Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotě a pití


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nelly
Anonymní





Předmět: Kotě a pití
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 10:11:23
Odpovědět s citátem

Mám maličké kotě - 5 týdnů a nemám žádné zkušenosti s kočkami. Zdá se mi, že kočička nepije, aspoň jsem jí ještě neviděla. Misku s vodou má stále k dispozici vedle krmení (jí s velkou chutí), vodu vyměňuju, zkusila jsem i balenou, ale o vodu nejeví žádný zájem. Mlíčko lidské jí nedávám, mlíčkem kočičím pohrdla. Přitom údajně ještě pila od mámy, když jsem si ji brala, takže mám trochu obavy. Podotýkám, že ale čurá pravideleně, tak že by pila jen když se nedívám? Smile
Poraďte, prosím.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 10:18:11
Odpovědět s citátem

Jestliže čůrá pravidelně, tak pít musí. Ony jsou kočičky vychytralé a je možné, že pije vodu od kytek, nebo odněkud jinud. Kdo ví, třeba vám olizuje vanu Laughing
A jak to, že máte koťátko tak malinké? Ideální je, když si je berete až po 8. týdnu. Pro kotě je nejlepší mléko od maminky aby získalo správnou imunitu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kotě a pití
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 10:23:56
Odpovědět s citátem

No pětitýdenní kotě je opravdu hodně malinké a jestli mamča ještě kojila, bylo dost předčasné si ho brát, nicméně stalo se.
Takže bych radila hlavně krmit kvalitně, aby kotě dobře rostlo!

Co se týká vody, tak by miska neměla být u jídla, kočky nerady pijí z místa u jezení. Takže doporučuju misku přemístit a přidat klidně někam po bytě další jednu či dvě, u nás momentálně bodují dvě misky umístěné v koupelně - jedna pod kapajícím kohoutkem na vaně a druhá na pračce.

Ale určitě pije, ať už z misky, nebo z kytek, konvičky, vylizuje vodu z umyvadla, vany ... kočky jsou v pití někdy tajnůstkářky.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 10:27:05
Odpovědět s citátem

Jo, to je fakt. Ali třeba pije z misky jen když nejsem doma, když jsem tak běží do koupelny, mňouká a čeká až přijdu, stojí u umyvadla, musím mu pustit vodu a pije z kohoutku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 11:50:48
Odpovědět s citátem

Všem díky moc za rady. Z vany ani z umyvadla ale určitě nepije, jednou jsem ji zkusila do vany dát a pustit jí tentký pramínek vody a syčela jak husa. A sama na umyvadlo ani vanu ještě nevyskočí.
Teď už vím, že je to mrňous, ale fakt jsem toho o kočičkách moc nevěděla. Ale byla mi nabízena už dokonce čtyřtýdenní, tak jsem myslela, že je to ok. Sama jsem řekla, že jí radši ještě týden nechám u mámy. Asi se báli, aby "obyčejnou" micku někomu udali a když jsem projevila zájem, hned se toho chytli. Smile
Ale je zlatá, nezdá se, že by nějak strádala, stýskalo se jí. Suverénně používá záchůdek, vše v naprostém pořádku.
Ohledně krmení - krmit se jí snažím co nejlépe umím, velice ráda si ale nechám poradit... Poraďte.
Jí s velkou chutí, vždycky má bříško jak buben. Největší radost jsem jí zatím udělala syrovými přemraženými kuřecími žaludky na malé kousky. O mléčné výrobky obecně velký zájem nemá, což mě překvapuje. Kousek taveného sýra si vzala, ale pribiňák ani žervé ji dvakrát neuspokojil. Suché krmivo bere jen v případě nouze (ale já se bojím, aby nehladověla, takže k nouzi zatím příliš nedošlo Smile), ráda má masové kapsičky i paštičky.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2005 11:59:04
Odpovědět s citátem

Jde hlavně o značky, aby kotě bylo krmeno kvalitní stravou.
I přes reklamy není zrovna Whiskas, Darling a Friskies, příp. supermarketové značky zrovna kvalitní výživa. Ať už z množství masa v něm, nebo různé barvící složky, či konzervanty a příliš mnoho soli.

Ohledně mléčných výrobků, nejsou ani zapotřebí a některé kočky mají naopak s trávením mléčných výrobků problémy a trpí na průjmy. Pokud odmítá, není zapotřebí mu něco nutit.

Granule a konzervičky, pytlíčky a vaničky by tedy měly být kvalitní. Ono když se podíváte do dalších for, tak najdete přímo odkazy na výrobky, značky atd.
Nicméně ve stručnosti - kvalitní granule Hills, Purina ProPlan, Iams, Eukanuba, Gimpet z těch dražších, z levnějších Acana, Animonda, nejspíš i Brit a Fitmin (vím, že zrovna ten je např. u psů celkem chválen), z mokré stravy - celkově značka Animonda (jukněte na www.allpet.cz mají tam celkem slušný přehled) pak samozřejmě opět konzervy Hills, ProPlan, ShinyCat od Gimpetu. Sice jsou dražší, než krámovky, ale jde o to, jak zdravou kočku chcete mít.
Doporučuje se dávat i maso, přemražené hovězí, kuřecí syrové či vařené, koňské. Nedoporučují se uzeniny, párky, salámy celkově to, co je slané, kořeněné.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (22x)
4
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (21x)
5
Kočičí jména (19x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (19x)
7
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (18x)
8
Plemena koček podle FIFe (18x)
9
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top