Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

,,Odborná" literatura

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: ,,Odborná" literatura
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 23:13:27
Odpovědět s citátem

Ach jo,dneska jsem si v Luxoru koupila Velkou knihu o kočkách.
Ne že by od toho čekala něco extra,mají tam pěkně vyobrazená téměř všechna plemena v různých barevných varietách,ale zároveň si vzadu našli část na praktické rady.
Vyberu ty nejvíce pikantní,nebo spíše ty,které mě nadzvedly ze židle-chudák ten kdo se jimi bude řídit.


Snažte si kotě vzít až v desátém týdnu života,je možné ale kotě odebrat už v šestém týdnu.

->cože?V šestém týdnu?Vždyť je to ještě malý cimprlík který si neumí pořádně do pusinky maso vzít.


Pokud neuvažujete o chovu,měli byste ve čtyřech měsících kontaktovat Vašeho veterináře a objednat se na kastraci.

->no,sice kdesi v Americe vyzkoumali,že předčasná kastrace údajně nic neprovádí,ale není to opravdu ještě moc brzy?Vždyť takové koťátko ještě ani není pořádně zralé,aby zvládlo narkózu.

Další super věc-doporučované přepravky-kartonová krabice,drátěná klec..a na konci plastová přepravka se slovy,že je bohužel nejdražší.
Chápu že autor nemůže obsáhnout všechny znalosti a zkušenosti,pak by se jim ale ovšem měl vyhnout úplně..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 10:43:56
Odpovědět s citátem

Víte ono bohužel tato "odborná" literature se často sestavuje tak, že nakladatelství dá nějakému studentovi, co potřebuje přivydělat, za úkol, aby sestavil kompelaci např. plemen psů nebo jako v tomto případě velkou knihu koček. Dotyčný nemusí o kočkách vědět vůbec nic, tak hledá info na netu, ve starších knihách o kočkách co najde doma u babičky... A pak z toho vznikne tato patlanina.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: ,,Odborná" literatura
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 11:13:12
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Ach jo,dneska jsem si v Luxoru koupila Velkou knihu o kočkách.
Ne že by od toho čekala něco extra,mají tam pěkně vyobrazená téměř všechna plemena v různých barevných varietách,ale zároveň si vzadu našli část na praktické rady.
Vyberu ty nejvíce pikantní,nebo spíše ty,které mě nadzvedly ze židle-chudák ten kdo se jimi bude řídit.


Snažte si kotě vzít až v desátém týdnu života,je možné ale kotě odebrat už v šestém týdnu.

->cože?V šestém týdnu?Vždyť je to ještě malý cimprlík který si neumí pořádně do pusinky maso vzít.


Pokud neuvažujete o chovu,měli byste ve čtyřech měsících kontaktovat Vašeho veterináře a objednat se na kastraci.

->no,sice kdesi v Americe vyzkoumali,že předčasná kastrace údajně nic neprovádí,ale není to opravdu ještě moc brzy?Vždyť takové koťátko ještě ani není pořádně zralé,aby zvládlo narkózu.

Další super věc-doporučované přepravky-kartonová krabice,drátěná klec..a na konci plastová přepravka se slovy,že je bohužel nejdražší.
Chápu že autor nemůže obsáhnout všechny znalosti a zkušenosti,pak by se jim ale ovšem měl vyhnout úplně..


Převážná část těchto knih je zahraničních - tam se může lišit věk odběru, věk kastrace - navíc překlady můžou být chybné - prostě všechny tyhle knihy beru se značnou rezervou a musím říct, že někdy ani nepoznávám vyfocená plemena a to ani ta, která sama chovám Laughing Laughing
Osobně bych jako velmi přínosnou brala knihu pí Říhové Chováme kočky - ta mne provází celou mou dobu s kočkami a velmi ráda mám knížku pí Mahelkové Zvělořékař pro kočku - je přehledná, navede chovatele dobrým směrem a navíc má rozkošné, vtipné obrázky. Tyhle knížky vždycky doporučuju - ty by myslím neměli chybět začátečníkovi i pokročilému v knihovně. Ty ostatní tam mám jen proto, že jsou o kčkách Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 14:18:19
Odpovědět s citátem

Nápodobně Jano-koupila jsem si jí proto,že byla prostě o kočkách.
Knížku od MUDr.Říhové Chov koček mám,dostala jsem ji k Vánocům,tak je naprosto úžasná.
A ten zvěrolékař asi bude taky zajímavá a hlavně chytrá kniha,zkusím sehnat;)
Nicméně tady v té knížce jsou alespoň opravdu pěkně vyobrazená ta plemena(i když o BRI je 10 stránek a na každé jiná barevná varieta a popisky víceméně stejné Very Happy )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 18:14:01
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Nápodobně Jano-koupila jsem si jí proto,že byla prostě o kočkách.
Knížku od MUDr.Říhové Chov koček mám,dostala jsem ji k Vánocům,tak je naprosto úžasná.
A ten zvěrolékař asi bude taky zajímavá a hlavně chytrá kniha,zkusím sehnat;)
Nicméně tady v té knížce jsou alespoň opravdu pěkně vyobrazená ta plemena(i když o BRI je 10 stránek a na každé jiná barevná varieta a popisky víceméně stejné Very Happy )


Zvěrolékař pro kočku napsala posuzovatelka MVDr Mahelková - takže člověk, co se kočkami skutečně zabývá. Je velmi přehledně a hlavně i zábavně napsán. Najdete si v rejtříku co Vás trápí, přečtete si co může být příčina a jakým směrem se dát. A kreslené obrázky jsou naprosto výstižné Laughing

Fotky - to máte štěstí, já třeba bílou siamku v alespoň slušném typu v zádné zahraniční knížce neviděla Crying or Very sad vždycky se skoro leknu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 18:22:51
Odpovědět s citátem

No pěkně-že by tam ty kočky byly nějak extra typové,to zase ne..ale jsou tam kočky které se normálně nevyobrazují a u nás ani nechovají-La Perm,Scottish fold,Curlové,Americká hrubosrstá a tak..ale nad typem britek tam jsem se docela zděsila,nicméně barvy mají pěkně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 9:35:49
Odpovědět s citátem

Já mám doma Velkou knihu o kočkách s rokem vydání 1994. Pokud je ta vaše pouze nové vydání téže knihy se stejnými fotkami - což nejspíš je - tak se nedivím že tam nejsou britské kočky v ideálním typu. Za těch 15 let se v chovu mnohé změnilo nás i v zahraničí, změnil se i výběr krmiv i chovatelských potřeb. I odběr koťat byl v této době ve FIFE doporučován v deseti týdnech, změnilo se to až na přelomu tisiciletí. Kartonová krabice jako přepravka mi při jednorázové cestě třeba s kotětem domů nebo na veterinu nepřipadá až tak závadná. Když sleduji na Animal Planet pořady o RSPCA tak je naprosto běžné že kočička cestuje z útulku do nové rodiny v kartonové krabici s uchem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top