Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak odnaučit kocoura značkovat v sousedovic domě?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Věra Bednářová



Založen: 02.03.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Jak odnaučit kocoura značkovat v sousedovic domě?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 14:24:58
Odpovědět s citátem

Bydlíme na vesnici, náš kocour přebývá v domě i volně venku. Je velmi dobře vychovaný, v bytě se chová vzorně, pohybuje se pouze po zemi, neleze po nábytku (dokonce ani když je na nízkém stolku dobré jídlo a je tam sám!). Prostě pohoda Smile . Až do minulého týdne, kdy si mně sousedi stěžovali, že chodí do jejich kočičího příbytku (mají 2 kastrované kočky), do kterého mají kočky vstup umožněn přes "kočičí závěs" nebo něco podobného, a tam usilovně značkuje Sad. Chápeme, že je to velký problém, ale kocoura nechceme dát vykastrovat!!! Nevíte někdo o možnosti, jak kocoura odtamtud vypudit? Mám na mysli něco, co by mu bylo natolik nepříjemné, aby tam nechodil?!
Strašně moc děkuji za každý nápad.
_________________
Věra B.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Jak odnaučit kocoura značkovat v sousedovic domě?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 14:29:18
Odpovědět s citátem

Věra Bednářová napsal:
Bydlíme na vesnici, náš kocour přebývá v domě i volně venku. Je velmi dobře vychovaný, v bytě se chová vzorně, pohybuje se pouze po zemi, neleze po nábytku (dokonce ani když je na nízkém stolku dobré jídlo a je tam sám!). Prostě pohoda Smile . Až do minulého týdne, kdy si mně sousedi stěžovali, že chodí do jejich kočičího příbytku (mají 2 kastrované kočky), do kterého mají kočky vstup umožněn přes "kočičí závěs" nebo něco podobného, a tam usilovně značkuje Sad. Chápeme, že je to velký problém, ale kocoura nechceme dát vykastrovat!!! Nevíte někdo o možnosti, jak kocoura odtamtud vypudit? Mám na mysli něco, co by mu bylo natolik nepříjemné, aby tam nechodil?!
Strašně moc děkuji za každý nápad.


Moc pochybuji,že se najde něco,co by kocoura odpuzovalo,značkovat bude stále.Myslím,že jediné řešení je kastrace.Kastrací také na vesnici ubyde koťat,které se špatně udávají a končí většinou moooc špatně.To ale nebude váš problém Evil or Very Mad

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 15:09:52
Odpovědět s citátem

Značkovat odnaučit nejde,tak to prostě je.Proč nechcete dát kocoura kastrovat?Předsudek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2010 12:00:39
Odpovědět s citátem

Jediná možnost bude výměna stávajících kočičích dvířek volně průchozích za taková, která umožňují průchod jen "domácím" kočkám, tj kočkám, které mají obojek s čipem, který dvířka otevře. Třeba zde http://pesshop.cz/produkt/3741/dvirka-kocka-bila-4p-pet-mate-elektromagneticka/#

Jaký máte důvod, proč nekastrovat kocourka? Je chovný?
Víte, ono je třeba uvažovat v širších souvislostech, nejen primárně, že nechcete upřít kocourovi "mužství". Napadlo Vás, kolik nechtěných koťátek zplodí? Co s nimi bude? Rozdat, vyhodit, utopit, do útulku... zkuste se nad tím zamyslet. Není Vám jich líto?

Kastrace jako taková je jednoduchý zákrok, kocourkovi kuličky zůstanou, jen budou prázdné. Na světě bude o desítky nechtěných koťátek méně a o jednoho mazlivého a spokojeného kocourka více.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2010 13:31:02
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Na světě bude o desítky nechtěných koťátek méně a o jednoho mazlivého a spokojeného kocourka více.


Nedělal bych si iluze ohledně koťat, oni to toulaví kocouři zvládnou pooplodňovat levou zadní (ehm, tedy spíš prostřední zadní..).

Důležitější ale po mém soudu je, že volně ven chodící nekastrovaný kocour má tendenci se toulat a rvát, tedy obecně dělat věci, které ho přímo ohrožují na zdraví a životě. Po kastraci bude skutečně klidnější a spokojenější; a přitom nemusíte mít obavy, že by přestal chytat myši nebo hájit domácí "teritorium" před cizími kočkami, jestli jde o tohle.

Taky jsme jednoho kocoura nějakou dobu nechtěli nechat kastrovat; ale když přešel na dvoutýdenní potulky uprostřed zimy, šel bez milosti pod kudlu. Dnes je z něho děsně milý a spokojený kocour, a přitom zůstal Jeho vládnoucím Veličenstvem s egem takového rozsahu, že ho musí půlku odkládat na dvoře, aby vůbec prošel dveřmi...Takže jediný důvod proti kastraci je asi chov.
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2010 13:55:11
Odpovědět s citátem

No já nevidím důvod proti kastraci v chovu,si myslím,že je to obyčejný kocour,tak na mne původní dotaz působí,ale mohu se mýlit.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2010 18:43:28
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:


Kastrace jako taková je jednoduchý zákrok, kocourkovi kuličky zůstanou, jen budou prázdné.

No, kuličky mu teda rozhodně nezůstanou, o ty právě přijde Very Happy Zůstane mu prázdný šourek bez kuliček Wink

Jinak plně souhlasím s přechozími, rozumným řešením je kastrace, nerozumným požadovat po sousedech nákladné řešení - dvířka na čip a kočky očipovat. Čip myslím vyjde tak na pětistovku na jednu kočku, ale ta čipem otvírací dvířka jsou spíše v tisících, minimálně myslím 1500 ale taky jsem viděla za 5000.
Kdyby existovalo něco, co by spolehlivě odpudilo kocoura, obávám se, že pak by tam pak ani nepáchly ani ty kočky, co jsou tam doma Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 10:32:26
Odpovědět s citátem

Právě tyhle nepříjemné pachové stopy, které kocouři zanechávají s oblibou na cizím území, bývají nejčastější příčinou, proč se kocouři vracejí ze svých toulek zranění a též často zmrzačení. Ze samotných kocouřích soubojů si odnášejí nanejvýš škrábance a pokousané uši, protože slabší soupeř se spasí útěkem. Jenže roztoužený kocour často nevidí a neslyší a tak bývá nakopnut, postřelen...Takto se lidé snaží "odnaučit" cizí kocoury značkování. A věřte, že tohle si nevymýšlím.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 12:38:37
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
...Jenže roztoužený kocour často nevidí a neslyší a tak bývá nakopnut, postřelen...Takto se lidé snaží "odnaučit" cizí kocoury značkování. A věřte, že tohle si nevymýšlím.


Věřím. Náš jinak docela normální slušný soused pobízel svoji dogu při spatření jakékoliv kočky k útoku slovy "Džesinko, kočička, kočička ...". Náš tehdejší teprve půlroční kocour se nedal a zahnán na chodbě do kouta (utekl manželovi mezi dveřmi, aniž by si toho všiml) ji sekl drápama po čumáku. To bylo řečí!

Na jaře se chystám ke kastraci venkovní kočičky na chalupě a kdyby se mi podařilo odchytit i místního kocoura, co ho tam občas přikrmuji, tak bych vzala na kastraci i toho. Je moc pěkný, zrzavý, ale plachý a vychrtlý, docela ráda bych ho přidržela při chalupě a dobrém bydle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Bednářová



Založen: 02.03.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 16:10:33
Odpovědět s citátem

Ahoj všem odpovídajícím! Smile
Moc vám všem děkuji za vaše odpovědi. Jsou veskrze rozumné a pravdivé a já osobně mám stejný názor. Do černého trefil ten, kdo se zmiňoval o předsudcích. Mě se to sice netýká, ale mám obavy, že to je právě ten důvod, kvůli němuž je rezolutně proti můj muž. (Jakoby se to týkalo i jeho mužství ?! Mad )
Budu muset najít nějakou úžasnou přesvědčovací metodu a využít správné konstalace hvězd, abych ho přesvědčila. Je pravda, že kromě obtěžování okolí mám o našeho chlupáčka i trochu strach, a tak by mi ho to mohlo taky trochu zmírnit. Je opravdu pašák.
Napadne-li někoho z vás nějaký úžasný argument na mého muže, sem s ním Smile
Věra B.
_________________
Věra B.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 17:34:38
Odpovědět s citátem

A co třeba, ať se na to nedívá sobecky jen z chlapské perspektivy, ať zkusí i tu kocouří - kocour nemá stejné sociální cítění jako člověk, nepotřebuje plodit děti, pouze ho hormony nutí k aktu, jehož následky jsou pro kocoura osobně veškeré žádné, v tom lepším případě. Zato riziko, které podstupuje, je značné (od lidí, psů, soků, nemocí - které může chytit od kočky, sám od sebe - když přecení své síly, protože "prostě musí").
Kdyby manžela kocour v důsledku hormonů ohrožoval na životě, šel by pod kudlu bez debat. Když ohrožuje na životě jen sám sebe, to je v pořádku???

Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 17:35:43
Odpovědět s citátem

Věra Bednářová napsal:
Do černého trefil ten, kdo se zmiňoval o předsudcích. Mě se to sice netýká, ale mám obavy, že to je právě ten důvod, kvůli němuž je rezolutně proti můj muž. (Jakoby se to týkalo i jeho mužství ?! Mad )

Přesně to jsem zažila doma. Muž byl zásadně proti a že mám kocourovi "dopřát". Mám briťáka s rodokmenem a se závazkem kastrace, takže jsem mu vysvětlovala, že by to znamenalo jezdit po výstavách kvůli uchovnění, doplatit vyšší cenu chovatelce, brát domů na několik dní kočky na nakrytí, absolvovat návštěvy majitelů (muž návštěvy nesnáší) ... na nic z toho nechtěl slyšet, on by to tak neřešil, pořád mlel svou, "kocourovi dopřát" a měl nejspíše nějakou mlhavou představu, že ho jako asi na chalupě vypustím (bytového briťáka!!), aby mohl někde nějakou obskočit. Absolutně neviděl dál než k tomu faktu "užít si". Že by se kocour už nemusel víckrát vrátit, že by si dotáhl třeba domů parazity či nějakou nemoc ... to on (pán tvorstva) prostě neřešil.
No, pak stačilo, když mu kocour dvakrát občural postel.

Jinak čistě venkovní chalupní kočky, co se tam k nám během let přitoulaly a držely se u nás kvůli dobrému krmení, jen výjimečně přežily dva roky. V dědin je spousta psů, myslivců a frekventovaná silnice Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 17:58:18
Odpovědět s citátem

Věra Bednářová napsal:
Budu muset najít nějakou úžasnou přesvědčovací metodu


Přesvědčovací metoda? Jak píšou ostatní - kocourův život a zdraví. Volně chodící kocour je stejně dost často v ohrožení, není nutné ještě mu přidávat další nebezpečné situace.

Vyřiďte ode mne manželovi, že má být na kocoura hodný a nechat ho vykastrovat. Že to doporučuji jako chlap chlapovi...
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 19:20:45
Odpovědět s citátem

citace:
Ahoj všem odpovídajícím! Smile
Moc vám všem děkuji za vaše odpovědi. Jsou veskrze rozumné a pravdivé a já osobně mám stejný názor. Do černého trefil ten, kdo se zmiňoval o předsudcích. Mě se to sice netýká, ale mám obavy, že to je právě ten důvod, kvůli němuž je rezolutně proti můj muž. (Jakoby se to týkalo i jeho mužství ?! Mad )
Budu muset najít nějakou úžasnou přesvědčovací metodu a využít správné konstalace hvězd, abych ho přesvědčila. Je pravda, že kromě obtěžování okolí mám o našeho chlupáčka i trochu strach, a tak by mi ho to mohlo taky trochu zmírnit. Je opravdu pašák.
Napadne-li někoho z vás nějaký úžasný argument na mého muže, sem s ním Smile
Věra B.


Když manžel nechce reagovat na rozumné argumenty tak toho kocoura nechte vykastrovat bez vědomí manžela. A to co nejdřív, jaro je (skoro) tady, brzo všechny kočky v okolí se začnou mrouskat, kocour by se mohl vydat na "rande" a už se nevrátit. Kastrace je jednoduchá zákrok, pokud manžel nejezdí na služební cesty(že byste měla 2-3 dny k dobru), tak se to dá naplánovat i během pracovního týdne. Večer kocour nedostane najíst ani napít, hned ráno půjde na operaci a než se manžel vrátí odpoledne z práce, se kočičák probere. A večer vemte manžela do kina a na véču, aby neměl čas zkoumat kocoura. Na kocourovi není skoro nic poznat, za 3-4 dny se mu operační ranka zahojí a je "jako nový".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2010 8:32:29
Odpovědět s citátem

Upozorňuji, že mrouskání volně žijících koček je už dávno v plném proudu, na astronomické jaro rozhodně nečekají (jarní koťata přicházejí na svět v dubnu-květnu).
Ale paní Bednářové bych chtěla říct, že je pro kocoura škoda, že je tak dobře vychovaný. My měli také problém s mým tátou, který držel ochrannou ruku nad kocourem a jeho mužstvím. Zkrátka byl hluboce přesvědčený, že by byl kocour chudák a to on přeci nedopustí. V momentě, kdy si jej kocour "označkoval", vzalo přesvědčení za své Smile
Na vesnici je též hluboce zakořeněná preference kocourů před kočkami, proto je kocouří populace v početní převaze nad kočkami. To má za následek jejich houfování na zahradách, což nemusí být milé jejich obyvatelům. Zvlášť, když po nich zůstává velmi trvanlivá "vůně".
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (72x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top