Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Selhání srdce po operaci

Fórum: Veterináři

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Editta



Založen: 17.04.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Selhání srdce po operaci
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2010 12:03:14
Odpovědět s citátem

Prosím,povězte mi svůj názor nebo svou zkušenost.Před pár dny mi zemřela má siamská kočička.Měla jsem ji 10 let.Na bříšku se jí udělala boulička,nebolestivá,volně se pohybující,která narostla do velikosti malé švestky.Nikdy neměla koťata,ale nebyla kastrovaná.Měla jsem strach,že je to nádor způsobený právě tím.Šla jsem s ní k veterináři,který potvrdil nádor mléčné žlázy,zda zhoubný či ne nevěděl,prý až po operaci,kterou mi doporučil.Zároveň chtěl provést i kastraci,když už bude kočičku operovat.Kočička po operaci začala hned první den jíst,krmila jsem ji rukou,aby nemusela vstávat a místo suchých granulí jí nakoupila masové kapsičky,protože jsem ji neviděla pít.Někde jsem četla,že pokud jí kočka masové kapsičky,není nutné,aby pila,získává tekutinu z nich.Druhý den již dokonce předla,když jsem si k ní lehla a sama vyskočila na gauč,i když bolesti určitě měla,měla jizvu přes celé tělíčko,od krku až po ocásek,chudinka.Stále však polehávala.Pečovala jsem o ni jak o miminko,misku s jídlem jí dávala až k nosu,aby mohla ležet a nenamáhala se.Ale pátý den po operaci se začala chovat tak,jako dosud nikdy-večer se ztratila v panelákovém 3+1.Najednou ve vteřině byla prostě pryč,hledali jsme ji celá rodina všude po bytě,pod gaučem,dokonce kolem domu,i když jsme si byli jistí,že dveře nikdo neotvíral.Volali jsme ji,lákali na masovou kapsičku,kvůli které byla dřív ochotná zlomit si nohu,jak rychle mazala,když jsem ji vyndala z nákupní tašky,prostě byla fuč.A najednou se otočím a ona sedí metr za mnou.Začala jsem ji pozorně sledovat a všimla si,že začala vyhledávat po bytě tmavá,tichá místa,i když jsme se snažili nechat ji v klidu a tichu po operaci,nerušili jsme ji.Např.zalezla do stoupačky za záchod,pod vanu,vlezla do pootevřeného šuplíku.To nikdy dřív nedělala.V noci jsem si ji jako vždy vzala k sobě do postele,abych na ni mohla dát pozor,a všimla jsem si,že se jí v asi 2 sekundových intervalech třese hlavička,i když byla v teple pod peřinou.Tu noc se ani jednou nenajedla,nenapila,nedošla si na toaletu.Ráno se mi zdála apatická,nevstávala,jen dřímala,stále nejedla,tak jsem jí prohlédla jizvu,ale ta nebyla zhnisaná ani červená,vypadala že se dobře hojí.Dala jsem jí misku s vodou a konečně se napila,ale pila divně,vždy třikrát usrkla,nechala čumáček ponořený špičkou v misce ve vodě a odpočívala tak sekundu,dvě,pak opět usrkla a tak dokola.Když dopila,nezvedla hlavu,nechala ji volně viset čumáčkem ponořeným v misce a když jsem dala misku pryč,ani si neolízla mokrou bradičku.To mě vyděsilo,byla to sice drobnost,ale takhle by nikdy dřív nereagovala.Zavolala jsem tedy na veterinární pohotovost,aby veterinář kočičku prohlédl.Když jsem ji navečer k němu přivezla,řekl že je silně dehydrovaná,prý vysušená jako treska a že ji tam nechá do rána na infusi,aby ji zavodnil.Chtěl jí nabrat krev,aby udělal vyšetření,jestli jí neselhávají ledviny nebo jde pouze o tu dehydrataci,ale prý nebylo možné ani krev nabrat,jak dehydrovaná byla.Ráno v 10 hodin jsem telefonovala,jestli si už pro ni mohu přijet a doktor mi oznámil,že před půl hodinou kočička zemřela.Prý na selhání srdce následkem dehydratace.To mi stále nejde z hlavy,myslím na to celé dny,jak je možné když byla celou noc zavodňovaná infusí,aby ráno,když už měla být teoreticky v dobrém,nebo přinejmenším lepším stavu,jí najednou samo od sebe selhalo zdravé srdce.Celou noc byla prý v pořádku,normálně spala,a ráno v devět hodin jí z ničeho nic přestalo bít srdce.Prý.Jela jsem tam a odvezla si ji domu,i když jsem neměla ani potuchy,co s ní udělám,bydlíme v paneláku a nikdo z rodiny nemá zahrádku.Nevěděla jsem že je možnost nechat ji na veterině a doktor mi to ani neřekl,jen mi oznámil že si ji musím vyzvednout.Přesnou příčinu smrti mi nikdo neřekl,jen samé "asi" a "pravděpodobně",to jediné jsem slyšela,když jsem se opakovaně ptala co se vlastně stalo.To,že je možná pitva,o tom se mi nikdo ani nezmínil,to jsem se poprvé dočetla až dnes na nějakém webu, nedostala jsem ani žádný papír,kde by bylo napsáno cokoli o úhynu a jeho příčině,nic.Pouze účet za hospitalizaci.Nevím,nemám žádné zkušenosti s veterináři a nemocemi zvířat,moje kočička byla celý život zdravá,nikdy neměla ani zánět spojivek,nic.Ale tohle se mi prostě nezdá.Hledám všude v různých diskuzích a na fórech zmínku o podobném případu a nic nenacházím.Nevím,zda jsem něco zanedbala já,veterinář nebo to byl opravdu jen osud.Ale ať přemýšlím,jak chci,prostě se mi na tom něco nezdá.Vím,že mi ji nic nemůže vrátit,i kdybych si oči vyplakala,ale nemůžu uvěřit tomu,že se nedalo nic dělat.Co si o tom myslíte vy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2010 15:18:46
Odpovědět s citátem

Editto, vím co prožíváte a je mi Vaší kočičky upřímně líto Crying or Very sad
Já jsem takhle kdysi přišla do té doby o svého naprosto zdravého tureckého kocourka po narkóze kvůli čištění zubů. Tam tedy už pochybila vetka, která tam měla studenty, píchla více narkózy, pak se nemohl probrat ani po antidotu - druhý den jsem mu dle návodu namazala dásně Gingisanem, kocourek byl do té doby zalezlý v klidu v předsíňové skříni za závěsem, ale už tehdy mu možná nebylo dobře. Po natření dásní mi během 5 minut zkolaboval, vypadalo to na silnou anafylaktickou reakci. Do půl hodiny přijel můj vet, napíchal injekce na podporu srdce a silné dávky kortikoidů, bohužel ani přesto se stav nezlepšil, kocourek začal mňoukat bolestí, neustále předl (pozor, kočka nepřede jen když je spokojená, ale také když je ve stresu!) - o půlnoci jsem s ním jela na pohotovost VFU v Brně, kde si s ním vet evidentně nevěděl rady, jen měl starost, aby ho polomrtvý kocourek nepoškrábal nebo nepokousal Evil or Very Mad Další dávka kortikoidů nezabrala, kocourek měl v té době zřejmě již silný otok mozku. Nechala jsem ho s těžkým srdcem milosrdně uspat, dodnes si vyčítám, že jsem na ten zákrok šla a hlavně, kam jsem na něj šla, tuto veterinu normálně nepoužívám....
Pitvat jsem ho nenechala, nechtěla jsem ho nechat ještě rozřezat, když by mu to život nevrátilo. Buď tedy opravdu šlo o anafylaktický šok - silnou alergickou reakci, nebo také mohlo jít o mozkovou příhodu, což by podle Vašeho popisu mohlo nastat i u Vaší kočičky. Rozhodně bez pitvy nelze jednoznačně určit, že šlo o selhání srdce následkem dehydratace. Jestli kočička za celou tu dobu opravdu nepila, je to na pováženou, po tak rozsáhlém výkonu měla zůstat alespoň 24 hodin na klinice na infuzích, ale bohužel to už jsou vše jen ta "kdyby"....
Pravdy se už těžko doberete, snažte si to nevyčítat, jakkoli je to těžké, udělala jste pro kočičku ze svého pohledu maximum.
Zkuste alespoň trochu zacelit ránu v srdíčku novým koťátkem, které bude vyžadovat Vaši pozornost a odvede tak trochu Vaše myšlenky, byť zapomenout se nedá Embarassed Každopádně, pokud nemáte kočičku na chov, je opravdu nutná kastrace. Držím Vám palce, ať smutek brzy překonáte...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2010 17:04:46
Odpovědět s citátem

Zdenko,o tomhle už je diskuze na kočkách online,ono asi prvotní chybou bylo nevykastrování,ale jak říkám,pozdě bycha honit,přeju Editě ať brzo zažene stesk novým kočičím přírůstkem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2010 17:16:13
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Zdenko,o tomhle už je diskuze na kočkách online,ono asi prvotní chybou bylo nevykastrování,ale jak říkám,pozdě bycha honit,přeju Editě ať brzo zažene stesk novým kočičím přírůstkem Smile

Na Kočky Online nepřispívám, příspěvek byl zde a tak jsem na něj odpověděla - nemyslím si, že způsob úmrtí by měl příčinnou souvislost s nekastrováním! S tím měly souvislost s vysokou pravděpodobností nádorové změny, ale ne úmrtí, jak ho Editta popisuje....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Editta



Založen: 17.04.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Selhání srdce po operaci
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2010 18:31:20
Odpovědět s citátem

Dala jsem ho schválně na dvě rozdílné diskuse,chtěla jsem názor více lidí,ne každý chodí na všechny fóra či diskuse o kočkách,jak říká i Zdenka-děkuju,Zdeni.Koťátko už mám slíbené,čekám jen až povyroste a bude moci od maminky,je to také holčička a dokonce stejná jako byla ta moje,siamka starého typu.Ale nevím,jestli mi ji nahradí,asi mě to už nebude tolik bolet,ale nezapomenu na ni,nikdy.Byla můj přítel,moc jsem ji milovala Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Selhání srdce po operaci
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2010 18:39:57
Odpovědět s citátem

Editta napsal:
Ale nevím,jestli mi ji nahradí,asi mě to už nebude tolik bolet,ale nezapomenu na ni,nikdy.Byla můj přítel,moc jsem ji milovala Sad

Editto, nezapomenete, ani by nebylo normální, abyste na milované zvířátko zapomněla. Ale je prima, že už máte vyhlédnutou holčičku, ona Vás zaměstná, budete mít stále stejný režim, jako jste měla s Vaší kočenkou a nedá Vám tolik času na smutnění.
Přeji Vám šťastnou ruku a určitě nechejte kočičku po prvním mrouskání u zodpovědných veterinářů vykastrovat. Budu ráda, když sem napíšete, až si novou holčinku přivezete domů Smile
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (29x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (25x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top