Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jídeníček


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: jídeníček
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2005 22:14:36
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat jak krmít kotě(12 týdnů),chovatelka mám řekla krmit 3x denně.Granulky má v misce celý den.Ráno mu dám konzervu,kterou jí po částech celé dopoledne.Kolem poledne mu dávám něco mléčného(ostraváček,smetanu,jogurt,..),ale on si jen párkrát lízne.A večer konzervu.Už jsem mu přidala i filetu a vařené kuřecí maso.Ale přijde mi to takové jednotvárné konzervä a zase konzerva.Možná si to jen namlouvám.A jak dlouho mám kupovat konzervy a kapsičky pro kotě.prosím o radu.Děkuji.
Odpovědět 
Marita
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2005 6:06:55
Odpovědět s citátem

Mám čtyři kočky a u prvního kotěte jsem uvažovala jako Vy a snažila se, aby mělo stravu co nejpestřejší a vše co nejlepší. Kotě ale brzy dostalo průjem a vet mi řekl, že všeho moc škodí. Nakonec to dopadlo tak, že dvě první koťata byla 2 měsíce jen an granulích, pak jsem přidala opatrně 1 x denně konzervu. Se třetí kočkou bylo něco podobného a teď mám čtvrté kotě a po dřívějších zkušenostech má granule a 1 x denně konzervu, ale v posledních dnech jsem chtěla přejít na jiné granule a dostavil se průjem, takže milé kotě bude zase jen na granulích. Jsem přesvědčená, že pokud jsou to granule kvalitní (superprémiové), KOTĚ NEBUDE O NIC OCHUZENO!
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jídeníček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2005 6:17:35
Odpovědět s citátem

Myslím, že pokud byste krmila jen ráno, pak po příchodu z práce a pak někdy navečer, nebo jen ráno a odpoledne, kotě to určitě zvládne, obzvlášť, když má k dispozici celý den granule. A to, že jí ranní konzervu v průběhu dne až tak nevadí, v těchle teplých dnech to sice není úplně ideální, ale ono stejně když okorá, tak se k ní kočky už moc neznají.

Co se týká jednostranné stravy, tak se tím netrapte, časem se vytříbí, co má kočina ráda a pak je dobré u toho zůstat, protože se tak vyhnete zažívacím obtížím. Krmit se dá jak těmi pribiňáky, tvarohem, smetanou atp., nicméně tam v průběhu růstu může dojít k průjmům, protože většina koček neumí zpracovat laktozu z kravského mléka, a navíc by se kočka neměla krmit sladkými věcmi.
Samozřejmě můžete dávat file, přemražené hovězí, syrové nebo vařené kuřecí maso, a i konzerv je na výběr dostatek druhů, tam je lepší volit kvalitnější značky, jako Animonda, ProPlan, Hills, ShinyCaty, než Whiskasy či Friskies.
On výběr je celkem široký, takže nemusíte mít obavy, že je to stále jen konzerva, konzerva a konzerva. Záleží i na složení, některé jsou jakoby kousky, některé vyloženě rybí či kuřecí maso, některé jako paštiky ...
A jsou i takové kočky, které vůbec konzervy ani maso nechtějí a preferují jen granule, což je teprve "jednotvárnost", takže nemějte obavy, kočka bude stejně jíst jen to, co jí chutná, a že se její chutě v průběhu života mění, ani nebudu říkat, co naše kočiny papkaly ještě před rokem s nadšením, dneska odfrknou, jako že jsem se zbláznila Twisted Evil

U kotěcího druhu byste měla zůstat do jednoho roku či do kastrace.

Pokud máte ještě nějaký dotaz, sem s ním Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: jídeníček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2005 11:41:01
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověd'.Tak že do 1roku dávat konzervy pro kotě on totiž ten výběr konzerv pro kotě je velmi omezený.V obchodech jsou hlavně konzevy pro kočky.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jídeníček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2005 12:00:14
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Děkuji za odpověd'.Tak že do 1roku dávat konzervy pro kotě on totiž ten výběr konzerv pro kotě je velmi omezený.V obchodech jsou hlavně konzevy pro kočky.


Nebo až do kastrace dávat kotěcí.
Granule taky kotěcí.
Jinak ten výběr se dá poměrně rozšířit pomocí internetových obchodů, kde je celkem slušný výběr:
http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=1226
http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=1237
http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=1361
http://www.allpet.cz/scripts/zbozi.php?KID=779
- což jsou čistě masové konzervy a můžou je i koťata.
http://happy-animals.eobchod.com/product.php?II=3008&UID=2005090612523662.168.55.182
http://happy-animals.eobchod.com/product.php?II=3009&UID=2005090612523662.168.55.182- pokud by odkaz nefungoval, tak jsou to konzervičky ProPlan od Puriny - pro koťata.

Pravdou je, že některé jsou celkem drahé, ale na druhou stranu jsou kvalitní a kočiny ať s kotěcími, nebo dospěláckými nemají větší problémy s trávením.
Osobně nezavrhuji třeba ani pytlíčky od Whiskasu atp., pokud nejsou dávány každý den, ale jen občas.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top