Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sos - asi se mi zcvokla kočina


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2010 19:41:04
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Byla jsem opravdu u paní doktorky Žertové. A co se týká kastrace , tak ted vůbec nejde o koťátka. Kočka může na kastraci až po té co se dá do pořádku . Přece nepůjdu na kastraci s kočkou se zdravotním problémem. Pokud někdo dává kastrovat oslabenou kočku ,tak já tedy nee. Vím, že ona už koťátka mít nebude,pro to jsem jasně rozhodnutá. Navíc pokud si někdo myslí,že se na koťatech dá vydělat, tak asi upadl. Pokud jim člověk dopřeje vše co potřebují , tak těžko a to nemluvím o čase s práci kolem. Koukám,že se tu umíte na člověka,který hledá optimální pomoc jen sesypat.Kdyby mi nešlo o obě kočičky tak se na to vykašlu a neutrácím ani čas ani peníze na hledání řešení.


Ehm,nic proti,ale nepadlo tady ANI SLOVO o nějakém zdravotním problému,pokud vím tak jste řešila problém,že kočička byla agresivní ke kocourkovi-to je jako důvod nevykastrovat?
Tak buď jestli chcete radu,tak říkejte všechno,nebo se nedivte že si to všichni vyloží jinak...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 12:39:34
Odpovědět s citátem

o zdravotním stavu jsem psala od začátku a netušila jsem,že si přečtete jen vybrané části a nebo začnete číst až od půlky diskuze.Kdybych to věděla, takbych asi musela tyto informace dávat dokola a dokola do každého příspěvku. Mimochodem kocourek je v klidu a kočička taky. Už si i přes mříž hrají... syčení ustalo a vše se vrací zpět... ještě pár dnů a i mříž ve dveřích půjde pryč. Nic to nemění na tom, že kastrace přijde,ale až vet. usoudí ...

Naposledy upravil babulka dne 3. 5. 2010 13:09:40, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 13:08:56
Odpovědět s citátem

Ano,na začátku jste psala,že má kočka průjem a je hubená-no,to po koťetech bývá..ale dál se v celém vláknu už vůbec o problému nediskutovalo a celé to bylo zaměřené na problém chování kočičky a kocourka.Ani slovo o nějakých dalších zdravotních nesrovnalostech.Takže asi tak k tomu čtení od půky diskuse.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 13:43:17
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Ano,na začátku jste psala,že má kočka průjem a je hubená-no,to po koťetech bývá..ale dál se v celém vláknu už vůbec o problému nediskutovalo a celé to bylo zaměřené na problém chování kočičky a kocourka.Ani slovo o nějakých dalších zdravotních nesrovnalostech.Takže asi tak k tomu čtení od půky diskuse.


Asi tak nějak. A navíc si "Babulko" i dovolíte na adresu chovatelů mířit slova, že pokud si myslí, že se na koťatech dá vydělat, tak asi upadli apod.. Raději bych přehodnotila sama svůj postoj, dříve, než se začnu trefovat do druhých. Podáváte neúplné informace a pak jste ještě dotčená... v tomto naprosto souhlasím s Aélinnel a se Zdenkou v tom, že je škoda dále to jakkoli komentovat!
A pokud je to už lepší, tak konečně!! Aspoň kocour nemusí být strachy bez sebe a přeji mu, aby to vydrželo a měl už jen spokojený život i čičina.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 15:11:09
Odpovědět s citátem

Dámy, nezlobte se na mě, ale paní Babulka sem přišla řešit problém a Vy jste se jí snažily pomoct, ale také nečtete, co Vám odpovídá. Samy jste si tu vykonstruovaly pravdu o tom, že paní Babulka je množitelka koťat, co to dělá jen pro peníze a pak jste jí za to začaly bezdůvodně napadat. Od toho také vznikl ten její názor, že kdo si myslí, že na koťatech lze vydělávat, tak asi upadl. Ale byla to poznámka, která na nikoho konkrétního nemířila, tak nebuďte vztahovačné a nebo tu alepoň neobviňujte paní z množení pro peníze a podobných dalších Vašich "pravd". A není to náhodou i názor mnohých z Vás, že na koťatech vydělat nejde, pokud jim dáváte plnou péči?

Paní řeší problém s kočičkami a zvažuje i kastraci, kterou jste jí Vy zkušené chovatelky daly, ale jak uvádí, tak až po tom, co se kočička zotaví z porodu. Co je na tom tak hrozného? A co je také hrozného na tom, že se paní ptá i jinde než jen tady na foru? Že jde s problémem za odborníkem? Že nejdříve než udělá nezvratný krok, tak si poslechne názory z více stran? A navíc, když se ukazuje, že rada od odborníka pomohla a kočičky se uklidňují. Nevím, nechápu Vás. Teď se klidně dejte i do mě, ale nemohla jsem na tohle mlčet.

Paní Babulko, Vám přeji, aby to bylo s kočičkami už jen dobré a ať si k sobě zase najdou cestu a máte se všichni rádi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2010 20:25:08
Odpovědět s citátem

Děkuji, jsem ráda,že alespon někdo se mě snaží pochopit a nevybírá si z toho co píšu jen to co chce. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2010 10:52:52
Odpovědět s citátem

mistle napsal:
Dámy, nezlobte se na mě, ale paní Babulka sem přišla řešit problém a Vy jste se jí snažily pomoct, ale také nečtete, co Vám odpovídá. Samy jste si tu vykonstruovaly pravdu o tom, že paní Babulka je množitelka koťat, co to dělá jen pro peníze a pak jste jí za to začaly bezdůvodně napadat. Od toho také vznikl ten její názor, že kdo si myslí, že na koťatech lze vydělávat, tak asi upadl. Ale byla to poznámka, která na nikoho konkrétního nemířila, tak nebuďte vztahovačné a nebo tu alepoň neobviňujte paní z množení pro peníze a podobných dalších Vašich "pravd". A není to náhodou i názor mnohých z Vás, že na koťatech vydělat nejde, pokud jim dáváte plnou péči?

Paní řeší problém s kočičkami a zvažuje i kastraci, kterou jste jí Vy zkušené chovatelky daly, ale jak uvádí, tak až po tom, co se kočička zotaví z porodu. Co je na tom tak hrozného? A co je také hrozného na tom, že se paní ptá i jinde než jen tady na foru? Že jde s problémem za odborníkem? Že nejdříve než udělá nezvratný krok, tak si poslechne názory z více stran? A navíc, když se ukazuje, že rada od odborníka pomohla a kočičky se uklidňují. Nevím, nechápu Vás. Teď se klidně dejte i do mě, ale nemohla jsem na tohle mlčet.

Paní Babulko, Vám přeji, aby to bylo s kočičkami už jen dobré a ať si k sobě zase najdou cestu a máte se všichni rádi Smile


Mistle, příspěvky Babulky jsem četla opravdu pečlivě a několikrát než jsem odpověděla. Ono obecně platí, že chce-li být někdo dobře pochopen, má psát srozumitelně a jasně. Pokud se Babulka návrhům na kastraci v odpovědích vyhýbala (odpovídala na ni vždy až napodruhé) a sama napsala, že na návštěvě u etopeda (?) nepadla o kastraci ani řeč, tak se nedivte, že jsme z toho vyvodily takové závěry, jaké jsme napsali. O zdravotních problémech nepadla žádná řeč s výjimkou toho, že měla kočička průjem, ale že se to již upravilo (psala Babulka). Říji, hubenost po koťatech nebo agresi za zdravotní problém považovat nelze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 11:40:02
Odpovědět s citátem

Tak se obě kočičky sblížily. Jsou už v jedné místnosti a spokojeně leží vedle sebe. Díky paní doktorce jsme přišly na důvod přesměrované agrese a tím byl nový mobilní tel.mého přítele. Nesnáší jedno konkrétní zvonění. Zvonění se změnilo a po čase si začne zvykat i na to. Na kastraci se i tak chystáme ,ale tento problém by nevyřešila. Jinak kočička se už začíná i pěkně zakulacovat což je známka toho, že už tráví normálně.Také bobíky jsou normální a nesmrdí a s tím zmizela i ta velká plynatost. Ještě týden a vše nám potvrdí i vet.z testů. Děkuji všem za rady ...Jen jsem chtěla napsat jak to vše dopadlo a snad to může být poučením i pro jiné..... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: mříž mezi kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 12:14:26
Odpovědět s citátem

Jen chci podotknout, někdo se v předchozám příspěvku pozastavoval nad mřížemi mezi kočkami-to je poměrné známé a doporučované řešení - kočky na sebe nemůžou, ale vidí a cítí se - agresvní kočka nemá důvod k agresi a druhá kočka se cítí v bezpečí a pokud chovatelka usoudí, že by už mohla mříž odstranit pro zvířata to není tak náhlá změna jako otevření dveří. Mříž je ideální řešní při příchodu nového zvířete (zvířata si vzájemně zvyknou na pachy a nevnímají pak nováčka jako narušitele jejich území. Samozřejmě mříží se myslí přehrazení bytu, nikoliv dát jedno zvíře do klece.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: mříž mezi kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 13:06:40
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Jen chci podotknout, někdo se v předchozám příspěvku pozastavoval nad mřížemi mezi kočkami-to je poměrné známé a doporučované řešení - kočky na sebe nemůžou, ale vidí a cítí se - agresvní kočka nemá důvod k agresi a druhá kočka se cítí v bezpečí a pokud chovatelka usoudí, že by už mohla mříž odstranit pro zvířata to není tak náhlá změna jako otevření dveří. Mříž je ideální řešní při příchodu nového zvířete (zvířata si vzájemně zvyknou na pachy a nevnímají pak nováčka jako narušitele jejich území. Samozřejmě mříží se myslí přehrazení bytu, nikoliv dát jedno zvíře do klece.


Martino, promiňte, ale v tomhle daném případě prostě nesouhlasím. Pokud je to zvíře z druhého v takovém stresu, že stačí, když ho vidí a už se pokálí, tak mříž nevidím jako dobré řešení, ale to je můj názor. A samozřejmě v případě příchodu nového zvířecího člena je to něco jiného, pokud si dříve nijak neublížili, jako tady.
Ale už jsou v pohodě, což je myslím to hlavní!
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
2
RSS kanály (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top