Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sos - asi se mi zcvokla kočina


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: sos - asi se mi zcvokla kočina
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2010 9:19:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, jsem dost nešťastná z naší situace doma a sypu si za to popel na hlavu ...protože jsem to asi způsobila i já sama. Začnu tedy od úplného začátku.
Našla jsem si po letech přítele a ten se ke mě nastěhoval. Mám dvě kočičky (kluka kastráta a holku) Vše bylo ok. přijali ho naprosto normálně. Kočiny jsou očkované a pravidelně odčervované. Přistěhoval se a Babu šla pár dní potom na krytí. Porodila krásná koťátka celkem 6. Kubík( kocourek ) reagoval skvěle - hrál si s nima atd. Stále vše skoro v pořádku. Skoro píšu proto, že babu měla nejdříve průjem a později se to upravilo, ale stolice strašně smrděla a bylo jí moc. Vet. říkal, že je to stresem a upraví se to. Dávla jsem Probikam a trošičku se to zlepšilo. Babu byla více nrvozní něž při prvních koťatech a strašně hladová. Koťátka začala odcházet a ona ne a ne přibírat. Zůstalo zde poslední koťátko a to odchází dnes. Včera tu byla sama s přítelem a jeho dcerou a když jsem jim volala začalo peklo.... Babulka zareagovala na zvuk tel. tak, že začala nejdříve šíleným způsobem napadat tel. po té dceru přítele a pak se vrhla na kocourka. Přítel s dcerou raději odjel.Dceru má jen na víkendy a je jí 11. Takže žádné mrně. Po tom co jsem slyšela v tel,jsem okamžitě jela domů. Tam jsem našla Kočinu ve dveřích do koupelny , jak syčí ,prská a útočí na kocourka ( o 4kila těžšího) a ten je zalezlý v koutě celý se klepe a strachy se počůral a pos... Kočinu jsem vyhnala , trochu uklidnila a očistila kocourka. A jela okamžitě na veterinu. Připadala jsem si sice jako blázen ... co jim tam asi budu vykládat, že ... No trvala jsem na tom že je stále hladová a mávelké a smradlavé bobky- jeden jsem vzala s sebou. Tak jsme byli vyšetření uf. No a světe div se i přes odčervení které bylo naposled před měsícem se tam objelivi paraziti.Raději nás vzali i na sono . Tam se jen zjistila velká plynatost. Babu nesnáší vet. a tentokrátu těch všech úkonů i vrněla ... to nechápu. Přijeli jsme domů. Kocourek stále vystrašený v koupelně. Když jsem viděla jak se Babu uklidnila zkusila jsem mezi nimi otevřít dveře .... a znovu syčení, dvakrát takový ocas i hřbet. Dveře jsou zavřené do ted.V noci ještě ke všemu začala mrouskat. Kotě co tu stále je už odmítá kojit, ale občas si ho zavolá.To jetu jen nestraný pozorovatel.
Ona sedí u dveří do koupelny a vyřvává ... nevím jestli od mrouskání nebo chce Kubíka(kocourka) u sebe. Občas ale i přes dveře zasyčí. Nevím komu z nich se ted věnovat více ... Kubíka jsem vypustila z koupelny a na chvíli tam zavřela jí.... ale co dál. jak mám postupovat dál... a do toho si za chvilku přijdou pro koťátko ..
Vyčítám si , že jsem měla trvat na vyšetření trusu hned ... třeba by nebyla tak vyhladovělá. Vyčítám si do jakého stresu jsem ji dostala -přítel,nemoc, odchod koťátek a díky nemoci i hlad ... tak mě prosím nekamenujte a poradte jak z toho ven. Potrestaná jsem už myslím dost. Přítel jsem poslala i s dcerou na víkend k babičce. Trauma má i ona ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2010 16:06:52
Odpovědět s citátem

Situace se nemění. Koťátko už odešlo,ale chování obou stávajících je stejné. Zkusila jsem ji přinést v přepravce do místnosti s kocourkem a on si v klidu ležel na škrabadle ... ona začala zase syčet a vrčet jako protržená ...syčením ji tedy odpověděli on,ale ani se nenámáhal vstát a jít k přepravce. Přepravku jsem dala k sobě na postel a dokud na něj viděla tak syčela a vrčela. dala jsem ji tak aby na něj neviděla a ona v ní ulehla a spala. On stále na škrabdle spal. Když jsem ji chtěla nechat proběhnout,tak jsem zavřela kocourka znovu do koupelny. Ona hned jak slyšela že škrábe na dveře , přiběhla ke dveřím a začala vyřvávat a chvilku na to syčet a prskat. Tváří se stále,že ho roztrhá .... když už se zklidní , tak stačí nevinný zvuk a je u jeho dveří a řve . když se přiblíží ke dveřím i on tak opět syčí a vrčí. nevím co dělat a stále to moc nechápu... byli jako jedno tělo .Nevím co teda ona vlastně chce ...mimo to ho roztrhat. Mám je snad vypustit a nechatje vyloženě servat Shocked at si to vyříkají...bojím se že mu vyškrábe oči
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2010 16:26:00
Odpovědět s citátem

Zdravím!

Zkušenosti bohužel (nebo bohudík) v tomto nemám žádné, ale chytré kočičí knihy radí, nechat si to kočky vyříkat, "vyčistit vzduch". Ublížit by si neměli, oči vyškrábat také ne, drsné rvačky bývají časté u "cizích" a nevykastrovaných kocourů, což Váš případ není.

Možná si potřebují ujasnit (obnovit) hiearchii, která mohla být nějak narušena koťátky... Question

Chápu, že to musí být nervy Rolling Eyes , ale zkusit je nechat být je asi v této chvíli jediné řešení, oddělení řešení není...

Držím pěsti!


Naposledy upravil Silvie OK dne 24. 4. 2010 17:35:45, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2010 17:13:08
Odpovědět s citátem

Také se přikláním k názoru Silvie,nechte je ať si to vyjasní,neoddělujte je.I když budou lítat chlupy,vážně si neublíží.Oni dokáží na sebe hrůzostrašně syčet a řvát,ale neublíží si.Vím to,mám to doma už více jak rok.Maruschka se s Matějem a Barunkou nezblížila dodnes.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2010 21:17:27
Odpovědět s citátem

zítra to zkusím. Doufám , že se kocourek z toho zase nepos... jejich občasné nedorozumění znám - to taky lítají chlupy, tohle mi přijde vážnější ... no uvidíme .Dám vědět Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2010 9:14:53
Odpovědět s citátem

tak jsem otevřela dveře - Babu Kubíka olízla a otřela si o něj i hlavu. A já měla slzy v očích dojetím. Kubík se olíznout sice nechal , ale náklonost neopětoval nijak, prostě šel dál ....asi 5 minut se tak nějak tolerovali a chodili kolem sebe jakože nic... no a potom Babu napadla Kubu a začala ho tu honit jako pominutá - syčela,řvala kousala a on troubík jen zdrhal a zdrhal. nakonec byl zahnán zpět do koupelny.kde se strachy zase pokadit. Babu chvilku ležela před koupelnou a pak šla do pelíšku. on je ted v koupelně a taky si tam leží .... Takže jedinou změnou je že jsou mezi nima dveře otevřené, jinak je každý zase sám -oddělen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2010 11:39:29
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
tak jsem otevřela dveře - Babu Kubíka olízla a otřela si o něj i hlavu. A já měla slzy v očích dojetím. Kubík se olíznout sice nechal , ale náklonost neopětoval nijak, prostě šel dál ....asi 5 minut se tak nějak tolerovali a chodili kolem sebe jakože nic... no a potom Babu napadla Kubu a začala ho tu honit jako pominutá - syčela,řvala kousala a on troubík jen zdrhal a zdrhal. nakonec byl zahnán zpět do koupelny.kde se strachy zase pokadit. Babu chvilku ležela před koupelnou a pak šla do pelíšku. on je ted v koupelně a taky si tam leží .... Takže jedinou změnou je že jsou mezi nima dveře otevřené, jinak je každý zase sám -oddělen



Myslím si,že je to na dobré cestě.Nechte otevřeno určitě se zklidní a budou jako dříve.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2010 13:41:27
Odpovědět s citátem

je otevřeno stále , ale kocour se klepe v koupelně a babu si chodí po bytě jako by nic.Když potřebuju do koupelny tak mě tam nechá zajít a už číhá za dveřma aby ho napadla. prostě ho drží v šachu. Kdyby se on aleson bránil. Vůbec od tamtud nevyleze a ona za ním taky nejde ...prostě jako když je zavřeno, takže stále patová situace. Má tam tedy vodu,granule i záchůdek.Zítra půjdu do práce a nevím co se stane ... nechám otevřeno .A ještě večer přijde domů přítel , takto tu bude teda síla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2010 15:37:48
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
je otevřeno stále , ale kocour se klepe v koupelně a babu si chodí po bytě jako by nic.Když potřebuju do koupelny tak mě tam nechá zajít a už číhá za dveřma aby ho napadla. prostě ho drží v šachu. Kdyby se on aleson bránil. Vůbec od tamtud nevyleze a ona za ním taky nejde ...prostě jako když je zavřeno, takže stále patová situace. Má tam tedy vodu,granule i záchůdek.Zítra půjdu do práce a nevím co se stane ... nechám otevřeno .A ještě večer přijde domů přítel , takto tu bude teda síla


Babulko, já bych nebyla tak optimistická jako Beta, a možná budu i trochu tvrdší. Pročítala jsem si vaše předchozí příspěvky, 30. března jste psala, že máte doma 7 týdenní koťata a teď už máte všechna koťata pryč, poslední šlo před pár dny, to znamená, že sotva v 11 týdnech, nechci domýšlet, v kolika týdnech šli ti předchozí. To znamená, že předčasně. I když se kočka už zdánlivě o koťata moc nestará, neznamená to, že ještě nepotřebují matku. A vaše kočina může zuřit právě proto, že najednou přišla o koťata a jako terč, kdo za to může, si vybrala kocourka. Navíc je prostě hormonálně rozhozená, psala jste, že asi mrouská, takže já to zas tak růžově nevidím. Asi bych volila nejdřív feliway, popř. Bachovy květy namíchané na míru, ale do budoucna byste měla uvažovat buď o kastraci kočičky nebo aspoň když už teda odchováváte bezpapíráky, tak je proboha dávejte minimálně ve 13 týdnech, v tom věku už to kočka snese líp! Jinak se vám tento problém může opět opakovat ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2010 15:50:01
Odpovědět s citátem

Koťátka šli domů mezi 10 - 12 týdnem po konzultaci s veterinářem. Nekojila je a kousala bezdůvodně. Vet. usoudil, že by jim mohla způsobit zranění ze kterého by lehce mohl vzniknout zánět, jelikož jsou po očkování citlivější. Tak já fakt teda nevím čeho se držet .... S Minulým vrhem jsme takové problémy neměly a koťátka odcházela až ve 13 až 14 týdnu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2010 16:17:33
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Koťátka šli domů mezi 10 - 12 týdnem po konzultaci s veterinářem. Nekojila je a kousala bezdůvodně. Vet. usoudil, že by jim mohla způsobit zranění ze kterého by lehce mohl vzniknout zánět, jelikož jsou po očkování citlivější. Tak já fakt teda nevím čeho se držet .... S Minulým vrhem jsme takové problémy neměly a koťátka odcházela až ve 13 až 14 týdnu...


Ono záleží, jak takové bezdůvodné kousání vypadalo, kočka zcela běžně kotě honí, jakoby zakousne a pak ho začne umývat, kotě třeba ječí, ale oni se takhle učí vzájemně poznávat, kam až mohou v kousání zajít. Takže příčinu bych asi fakt viděla v předčasném odchodu koťat, když minulá odcházela ve 13 - 14 týdnech a problémy nebyly, teď prostě koťata ještě měla mít u sebe. Navíc teď jak píšete, nastaly u vás další změny - nový přítel, jeho dcera, která občas přichází, pro kočinu je to prostě po ztrátě koťat ještě další stres navíc, proto zuří a terč má kocourka. Mimochodem, já koťata taky očkuji - dvakrát (mezi 8 a 9 týdnem a pak mezi 12 a 13, koťata pouštím do nových domovů nejdřív týden až 10 dní po druhém očkování. Ačkoliv si spolu hrají a matka je taky zdánlivě zcela bezdůvodně zakusuje (plus ostatní kočky, které si s nimi hrají), nikdy jim neublíží!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2010 22:20:54
Odpovědět s citátem

Jediné, co Vám můžu doporučit, je nechat kočku co nejdříve vykastrovat, tak se dostane s Kubíkem na stejnou hierarchickou úroveň a MOŽNÁ její útoky přestanou. Rozhodně nezkoušejte rady Bětky a Silvie nechat si to vyříkat. Kočka není pes a pokud ta pronásledovaná nemá kam utéci (což doma nemá), je ta druhá ji schopná postupem času skoro zabít, nebo jí alespoň způsobovat vážná zranění, o psychické újmě vůbec nemluvě. Kdo něco takového nezažil, neuvěří, ani nepochopí, jak razantní jsou útoky koček, které se dostanou do totálního tranzu a nevnímají nic, jen řvou a bijí a bijí.... Evil or Very Mad Mnoho chovatelů tyto situace zná a někteří byli nuceni z tohoto důvodu dát terorizovanou kočičku z domu (já bych asi poslala do světa tu teroristku), aby dokázala v klidu žít. Zrovna jedna z chovatelek mých koček musela takto dát pryč kastrátku, protože ji ostatní - aniž by věděla - vyhnali z venkovní voliéry - a ona dodnes nenašla KUDY!! Byla pryč 3 dny, po dlouhém hledání ji našli, ale ač mají velký dům, kočička bydlela trvale na půdě a bála se i najíst - a stačilo jen procházet dveřmi a už některá proklouzla a běžela ji až nahoru zmasakrovat... S pláčem a těžkým srdcem ji dala do domova, kde je sama a spokojená.
Být Vámi, rozhodně bych tuto situaci nepodceňovala, čím déle bude její nevraživost trvat, tím menší šance je, že se vůbec kdy zklidní...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2010 16:42:53
Odpovědět s citátem

Zdenko děkuji moc za odpověd .... moc mě to nepotěšilo. Mám ještě objednaný Feliway a uvidíme ... situaci rozhodně nepodcenuji. Už jsem to konzultovala i s dalšími a ted ještě přijde na řadu " kočičí psycholog" Nyní jsou oddělení a nechávám kočičku vyzdravět.Aby mezi s sebou neztratili kontakt přivádím tak na hodinku kočičku na vodítku do místnosti s kocourkem. Probíhá jen občasné syčení které začíná ted již ze strany kocourka.Po chvilce se zklidní a spí oba. Dnes ráno se mi bohužel ale prosmekla kočička mezi dveřma a zase ho napadla. Takže budeme začínat znovu. pokud to jinak nepůjde tak budu hledat vhodný domov pro ní....to je však až krajní mez .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2010 16:57:12
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Zdenko děkuji moc za odpověd .... moc mě to nepotěšilo. Mám ještě objednaný Feliway a uvidíme ... situaci rozhodně nepodcenuji. Už jsem to konzultovala i s dalšími a ted ještě přijde na řadu " kočičí psycholog" Nyní jsou oddělení a nechávám kočičku vyzdravět.Aby mezi s sebou neztratili kontakt přivádím tak na hodinku kočičku na vodítku do místnosti s kocourkem. Probíhá jen občasné syčení které začíná ted již ze strany kocourka.Po chvilce se zklidní a spí oba. Dnes ráno se mi bohužel ale prosmekla kočička mezi dveřma a zase ho napadla. Takže budeme začínat znovu. pokud to jinak nepůjde tak budu hledat vhodný domov pro ní....to je však až krajní mez .


A co ta doporučovaná kastrace kočičky...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2010 19:54:10
Odpovědět s citátem

Ano velmi vážně ji zvažuju ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2010 15:21:57
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Ano velmi vážně ji zvažuju ....

Musím přiznat, že mě zarazilo, že v předchozím příspěvku uvažujete v krajním případě dát kočinu pryč a až na dotaz Silvie v druhé řadě zvažujete kastraci. Jen ta by totiž eventuálně MOHLA srovnat hierarchické postavení a zbrzdit její agresi, jinak se obávám, že situace se sama ood sebe nezklidní, bohužel případů mám kolem sebe dost....
Je to samozřejmě pouze Vaše věc, chtěla jste poradit, poradila jsem....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2010 19:57:23
Odpovědět s citátem

Ta kastrace má samozřejmě přednost před odchodem kočičky,jen jsem to do toho příspěvku nenapsala, protože jsem to brala jako samozřejmost. Nejdříve vše chci konzultovat s etopedem a počítám že i on ji doporučí. Nechci dělat zbrklá rozhodnutí ,ale zárověň nechci zbytečně otálet .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 7:57:34
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, jak řešíte spory mezi kočkami..? Když jedna kočka napadá druhou velmi agresivně, jak reagujete, aby útočník věděl, že sice respektujete jeho nárok na postavení, ale není vhodné napadat kočky ze smečky? Docela by se mi pár šikovných rad hodilo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 9:25:42
Odpovědět s citátem

Tak jsem již vše konzultovala s etopedem.O kastraci nepadlo ani slovo. V dané situaci nemá smysl. Bylo mi doporučeno kočičku pravidelně po 2 hodinách ještě přikrmovat (granulky má stále)a místo dveří mezi nimi nasadit mříž,tak aby se viděli ,ale nebyli si schopní ublížit. Podat homeopatika a feliway(dnes přišel jupí) . Vše může takto trvat prý den či dva ,ale i pár týdnů. No tak uvidíme a já jdu shánět mříž...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 11:20:44
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Tak jsem již vše konzultovala s etopedem.O kastraci nepadlo ani slovo. V dané situaci nemá smysl. Bylo mi doporučeno kočičku pravidelně po 2 hodinách ještě přikrmovat (granulky má stále)a místo dveří mezi nimi nasadit mříž,tak aby se viděli ,ale nebyli si schopní ublížit. Podat homeopatika a feliway(dnes přišel jupí) . Vše může takto trvat prý den či dva ,ale i pár týdnů. No tak uvidíme a já jdu shánět mříž...


Mříž, aby z toho ten utiskovaný jedinec měl ještě větší stres?? Sad Etoped existuje pro zvířátka? Možná se ptám blbě, ale nic takového jsem nikde nenašla, všude jen ve spojení s dětmi. (Proto se ráda poučím.)
Každopádně Vám přeji, aby se to dalo ještě zachránit, pokud tato varianta selže.... moc jí nevěřím. Zkušenosti přímo od chovatelů jsou pro mne mnohem více, než jakkoli extra studovaný etoped. A když bych s ním už jednala, určitě bych se alespoň i na tu kastraci zaptala a probrala ji jako další z možných variant, pokud by tato navržená nevyšla...
Jsem opravdu zvědavá, jak dopadnete - hlavně utlačovaný kocourek.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 11:24:29
Odpovědět s citátem

Nico napsal:
Zajímalo by mě, jak řešíte spory mezi kočkami..? Když jedna kočka napadá druhou velmi agresivně, jak reagujete, aby útočník věděl, že sice respektujete jeho nárok na postavení, ale není vhodné napadat kočky ze smečky? Docela by se mi pár šikovných rad hodilo Smile



Spory mezi kočkami už neřeším,když jsme přijali Maruschku,dělala jsem vše možné, nakonec jsem to vzdala,rozdělili si byt a pokud se někdo odváží, druhý ho vyžene.Matěj s Barunkou se někdy také mlátí až lítají chlupy, nemíchám se mezi ně.Krev zatím u nás netekla Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 12:10:18
Odpovědět s citátem

Já bych upřednostnila kastraci. Většina koček se po ni zklidní. Takhle se budou, sice přes mříže, stresovat obě kočeny.
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 15:19:41
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Tak jsem již vše konzultovala s etopedem.O kastraci nepadlo ani slovo. V dané situaci nemá smysl. No tak uvidíme a já jdu shánět mříž...

Nevím, co je to etoped... Ale etoped patrně ví, že kastrace je v agresivitě zbytečná. Jde Vám zkrátka evidentně o to, nevzdat se možnosti množit další koťata. Dělejte, jak myslíte, chudák kocourek, který i přes mříže bude stresován a jak píše Beta - kdo měl tuhle zkušenost, ví, že tahle forma agrese se nespraví Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 15:20:41
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Tak jsem již vše konzultovala s etopedem.O kastraci nepadlo ani slovo. V dané situaci nemá smysl. Bylo mi doporučeno kočičku pravidelně po 2 hodinách ještě přikrmovat (granulky má stále)a místo dveří mezi nimi nasadit mříž,tak aby se viděli ,ale nebyli si schopní ublížit. Podat homeopatika a feliway(dnes přišel jupí) . Vše může takto trvat prý den či dva ,ale i pár týdnů. No tak uvidíme a já jdu shánět mříž...


Tak na tohle už opravdu nevím, co říct. Rady zkušených chovatelů vám holt nic neříkají, takže z toho je pro mě jasné, jaké jsou u vás priority - další koťata, ať jsou třeba kočky ve stresu, ať jedna nenávidí druhou na na smrt, přece nevykastruju kočku, která si na sebe aspoň koťaty vydělá. Ano, jsem ostrá, ale jak jde o blaho zvířat, tak tam u mě končí veškerá sranda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 15:27:48
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Alenou, když bych chtěla pokračovat v množení, tak bych raději urychleně našla domov chudákovi kocourkovi - nechápu, jak se můžete dívat na kocourka strachy pokáleného v koupelně... A mříže to nespraví, jak píše GreyZ, budou se stresovat oba, ona vzteky, on strachem...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)


Naposledy upravil ZdenkaP dne 29. 4. 2010 15:29:12, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2010 15:28:07
Odpovědět s citátem

Na Vašom mieste by som určite mačku nechala vykastrovať. Minimálne bude o niečo kľudnejšia.
Tiež si neviem celkom dobre predstaviť, že by svoje mačky oddeľovala mrežou. Vám to nepríde divné?
Alebo sú mačiatka naozaj tá najväčšia motivácia? Shocked
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2010 11:30:26
Odpovědět s citátem

Nico napsal:
Zajímalo by mě, jak řešíte spory mezi kočkami..? Když jedna kočka napadá druhou velmi agresivně, jak reagujete, aby útočník věděl, že sice respektujete jeho nárok na postavení, ale není vhodné napadat kočky ze smečky? Docela by se mi pár šikovných rad hodilo Smile

Nico, nijak Sad Kočka není pes a neuznává pána jako vůdce smečky, kočka je si s Vámi rovna. Takže když se rozhodne terorizovat, nepomůže nic než trvalé oddělení (někdy to nepomůže dokonce ani u psů, zažila jsem to sama...). Pokud jen lítají chlupy jako u Bětky, ještě o nic moc nejde, jakmile teče krev či útoky jsou tak razantní, že napadený je v trvalém stresu a pod tíhou útoku se pomočí, pokálí, pak mu ze srsti taháte jeden strup za druhým (i když navenek krev neteče), tak pak je to vážné a většinou se to nespraví. S řešením u agrese koček (kočka NENÍ smečkové zvíře!!) mají problém i etologové (což zřejmě měla na mysli Babulka) a těch je stejně jako šafránu, já jen vím, že problémy chování se dlouhodobě zabývá MVDr. Žertová.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2010 15:55:56
Odpovědět s citátem

Taky to vidím podobně jako ostatní-Zdenka,Alena,...
Prostě už z principu mi přijde blbost strlat mezi kočky mříže a čekat co bude-tak buď si to vyjasní mezi sebou,což tady asi nepadá v úvahu,nebo to přejde samo.
Ale že by něco vyřešilo přikrmování kočiny a mříže?To si rozhodně nemyslím.Nepřijde vám prostě jako nejmenší zlo dát kočku vykastrovat,to tady ty paní chovatelky fakt máte za takové blbce,že na léta jejich zkušeností kašlete,ale jó,etoped,to zní hned líp?
Ach jo.Fakt by mně zajímalo,jestli vám jde o kočky samotné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2010 16:41:06
Odpovědět s citátem

Byla jsem opravdu u paní doktorky Žertové. A co se týká kastrace , tak ted vůbec nejde o koťátka. Kočka může na kastraci až po té co se dá do pořádku . Přece nepůjdu na kastraci s kočkou se zdravotním problémem. Pokud někdo dává kastrovat oslabenou kočku ,tak já tedy nee. Vím, že ona už koťátka mít nebude,pro to jsem jasně rozhodnutá. Navíc pokud si někdo myslí,že se na koťatech dá vydělat, tak asi upadl. Pokud jim člověk dopřeje vše co potřebují , tak těžko a to nemluvím o čase s práci kolem. Koukám,že se tu umíte na člověka,který hledá optimální pomoc jen sesypat.Kdyby mi nešlo o obě kočičky tak se na to vykašlu a neutrácím ani čas ani peníze na hledání řešení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2010 19:11:56
Odpovědět s citátem

citace:
Ta kastrace má samozřejmě přednost před odchodem kočičky,jen jsem to do toho příspěvku nenapsala, protože jsem to brala jako samozřejmost. Nejdříve vše chci konzultovat s etopedem a počítám že i on ji doporučí. Nechci dělat zbrklá rozhodnutí ,ale zároveň nechci zbytečně otálet .

Jen jsem záměrně ocitovala Váš příspěvěk výše. Tady není ani slovo o zdravotním problému, pro který by se teď nedala kastrovat! Z toho šlo usoudit, že Vám jde o koťata. Myslím, že jsme se snažili zde Vám vysvětlit situaci a pomoci, jen Vy jste nechtěla slyšet. A když neslyšíte to, co byste chtěla, tak to berete jako osobní útoky. A myslím, že je zbytečné urážet výroky typu o upadení na hlavu, obzvláště chovatele papírových koťat, kteří dávají koťata od 13. týdne nejdříve, spíše později, hledají a draho platí toho pravého otce koťat, testují možné i nemožné atd., atd... Už více nemám zapotřebí se k tématu vracet, doporučila jsem Vám z vlastních zkušenosti i zkušeností mně blízkých chovatelů vše, co šlo, v nejlepší víře Vám pomoci - teď už je to na Vás.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
3
Kočičí jména (26x)
4
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (24x)
5
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (21x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)
8
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (20x)
9
Vyhlášení NEJ fotky března 2024 (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top