Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mají kočky i svojí náladu ?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Mají kočky i svojí náladu ?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 18:04:38
Odpovědět s citátem

Zdravím Všem Smile
mám kočíčáka britáka 11 měsíců...koncem ledna jsme se přestěhovali do nového vše bylo v pořádku..zvykl si jak má velký byt že tu může pobíhat sem tam jak máčo Smile bydlime tu tak 14 dní..poslední 2 dny jen řve , hrát,mazlit se mu nechce...když přijdu z práce a slyším jak řve z 3 p slyším ho v přízemí...otevřu dveře a nějak se vyvlíkne a zdrhne mi do patra dolu nebo nahoru...prostě nevím co mu schází..vykastrován je.. co stím poradˇte...
Děkuji Daniela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 18:29:31
Odpovědět s citátem

Tak náš kocour, byť teda vykastrovaný není (zrovna zítra oslaví jeden rok), dělá úplně to samé... Poslední tři dny je vzteklej, v noci kvílí (vyžaduje si naši pozornost, kdybych si s ním v noci hrála, je spokojený), prudí pesana i nás, dvounožce. Já to tedy - byť možná mylně - připisuji blížícímu se jaru, že je "něco" ve vzduchu...

To zdrhání, no nevím, nevyžaduje si jen pozornost, jako taková "hra na honěnou"?? Náš taky sem tam zdrhá, ale vždy čeká za rohem, jestli jdeme za ním, nebo ne.

Pevně doufám, že je to jen nějaké přechodné divoké období - špatný tlak, nevím co, je totiž pravda, že já jsem poslení dny také nějaká "nervní" a napružená Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mají kočky i svojí náladu ?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 18:30:49
Odpovědět s citátem

Tak určitě může mít svoje nálady a zrovna má hulákací. Nicméně myslím, že i přicházející jaro na to hulákání může mít vliv ... sice vykastrovaný a bez hormonů je, ale i tak prostě reaguje pudově.

Myslím, že mu nic neschází, jen mu asi po těch 14 dnech došla za změna z přestěhování a prostě má nějakou potřebu si zahulákat.

Fakt nevím, ale asi s tím moc nadělat nejde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 18:32:55
Odpovědět s citátem

No a ještě jsem vypozorovala, že by pořád jenom jedl... Ty poslední dny... Granule, konzervičky, nejlépe v rychlém spádu a ve velkém...

Ještě k dotazu - já osobně jsem dnes "nasadila" kozlík lékářský (šanta u nás neboduje) a pokud to bude pokračovat, zkusila bych feliway
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 18:51:30
Odpovědět s citátem

Díky za odpověd Smile zkusím to objednám...myslíte, že ho mám ignorovat stím jeho mňoukáním ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 10:53:57
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
...myslíte, že ho mám ignorovat stím jeho mňoukáním ?

Mám taky briťáka, skoro dvouletého vykastrovaného, má taky svoje mňoukací nálady. Zdaleka nevyřvává tak jako před kastrací, ale má prostě dny, kdy bloumá sem tam a mrouká. Jinak, pokud mluví, tak spíše jen lehce vrká, ale v těchhle chvílích je to mroukání hodně podobné kocouřímu vyvolávání po kočkách, jen ne tak hlučné. Buďto párkrát mroukne a přestane sám nebo jdu za ním a nějak ho zabavím, mluvím na něho nebo si ho na chvíli vezmu do náruče nebo na klín. On je velký mazel, chová se rád, takže přijde na jiné myšlenky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 11:27:46
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Já to tedy - byť možná mylně - připisuji blížícímu se jaru, že je "něco" ve vzduchu...


Naše kastrovaná, skoro tříletá kočina má poslední dobou taky móresy, až to pěkný není Laughing A když jsem přijela na návštěvu k přítelovým prarodičům, tak si taky "stěžovali", že jejich rok a půl starý kastrovaný kocourek je posledních pár dnů jak utržený ze řetězu. Stále by si hrál, blbnul, což dřív doma nedělal (je polovenkovní). Takže já bych to tomu jaru přisuzovala určitě Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 12:28:27
Odpovědět s citátem

K tomuto tématu mám pár pozorování, které mě nutí zamýšlet se, zda se věci nemají jinak, než jsem si dosud myslela. Jednak jsem v noci přistihla naši čtyřletou kočku, jak vyřvává, jako by volala kocoura a to jsem si myslela, že to dělá ta mladší. A pak je tu podivné chování venkovních a polovenkovních kocourů v této předjarní době.
Někde jsem četla a vetka mě v tom utvrzovala, že kastrované kočky jsou po vyplavení hormonů pro kocoury pachově jako nekastovaní kocouři. Ale jak potom vysvělit, že zahrady, obývané kastrovanými kočkami obléhají hordy kocourů - a je jedno, či kastrovaných nebo ne? Co tam pohledává kocour čtyři roky po kastaci? Co tyhle kocoury vede k rvačkám s těmi nekastrovanými a proč se uchází o přízeň těch koček, když jsou kastrátky?
Podotýkám, že toto pozoruji už druhým rokem a letos ve dvou různých místech.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 19:32:23
Odpovědět s citátem

Nám vetka řekla, že tyhle pudy jsou nejen v hormonech, ale i v hlavě. Asi na tom něco bude.
Navíc co se zahrad týče, může na to mít vliv i teritoriální chování. Ono netřeba bojovat jen o kočičí slečny, ale i o území.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
4
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
5
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (21x)
6
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
7
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (20x)
8
Kočičí věk (20x)
9
Fotočlánek: Kocour ze Shreka existuje! (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top