Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

očkování


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 12:21:41
Odpovědět s citátem

Zdravím,
náš 14 měsíční sphynx má prokázanou alergii - pupínky - a dle vyšetření ( MVDr.Rybníček ) je možné, že alergie vznikla jako reakce na první a druhé kotěcí očkování.Do té doby byl bez problémů.Pak se situace malinko zklidnila.Ke zhoršení došlo při aplikaci medikace pro kastraci - byla nejšetrnější jaká je dostupná - nyní je stav opět stabilní.
Problém únosný.Z jarního přeočkování po roce mám obavy.
Také nenechávám aplikovat BIOFEL - habešák měl reakci ,že vypadal tři dny na umření - apatická troska.Jiné vakcíny snáší dobře.
Se špatnou reakcí na BIOFEL jsem se již setkala i u jiných chovatelů
L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 13:44:21
Odpovědět s citátem

libuse napsal:
náš 14 měsíční sphynx má prokázanou alergii - pupínky - a dle vyšetření ( MVDr.Rybníček ) je možné, že alergie vznikla jako reakce na první a druhé kotěcí očkování.


A nač je vlastně kočičáček alergický? Jistě, na očkování může být alergická reakce (mě například po očkování úplně otekl pes a měl problémy s dýcháním), ale posléze po odeznění reakce, pokud má alergii, tak musí být na konkrétní věc, nebo se pletu?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 19:22:09
Odpovědět s citátem

libuse napsal:
Zdravím,
náš 14 měsíční sphynx má prokázanou alergii - pupínky - a dle vyšetření ( MVDr.Rybníček ) je možné, že alergie vznikla jako reakce na první a druhé kotěcí očkování.Do té doby byl bez problémů.Pak se situace malinko zklidnila.Ke zhoršení došlo při aplikaci medikace pro kastraci - byla nejšetrnější jaká je dostupná - nyní je stav opět stabilní.
Problém únosný.Z jarního přeočkování po roce mám obavy.
Také nenechávám aplikovat BIOFEL - habešák měl reakci ,že vypadal tři dny na umření - apatická troska.Jiné vakcíny snáší dobře.
Se špatnou reakcí na BIOFEL jsem se již setkala i u jiných chovatelů
L.


Nemohla to být třeba reakce na dezinfekci?
My teda neměli nikdy s žádnou vakcínou problém a to mám každou mícu očkovanou něčím jiným...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Napsala "libuse" - překopírováno z uzamčeného téma
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2010 14:51:18
Odpovědět s citátem

Předmět: alergie
Přitlapkováno: 19.02.2010 7:46

--------------------------------------------------------------------------------

Alergie asi na něco konkrétní je,ale nepodařilo se příjít na co?
Prostředí bytu - měl problém u chovatelky i v nové domově
Jídlo - dle MVDr je potravinová alergie vyloučená
Dr.Rybníček je asi největší odborník na zvířecí alergie u nás a řekl mi,že
na co je alergický z 99% nepřijdem.Je to prostě tak.

No a ten BIOFEL - vím o třech kočičácích kterým nebylo dobře.
někomu více,někomu méně.Žádné dramatické projevy,ale prostě 1-3 dny spali,nejedli a byli apatičtí .Po jiné vakcíně to nemají.
Moje druhá kočka neměla reakci žádnou a byla v úplné pohodě.
Je to opět o citlivosti organizmu každého jedince.
L
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2010 14:54:55
Odpovědět s citátem

Paní Libuše, uzamkla jsem Vámi založené poslední téma a překopírovala jsem příspěvek do tohoto, původně založeného tématu. Pro odpovědi ke konkrétnímu již existujícímu tématu použijte prosím odkaz "Odpovědět", nikoli "Nové téma". Děkuji za pochopení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Očkování Biofelem
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2010 7:48:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den, my jsme očkovali předevčírem a teda máme 5 kočičáků (1. očkování), všichni v pohodě ale jeden...to je teda hrůza, úplně jsem se bála, že mi umírá...apatický, ale co je nejhorší, vůbec se ho nemůžu ani dotknout, nenechá se vzít do ruky, strašně mňouká a to to byl nejmazlivější kocourek z vrhu. No vypadá fakt divně, bojím se o něj, myslíte, že to přejde?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2010 8:08:08
Odpovědět s citátem

Dobré ránko,
my kočky očkujeme vakcinou PUREVAX, ale osobně doporučuji očkovat kotata co nejpozději - pokud žijí v neinfekčním prostředí, doma v malém počtu zvířat, je opravdu vhodné dle mého názoru očkovat co nejpozději. Navíc se nám u sfinxe opravdu stává reakce spíše na dezinfekci než přímo na vakcínu. Je nutno podotknout, že kočce může být po vakcinaci zle i v případě, kdy je například nachlazená nebo jinak oslabená, ale nemá ještě klinické příznaky. V tomto případě kočka zareaguje na vakcinu nevolností, proto je nutné očkovat pouze zdravá zvířata. Jinak pokud kočka nechodí na výstavy a nemá přístup ven či cizí kočky k ní domů, je možné jí očkovat třeba jen co 2roky. Také kočky ne moc fajn reagují na vzteklinu. Proto kočky co jí nemusí mít např.kvůli výstavám na vzteklinu ani neočkuji.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Očkování Biofelem
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2010 8:10:47
Odpovědět s citátem

naffissa napsal:
Dobrý den, my jsme očkovali předevčírem a teda máme 5 kočičáků (1. očkování), všichni v pohodě ale jeden...to je teda hrůza, úplně jsem se bála, že mi umírá...apatický, ale co je nejhorší, vůbec se ho nemůžu ani dotknout, nenechá se vzít do ruky, strašně mňouká a to to byl nejmazlivější kocourek z vrhu. No vypadá fakt divně, bojím se o něj, myslíte, že to přejde?


Jak jsou kotata stará??? Určitě bych prckovi přidala calopetku nebo nějakou jinou vitamínovou pastu a myslím, že to přejde. Kočky jsou hodně citlivé, proto já opravdu očkuji až co nejpozději a raději podporuji přirozenou imunitu.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2010 8:42:23
Odpovědět s citátem

Už mají právě 11 měsíců, takže zas až tak malá nejsou:-)No snad to zvládne bobek...Včera jsem ho viděla i jíst, tak si říkám, že to je snad dobré znamení, ale je mi divné, že tak křičí, když se ho jenom dotknu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 6:26:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
osobní zkušenost s touto vakcínou nemám, ale vzpomněla jsem si, že mi nedávno přišel mail od zkušené chovatelky, která měla velmi nepříjemné zkušenosti s touto vakcínou. Dovolím si nakopírovat zde část onoho mailu...


"Posílám vám na vědomí reakci koček na novou vakcinu Biofel a hlavně, abyste se vyvarovali jejímu použití pro své kočky. - viz dopis níže, který jsem poslala řediteli a.s.Bioveta.
Hana Podhajská

Dobrý den, pane řediteli,
v pátek jsem nechala dvě své chovné kočky očkovat vakcinou Biofel (Biofel PCHR inj. ad us. vet.) - čtyřkombinace. Kočky byly v dobrém výživném stavu, naprosto bez potíží.

Chci vám sdělit jen zkušenost a mé pocity - jako letité chovatelky - že víckrát svým kočkám tuto vakcinu aplikovat nenechám, protože již jim nechci tolik ublížit.
Dva dny po aplikaci, resp. asi půl hodiny po aplikaci a pak ještě následující
dva dny byly kočky apatické, nepříjmaly potravu, nepily, nevyměšovaly se, nesměla jsem se jich ani dotknout, reagovaly na dotyk bolestivě.

Nevím, zda vám jsou známy tyto vedlejší účinky, ale opravdu kočky trpěly. Možné je, že bolestivost způsobilo "olejové adjuvans". Vakcinací chceme my - chovatelé - naše kočky chránít před chorobami a ne jim ubližovat!

Jsem si jistá, že podobných "ohlasů" máte více a že by se s tímto problémem mělo něco dělat. Stačí si přečíst příbalový leták a už vás musí jímat hrůza (viz. zvláštní upozornění).

Hana Podhajská -chov. st. PANTHERA*CZ"


Nevím jestli pan ředitel na tento dopis reagoval, ale řekla bych, že je to stejná reakce u vašeho kocourka, takže zřejmě POZOR! na tuto vakcínu.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 6:58:58
Odpovědět s citátem

Moc děkuji tak to přesně sedí na našeho kocourka! Taky měl i nafouklé bříško a nevyměšoval se. Už to vícekrát kočenkám nedám. Naštěstí včera už byl mnohem lepší a už na sebe nechal i šáhnout a mazlil se. Tak snad už je to za námi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
3
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (17x)
4
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (17x)
5
HCM u koček - program PawPeds (16x)
6
Plemena koček podle FIFe (15x)
7
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (15x)
8
Americká krátkosrstá kočka (14x)
9
Šáchor (Cyperus, papyrus) - kočičí pochoutka (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top