Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Granule značkové či neznačkové


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: Granule značkové či neznačkové
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2005 21:16:53
Odpovědět s citátem

Tuhle se přítel, který od doby, co máme kočičáka, pročítá na Nyxu diskuzi o kočkách, dočetl, že když si kočka zvykne na drahé a značkové granule, tak se jí pak z levných dělá zle a může pak už jíst jen ty drahé.

Chtěla jsem mu na to odpovědět, že ty levné granule nejsou tak dobré jako ty drahé, ale zarazila jsem se... uvědomila jsem si, že větu "levné granule nejsou dobré" jsem se naučila od kočkařů, aniž bych znala její podstatu.

Takže mi, milí kočkaři, vysvětlete - proč jsou levné neznačkové granule horší než drahé značkové? V čem jsou horší? Neposkytují kočce vše, co potřebuje? Co jí neposkytují? Můžou kočce ublížit? Jakým způsobem?
Děkuji vám za rady.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Granule značkové či neznačkové
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2005 6:15:16
Odpovědět s citátem

No v základu stačí, když se podíváš na obsah masa v granulích typu Hills, ProPlan (tuším cca 60%), atd. a v granulích typu Whiskas či Friskies (tuším že 4%) atd.

Pokud porovnáš vzhledově, je na první pohled vidět, že levnější granule jsou barevnější, pestřejší, tzn. jsou tam přidána umělá barviva. Navíc tyhle granule bývají víc slané (pro kočku chutnější) a tím pádem škodlivější na ledviny a močové ústrojí než tzv. granule super/prémiové, jejichž výrobci zároveň "garantují" nebo alespoň se snaží upravovat pH granulí na kyselé, což ocení především majitelé koček, kteří se již s močovými problémy u své kočiny setkali.

Není pravda, že krmením dražšími granulemi pak kočka po levnějších zvrací, ale dost kočkařů se setkalo s tím, že po snězení levnějších granulí kočky průjmovaly a zvracely, což se ztratilo při krmení dražím krmivem.

Nicméně kočkaři nejsou žádní reklamní agenti a ani nikomu drahé granule nevnucujou, jen na otázku čím krmit odpovídají - kvalitně! A všem doporučujeme i "kvalitu za rozumnou cenu", jako je např. značka Acana.
Většinou se levnější granule vyplatí zpočátku, nicméně následné zdravotní problémy tu ušetřenou částku eliminují.

Myslím, že nikdo neodsuzuje levnější granule, ale většina z nás se snaží kočce život prodloužit, zpříjemnit a omezit veškeré zdravotní problémy.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top