Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Drápky

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 20:47:39
Odpovědět s citátem

Zdá se mi, že i přes to, že máme obří škrábadlo, kocourkovi začali přerůstat drápky, hlavě tedy na zadních. Dají se jim nějak zkracovat doma a nebo je lepší vet? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 20:53:16
Odpovědět s citátem

Přesunula jsem dotaz sem, protože zde najdete i pár vláken na téma drápky:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=39
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 20:54:50
Odpovědět s citátem

U nás také škrabadlo nestačilo a když nám začala klapat na linu a zadrhávat se o věci, tak jsme nechali odborně ostříhat na veterině, tak dvakrát třikrát. Omrkla jsem, jak to paní doktorka dělá a pak jsem objednala ve zverimexu nůžky na stříhání drápků a už to provádím doma. Bez toho, že bych to viděla na veterině, bych si na stříhání netroufla. A i tak jsem se prvně strašně bála. Pak jsem našla cvik a je to docela v pohodě Smile

Máme tyto a dobře se mi drží i pěkně stříhají Smile http://prozviratka.cz/chovatelske-potreby/chovatelske-potreby-pro-kocky-n%C5%AFzky-na-drapky-n%C5%AFzky-salon-na-drapky-vetsi-1249.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 21:37:28
Odpovědět s citátem

Mně tedy ty gilotinové kleštičky co má Smeny supr nevyhovují, měla jsem je jednou a už bych do toho nešla-ale je to jen osobní zkušenost.Mám klasické kleštičky na nehty,silné.
Nám to ukázala chovatelka a od té doby to děláme sami-kočuli si vezmu do klína,normálně ji posadím a stříhám packu po pacce.Kupodivu drží bez problémů, ale když má třeba hravou,zabalím ji do deky a vystrčím si vždy jen potřebnou packu.
Nebojte se toho,je třeba aby Vám to někdo ukázal a pak víte jak na to.Hlavně nestříhnout do cévky=stříhejte jen průhlednou špičku drápku.
Já stříhám cca 1x za tři týdny na předních, na zadních jenom pokud vidím že je má dlouhé a nezastrkuje je ,,do packy".
A to máme taky velké škrabadlo...prostě mi to u kočky držené jenom doma přijde jako nutnost;)Ono to vadí hlavně potom jí samotné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 21:47:29
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Mně tedy ty gilotinové kleštičky co má Smeny supr nevyhovují, měla jsem je jednou a už bych do toho nešla-ale je to jen osobní zkušenost.Mám klasické kleštičky na nehty,silné.


Je to opravdu o tom, co komu vyhovuje. Smile Já s klasickými kleštičkami na nehty nebyla absolutně schopna ten drápek ustřihnout. Možná jen nebyly ostré.

Jinak kočině stříhám, když je rozespalá. Přijdu k ní, začnu ji drbat, ona se rozvalí, vezmu jednu packu, co nejmírněji ostříhám pár drápků, když se začne ošívat, tak ji zase chvilu drbu a pak zase zkusím pár drápků. Pak ji třeba nechám a zbytek dodělám jindy. Ona mi na klíně nevydrží a celkově nemá ráda, když ji "násilím" držíme. I toto nemá ráda hlavně z důvodu, že ji držím packy, je to stydlín a vždy si je uražene strčí pod břicho, když ji pustím Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 11:01:44
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:


Je to opravdu o tom, co komu vyhovuje. Smile Já s klasickými kleštičkami na nehty nebyla absolutně schopna ten drápek ustřihnout. Možná jen nebyly ostré.


Tak, tak, já mám podobné od zooplusu, tyhle
http://media.zooplus.com/bilder/kletiky/na/drpky/1/300/1813_Trixie_Krallenschere_1.jpg a stříhá se mi s nimi dobře. Vždycky když kocour někde pospává, je takový vláčný, tak toho "zneužiju". Teda ne vždycky, občas, když je to potřeba. Většinou zvládnu naráz dvě tlapky, příště druhé dvě. Stříhám, když mu to začne klapat a klouzat po linoleu Smile Škrabadlo samozřejmě má a používá, taky má v předsíni svoje čalouněné křeslo (staré), kde taky škrabe, ale holt to nestačí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 16:51:27
Odpovědět s citátem

Naše je tedy naštěstí zyvklá,nechá se v pohodě odchytnout kdy chci já a ostříhat..ono musí být na nehty takové ty silnější kleštičky,slabé nůžky jsou na nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: kleště
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2011 12:44:25
Odpovědět s citátem

zdravím

kočičku stříhám, když se myje a je zaměstná. Kleští jsem ve zverimexech koupil několik a nakonec se osvědčily krátké masivní elektrikářské kleště Knipex. Jsou určeny sice na stříhání tlustých kabelů, ale drápek zastřihnout bez třepení a bez námahy
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top