohla vylepšit.
Nicméně mi to stejně může být v závěru houby platné...


Markéta má taky ve smlouvě, že do zaplacení kotě patří stanici-a co je jí to platné!

Já prostě na splátky dávat nikomu nic nebudu, anebo ano, ale až do úplného doplacení kotě zůstane u mně. Až po splacení poslední splátky půjde do nového domova.

Myslím, že v české kotlině není od věci nevratná záloha, třeba ve výši 1/3 kupní ceny. Pak je platba rozdělená na 2 části, a tolik to nebolí. No a když si potenciální kupec zaplatí třetinu ceny, už to jen tak plavat nenechá a koťátko chce a doplatí.

Samozřejmě jsou okolnosti, kdy bych zálohu vrátila-jako se stalo mně, že v mezidobí po zaplacení zálohy a skutečným odběrem koťátka se kupec dozvěděl, že onemocněl rakovinou a čeká ho nejistá dlouhodobá léčba...a ještě mi to přijel říct osobně a s kotětem se rozloučil, tam je to jasné jako facka, že na nevratné záloze člověk trvat nebude. Jinak ale ano.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 17:11:15
Odpovědět s citátem

Tak to mám pocit že je samozřejmost,ne?Tedy jak pozoruji u většiny CHS,mají v textu u koťat že se platí záloha a ta je nevratná.
Nevím,já i když jsem povaha co si nic líbit nenechá tak tady bych se asi na nějaký okamžitý postih paní vykašlala,sebrala kocoura a šla.I když s tou karanténou je to zase o kousek složitější.Navíc,když bude mít paní s sebou manžela nebo někoho,kdo bude svědkem že kotě převzala,tak se to může řešit i když kocour bude doma,ne?Nevím tedy jak má paní postavenou kupní smlouvu,ale o kocoura evidentně není dobře postaráno a dost lidí má ve smlouvě že v takovém případě odváží kočku bez náhrady k sobě.
Tady je každá rada drahá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 17:31:52
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Tak to mám pocit že je samozřejmost,ne?Tedy jak pozoruji u většiny CHS,mají v textu u koťat že se platí záloha a ta je nevratná.
Nevím,já i když jsem povaha co si nic líbit nenechá tak tady bych se asi na nějaký okamžitý postih paní vykašlala,sebrala kocoura a šla.I když s tou karanténou je to zase o kousek složitější.Navíc,když bude mít paní s sebou manžela nebo někoho,kdo bude svědkem že kotě převzala,tak se to může řešit i když kocour bude doma,ne?Nevím tedy jak má paní postavenou kupní smlouvu,ale o kocoura evidentně není dobře postaráno a dost lidí má ve smlouvě že v takovém případě odváží kočku bez náhrady k sobě.
Tady je každá rada drahá.


Jsem obchodnice a vím, že ze zákonna je povinnost zálohu při neodebrání "věci " vrátit, Odečíst můžemte jen náklady přímé - vzniklé. Myslím, že to samé bude platit i u kočiček a pokud to bude nějaký vykuk, má právo po Vás zálohu chtít zpět a zákon bude na jeho straně. Ono je hezké co si kdo dá do smlouvy, ale nesmí to odporovat zákonu. Pak je to neplatné. My, jako prodejna máme v podmínkách, že záloha je vratná po odečtění přímých nákladů - ty pak také může posuzovat soud.
Svědek manžel asi taky nebude to pravé - rodiinný příslušník není nikdy brán jako svědek - tím podle mne musí být někdo " cizí " .
Co je dobře postaráno - to je taky hodně individuální - a někdy vet. správa řekne, že zvířata mají co žrát a nejsou týrána a proto je strostlivost dostačující, zatímco normální člověk si trhá vlasy nad tou hrůzou, ve které zvíře je. Takže co je a není "dobře postaráno " ´ může vidět každý jinak !
Odváží bez náhrady - ano, ale jak si své kotě vzít bez násilného vstupu je někdy taky neřešitelná věc.
Bohužel, když nrazíte na někoho kdo nedodrží, nestará se dle Vašeho dobře, nedoplatitl - budete ať s dobrou či špatnou smlouvou, ať se splátkami nebo bez nich mít vždy problém. Naštěstí nejsou všichni gauneři Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top