Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour nalezenec je agresivní - POVAHA - ZMĚNÍ SE?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mija



Založen: 28.01.2010
Příspěvky: 6

Předmět: Kocour nalezenec je agresivní - POVAHA - ZMĚNÍ SE?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 16:06:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,potřebuji poradit známá mi donesla kocoura asi perský v hrozném stavu žmolek na žmolu,vyděšenej Crying or Very sad je mi ho moc líto,ale problém je v tom že je hrozné zákeřnej,chvíli se nechá hladit a pak zničeho nic drápe a kouše prská,snažím se každou volnou chviku se mu věnovat,ale nevím před pár minutama (pálí mi ruce jak mě)opět podrápal.
Nevím jestli se povahově změní,musel mu někdo hrozně ublížit.Doktor jej naočkoval a stáří říkal tak 1,5.Mluvili jsem o kastraci,nevím co dělat.Myslíte že se povaha kočky nechá trošinku změnit?
Nevím jesti si jej necháme mám malé děti a sibiřskou a britskou kočičku
obě 8 měsíční ale tohle jsem ještě nezažlila.Děkuji za rady.Hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour nalezenec je agresivní - POVAHA - ZMĚNÍ SE?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 16:48:15
Odpovědět s citátem

Víte, sama píšete, že kocourek je v hrozném stavu, žmolkovatej, navíc si myslíte, že mu někdo musel ublížit ... takže celkem logicky lze dojít k závěru, že kocourek si nemůže získat důvěru jen tak naráz, byť je v lepším prostředí než byl do teď. Peršanky jsou klidné plemeno, takže asi bych se domnívala, že se správným přístupem se kocourek zklidní.

Už jen to, že se nechá pohladit je jen dobře. Nicméně co se týče zákeřnosti v souvislosti s hlazením - máme vymazlenou skoro šestiletou čičinu, je mazlivá neuvěřitelně, sama se rozvaluje a nabízí k drbání, ale když jí drbeme moc dlouho, klidně se ožene drápkem a kousne .... není to vada povahy, ale nějaká asi přirozená reakce na přílišné uvolnění.

Jinak nevím, jestli dělá ještě něco jiného, ale existují kočky, jejichž chování se opravdu dá považovat za agresivní a útočné. Pokud po Vás nebo dětech kocour nejde cíleně samovolně zničehonic, bezdůvodně vás doma nenapadá, myslím, že není agresivní v tom opravdovém slova smyslu.

Nepíšete, jak dlouho ho máte doma, ale chce to čas a trpělivost. A navíc i kastrace může chování upravit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mija



Založen: 28.01.2010
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 17:13:25
Odpovědět s citátem

Dobrý podvečer,děkuji za odpověd.
kocourka máme dnes třetí noc,vím že nemůžu chtít zázraky,jen bych chtěla aby nebyl tak zničeho nic útočnej.Kocoura jsem nikdy neměla spíše kočičky i perskou jsme měli,ale jeho chování,musel mu někdo strašně ublížit, :-(než jej jdu pohladit on musí vidět ruku jinak okamžitě zaujme polohu na boku a chčí,tak potom odcházím.Uvidíme jek časem jestli si zvykne. V pátek jdeme k lékaři aby mi jej uspal, abych mu mohla ostříhat žmolky - veliké má je skoro po celém těle tak abych ho mohla dát trošinku do gala :-)Taky vůbec nic nepije,dnes měl jen trošinku mlíčka pro kočičky. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 17:18:17
Odpovědět s citátem

Pít musí,jinak by mohl mít ještě zdravotní problémy.Sledujte ho a v případě že se půl dne nenapije,prostě ho opatrně a jemně čapněte a zkuste do něj trochu vody dostat stříkačkou-jestli to tedy půjde.Asi nebude nadšený,ale na dehydrataci dojít nesmí.
Nebojte,bude to trvat třeba měsíc,ale myslím že kocourek si zvykne-jak píše April,i to, že se nechá pohladit je pokrok.Děti ať si ho spíš moc nevšímají,než si zvykne na všechno nové,věnujte se mu a ukažte mu že se nemá čaho bát;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2010 22:46:42
Odpovědět s citátem

Já získávala důvěru kočičky rok. Pak jsem si s ní mohla dělat cokoliv, když se mi rozhodla věřit, věřila mi naprosto.

Nepíšete, zda byl odčervený-pokládám to v tomto případě za dost důležité, obzvláště když máte děti a další kočky.

Nevnucujte se mu, nehlaďte ho proti jeho vůli, jen když přijde sám, a to ještě ne moc dlouho, aby zůstal nenabažený. Hrajte si s ním, co chvíli ho pohlaďte, laskavě a klidně na něj mluvte. Kupujte si ho laskominami. Musí poznat, že od vás mu hrozí leda pohlazení a něco dobrého na zub.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mija



Založen: 28.01.2010
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 14:53:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den Smile odpovídám ohledně kocourka,odčervený je.
Včera byl uspán je ostříhaný,tedy né úplně jen částečně.Když spinkal byl mazlík ,ještě dnes dopoledne byl otupělej tak se nechal hladit i sám za mnou chodil Smile ,ale před chvilkou mi prokousl malíček Sad
Uvidíme jak to půjde dál,děti vybírají jméno a já záchůdek Very Happy
Děkuji vám za rady snad to nějak zvládnem,bude potřeba hodně trpělivosti a času.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mija



Založen: 28.01.2010
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2010 21:42:44
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Ahojte Very Happy
jsem tu opět a nevím si rady.Kocour dostal jméno Damián.
Kocourek je u nás již 14 dní a řekla bych že změna snad žádná,jen že začíná na nové jméno slyšet,jinak poslední tři dny je to ještě horší.
Snažím se dávat mu co mu chutná,potřebuje péči o srst,ale jenak než u žrádýlka kapsiček jej neučešu,je stále zákeřnej.
Myslím že začal značkovat a to v dětském pokoji u nejstaršího syna.
ten ho v pokoji nechce a zavírá si dveře.
Včera jsem šla zavřít do pokoje a zasekl se mi do nohavice.
Dnes ráno jsem ho hladila vždy po ránu je mazel a zakousl se mi do nohy Evil or Very Mad a docela to bolelo Crying or Very sad
Nevím si rady aještě ke všemu začal čůrat.
S vetem jsme domluveni na kastraci,ale nevím stále se rozhoduju.
Četla jsem že po kastraci se kocour změní,ale nevím,je hrozně agresivní,nikdy nevím jak se zahová a mám ještě dvě menší děti,které se bojí okolo něj projít.
Myslím že se ani nesnese s naší sibiřskou kočičkou Nataschkou,
tu jak Damián vidí tak okamžitě startuje.
Britská Mijuška tak ta jak kdy,ale taky po ní vyjíždí
Nevím co s ním a nevím co s tím,na jednu stranu je mi ho líto,protože jaký je za to můžou jen lidi(předchozí majitel - é)
Děkuji a přeji hezký večera mazlivé mazlíky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 6:29:12
Odpovědět s citátem

Pěkný den,
kocour Vám s největší pravděpodobností značkuje,kastrace se nebojte, pro něj je to jenom dobře.Ano,říká se a děje se,že kočky a kocúři se po kastraci zklidní,ale ve vašem případě nevím jak to bude platit,protože kocour není typicky divoký, spíš se bojí minulé zkušenosti.
No vidíte,ale alespoň se nechá učesat u kapsiček-i to je pokrok...počítejte s tím,že to může trvat třeba půl roku,ale zvykne si-depozitářky by mohly vyprávět.
Co se týče dětí-berte to tak,že kocour je nezabije,hlavu jim neutrhne.Maximálně skončí s několika škrábanci na rukách a v obličeji(pozor na oči).Když je pošlete na hřiště,taky se vám pravděpodobně vrátí s pláčem a rozsekanými koleny,ale ono to pro ten život není úplně od věci.Jestli máte děti trochu starší,tak jim vysvětlit proč se kocourek tak chová,že se k němu někdo dříve choval ošklivě a teď se bojí.,Mrňavce taky veďte k tomu,aby si kocourka buď moc nevšímali,nebo ho hladili příp. si s ním hráli jen když on chce-prostě aby měl svůj klid.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mija



Založen: 28.01.2010
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2010 14:50:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den Smile
Děkuji za odpověd,uvidíme jak vše bude .-) za dvě hodinky jdu
s kocourkem na kastraci,snad vše dobře dopadne a kocourek
bude v pořádku a kéž by se alespoń malilinko změnil Smile ´
Všem přeji hezký a pohodový den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mija



Založen: 28.01.2010
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 11:00:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den jsem tu opět a opět potřebuji poradit z vašich zkušeností Smile
Damian je již 14 dní po kastraci,vím že je ještě brzy,ale jeho chování je k horšímu Evil or Very Mad Ted vím že se s našima kočkama nesnese jak s sibiřskou která nikdy neměla problém s cizí kočkou tak i s britskou.
Před chvílí skočil na Mijušku - britskou - chce si hrát,ale hraje si tím způsobem že britská šílene řve a lítají z ní chlupy,navíc včera mi počůral židle v kuchyni a dnes ráno malá nechala pyžamo na zemi a pochcal i to,což je pro mě tedy dost velký šok.
Hravej je hodně u koulodráhu má nejraději,ale nevím co s ním
Ted je zavřený v koupelně,vím že tam nechce být,ale nevím fakt jak dál.
Četla jsem o labilní kočce(kterou nakonec nechal majitel uspat),jeho nálady chvílku ne sebe nechá sáhnout a pak z ničeho nic prská a seká,kouše opravdu je jak labilní,ale je mladej 1,5 si myslím a stále doufám že se změní Crying or Very sad
V sobotu jsem s ním koukala z okna on seděl na parapetu a já zamávala známé a on mě kousl do ramen a docela dost,to mě tedy dost překvapilo
a myslím si že se nezmění.
Snažím se po dobrém ,hraju si s ním dostává pamlsky,
ale jeho zákeřná povaha je děs.
Všimla jsem si že útočí jen na bosé nohy mé 5 leté dcery,
ta má strach okolo něj projít,když má kalhoty a ponožky tak se jí nevšimne.
Začíná být naše situace dosti napjatá,manžel nadává,že se všichni omezujem kvůli kocourovi,já zas že to chce ještě čas.
Je mi také líto našich koček,když je Damián zavřenej v koupelně tak se pohybujou po bytě hrajou si,jakmile kocour běhá Nataschku vůbec nevidím a Mija když okolo něj projde tak na ní skočí a je zle a ted ještě hlídání aby něco nepočůral.
Budu ráda za každou radu a já jdu za ním zkusím jej pustit
a dát mu mlsku.
Přeji všem hezký den Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2010 12:15:27
Odpovědět s citátem

Tady je každá rada drahá. Na problémovou kočičí povahu se doporučuje kočičí feromon Feliway. Zkusila bych jej jako první. Měl by dodat kočkám pocit bezpečí. Pokud by nezabral, šla bych do Bachových esencí (květů), odborník dokáže namíchat takovou suspenzi, která pomůže.

Ohledně čůrání mimo WC - zkoušeli jste kocourkovi moc testovat, jestli nemá problém s močovým ústrojím? Tohle bývá často signál k tomu, že něco není v pořádku. Mávání z okna - zřejmě prudký pohyb, na který kocourek takto reagoval. Bosé nohy v něm rovněž mohou evokovat vzpomínku na něco, co mu ubližovalo.

Můžete se ještě obrátit na psycholožku pí Žertovou, která by mohla poradit a pomoci více odborně, než my vesměs laici zde na foru. Zde je odkaz na její etologickou poradnu http://www.zvirataazdravi.cz/poradna/
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 11:02:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den, Mijo... Vaše situace je naprosto modelová a bohužel opravdu velmi vážná. Ujala jste se kocoura, o kterém nic nevíte, neznáte jeho minulost a přišel k vám v otřesném stavu. To nemuselo být proto, že by ho někdo týral, ale proto, že je to teritoriální rváč, který měl někde své místo a postavení.

Tyhle případy mají určitý postup, ale u vás je situace ještě horší o to, že máte děti, které kocour napadá a že jeho agresivita se projevila ihned po příchodu. Feliway a Bachovy květy se používají zároveň s terapií, takže jen tak samyo sobě nemají příliš smysl. Co vám tedy kocour říká:

Jsem nešťastný, zavřeli jste mě do malého bytu.
Jsem naštvaný, protože jsou tu dvě pitomé kočky, které mi umenšují teritorium.
Jsem znepokojený, protože mi věnujete příliš mnoho pozornosti, na kterou nejsem zvyklý.
Jsem zákeřný, protože vím, že vás dokážu zastrašit a dělám to proto, že mě rozčilujete svou péčí.
Jsem přirozený, protože jako kotě jsem neměl kontakt s člověkem a dostatečně jsem se nesocializoval.

Pro vás by měly být prioritou vaše původní kočky, které kocour zastrašuje a šikanuje takovým způsobem, že močí mimo záchod. Vy jste jim v podstatě, i když samozřejmě nechtěně a s dobrým úmyslem, rozhartusila harmonii, která v jejich domově panovala a přivedla jste jim tyrana, aniž by si to něčím zasloužili. Kocour, kterého doma máte očividně není typ mazlícího miláčka závislého na lidech. Mně se jeví jako nejzodpovědnější přístup najít mu domov u lidí, kteří mu poskytnou výběh, na který je možná zvyklý a kteří chtějí kočku na lovení myšek a nejsou nešťastní, když s nimi v noci nespí v posteli. Víte, pokud by kocour byl týrán lidmi, potom by neměl důvod zastrašovat ostatní kočky, takže lze předpokládat, že to byl opravdu kocour zvyklý rvát se venku o kus žvance.

Nebrete to, prosím, jako nějaké osobní zklamání. Ono v mnoha případech s tím opravdu něco dělat lze, ale tohle ten případ není. Míra agresivity, kterou kocour vyjadřuje, je příliš veliká. Není vaší vinou, že ho kdysi někdo nechal na pospas svému osudu, on se musel protloukat a teď ho brzdí váš přístup, který ho velmi omezuje, protože není zvyklý na lidskou péči. A zase si uvědomte, že vaše původní kočky jeho přítomností opravdu trpí a není to vůči nim fér.
Být na vašem místě, rozhodím sítě a budu se snažit najít mu domov v domě s výběhem ven a s lidmi, kteří kočky mají rádi, ale nejančí z nich tak jako my Smile Já takovou jednu paní třeba našla, pro kocoura, kterého jsem krmila u nás u popelnic. Byl také nesocializovaný, než jsem ho z karantény dostala do přepravky, málem mě přizabil. A jí to přesto nevadilo, ona ho má už druhý měsíc v garáži, aby si zvykl na dům a postupně se s ním seznamuje a hlavně ona chtěla samostatnou kočku, která si vystačí a občas přijde na pohlazení...
Promyslete to. Zatím choďtě doma ve vyšších botech, aby vás kocour nezranil a ignorujte ho. To malinko připěje k tomu, aby nebyl tak vysazený, ale zlepší se to třeba až po dvou týdnech. Zatím bych mu hledala nový domov...

Hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
6
HCM u koček - program PawPeds (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top