Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

péče o Sphynxí koťátka


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: péče o Sphynxí koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 12:10:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám prosbičku. Nikde jsem se nedočetla jak je to s drápky u koťátek. Mají je hrozně ostré a nemají tendenci je zatahovat.Takže jsou poškrábaný jak koťátka,tak i mamina Sad . Nevíte,kdy je možné jim je zastříhnout poprvé?
Děkuji moc. Helča
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: péče o Sphynxí koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 12:36:24
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Dobrý den, mám prosbičku. Nikde jsem se nedočetla jak je to s drápky u koťátek. Mají je hrozně ostré a nemají tendenci je zatahovat.Takže jsou poškrábaný jak koťátka,tak i mamina Sad . Nevíte,kdy je možné jim je zastříhnout poprvé?
Děkuji moc. Helča


Pěkné sobotní poobědě,
v prvé řadě gratuluji k nahatým dětičkám. Já jsem našim prckům zastřihávala drápky hned první týden po narození, jak začaly být ostré. ten první týden bývají ještě takové gumové, ale jak už tačala máma mít poškrábaný bříško, hned jsme je cvakali kleštičkami. Vzhledem k tomu, že jsou ještě průhledné, je žilka vidět velmi dobře a tak nehrozí poranění. I tak ale prosím zvyšte opatrnost. Já jim je z bezpečnostních důvodů stříhám tak, že je chytnu za krkem na kůži a pak se tolik nemrskají Smile Ted ale když už mají přez dva měsíce umí už při cvakání srápků držet sami a žádná péče jim nedělá problémy.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 12:48:54
Odpovědět s citátem

Taky přeji fajn a pohodovou sobotu.
Předem moc děkuji za rychlou odpověď. Je pravda že jsem to už zkoušela,ale moc nechtějí držet a já se bála, tak jsem toho raději nechala, než se někoho zeptám. Dneska je koťátkům 14 dní,takže se teda do toho pustím, protože bych vám nepřála vidět maminku, až už jsem i z toho brečela,jak je mi jí líto. Máme 4 nádherná a zdravá koťátka.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 13:26:44
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Taky přeji fajn a pohodovou sobotu.
Předem moc děkuji za rychlou odpověď. Je pravda že jsem to už zkoušela,ale moc nechtějí držet a já se bála, tak jsem toho raději nechala, než se někoho zeptám. Dneska je koťátkům 14 dní,takže se teda do toho pustím, protože bych vám nepřála vidět maminku, až už jsem i z toho brečela,jak je mi jí líto. Máme 4 nádherná a zdravá koťátka.


Určitě je vhodné a bezpečnější, když Vám je někdo podrží na kůži za krkem a oni jak se smotají do klubíčka se znehybní. Pak to jde určitě lépe.
Máte nějaké webovky kde by bylo možné slhédnout fotečky miminek a jejich rodičů?
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 17:06:35
Odpovědět s citátem

Jo moc děkuji za další radu,to zkusím příště, teď už jsme to nějak zmákli. Vlítli jsme na to s mamkou a celkem dobrý. Webovky zatím nemám,ale chtěla bych co nejdříve. Jinak fotek mám spousty, a ještě stále točím na kameru. Máme i porod,protože to prý rád shlídne i náš veterinář Very Happy . Jinak se nám narodili dva kocourci a dvě kočičky.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 19:49:51
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Jo moc děkuji za další radu,to zkusím příště, teď už jsme to nějak zmákli. Vlítli jsme na to s mamkou a celkem dobrý. Webovky zatím nemám,ale chtěla bych co nejdříve. Jinak fotek mám spousty, a ještě stále točím na kameru. Máme i porod,protože to prý rád shlídne i náš veterinář Very Happy . Jinak se nám narodili dva kocourci a dvě kočičky.


A jak se jmenují rodičové? A jaký mají děštičky barvičky?
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 22:38:32
Odpovědět s citátem

No mamka je Trixi Grandbor a táta je Eliáš(Capitán Miloš).
Barvu máme...no s tím určením do PP budu potřebovat taky poradit. Ale jinak jeden kocourek je tmavý, takový spíše tygrovaný Very Happy ,a ti ostatní tři jsou růžový s nějakou kresbou na hlavině, a ocásku.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 9:10:49
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
No mamka je Trixi Grandbor a táta je Eliáš(Capitán Miloš).
Barvu máme...no s tím určením do PP budu potřebovat taky poradit. Ale jinak jeden kocourek je tmavý, takový spíše tygrovaný Very Happy ,a ti ostatní tři jsou růžový s nějakou kresbou na hlavině, a ocásku.


Taky záleží jakou barvičku mají rodičové. Doporučuji udělat webky alespoň na "websnadno" aby alespoň byli Vaši sfinxíkové vidět. A tatínek je z jaké chovky???
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 10:49:50
Odpovědět s citátem

Teď z hlavy si nezvpomenu z jaké chov.stanice je Eliáš,ale písnu. Websnadno,to ani neznám Shocked . Tak táta je taky růžový s tmavými skvrnami. A mamina byla trikolorka a normálně tu barvu ztratila a je jen se světlími skvrnami Confused . Nějak si s tím budu muset poradit.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 11:09:42
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Teď z hlavy si nezvpomenu z jaké chov.stanice je Eliáš,ale písnu. Websnadno,to ani neznám Shocked . Tak táta je taky růžový s tmavými skvrnami. A mamina byla trikolorka a normálně tu barvu ztratila a je jen se světlími skvrnami Confused . Nějak si s tím budu muset poradit.

Napsala jsem Vám na icq, třeba bude rychlejší komunikace Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 11:17:56
Odpovědět s citátem

mě nic na icq nepřišlo,zkuste tohle 568-397-934
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 11:48:18
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Barvu máme...no s tím určením do PP budu potřebovat taky poradit. Ale jinak jeden kocourek je tmavý, takový spíše tygrovaný Very Happy ,a ti ostatní tři jsou růžový s nějakou kresbou na hlavině, a ocásku.


No hlavně jak píše Reg, barva koťat MUSÍ sedět s barvami rodičů co mají v PP, stručně řečeno, podívat se jaké mají v PP barvy rodiče a v tabulkách zjistit, jaké barvy mohou mít koťata, neboť mohou mít pouze tyto a žádné jiné. Wink No a pokud by to bylo nedej bože jinak, třeba koumat pozpátku kde nastala chyba.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 11:54:12
Odpovědět s citátem

Asi tuto diskuzi nechápu.
To jde o chvoná zvířata? A vy nevíte, odkud je otec a jakou mají rodiče barvu? Tak máte krycí list ne?
Jak chcete určit koťatům barvu, když nevíte barvu u rodičů?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 12:08:36
Odpovědět s citátem

Tak vy třeba máte už zkušenosti, víte jak to s těmi barvami je,ale já tohle nikdy nepotřebovala vědět.Nyní mám koťátka, a teprve zjišťuji,co musím do kdycího listu zadat. Otec vím odkud je,rodokmen má taky..,tak to teda pak nebude s menší pomocí nějaký problém. Nechci tady dělat chytrou, když prostě nevím ,tak se zeptám. A pokud bude někdo,kdo mi poradí,tak poradí.Já budu jen ráda a ocením to.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 12:15:24
Odpovědět s citátem

Zkusím poslat přes ICQ tabulku dědičnosti, ať můžete bádat Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 12:20:34
Odpovědět s citátem

Já taky nechci dělat chytrou. Mám doma taky první vrh, ale než začnu něco chvoat, tak si něco zjistím, pročtu nastuduju. A ne se začít zajímat až když je vlastně pozdě. Je přece důležité, jaké rodiče svým mimískům vyberete, jak se k sobě hodí atd.
Já sama jsem našim koťatům nechala udělat testy DNA, abych se dověděla barvu. Nemyslím si, že vám barvu někdo nadiktuje po emailu.
Navíc krycí list se vyplňuje před krytím, nebo během.
Bylo by dobré, aby se už začaly správně určovat u Sphynxů barvy. Já jsem do nedávna čekala na opravu, protože se zjistilo, že děda našich mimin má úplně jinou barvu, než je v PP. Ale tímhle stylem se k tomu nedohrabem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 12:20:40
Odpovědět s citátem

jasně, budu ráda Smile
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 12:52:24
Odpovědět s citátem

fundog napsal:

Já sama jsem našim koťatům nechala udělat testy DNA, abych se dověděla barvu. Bylo by dobré, aby se už začaly správně určovat u Sphynxů barvy. Já jsem do nedávna čekala na opravu, protože se zjistilo, že děda našich mimin má úplně jinou barvu, než je v PP. Ale tímhle stylem se k tomu nedohrabem.


Cesta DNA je určitě ta nejjistější Smile
Je možno hodit sem podrobné info jak na to? Čili co je třeba, kam to poslat, co to stojí..... Né každý s tím má zkušenosti Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 13:53:48
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
fundog napsal:

Já sama jsem našim koťatům nechala udělat testy DNA, abych se dověděla barvu. Bylo by dobré, aby se už začaly správně určovat u Sphynxů barvy. Já jsem do nedávna čekala na opravu, protože se zjistilo, že děda našich mimin má úplně jinou barvu, než je v PP. Ale tímhle stylem se k tomu nedohrabem.


Cesta DNA je určitě ta nejjistější Smile
Je možno hodit sem podrobné info jak na to? Čili co je třeba, kam to poslat, co to stojí..... Né každý s tím má zkušenosti Wink


myslím, že testy DNA barvu by měly být povinné k chovnosti kočky. Když tak brozdám po netu a koukám ty barvy koček na obrázcích a pak kouknu na barvy psané k nim jde mi z toho hlava kolem. Třeba i táta našich koťátek je psaný krémový s kresbou, ale má bílý čumáček, což by asik jako jednobarevný mít neměl. Myslím je problém nezkušenému určit barvu a né vždy se jen dle barvy rodičů dá určit barva dětí - jakožeto rozdíl mezi plnou a ředěnou barvou. Naše kočky zesvětlují a ztmavňují dle ročního období a u těch maličkých kůžiček je to problém poznat. A jak pak vybruslit z problému, kdy mají rodiče v PP uvednenou úplně jinou barvu než jací opravdu jsou a následně děti jsou v barvě, která sice dle tabulek odpovídá barvě rodičů, ale už nikoliv jejich PP?

například mi příjde zvláštní, že čokoládová barva je ojedinělá u chlupatých koček, kde je chovný potenciál vícečetný, než u sfinxe, ale přesto když koukám kolem je čoko sfinx málem každý pátý...???!!!

Testy stojí kolem 40ti dolarů, nikam člověk nemusí chodit a vytře speciálními štětičkami na doporučení laboratoře každou stranu tlamičky a odešle ve speciální obálce do laboratoře. Je to velmi zjednodušené, jistě by spíše bylo konkrténí praxi od lidiček, kteří toto již absolvovali, já se na to tepve chystám.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 14:30:51
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Zkusím poslat přes ICQ tabulku dědičnosti, ať můžete bádat Wink


Myslím že tato tabulka je velkým pomocníkem pro chovatele, kteří mají už nějakou představu o barvách. Pokud člověk netuší, jaký rozdíl je mezi krémovou a červenou či modrou nebo černou želvou či rozdělení druhů skvrnitosti, ředěné či plné barvy, bude mu i tato informace v tabulce k ničemu.

Když nad tím tak přemýšlím, možná že by nebylo od věci vymyslet i školení pro chovatele, aby nemuseli svoji chovnou způsobilost dokazovat kočky, ale aby i pro získání chovatelské stanice splnil chovatel jakési chovatelské minimum!

A pravdu má FUNDOG, kdy by měl každý chovatel vše zjištovat než kočku nakryje, neb bez základních zkušeností, nemůže ani dobře vybrat rodičovské spojení. myslím je to opět ale jen vizitkou chovatele, který prodá své odchovy dále pro chov a nové majitele buďto nechá napospas chovatelskému osudu a nebo ani netuší, že se na nich chová, neb jej to třeba vůbec netrápí.

No co už...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 15:17:40
Odpovědět s citátem

Já jsem nechala u VGL udělat celý panel ( jsou zahrnuty i oči, ředění atd) a ten je za 60 dolarů.
http://www.vgl.ucdavis.edu/services/cat/
Koupím NOVÉ štětičky do uší, vytřu kočkám tlamku ( cca půl hodiny před nesmí pít ani jíst), nalepím na formulář od VGL a pošlu poštou doporučeně za cca 50Kč. Do měsíce přijdou výsledky emailem, později poštou.
Pokud je kočka z CHS Grandbor, udělala bych testy i rodičům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 15:20:28
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
Tak vy třeba máte už zkušenosti, víte jak to s těmi barvami je,ale já tohle nikdy nepotřebovala vědět.Nyní mám koťátka, a teprve zjišťuji,co musím do kdycího listu zadat. Otec vím odkud je,rodokmen má taky..,tak to teda pak nebude s menší pomocí nějaký problém. Nechci tady dělat chytrou, když prostě nevím ,tak se zeptám. A pokud bude někdo,kdo mi poradí,tak poradí.Já budu jen ráda a ocením to.

dobré odpoledne,
já sice vím že každý kdo začíná chovat kočky tak žádné zkušenosti nemá.
Ale nějak jsem nepochopila celou situaci. Vy máte doma koťátka, oba rodiče mají jak píšete rodokmen a budu-li předpokládat, že umíte číst tak na každém rodokmenu je uvedena barva kočky včetně zkrácené značky.
V případě že si vezmete k ruce tabulku předpokládaných barev koťat, tak dojdete velmi jednoduchým způsobem k výsledné pravděpodobné barvě koťátek.
kdy by jste byla registrována ve FIFe, tak ve vaší organizaci se najde mnoho ochotných lidí, kteří vám s určením barvy u koťat pomůžou.
Kde jste organizovaná nevím, ale v případě že by jste byla organizována v BOEC, tak se obraťte na vedoucí plemenné knihy paní Balíkovou která má, jak mi osobně sama psal mnoho let zkušeností s chovem a zcela určitě spolu najdete nějaké řešení.
Jestliže nejste organizována nikde, tak nechápu jak můžete mít koťata s PP.
přeji hezké odpoledne
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 15:51:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak s tím určením barvy jsem prostě netušila, že to stačí takhle přes rodokmeny rodičů, teď to vím a tím pádem to bude snaží. Jinak jsem u BOEC a s paní Balíkovou jsem už nějaké věci řešila. Ale když už se tady zapojila taková diskuze, tak se mohu zeptat tady lidí, a každý mi určitě zdělí nějakou zajímavost, z které se mohu poučit. Určitě bych se přiklonila k té variantě zjištění přes DNA....popis postupu nevypadá tak složitě, a cena také není tak hrozná,abych to nemohla pro svůj klid,že budu mít barvu zjištěnou 100% ,zaplatit.
Jinak vám všem tady moc děkuji za ochutu, i když asi vypadám, že jsem úplný blb.Ale je to spíše to, že chci,aby vše bylo v pořádku,aby PP pro koťátka byly tak jak mají být, a mohla jsem je prodat s čistým svědomým. Ale popravdě byych si je nejraději nechala, protože už teď je prostě miluju.
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 16:25:11
Odpovědět s citátem

Přes rodokmeny rodičů to určitě jde, ale není jich mnoho, kde je správně určená barva.
Já jsem dělal test i matce a už se měnilo, o otci nemluvě. Dokonce i děda se musel měnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 16:33:14
Odpovědět s citátem

no já jsem teď koukala do rodokmenu mámy a zkoušela jsem to srovnat podle té tabulky, tak už mi to nesedlo, takže nechám udělat ty testy DNA na zjištění barvy, ať mám klid a jistotu
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 16:52:05
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
no já jsem teď koukala do rodokmenu mámy a zkoušela jsem to srovnat podle té tabulky, tak už mi to nesedlo, takže nechám udělat ty testy DNA na zjištění barvy, ať mám klid a jistotu


Musí se koukat i do rodokmenu táty Wink A v případě že to nesedne, je třeba rodokmeny rodičů nechat opravit atd. atd. pozpátku. I když budou u koťat testy DNA, tak je nemožné vydat PP, když barvy nesedí s barvami rodičů v PP.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 17:03:51
Odpovědět s citátem

já jsem zkoušela podle té tabulky maminu, takže co má v papírech její mámu a jejího tátu.Ale možná to fakt nechápu Very Happy
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 17:06:51
Odpovědět s citátem

Helcina napsal:
já jsem zkoušela podle té tabulky maminu, takže co má v papírech její mámu a jejího tátu.Ale možná to fakt nechápu Very Happy


mohu se Vás prosím zeptat, kolik je Vám let??
v levém sloupečku si najdete barvu otce koťat, vpravo vedle ve sloupečku označeném DAM si najdete barvu své kočky a vedle jsou barvy pravděpodobných koťat, - vysvětlivky - Sire je otec koťat, dam je matka koťat, possible male je pravděpodobná barva kocourků a possible female je pravděpodobná barva kočiček
odkaz na tuto tabulku:
http://www.aarcats.websnadno.cz/urcovani-barev---programek.html

Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Helcina



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Vysoká Pec,431 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 17:18:30
Odpovědět s citátem

tohle vše vím,v tabulce se orientuji, anglicky taky umím dobře, takže tohle jsem vše vyčetla.
Jinak je mi 25 let, jestli je to tak důležité a pochybujete o mém IQ Very Happy
_________________
sphynxové jsou sluníčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 17:26:51
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
mohu se Vás prosím zeptat, kolik je Vám let??


Ale Hani no tak Very Happy Učenej z nebe nespadl a docela se dokáži vžít do situace člověka, který se o danou problematiku nikdy nijak nezajímal, že vůbec netuší, co daná čísla a zkratky v PP znamenají.

Je mi jasné, že styl napřed koťata - potom starost jak to vlastně je, vzbuzuje u většiny z nás údiv, ale každý nějak začínal Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)
3
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top