Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

boule pod okem

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: boule pod okem
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 16:45:51
Odpovědět s citátem

zdravím všechny... tak se k nám dnes zase přišel po dlouhé době podívat jeden tulák, o kterého se tak trochu staráme k těm našim dvěma kočičákům.. asi měsíc jsme s ním jezdili k vetovi, měl ošklivě pokousanou nohu, al ta už je ok..jenže dnes přišel, vypadá teda příšerně, dostal nažrat, vyndali jsme mu asi milion klíšťat, káply za krk frontline a pak koukám, že má oteklou tvář pod okem, jakoby pruh..boule to byla tvrdá, trochu na to oko i mžourá, ale myslím, že s okem to nemá nic spolčného, myslím, že je to buď od zubu a nebo jestli tam nemá parazity, nakladený malý klíšťáky..jenže než jsme přišly ven, byl v tahu..domů si ho vzít nemůžu, není zatím očkovaný, na což se taky chystáme a do teď to nešlo, když jsme jezdily na atb. a navíc se tady ukáže třeba i jen jednou za čtyři týdny..někdy častěji, jak kdy..no, ale proč píšu, než se zase ukáže, nevěděl by někdo co by to ještě mohlo být? mám o něj docela strach, pokaždý když přijde, tak mu něco je..děkuji za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 17:06:48
Odpovědět s citátem

No podle toho co popisujete by to mohl být absces-to se většinou kočkouni někde porvou,do rány se jim dostane infekce,zavře se to a pak je to taková boulička,kterou kdybyste rozevřela(přijde mi kruté říkat rozřezala Very Happy ),vyteče pravděpodobně hnis,taková žlutá či bílá vodička.
Ale bez toho aniž víme jak to vypadá vám asi víc na dálku neřeknu,možná budou mít zdejší kočkaři ještě jiné nápady,co by to mohlo být.Řešením je samozřejmě veterinář,ale jestli se tam kocour ukazuje sporadicky,může to být problém a je mi jasné že i finančně není péče o toulavé kočeny jednoduchá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 17:23:00
Odpovědět s citátem

jenže ono to bylo velmi tvrdé a hlavně okolo nebyla ani zmínka po nějaké ráně, ani škrábaneček...finančně to náročnější je, jenže já jsme blázen a klidně to i za tu cizí kočku dám, nenechám jí se trápit...jen kdyby tu byl častěji, bylo by to jednodušší...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 17:47:24
Odpovědět s citátem

Předpokládám že není kastrovaný,kastrací byste mu asi nejvíc pomohla,protože kocouři se jinak rvou o kočky a teritorium,kastráti už tak ne.
Fakt vám takhle na dálku neřeknu,třeba se tu ještě někdo zjeví,ale snad se kocour ukáže,tak ho vemte k vetovi..když z něj bude kastrát,snad k vám bude chodit i častěji,protože přijde o ,,zábavu" spočívající v nahánění kočin.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 17:52:02
Odpovědět s citátem

Ještě jsem našla tohle
,,Kožní nádory se vyskytují jako zduženiny na kůží nebo pod kůží. Nádory mohou být buď benigní nebo maligní (zhoubné). Nádory se většinou velmi rychle zvětšují. Někdy je provází krvácení a vředy.

nebo


,,Abscesy se u koček vyskytují dosti často. Vznikají poraněním (kousnutím, škrábnutím, úderem, proležením při delší přepravě, případně spadne-li něco těžšího na kočku). Abscesy se také mohou objevit následkem nakažlivé choroby v lymfatických uzlinách na hlavičce nebo na bříšku, mohou vzniknout i v místě, kde byla kočka vakcinovaná.V podkoží dochází k zánětu, pod zacelenou již pokožkou. Hojí se samy, avšak někdy dojde k zvýšené tvorbě hnisu, který tělo kočky odvádí v omezené míře, nebo vůbec. Na postiženém místě vznikne hnisem naplněná boule. Kočka může dostat horečku. Pokud se absces neléčí, někdy praskne a hnis vyteče, jindy zatvrdne a často se tvoří i nový na stejném místě. Malý absces lze vyléčit antibiotiky. Přistupuje se i k otevření a vyčištění pod narkózou. Někdy se i drenuje, aby se předešlo novým potížím. Z vlastní zkušenosti přidám že jsou velmi účinné výplachy silným roztokem hypermanganu a vytlačování hnisu z rány, která je drenovaná. Toto je potřeba dělat nejméně 14 dnů, a pokud si na to majitel kočky netroufá, tak chodit k veterináři. Zákrok je sice drastický, je potřeba obsluha dvou osob, ale touto metodou a pomocí antibiotik, jsem vyléčila absces úspěšně. Zde ve veterinární nemocnici mi řekl lékař, že jedině hypermanganem se podaří takový zánět zlikvidovat. "



Ten nádor snad proboha ne,viděla bych to fakt na ten absces,jak oni píšou tak tam ani škrábnutí či tak nemusí být znát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 17:53:58
Odpovědět s citátem

v tom spočívá další problém, už jsme o kastraci mluvily, i véta nám to říkal, jenže tady je zase problém, kde ho mít aspoň ty tři dny nebo jak dlouho..teď trochu veseleji...myslím, že jeho zábava tkví právě v tom nahánění těch kočin Laughing jen kdyby pak nekončil s těmi šrámy.. Rolling Eyes jinak si myslím, že je to takovej kočičí casanova zde v okolí Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 17:57:34
Odpovědět s citátem

Nevím jestli bydlíte v domku či v bytě(v domku by se doba po kastraci dala vyřešit garáží,prádelnou,kotelnou nebo jinou technickou místností),v bytě je to složitější.Já kdybych takhle musela vzít kočinu dom,a taky jednu už mám,asi bych ji šoupla do koupelny,myslím že když si umyjete ruce a nějak extra se sním mazlit nebudete,nějak by ty dva dny přežil on i vaše kočky Smile
No to je jasné,jestli chodí za kočkama v okolí,to mu asi ostatní kocouři dávají na budku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2010 18:00:53
Odpovědět s citátem

kdybychom měli barák, neřešila bych vůbec nic, ale máme malý byt, koupelna je spojena s wc..taky máme 5-letého prcka, který si troufám říct, neuhlídá, aby tam nevletěli ty naši dva kočičáci..snad bych to uhlídala, ale jistá si tím tedy nejsem..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2010 8:21:33
Odpovědět s citátem

Také jsem nedávno léčila kocourovi "zahradnímu", co se přitoulal, absces. Nejprve měl na páteři bouli. Tu jsem prohlédla velmi pečlivě, žádné poranění jsem nenašla, nic, ani škrábnutí. Následně se objevil otvor, kterým vytékal hnis. Zřejmě si bouli prokousl, otvorů a hnisu přibývalo. Vetka ránu vydezinfikovala, nekrotickou tkáň odstříhala a ránu pokryla nějakou enzymatickou mastí. Pak jsme podávali ATB. V současné době (po 14 dnech) už vyrůstá z místa nová srst.
Také jsem uvažovala o kastraci, ale vetka mi ji moc nedoporučovala - své teritorium si bude hájit i jako kastrát (což je pravda, naši mají kastráta a rve se s každým kocourem, co mu vleze na zahradu) a proti ostatním nevykastrovaným kocourům bude v nevýhodě. Takže nevím, všechny kocoury nepochytám, jsou hodně plaší.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2010 17:42:41
Odpovědět s citátem

lenka.pit napsal:
kdybychom měli barák, neřešila bych vůbec nic, ale máme malý byt, koupelna je spojena s wc..taky máme 5-letého prcka, který si troufám říct, neuhlídá, aby tam nevletěli ty naši dva kočičáci..snad bych to uhlídala, ale jistá si tím tedy nejsem..


Lenko, to neřešte. Domluvte si kastraci třeba na poledne, do večera se u nich kocour prospí a pak ho můžete vypustit zpět. Žádné tři dny ho kontrolovat nemusíte. Tam jde jen o to, aby neměl potíže při narkóze nebo těsně po probuzení. Kocour nevyžaduje pokastrační péči jako kočka. Ony se možná nezmírní útoky na něj, ohledně teritoria, ale zmírní se jeho útoky na ostatní kocoury a ty můžou klidně tvořit až 50% rvaček. Nehledě na to, že v tomto období se zřejmě pere s druhými kocoury o samice. Já osobně bych si zařídila kastraci na ráno, pokud by to bylo možné a nechala bych ho na veterině do večera, aby byl pod dohledem. Myslím, že víc není třeba. Domu si ho radši, pokud máte takové podmínky, neberte. On bude beztak zavřený v bytě dost nesvůj.. Co si pamatuju, tak můj Matýsek si pár hodin po probuzení ranku olizoval, vymetal s ní bordel na balkoně a kdeco a nic se nedělo. Ta rána je malá, ani se nezašívá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2010 19:39:45
Odpovědět s citátem

Náš veterinář to zašíval ( u mého domácího briťáka). Je to hned u řitního otvoru, říká, že je lepší vyhnout se riziku znečištění.
Jinak je zajímavé, co píše Raika. Mám aspoň potvrzení. Náš vet taky říkal, že mám nechat kastrovat když tak ty chalupní kočky, co k nám přišly, ale kocoura ne, že by na to na venkově spíše doplácel a byl od ostatních bit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 18:30:59
Odpovědět s citátem

však nad tím pořád zvažujeme pro a proti...navíc, pokud něčí je, i když se o něj vůbec nestará, měl by to zvážit on...ale nejspíš je to tulák sirotek...nevypadá, že by něčí byl..taky už jsem slyšela pár názorů, že by byl venku bit od ostatních kocourů..tak já vám nevím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
3
Creepy kočky: Noční kontrola (18x)
4
Veterinární poradna: Venkovní kocour má nemocné oči - ... (16x)
5
Jak dát kočce prášek (16x)
6
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (15x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Thajská kočka (14x)
9
Úterník. Akce v mapách! (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top