Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zase inzerce


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: Zase inzerce
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 12:54:21
Odpovědět s citátem

Vážení příznivci plemene Sphynx,

teď jsem koukala na inzerci na Sbazaru a narazila jsem bohužel na toto:
http://kocky.sbazar.cz/sphynx-semily-o3893583.html

Nenašla by se nějaká duše, která by si Sphynxe mohla vzít? Já si to teď bohužel nemohu dovolit, mám malá koťata, ale určitě jsem ochotná tisícovkou přispět někomu, kdo by se jich ujal, je mi jich hrozně líto. Někdo za ně chce asi 7000 Kč, ale myslím, že půjde s cenou dolů, když jsou v takovémhle stavu.

Nenašlo by se nás víc? Vím, že všechna zvířata se zachránit nedají, ale co je moc, je moc. Samo mohu ještě přispět třeba krmivem RC.

Možná jsou již prodaní, nevím, paní jsem nekontaktovala. Dejme prosím hlavy dohromady, ať jsou odtamtud pryč.

Děkuji.

Andy
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 13:10:42
Odpovědět s citátem

Já na ten inzerát koukala už před několika dny. Bohužel myslím, že málokdo bude ochotný dát peníze za koťata v takovém stavu. Bohužel ted to bude znít krutě, ale kde je poptávka je i nabídka - takže pokud se prodají taková kotata jednou, nebude dělat "chovateli" problém takhle množit znovu, neb se nad nimi vždycky někdo slituje a ty prachy mu za ně vysolí.

No někde jsem četla podobný inzerát, že prodávají všechny sfinxe, tak snad je ten náramný byznys tolik nepřesvděčil a raději půjdou místo chovu koček do práce a podobná kotata v takovém stavu už mít nebudou.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 13:12:06
Odpovědět s citátem

Ještě doplňuji, vím, že jsou bez PP, ale pokud by o ně někdo projevil zájem, budu nápomocná jak s radami a péčí 24 hodin denně, tak i mohu pomoci třeba s krmivem, jak jsem psala.

Hlavně ať si je proboha někdo vezme a dá jim najíst, tohle je hrozný:-(.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 13:15:13
Odpovědět s citátem

Regino, já vím, je to bohužel běžné, jednou za čas koukám na inzeráty, ale tohle mě po dlouhé době fakt vyvedlo z míry, když vidím svoje opečovávaná koťata a pak tyhle kostlivce:-(.

Každopádně tady někdo asi fakt zjistil, že je neuživí, nebo prostě nemá na odchov peníze, které jsou potřeba a ne malé částky, takže prodává celou chovnou rodinku.

Jinak bych se za koupi nepřimlouvala a nepřispívala bych na ní a na jídlo. Doufám, že ta paní to myslí s odprodejem všech vážně.

Tohle je fakt k pláči. Dneska je teda den Sad .
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 13:45:29
Odpovědět s citátem

Ježiš to je šílené...... Crying or Very sad Kdo ví je li to ještě aktuální.....
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 13:52:47
Odpovědět s citátem

Já pochybuji, že by si ho někdo koupil, proto jsem to psala tady.

Taky se bojím, aby si ho nekoupil někdo, komu nebude mět kdo poradit, pak by to to kotě nemuselo přežít, což je vysoce pravděpodobné a o to horší. 2,5 měsíce je fakt málo a takový stav Mad .
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 13:57:46
Odpovědět s citátem

tu je dalsi inzerat, dufam, ze ich preda a uz nikdy si ziadne zvieratko nekupi.

http://kocky.sbazar.cz/sphynx-semily-o3804970.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 14:08:10
Odpovědět s citátem

Je to šílené, taky jsem to posílala několika známým odkaz na ten inzerát a bylo mi z toho na nic, když vidím ta naše míma co batší několikárt denně a jen to nej, aby měla zdravá bříška a pak tohle. Na jiných inzerátech s ftokami tato kotata nevypadala tak děsivě, možná ani nejde o to, že nejsou dobře nakrmena, ale mají třeba nějaký zdravotní problém s bříšky tak ani vykrmit nejdou Sad
já mám ted taky prcky, takže domů nemůžu vzít ani kužíčku a upřímně nevím, kdo by byl ochotný dát finance za zvířátko, které vypadá jak projité hladomorem Sad

Další důkaz o tom, že je třeba moc dobře zvažovat, komu se koťata prodají a dát si opravdu práci s výběrem budoucích rodin. Dneska už opravdu chápu, proč dříve se dal sfinx sehnat k chovu jen výjmečně a jinak za velké prachy - Sice jej nemohl mít každý, ale každý jej nemohl takhle devastovat a mohl si jej pořídit jen ten, kdo jej opravdu chtěl a bych ochotný za něj zaplatit balík a ten si taky mohl dovolit jej pořádně opečovávat.

A tohle by nemělo být jen u sfinxů, ale u všech koček!!! Chovatelé namnoží kvanta a pak se modlí aby své "výtvory" prodali co nejdříve. Koček je tolik, že nelze je všechny prodat, lidi je pak rozdávají komukoliv nebo vnucují za symbolické ceny, aby se jich mohli zbavit a k čemu to vede??? Jen k tomu, že si je pořídí každý i ten kdo si jí nemůže dovolit a nebo co hůř - není ochotný jim věnovat maximální péči. Ze slov - my máme jen obyčejnou za tisícovku té stačí jen zbytky- je mi na nic!

Všichni by měli dostat rozum a omezit se celkově chov zvířat, neb za chvíli budou kočky levnější než králík a v příchozí "krizi" by si mohli s milým zajdou vyměnit role Sad

Je mi z toho na nic.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 14:37:59
Odpovědět s citátem

Jenomže chovatelé bez PP bohužel budou stále, protože ne každá chs stanice dává kupní smlouvu a ne každá chs má přísné podmínky prodeje koťat na mazlíka, některým je to jedno, kam kotě jde a zda na mazla nebo do chovu.

Já si taky kupovala kočky do chovu a u ani jedné z nich jsem nedostala klasickou kupní smlouvu, co se zvířete týče! Takže si vesměs s nimi mohu dělat co chci a prodat komu chci, což v naší CHS možné není.

A v cizině? Ani nemluvit, to samé.

Nemyslím, že je to jenom o cenách, je to o lidech.

Pokud prodám kotě na mazlíka, mám velmi přísnou smlouvu a striktně trvám na jejím dodržení pod vysokou pokutou, ale pak si mohu dovolit prodat na mazlíka kotě i níž a jsem raději, pokud ušetřené peníze investují noví majitelé do kotěte a zatím se mi to vždycky vyplatilo. Je o všechny skvěle postaráno a jsou krmeny a vypadají špičkově - takže je to o lidech.

Lidi si prostě vybírám, jinak to nejde. Pokud má někdo těžkou finanční situaci, nemůže si pořídit žádné zvíře, ani morče, to taky potřebuje stelivo, klec, krmení a spoustu jiných věcí, což jde také do tisíců.

Jenomže někdo z toho má jen byznys, který je náročný finančně a pak to takhle skončí:-(.

Každopádně i když vím, že tohle bude neustále, i tak věřím, že se snad někdo najde, kdo se jich ujme.

I kdyby ta hubenost byl zdravotní problém, dá se řešit, ale spíš si myslím, že je to HLAD, protože pokud matka není krmená kvalitně, nemá kvalitní mléko, tak kotě hubne, pokud to přežije. A samozřejmě pokud kotě po odstavu nemá kvalitní stravu, nepřibírá a to bude zde evidentně ten případ.

V jednom inzerátu jsou napsané jako důvod prodeje rodinné důvody, vidím to fakt spíš na finance, že na to chovatelka nestačí, proto chov prodává celý, ne jen koťata.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 14:46:46
Odpovědět s citátem

Teda ta inzerce to je síla všeobecně Evil or Very Mad . Každý druhý inzerát je bez PP po rodičích s PP a každý třetí je chovný pár na prodej v hrozném stavu.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 14:54:18
Odpovědět s citátem

Ano je to o lidech. A co se týče smluv jsme zase už někde úplně jinde. To jak funguje náš právní systém je zbytečné rozebírat a od toho se i odvíjí respekt resp. nerespetkování smlouvy. V zahraničí je mezi chovateli naprosto jiná morálka a to co si dovolí lidi v CZ si dovolí málokde. Kdo z nás má v dnešní době čas, chuť a finance se táhat roky po soudech kvůli principu?? A co si na nich vezmete, až když se zadaří přivést spor do konce? Je to složité... proto je jedinné řešení vhodný výběr těch správných lidiček a mít ty prcky stále na očích... a nebo pak už raději nikdy nevidět Crying or Very sad
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 15:13:24
Odpovědět s citátem

Soudy jsou na nic, s tím souhlasím, na to nemá nikdo ani peníze, ani čas. Ale spíš myslím i to, že mám ve smouvě klauzuli, že nesmí být kotě týráno, prodáno bez mého vědomí apod. a pokud to majitel poruší, může to vést až k odebrání kotěte z jeho péče.

A tohle by měl ve smlouvě mít každý chovatel. Pak by nedocházelo k tomuhle:-(. Snad.

Stejně je to všechno možná.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 15:39:38
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
A co se týče smluv jsme zase už někde úplně jinde. To jak funguje náš právní systém je zbytečné rozebírat a od toho se i odvíjí respekt resp. nerespetkování smlouvy. V zahraničí je mezi chovateli naprosto jiná morálka a to co si dovolí lidi v CZ si dovolí málokde.


Já bych si s tímto dovolil nesouhlasit, co se týká plnění smluvních vztahů, funguje náš právní systém tak jako jinde a v zahraničí si dovolí úplně to stejné co u nás, pokud jim to je tolerováno.

Problém u nás není v právu, na to se jen vymlouváme, problém je v tom, když jej nechceme vymáhat a je nám to jedno. A problém uvedených a mnohdy zbídačených sphynxů spočívá převážně v tom, že chovné kočky byly zakoupeny od toho, který má smlouvu postavenu tak, že si pak můžu dělat prakticky co chci.

Pokud je kupní smlouva postavena na přísných podmínkách a sankcích, tak si nějaké podobné praktiky každý rozmyslí, protože mu musí být jasné, že jej v případě jejího porušení chovatel svleče z kůže.

Myslím si, že potomky po kočkách z CHS které mají kupní smlouvy postavené na přísných podmínkách, bychom v podobných hororových inzerátech asi nenašli.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 15:54:51
Odpovědět s citátem

V našem státě spravedlnosti unikají zločinci a vrahové, kdo z advokátů se bude zabývat dohadováním o principech nějakých kočkomilů? Já takhle před časem prodala kocourka za třetinovou cenu s tím, že je kocour ve spoluvlastnictví a ve své podstatě majitelka nesmí bez mého svolení s kocourem udělat nic. Kocioura jsem na své náklady vystavovala, uchovnila a když jsem si přivezla pak k němu kočku nakrýt paní mi pověděla, že neví, jestli jí bude chtít krýt. Na můj podivený výraz, proč jako mi s úsměvem oznámila, že je kocoura dva dny kastrát!!!!!!
Ihned jsem celou věc řešila s advokátem, zíral na mě s oteřenou pusou, cožepak to po něm chci a po vyslechnutí celého příbehu mě po několikáté ujistil, že je to na X let dohadování po soudech a že co stejně vyřeším, že kocourovi to kulky nevrátí... Ano a měl i dotaz, zda mám chuť a finance se takto caplovat jen z principu - neměla jsem. Takže Ano spíš to bude o tom - trvat si na svém či nechat plavat.

Ale asi také přepracuji své smlouvy na důkladnou verzi a hlavně by mělo být povinné čipování, aby se konkrétní zvíře dalo hned identifikovat, což já si své kočky takto opatřím. Těžko bych se pak dohadovala, že tamta micka co má děti bez PP je či není z mého chovu bez identifikace a následné domáhání postihu.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 19:19:08
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Já bych si s tímto dovolil nesouhlasit, co se týká plnění smluvních vztahů, funguje náš právní systém tak jako jinde a v zahraničí si dovolí úplně to stejné co u nás, pokud jim to je tolerováno.

Problém u nás není v právu, na to se jen vymlouváme, problém je v tom, když jej nechceme vymáhat a je nám to jedno. A problém uvedených a mnohdy zbídačených sphynxů spočívá převážně v tom, že chovné kočky byly zakoupeny od toho, který má smlouvu postavenu tak, že si pak můžu dělat prakticky co chci.

Pokud je kupní smlouva postavena na přísných podmínkách a sankcích, tak si nějaké podobné praktiky každý rozmyslí, protože mu musí být jasné, že jej v případě jejího porušení chovatel svleče z kůže.

Myslím si, že potomky po kočkách z CHS které mají kupní smlouvy postavené na přísných podmínkách, bychom v podobných hororových inzerátech asi nenašli.


dobrý večer všem,
vzhledem k tomu, že mám poslední dobou tu čest se tímto problémem zaobírat společně s mým právníkem, tak jsem sama zvědavá jak se český soud vypořádá s mojí prodejní smlouvou. Pravda je, že názory dvou právníků se různí. Prý bude nejvíce záležet na tom, jaký soudce bude naši kauzu soudit. Zda ten, kdo miluje zvířata nebo ten kterému je to buřt.
Tak se necháme překvapit
přeji všem hezký večer a Tatianě všechno nejlepší k dnešnímu svátku
Hanka B
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 23:17:35
Odpovědět s citátem

Hanko, držím fakt moc palce, abys to dotáhla ke zdárnému konci, aby byl nějaký precedens, že i kočičí smlouvy se musí dodržovat, jinak to poleze do peněz.

A děkuji za přání-potěšilo Smile .

Když jsem viděla ty nebohé kočky, taky bych měla cukání je vysvobodit a dát jim šanci na lepší život-ale jak už tady taky padl názor-je to jen voda na mlýn těchto množitelů. dokud budou mít odbyt, nebo šanci na prodej za dost peněz jen ze soucitu, do té doby takové fotky uvidíme a inzeráty budeme číst. Takže i když je to hrozné, nekupovat, nechat být-maximálně nabídnout, že se o ně postarám ZADARMO, a ještě může být dotyčný rád, že ho zbavím dalších výdajů a nebudu chtít přispět na léčbu takto zbídačelého zvířete-může to stát hodně peněz s nejistým výsledkem.

Já bych je nekoupila, i když je mi jich moc a moc líto. Z principu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 7:01:10
Odpovědět s citátem

Pěkné ránko,
viděla jsem další fotky a kopie pp a je mi z toho do breku, navíc když vidím, že to je přesně ten případ, kdy potomek špičkových rodičů světového formátu tu množí bezpapíráky v takové zdevastovaném stavu jen pro nedodržení dohody - jak jsme mohli někteří zjistit. Takže dohoda o kastraci nedodržena, paní bylo líto kočku kastrovat, takže ....
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 11:40:57
Odpovědět s citátem

Chápu, že nikdo kotě v takovém stavu neodkoupí. To je bohužel fakt. Vzhledem k tomu, že mi to nedalo spát, tak jsem aspoň poslala na krajskou vet. správu v Semilech mým jménem prosbu o prošetření a pomoc.

Řešit to musí, tak doufám, že se "chovatelka" zalekne, až jí tam dorazí kontrola. Nebo jí zvířata odeberou v lepším případě, i když o tom pochybuji.

Každopádně víc nás s Reg nenapadá, co bychom ještě mohli udělat. Kdyby někdo věděl, ať napíše. Díky.

Děkuji Regině za pomoc.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 14:48:25
Odpovědět s citátem

Bohužel s tímto konkrétním případem toho asi moc nenaděláme.A to je jen pomyslná špička ledovce,odkud myslíte že jsou všichni jedinci bez PP?Na začátku muselo stát porušení smouvy, nebo minimálně chovatelského řádu.
Proto je asi v současné době nejlepší začít jak se říká od sebe.Základem je neprůstřelná smlouva(nebo aby se alespoň tak tvářila,protože jak víme,dobře zaplacený právník vám z ní udělá leda tak obal na svačinu) a tvrdě jít po porušovatelích-ano,stojí to děsné prachy,držím palce i Hance Blažkové na jejích stránkách aby se dovolala nějaké satisfakce,ale jenom tím že takovým lidem my kočkaři ukážeme,že nám to jedno není,můžeme něco změnit.
Sfinxíků je mi líto,ale taky bych si je nevzala za peníze,ze stejných důvodů jako tady říkala tatiana.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2010 18:46:20
Odpovědět s citátem

Andy není zač - mrzí mě, že nešlo udělat více.
Navíc jsem dneska kontaktovala majitele chovatelské stanice ze které tito dospělci pochází a upozornila na zacházení s jejími odchovy. tak pak už záleží i na něm, zda s tím míní něco dělat či nikoliv.

Nejsmutnější na tom všem je fakt, že paní vůbec nemá dojem, že je něco s kotaty v nepořádku a vůbec jí nedochází, že jsou zvířata ohrožena na životě... ach jo Sad
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2010 17:56:47
Odpovědět s citátem

Měsíční kočičky nepadaj z měsíce.
Vidíš-li kostřičku… pocitů směsice.
Někde se zrodila, někdo jí odchoval,
Rodiče koťátek, někdo jim přec prodal.


Tohle je samozřejmě strašně smutné. Jak už bylo řečeno, i když to trhá srdce, od podobných "chovatelů" koupit, znamená podpořit je a oni tak mohou a budou pokračovat dál. Problém je jinde a teď už můžeme těžko plakat nad rozlitým mlékem. Pokud se čas od času podíváte do inzerátů, není tohle ojedinělý případ. Ale chovné kočky k těmto "chovetelům" nepřilítly z Marsu. Někdo jim je prodal. Někdo, komu nezáleželo na osudu jejich, ani jejich potomků. Moje kamarádka říká: nenadávejte ženský na chlapy, to vy vychováváte svý syny. jednoduše řečeno.... Ale kdyby se všichni chovatelé chovali zodpovědně a pečlivěji vybírali kam s koťaty, preferovali kvalitu před kvantitou mohlo se tomuhle zamezit, nebo to alespoň omezit. Teď už je pozdě zachraňovat řítící se vlak. Jen doufat, že sami takoví "chovatelé" pochopí a nebudou v tomhle pokračovat dál. A doufat, že tam kde se zacelí jedna díra se neudělají dvě další.....
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 8:31:20
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Měsíční kočičky nepadaj z měsíce.
Vidíš-li kostřičku… pocitů směsice.
Někde se zrodila, někdo jí odchoval,
Rodiče koťátek, někdo jim přec prodal.


Tohle je samozřejmě strašně smutné. Jak už bylo řečeno, i když to trhá srdce, od podobných "chovatelů" koupit, znamená podpořit je a oni tak mohou a budou pokračovat dál. Problém je jinde a teď už můžeme těžko plakat nad rozlitým mlékem. Pokud se čas od času podíváte do inzerátů, není tohle ojedinělý případ. Ale chovné kočky k těmto "chovetelům" nepřilítly z Marsu. Někdo jim je prodal. Někdo, komu nezáleželo na osudu jejich, ani jejich potomků. Moje kamarádka říká: nenadávejte ženský na chlapy, to vy vychováváte svý syny. jednoduše řečeno.... Ale kdyby se všichni chovatelé chovali zodpovědně a pečlivěji vybírali kam s koťaty, preferovali kvalitu před kvantitou mohlo se tomuhle zamezit, nebo to alespoň omezit. Teď už je pozdě zachraňovat řítící se vlak. Jen doufat, že sami takoví "chovatelé" pochopí a nebudou v tomhle pokračovat dál. A doufat, že tam kde se zacelí jedna díra se neudělají dvě další.....




dobré dopoledne,

Což se takhle raději zamysle nad tím jak těmto zvířatům pomoci?
Bylo by určitě ušlechtilejší uspořádat nějako sbírku, koťatům najít nový domov a nevyčerpávat síly psaním na skupinu Jahoo, kde jste jaksi zapomněla dopřeložit, že rodina se dostala do velkých problémů.
Což samozřejmě majitele neomlouvá z toho, že kočky byly prodány na "mazlíka" a nikdy se na nich nemělo chovat !!
Ale opravdu si myslím, že by jsme jim pomoci měli.
Co vy na to všichni?
přeji Vám všem hezký den
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 10:03:59
Odpovědět s citátem

Hanko,
nejlepší by bylo to,co tady už bylo psáno-navrhnout,že si koťata někdo vezme zadarmo-tím že se zaplatí,a je jedno v jaké jsou ti lidé situaci,se jenom nahrává lidem kteří toto dělají pro kšeft.
Ideální by by bylo najít nějakého znalého a ochotného sphynxomila,který by dal kočky do pořádku a pak by se jim mohl najít domov třeba přes K-O.
Já vím,je to boj,ale pravda je že vykoupit všechny nemůžeme a takových jako jsou tihle sphynxíci jsou stovky.
Já bych mohla maximáolně trochu přispět na veterinární péči tomu kdo by si kočičáky vzal, na přechodný pobyt je mít nemohu,jednak o spynxech toho moc nevím,kdyby měli nějaký sphynxí problém a hlavně bydlím v 1+nic a v ní už kočinu mám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 11:52:13
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Karolina Leitnerova napsal:
Měsíční kočičky nepadaj z měsíce.
Vidíš-li kostřičku… pocitů směsice.
Někde se zrodila, někdo jí odchoval,
Rodiče koťátek, někdo jim přec prodal.


Tohle je samozřejmě strašně smutné. Jak už bylo řečeno, i když to trhá srdce, od podobných "chovatelů" koupit, znamená podpořit je a oni tak mohou a budou pokračovat dál. Problém je jinde a teď už můžeme těžko plakat nad rozlitým mlékem. Pokud se čas od času podíváte do inzerátů, není tohle ojedinělý případ. Ale chovné kočky k těmto "chovetelům" nepřilítly z Marsu. Někdo jim je prodal. Někdo, komu nezáleželo na osudu jejich, ani jejich potomků. Moje kamarádka říká: nenadávejte ženský na chlapy, to vy vychováváte svý syny. jednoduše řečeno.... Ale kdyby se všichni chovatelé chovali zodpovědně a pečlivěji vybírali kam s koťaty, preferovali kvalitu před kvantitou mohlo se tomuhle zamezit, nebo to alespoň omezit. Teď už je pozdě zachraňovat řítící se vlak. Jen doufat, že sami takoví "chovatelé" pochopí a nebudou v tomhle pokračovat dál. A doufat, že tam kde se zacelí jedna díra se neudělají dvě další.....




dobré dopoledne,

Což se takhle raději zamysle nad tím jak těmto zvířatům pomoci?
Bylo by určitě ušlechtilejší uspořádat nějako sbírku, koťatům najít nový domov a nevyčerpávat síly psaním na skupinu Jahoo, kde jste jaksi zapomněla dopřeložit, že rodina se dostala do velkých problémů.
Což samozřejmě majitele neomlouvá z toho, že kočky byly prodány na "mazlíka" a nikdy se na nich nemělo chovat !!
Ale opravdu si myslím, že by jsme jim pomoci měli.
Co vy na to všichni?
přeji Vám všem hezký den
Hanka


Myslím, že takhle by to nějak mělo vypadat.
Děkuji Vám že jste se do záchrany koťátek také zapojila a uvedla jste na Jahoo vše na "pravou míru"
přepis z Jahoo
(The advertising states that the reason of sale is serious family matters...but
who knows....Anyway, I am in contact with person who is selling them and will do
all I can to get them out of there.
Karolina
www.tyrellsphynx.com)

Fri Apr 2, 2010 9:44 am

je to od Vás milé, že chcete také pomoci
přeji vám sluníčkový den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 12:02:27
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

Myslím, že takhle by to nějak mělo vypadat.
Děkuji Vám že jste se do záchrany koťátek také zapojila a uvedla jste na Jahoo vše na "pravou míru"
přepis z Jahoo
(The advertising states that the reason of sale is serious family matters...but
who knows....Anyway, I am in contact with person who is selling them and will do
all I can to get them out of there.
Karolina
www.tyrellsphynx.com)

Fri Apr 2, 2010 9:44 am

je to od Vás milé, že chcete také pomoci
přeji vám sluníčkový den
Hanka Blažková


Ale já nikdy netvrdila, že nechci pomoci... to jste Vy asi zase jinak něco pochopila a sama vydedukovala nějaký mylný závěr. Nevím, co proti mě stále máte.

Jinak cena všech je 40.000 kč a zřejmě dost bude stát i léčení....takže sbírka může začít.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 12:13:32
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Blažková Hana napsal:

Myslím, že takhle by to nějak mělo vypadat.
Děkuji Vám že jste se do záchrany koťátek také zapojila a uvedla jste na Jahoo vše na "pravou míru"
přepis z Jahoo
(The advertising states that the reason of sale is serious family matters...but
who knows....Anyway, I am in contact with person who is selling them and will do
all I can to get them out of there.
Karolina
www.tyrellsphynx.com)

Fri Apr 2, 2010 9:44 am

je to od Vás milé, že chcete také pomoci
přeji vám sluníčkový den
Hanka Blažková


Ale já nikdy netvrdila, že nechci pomoci... to jste Vy asi zase jinak něco pochopila a sama vydedukovala nějaký mylný závěr. Nevím, co proti mě stále máte.

Jinak cena všech je 40.000 kč a zřejmě dost bude stát i léčení....takže sbírka může začít.

paní Leitnerová,
já anglicky umím. Možná, že se někdy potkáme i na Jahoo fóru. A co se týká sbírky, tak já jsem již jednou podvyživenou a zmlácenou kočku za 25 000 ze sklepa zachránila.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 13:03:39
Odpovědět s citátem

Já jsem vždy ochotná přispět na dobrou věc, ale tohle za dobrou věc nějak neumím považovat. Zase by se jen potvrdilo, že nedodržovat dohody se nakonec stejně vyplácí, protože se vždy najdou útlocitní lidé, kteří ten podvod (a co jiného to je, když množila na kočce, kterou se zavázala vykastravat-tudíž jistě i zaplatila méně peněz) jaksi pominou, složí se a peníze nakonec vyplatí. Já to prostě odmítám.

Já když musela před lety dát kočky z domova, protože se u dětí projevila těžká alergie a lékař řekl nekompromisně, že musí pryč, tak jsem je s velkou finanční ztrátou i s jejich výbavou, krmením, přenoskou a vším DAROVALA lidem, co byli ochotni se o ně postarat.

Dovedu si představit situaci, kdy bych se do záchrany koček zapojila i finančně, ale tahle situace to není. Paní si vše způsobila sama nedodržením smlouvy. Pro to pochopení nemám a mít nebudu. Lidé si už konečně musí začít zvykat, že smlouva se dodržet musí, jinak přijde sankce.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 13:14:47
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:


Jinak cena všech je 40.000 kč a zřejmě dost bude stát i léčení....takže sbírka může začít.



Karolino nic proti,ale souhlasím s tatianou výše-peníze na odkup jako takový bych nedávala.Jediné,co v této situaci vidím jako možné je dohodnout se s depozitářkami případně sehnat někoho kdo by si k sobě sphynxe vzal a přispět na léčbu-ale ani ta,jak píšete,nebude levná.
No a pak je umístit do nových rodin.Jestli je ta paní chce prodat,určitě se najdou lidé kteří ty chudáky koupí,ale já za sebe říkám,že takové zvěrské množení podporovat nebudu-už vůbec ne tím,že když se někdo dostane do potíží,jednoduše mu tučně zacáluju kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andy81



Založen: 17.07.2009
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 13:30:04
Odpovědět s citátem

Já bych k tomu chtěla jen trochu stručně. Přijde mi nesmysl vykupovat od někoho kočky za 40.000 Kč, kdo nedodržel smlouvu při koupi koček z CHS. To, že se CHS už nestará, je věc jiná. Tam padá máslo na hlavu chovatelské stanice a je to její vizitka.

Já jsem původně měla na mysli záchranu koťat, které jsou v zuboženém stavu a pravděpodobně zemřou, pokud se jim nedostane péče a pomoci.

Chovatelka mohla KDYKOLIV, pokud měla finanční nebo jakékoliv problémy, požádat o pomoc. Inzerovat umí, emaily psát také, takže pravděpodobně jí internet není cizí.

Ale - a to je důležité si uvědomit - nechala místo toho kočku nakrýt znova??? I skrz finanční problémy?

Doufám, že veterinární správa se na to nevykašle a minimálně jí dá pokutu, aby si příště rozmyslela, co dělá a nejlépe už to nedělala.

Jinak samozřejmě platí moje info přispět na výkup koťat, rozhodně NE chovných koček a kocourů.
_________________
Andrea Veselá,
Angel Sphynx
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2010 15:43:13
Odpovědět s citátem

Andy81 napsal:
Přijde mi nesmysl vykupovat od někoho kočky za 40.000 Kč, kdo nedodržel smlouvu při koupi koček z CHS. To, že se CHS už nestará, je věc jiná. Tam padá máslo na hlavu chovatelské stanice a je to její vizitka.


Padla tu zmínka o PP, špičkových rodičích světového formátu a nedodržení smlouvy. Je možno tuto špičku odtajnit??? Osobně mi jsou velice blízká slova Andrey o máslu na hlavě konkrétní CHS a hezký rým Karolíny Někde se zrodila, někdo jí odchoval, rodiče koťátek, někdo jim přec prodal.

Připadá mi vcelku absurdní pořádat nějaké sbírky na koupení koťat, což jen podporuje další a další k podobným věcem a přitom se vůbec nezabývat tím, zda by věc neměl nějak řešit chovatel, od kterého pocházejí (ne)chovné kočky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (40x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Thajská kočka (13x)
6
Jak se naučit vybírat mýtné (12x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (12x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (12x)
9
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top