Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mainské mývalí kotě


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Martina3



Založen: 04.02.2010
Příspěvky: 16

Předmět: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 19:48:46
Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebovala bych pár rad zkušených chovatelek mainských mývalích koček.
Rádi bychom si pořídili mazlíčka a strašně moc jsme se zamilovali do tohohle plemena.
Máme 2 děti (7let a 20měsíců) kočičku jsme už měli, tak jsou děti zvyklí. Bohužel nám před 14 dny zemřela a nám tady chybí člen rodiny Crying or Very sad
Máme vyhlídnutého mainského kocourka stříbrného. Něco jsem si už přečetla o tomto plemenu. Všude píšou, že to jsou obříci a velký mazlové. Opravdu se tak rádi mazlí?
Bydlíme v paneláku a nevadí, že nebude mít výběh venku? Určitě by jsme pořídili vodící kšíry a sem tam ven šli.
Jaké krmivo se pro takovéhle kočky kupuje? Je nějaké zvláštní nebo se může dávat to klasické? A kolik toho tyhle mazlíci snědí, kolik jim dávat?
A také jestli si pořídit kocourka nebo kočičku. Je nějaký rozdíl třeba v chování?
Díky moc za odpovědi Idea Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 22:25:36
Odpovědět s citátem

Neřadím se mezi zkušené chovatele mainských mývalích koček, ale před téměř třemi lety jsem si pořídila mainského kocourka. Je důležité vybírat kocourka tam, kde mají zkušenosti v chovu a vyhnout se tak pozdějším možným nepříjemnostem. Tohle plemeno je obecně označováno jako něžní obři, což mohu potvrdit, nicméně vždycky záleží na prostředí a komunikaci, kterou s kocourkem povedete, jak moc se mu budete věnovat, to že kočka není pes víte Smile Amís se mazlí, když chce, a nechá se mazlit i když nechce. Je to takový "tahací" kocour, nechá na sobě i dříví štípat. Proto si myslím, že je ideální k dětem, kteří, i když zatahají za ocas, kocour neublíží, nechá si to líbit. Jediný co fakt nemá rád je drbání na břiše. Je to škoda, protože vyčesávání srsti na bříšku stojí trochu toho kočičího naříkání. O srst je třeba se starat téměř denně, ale také záleží na linii, odkud kocourek pochází. Jsou maini s krásnou prachovou srstí a jsou taková, kterým se hodně mastí a každodenní péče je nutná, aby srst neplstnatěla. Amísek je skvělý parťák, jemný, ač mohutný, vrkající, něžný hlásek, ze všeho vykulený...a přesto k návštěvám vstřícný a zvědavý - pokud se stane, že se sousedy odcházíme společně, jde suverénně na návštěvu Smile cizí lidi vítá sice rozpačitě, ale se zvědavostí a upřímností. Po roce a něco jsme přišli na to, že by bylo dobré kocourka rozhýbat více - docela ležel, pospával, hračky ho moc nebavily... a pořídili jsme mu kamarádku kočičku. Tentokrát britskou. Lépe jsme udělat nemohli, jsou nerozluční parťáci. Vyřádí se spolu a jsou spokojení oba. Krmíme RC Maincoon, je třeba mývalákům, poté co odrostou kotěcím granulím, dávat větší granule, aby kousali a neměli problémy se zuby. Menší granule polykají. Existují ale další, kteří dělají větší granule pro velké kočky, třeba Sanabelle, nebo Happy Cat. Vyzkoušíte a uvidíte sama, co zachutná. Kolik krmíme... já dávala Amískovi když byl ještě sám jednu naběračku granulí na celý den ráno a večer jednu na noc. Večer dostávají i mokrý, kapsičku, konzervu, bílý jogurt, maso... Vyplatí se koupit rovnou větší balení granulí. Jaký je rozdíl mezi chováním kocourka a kočičky... Řekla bych, že kočičky jsou vynalézavější. Dorka naučila amíse otvírat dveře, lovit kuličky, mýt se pořádně... Přijde mi že kočičky jsou akčnější a vyžadují větší pozornost a naprostou účast u dění v rodině. Kocouři jsou spíše pasivní.

Ještě k výběhu... Amís se venku bojí. Takže sám od sebe je nejradši doma, tam kde to zná a kde je klid. Vůbec nevadí, že nemá výběh... Občas jej vezmeme ven na kšírech, ale je to tak, že neseme kocoura na louku, tam sedí přikrčený jak hřib a po půlhodině jej neseme zase domů. Dorka si to venku zase užívá, loví hmyzáky... prostě je akčnější.

Tak Vám přeji šťastnou volbu a třeba nezůstane jen u jednoho kočičáka Smile
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 14:53:50
Odpovědět s citátem

Ahoj,
já sice mám křížence mainské mývalky s " potulným rytířem " Very Happy ( 8 měsíců ), ale má hodně po své matce. Není sice až tak extrémě mazlivá, mazlí se pouze když se jí chce, a pokud jí děti provádí něco co se jí nelíbí, tak si mňoukne a moje děti ví, že kočku musí okamžitě nechat! Nikdy na nikoho z nás nevytáhla drápky ani na děti a pokud se někdy ohnala tak packou bez vytažených drápků. A to u ní musím vyzvednout - vytažené drápky jsem u ní snad ani neviděla ( pouze při šrabání na škrabadle Smile ). Je velmi klidná a divoké hry našich dětí snáší bez nějakých stresů. Většinou všechno vklidu pozoruje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2010 14:48:00
Odpovědět s citátem

Martina3 napsal:
Ahoj, potřebovala bych pár rad zkušených chovatelek mainských mývalích koček.
Rádi bychom si pořídili mazlíčka a strašně moc jsme se zamilovali do tohohle plemena.
Máme 2 děti (7let a 20měsíců) kočičku jsme už měli, tak jsou děti zvyklí. Bohužel nám před 14 dny zemřela a nám tady chybí člen rodiny Crying or Very sad
Máme vyhlídnutého mainského kocourka stříbrného. Něco jsem si už přečetla o tomto plemenu. Všude píšou, že to jsou obříci a velký mazlové. Opravdu se tak rádi mazlí?
Bydlíme v paneláku a nevadí, že nebude mít výběh venku? Určitě by jsme pořídili vodící kšíry a sem tam ven šli.
Jaké krmivo se pro takovéhle kočky kupuje? Je nějaké zvláštní nebo se může dávat to klasické? A kolik toho tyhle mazlíci snědí, kolik jim dávat?
A také jestli si pořídit kocourka nebo kočičku. Je nějaký rozdíl třeba v chování?
Díky moc za odpovědi Idea Smile


Píši ...sice pozdě ... ale přeci ... začnu postupně ...

Jsou to mazlíci, ale jako u všech koček je to individuální - rozhodně nepodlehněte urychlené koupi a vyberte si kočičáka hlavně podle rodičů - pokud ti na návštěvě přijdou a budou se chtít kamarádit tak skvělá volba! Rozhodně bych k dětem nedoporučovala jakousi pochybnou koupi, kde rodiče jsou zalezlí strachy pod kanapem Wink

Pokud máte balkón bude stačit když ho řádně zasíťujete a bude to kočičákovi stačit, rozhodně bych ho sice na kšírky učila, ale do města netahala - riziko toho že si přinese nějakou chorobu.
Maine cooni doma rozhodně netrpí (náš kocour je toho příkladem ... venku nechce být - radši doma na gauči).

Kočka nebo kocour?
Toť otázka ... kocourci jsou takový easygoing - mají se ke všem. Holky jim ovšem nezůstávají nic dlužny, jen semůže stát že si kočička vyhlídne jednoho člena rodiny, ke ketrému se bude mít a ostatní si můžou trhnout ...

Krmení - rozhodně přemrzlé maso, vařené a kvalitní superpremiovky jako Royal Canin, Hills, Applaws, atd atd atd. Pokud chcete obra tak platí, že potřebuje opravdu hodnotnou stravu ...

no pokud Vás něco napadá za otázky tak klidně napište mail ... případně Vám mohu zaslat tipy na volná koťátka ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina3



Založen: 04.02.2010
Příspěvky: 16

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 12:43:31
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědi, tak máme vyhlídnutého stříbrného kocourka, ale bez PP. Byli jsme se na něj podívat, jsou mu 4 týdny a jeho mamina nás moc k nim nechtěla pustit.
Ale aspoň trošku jsme se pokochali a pomuchlovali. Jeho matka váží 6kg a otec 8kg.
Tak doufám, že jsme vybrali dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 13:04:40
Odpovědět s citátem

Tak to se mamině moc nedivím. Ve 4 týdnech bych vás k mimískům nepustila ani já. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 13:48:20
Odpovědět s citátem

Martina3 napsal:
Děkuji za odpovědi, tak máme vyhlídnutého stříbrného kocourka, ale bez PP. Byli jsme se na něj podívat, jsou mu 4 týdny a jeho mamina nás moc k nim nechtěla pustit.
Ale aspoň trošku jsme se pokochali a pomuchlovali. Jeho matka váží 6kg a otec 8kg.
Tak doufám, že jsme vybrali dobře.

Hlavně, jestli jste viděla oba rodiče, abyste potom doma neměli jen dlouhosrstou kočku povahově někde jinde než u mainů. Určitě neberte kotě domů před jeho 13. týdnem a řádně 2x naočkované a odčervené. U mainů je třeba si dávat pozor stejně jako u britek na HCM, slušní chovatelé už na něj též kočky testují. Tak ať máte šťastnou ruku (já bych Vás taky nepustila muchlovat 4 týdenní koťata Razz )
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 13:56:03
Odpovědět s citátem

Jak píše ZdenkaP, není důležité, kolik rodiče váží, ale jestli jsou testovaní na FeLV, FIV a HCM aspoň.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 16:17:32
Odpovědět s citátem

Martino,nechci tady opět otvírat téma ,,s PP a bez PP",ale jako píšou holky-koukejte alespoň na ty testy a před podepsáním smlouvy si je klidně nechte i ukázat.Přeji Vám,abyste narazila na slušného chovatele,který alespoň základy testuje a pojem o odchovu má.Kotíka brát NEJDŘÍVE ve 13tém týdnu,těch čtrnáct bych ale viděla ideálnějších.
Vím, že cena je pro někoho podstatná, ale při pořízení si znovu připomeňte,že za kočiččin život se vám v ní protočí desetitisíce,takže kupní cena vude, i když se vám to teď nezdá,nejmenší položkou.
Hodně štěstí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 17:12:27
Odpovědět s citátem

Martina3 napsal:
Děkuji za odpovědi, tak máme vyhlídnutého stříbrného kocourka, ale bez PP. Byli jsme se na něj podívat, jsou mu 4 týdny a jeho mamina nás moc k nim nechtěla pustit.
Ale aspoň trošku jsme se pokochali a pomuchlovali. Jeho matka váží 6kg a otec 8kg.
Tak doufám, že jsme vybrali dobře.


Také se přikláním tak jako holky k výběru s pp ... a nejde tak ani o tože jako chovatelé jsme z principu proti bez pp (třeba jak se mnozí z nich nabubřele domnívá - proto že nám kazí kšefty) ... ale spíš proto že po svém prvním odchovu koťátek se na tuto problematiku dívák ještě přísněji
koťátka MCO je nutné testovat na HCM (bez debat je to ošklivá nemoc na níž Vám koťátko může do svou let umřít a je tedy dobré vyloučit že ji mají dědičně vrozenou) a dále klasika - Felv FIV FIP.

Také s tím pp máte záruku, že Vaše koťátko je opravdu po těch kterých rodičích, které jste viděla ... opravdu je snadné ukázat - to je maminka a to je tatínek.

Rozhodně počáteční náklad bude vysoký ... ale on se brzy propapá v granulích ... a nedejbože kdyby jste musela něco léčit ... radši si připlaťte a kupte mazlíka se smlouvou než zajíce vy pytli z něhož pravý maine coon nemusí vyrůst ... ono totiž maine cooní kotě ve věku 14 týdnů vypadá stejně jako jakékoliv "chlupaté" ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina3



Založen: 04.02.2010
Příspěvky: 16

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 19:45:50
Odpovědět s citátem

Áha, tak to jsem nevěděla. Můžete mi prosím napsat co je to za nemoci? A taky kolik asi ten test na to stojí? Chovatelky se určitě zeptám zda jsou na to testovaný. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 19:50:23
Odpovědět s citátem

Tak HCM pořídite sonografický test cca za 1200 korun,genetický kolem tisícovky,posílá se ta genetika do Německa.FIP,FIV a FeLV vycházejí každý kolem 250 korun,s tím,že HCM se na sono přetestovává každý rok.O HCM má pěkně napsáno Alena C. z CHS Elis Castle(eliscastle.cz).Vyplatí se o tom si alespoň něco načíst.

HCM je onemocnění srdíčka, při kterém zbytní srdeční stěna,zužují se komory a síně,tím pádem menší průtok krve.Kočička postupně umírá s dušností,záchvaty,embolií.To je jen laicky řečeno.
FIP je nemoc poměrně neprozkoumaná,ani testy tady nejsou průkazné,vyskytuje se hlavně ve velkochovech,mortalita je téměř na sto procentech,ale s FIP to není jednoduché,dá se jistojistě určit snad je pitvou.
FELV A FIV jsou přenosné kočičí nemoci,proti kterým lze očkovat,ale rovněž jsou neléčitelné.Víc o nich určitě najdete na netu,nechci tady tím zaplnit celou stránku,kdyžtak napiště do SZ.
Nechci Vás strašit,ale nedělejte si iluze,že pokud chovatelka chová bez PP,vůbec má o těchto nemocech ponětí.
Ještě zkuste zauvažovat nad koupí s PP,tady Vám Nelly Ness jako chovatelka poradí,kočičky ,,na mazlíka"(tj. ne do chovu,nemusíte s nimi na výstavy!) se dají pořídit cca od 15 tisíc korun.Vím,zdá se to hodně,já taky dala za svou britku desítku,ale nelituju,a šla bych do toho znova.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 19:55:18
Odpovědět s citátem

Tak jsem tu cenu možná aji přepískla,tady celkem solidní CHS a kolem deseti tisíc..
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/5370139/Mainska-myvali-kotatka-s-PP.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 20:00:19
Odpovědět s citátem

Martina3 napsal:
Áha, tak to jsem nevěděla. Můžete mi prosím napsat co je to za nemoci? A taky kolik asi ten test na to stojí? Chovatelky se určitě zeptám zda jsou na to testovaný. Díky


HCM testy dělají s např. v Austrálii a jeden test stojí tam myslím 26 Euro (je potřeba testovat oba rodiče) a je to hypertrofická-kardio-myopatie (zbytenění srdeční stěny) když tento test prokáže positivitu - tak je velmi pravděpodobné že toto zvíře onemocní a není to léčitelné.
Posílá se certifikát že to a to zvíře je zdravé ...
Felv FIV a FIP - testy stojí max 500,- provádějí se z krve a nejlepší je je posílat do laborky než rychlo test.

Upřímně si myslím, že ale nepochodíte, množitelé bez pp nejsou vázáni ničím a rozhodně ne etikou (to by jinak chovali s pp) ... takže nemusí testovat na nic ... ( na co také jsou to pro ně prachy vyhozené na víc)
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 20:05:18
Odpovědět s citátem

Já jen dodám - pokud byste se nakonec rozhodla pro koupi kotěte s PP, stejné otázky je třeba pokládat i chovatelce, která odchovává koťata s průkazem původu.

A jen opravím - ohledně FIP netřeba plašit, neboť se nedá předem zjistit, existují pouze neprůkazné testy na přítomnost koronavirů (viz článek na Modrém kocouřovi, který Vám o této nemoci řekne víc viz nahoře v menu Zdraví kocouře). Očkování na FIP je spíše k ničemu, obdobně jako testy.

FeLV a FIV jsou onemocnění imunitního systému. FeLV i FIV se dají snadno a rychle zjistit krevním testem, který je opravdu jednoznačně průkazný, netřeba posílat nic do laboratoře, udělá je veterinář, jedná se o test typu Elisa. Očkování je možné jen pro FeLV, pro FIV se u nás neočkuje, toto očkování je snad jen v Americe a v poměrně malé míře.

Rizikovější jsou pro uvedené nemoci spíše větší chovy a nezodpovědní majitelé/chovatelé.

HCM je dědičné onemocnění srdce (to dědičné je zde důležité, neboť nevzniká samovolně, ale získává se po předcích), nevím, jak dalece jsou genetické testy průkazné, na to spíše odpoví chovatelky těchto chlupatých krásek.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 23. 2. 2010 20:06:32, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 20:06:01
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Tak jsem tu cenu možná aji přepískla,tady celkem solidní CHS a kolem deseti tisíc..
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/5370139/Mainska-myvali-kotatka-s-PP.php


Byla jste rychlejší ... s tím vzkazem jsem se loudala Very Happy
cena je opravdu okolo +- 10 tisíc ... zrovna Vámi posílaný odkaz je na mou velmi dobrou kamarádku jejíž koťátka mám na stránkách.

a jinak samo sono ( my se na něj teprve chystáme vzhledem k doporučenému věku okolo 2 let k screenu MCO ... tak jsem na něj zapomněla ).

Upřímně pochybuju, že by toto někdo kdo chová bez pp podstupoval - byla by to charita a to od nich nemůžete čekat ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2010 20:11:35
Odpovědět s citátem

April napsal:


HCM je dědičné onemocnění srdce (to dědičné je zde důležité, neboť nevzniká samovolně, ale získává se po předcích), nevím, jak dalece jsou genetické testy průkazné, na to spíše odpoví chovatelky těchto chlupatých krásek.


Vím, že tu často dodáváte info - tak i pro Vás a maličká reklama Smile

australská laboratoř přesně rozděluje testy DNA na jednotlivá testovaná plemena - proto když je testován Maine Coon na HCM je testován přesně na prokazatelné "vadné" alely které tuto nemoc způsobují u MCO a protože je u každého plemene ta alela jiná proto třeba SPH se DNA zatím netestuje (asi není objevena nebo já nevím zas tak se v tom nevyznám) ...
Člověk se tímto vyvaruje že by zařadil zvíře HCM positivní nebo spojení dvou hetero ( a z vrhu se naradí další hetero a pak HCM positivní) ...

Samozřejmě je dobré se podívat na WWW chovatele, protože člověk který testuje s kladným výsledkem se tím rád pochlubí
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 13:25:11
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:

australská laboratoř přesně rozděluje testy DNA na jednotlivá testovaná plemena - proto když je testován Maine Coon na HCM je testován přesně na prokazatelné "vadné" alely které tuto nemoc způsobují u MCO a protože je u každého plemene ta alela jiná proto třeba SPH se DNA zatím netestuje (asi není objevena nebo já nevím zas tak se v tom nevyznám) ...

Ještě dodám k vadným alelám, když už se v tomto vláknu o tom začalo mluvit - asi ani u mainů není gentest samospasitelný - speciálně u britek je genů s možností způsobit HCM asi 12, objeveny a tudíž testovány jsou 2. Kapka v moři, leč lepší než nic. Proto ani u mainů není dle mě dobré spoléhat se POUZE na gentesty, ale k nim ještě echokardiograficky testovat. Z vlastní zkušenosti už považuji za trochu přežité doporučení testovat až od 2 let, protože u britek jsou už pozitivní dokonce i 5měsíční koťata!!! Takže já testuju před vstupem do chovu a pak každoročně. Každopádně - ať bude paní vybírat s PP nebo bez, doporučuju ptát se a ptát, a jak napsala April, stejně tak u chovatelů s PP - není chovatel jako chovatel. A vzhledem k tomu, ža maini jsou stejně jako britky módním plemenem, každá móda si bohužel vybírá svoji daň v podobě "chovatelů", kteří nechtějí také nic jiného než trochu "nahrabat" penízky.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 13:49:05
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
nelly ness napsal:

australská laboratoř přesně rozděluje testy DNA na jednotlivá testovaná plemena - proto když je testován Maine Coon na HCM je testován přesně na prokazatelné "vadné" alely které tuto nemoc způsobují u MCO a protože je u každého plemene ta alela jiná proto třeba SPH se DNA zatím netestuje (asi není objevena nebo já nevím zas tak se v tom nevyznám) ...

Ještě dodám k vadným alelám, když už se v tomto vláknu o tom začalo mluvit - asi ani u mainů není gentest samospasitelný - speciálně u britek je genů s možností způsobit HCM asi 12, objeveny a tudíž testovány jsou 2. Kapka v moři, leč lepší než nic. Proto ani u mainů není dle mě dobré spoléhat se POUZE na gentesty, ale k nim ještě echokardiograficky testovat. Z vlastní zkušenosti už považuji za trochu přežité doporučení testovat až od 2 let, protože u britek jsou už pozitivní dokonce i 5měsíční koťata!!! Takže já testuju před vstupem do chovu a pak každoročně. Každopádně - ať bude paní vybírat s PP nebo bez, doporučuju ptát se a ptát, a jak napsala April, stejně tak u chovatelů s PP - není chovatel jako chovatel. A vzhledem k tomu, ža maini jsou stejně jako britky módním plemenem, každá móda si bohužel vybírá svoji daň v podobě "chovatelů", kteří nechtějí také nic jiného než trochu "nahrabat" penízky.


Zdenko to máte samozřejmě pravdu - je jich vícero ( u MCO se myslím mluví o 8 ale to nevím přesně), ale rozhodně základ je nedávat dva hetero nebo positivní jedince k sobě ... to mnohé řekne.

Ale přesně - lepší než nic!

Jinak to zajímavý poznatek - zkusím vyzjistit jak to je u MCO, ale i tak jsem se bavila s chovatelkou z Německa, která je chová přes 20 let a ta testuje okolo 2 roku ( nevím jak je to u BRI ale maine coon je považován za dlouhorostoucí plemeno) to se fakt přiznávám, že nevím ... ale zjistím Smile

Ale rozhodně si myslím, že i při výběru mazlíčka by se člověk měl dívat na to zda majitel testuje a hlavně provést zkušební návštěvu.

I mezi organizovanými chovateli jsou podvodníci nebo ti co nemají tak úzkostlivá pravidla jako jiní.
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 14:04:41
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
Ale rozhodně si myslím, že i při výběru mazlíčka by se člověk měl dívat na to zda majitel testuje a hlavně provést zkušební návštěvu.

To zcela určitě!! Na mazlíka snad ještě víc, protože mnozí chovatelé bohužel často berou své kočky jako "chovný materiál" a podle toho s nimi i zacházejí - zatímco mazlík je povětšinou opečovávaný a milovaný! Bohužel právě zájemci o mazlíka se nejvíce zajímají jen o cenu a neuvědomují si dosah toho, když koupí zvířátko s potencionální (smrtelnou) vadou.
O vztahu těch správných mazlíkářů ke svým kočičkám svědčí i to, že když jsem jim oznámila pozitivitu jednoho mého kotěte, do jednoho z nich nikdo neváhal a šel okamžitě testovat!
Takže je dobře, že se paní ptá předem a ne až je pozdě a je samozřejmě na ní, jak se rozhodne, myslím, že podnětů tady má dost.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mainské mývalí kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 14:21:46
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
nelly ness napsal:
Ale rozhodně si myslím, že i při výběru mazlíčka by se člověk měl dívat na to zda majitel testuje a hlavně provést zkušební návštěvu.

To zcela určitě!! Na mazlíka snad ještě víc, protože mnozí chovatelé bohužel často berou své kočky jako "chovný materiál" a podle toho s nimi i zacházejí - zatímco mazlík je povětšinou opečovávaný a milovaný! Bohužel právě zájemci o mazlíka se nejvíce zajímají jen o cenu a neuvědomují si dosah toho, když koupí zvířátko s potencionální (smrtelnou) vadou.
O vztahu těch správných mazlíkářů ke svým kočičkám svědčí i to, že když jsem jim oznámila pozitivitu jednoho mého kotěte, do jednoho z nich nikdo neváhal a šel okamžitě testovat!
Takže je dobře, že se paní ptá předem a ne až je pozdě a je samozřejmě na ní, jak se rozhodne, myslím, že podnětů tady má dost.


Mluvíte mi z duše!

Dnes mi odcestovala holčička do nového domova - krásná byla by velmi úspěšná, ale když mi psali lidi, které jsem už znala, že by ji chtěli "jen" jako mazlíka .. tak všichni co ji poptávali do chovu měli smůlu ... protože tady bude rozmazlovaný jedináček a ne továrna na další koťátka.
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2010 12:22:50
Odpovědět s citátem

Doporučuji koťátko opravdu prohlédnout.
Amísek má zálomek na ocásku a měl nesestouplé varlátko, užili jsme si nějaké nepříjemnosti. Oboje to jsou genetické vady. Hodně prozradí právě průkaz původu, ze kterého vyčtete příbuznost jeho předků. Amísek má v rodokmenu spojení, myslím, že vnuk a babička. Je pravděpodobné, že za jeho vady může nevhodné křížení a nezodpovědnost - v Amískově případě spíše neznalost chovatele.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (14x)
4
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top