Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko 5 týdnů, prosím radu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: Koťátko 5 týdnů, prosím radu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2010 9:37:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem. Dneska jsem si domů donesla koťátko, kterému bude zítra 5 týdnů.
Nebudu se rozepisovat o tom, jak je to brzy atd. Pokud bych si jí nevzala, hrozil by jí jiný - horší osud. Původní majitelé dneska rozdávali všechna narozená koťátka...

Takže je doma...je vitální, zdravá...každopádně neodčervená, nenaočkovaná. Ještě tady prošmejdím stránky, potřebovala bych poradit kdy jí nejlépe odčervit a naočkovat.

A můj druhý dotaz. Kočička do dneška nežrala nic jiného, než mléko od matky. Nikdo jí neučil na nic jiného...takže čím začít?
Kočky jsme již měli, ale vždy dospělé z útulku. Jsem doma, takže mám čas se postarat. Prozatím dostala kotěcí mléko, které si z mističky vzala. Mám doma kotěcí kapsičku. Je možné s tím takhle začít ze dne na den? Neudělá jí to nic se zažíváním?

Odpoledne jedeme na nákup, tak abych věděla co nakoupit do zásoby.

Moc díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2010 11:23:44
Odpovědět s citátem

Podla clanku - Piplame kote z kocky-online, by malo byt maciatko odcervene v 11.tyzdni a ockovane v 12. tyzdni.
S tym krmenim. V piatich tyzdnoch uz maciatko potrebuje trosku viac ako len macacie mliecko.
Skuste do mliecka dat trosku maciatkovskych granuliek a poriadne to rozmixujte. Postupne davajte do mliecka viac granuliek, az z toho nakoniec budu len granulky s troskou mlieka. Malo by to trvat tak tyzden-dva, kym si maciatko zvykne len na granulky.
Kapsicku mu mozte dat samotnu, ale len malicko.
Kludne mu mozte dat aj trosku hovadzieho maska - musi byt premrazene.

Drzim Vam palce, aby ste sa s maciatkom mali len dobre Wink
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Koťátko 5 týdnů, prosím radu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2010 11:31:39
Odpovědět s citátem

lintith napsal:
Dobrý den všem. Dneska jsem si domů donesla koťátko, kterému bude zítra 5 týdnů.
Nebudu se rozepisovat o tom, jak je to brzy atd. Pokud bych si jí nevzala, hrozil by jí jiný - horší osud. Původní majitelé dneska rozdávali všechna narozená koťátka...

Takže je doma...je vitální, zdravá...každopádně neodčervená, nenaočkovaná. Ještě tady prošmejdím stránky, potřebovala bych poradit kdy jí nejlépe odčervit a naočkovat.

A můj druhý dotaz. Kočička do dneška nežrala nic jiného, než mléko od matky. Nikdo jí neučil na nic jiného...takže čím začít?
Kočky jsme již měli, ale vždy dospělé z útulku. Jsem doma, takže mám čas se postarat. Prozatím dostala kotěcí mléko, které si z mističky vzala. Mám doma kotěcí kapsičku. Je možné s tím takhle začít ze dne na den? Neudělá jí to nic se zažíváním?

Odpoledne jedeme na nákup, tak abych věděla co nakoupit do zásoby.

Moc díky za rady.



Dávat kotěcí mléko a začít zkoušet kapsičky a granulky pro koťata.Ty granulky kupte opravdu kvalitní značku,určitě ne nějaký whiskas,nebo friskies.Také zkoušet vaječný žloutek,tvaroh,později na malinké kousíčky nakrájené přemražené hovezí maso a také drůbeží,ale to a rybu bych já vařila.Koťata se odčervují tak v sedmém týdnu,nejjednodušší je odčervovat pastou.Týden po odčervení se jde na první očkování.Tuten postup se za měcíc opakuje.Potom zaleží na tom,kde kočička bude,pokud pouze bytová,stačí odčervovat jedenkrát za 3-6 měsíců.Další očkování vždy po roce.Čím odčervovat se dočtete tady,dám odkaz.Já bych doporučovala spot-on,je to pro člověka pohodlnější a pro čičinu šetrnější než do ní cpát prášky.Moc mne mrzí,že drobek byl tak brzy odstavem od mámy!S koťátkem si hodně hrajte mazlete,věnujte se mu maximálněMusíte ho naučit znát míru kde končí hra,tohle neví,to je učí máma.Veškeré informace najdete zde na webu.Přji vám hodně štěstí Smile
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1005

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2010 11:45:03
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za rady, snad to s holčičkou zvládneme!

beta.1 - jaké granulky mi doporučíte? Rozhodně nemíním kupovat whiskas či něco podobného. Nechci na ní šetřit, takže o peníze nejde. Akorát bych zatím asi kupovala po menších pytlech. Každopádně za rady ohledně značky budu ráda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2010 11:49:50
Odpovědět s citátem

lintith napsal:
Děkuji moc za rady, snad to s holčičkou zvládneme!

beta.1 - jaké granulky mi doporučíte? Rozhodně nemíním kupovat whiskas či něco podobného. Nechci na ní šetřit, takže o peníze nejde. Akorát bych zatím asi kupovala po menších pytlech. Každopádně za rady ohledně značky budu ráda.


Já krmila koťata Royal caninem.Prodávají 400g balení,což pro jedno kotě bohatě stačí.Uchovávejte v nějaké doze,ať nevyčichnou.Ale výběr kvalitních ganulek je velký,tyhle ale docela dost chutnají.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2010 12:25:53
Odpovědět s citátem

Ty granulky Royal Canin kupte druh babycat - to jsou pro úplně malá koťátka a granulky jsou velmi maličké, takže se koťátkům líp baští. Jinak opravdu perfektní je masíko - syrové hovězí, kupte si třeba víc, najemno rozemelte a udělejte si malinké porce do mrazáku. Můžete mít větší zásobu, pokaždé vyndáte jen tu jednu porcičku, nechte rozmrazit na pokojovou teplotu a uvidíte, jak to kotisku zachutná. Možná ze začátku nebude vědět jak do toho, takže stačí, když si dáte trošku na prst, jemně mu otevřete tlamičku a mázněte na jazýček. To samé praktikuji i s každým novým jídlem, na které koťata učím - tvaroh se žloutkem, uvařené rozmixované kuřecí maso s rýží, filé, atd.
Je škoda, že kotě neprošlo fází socializace kvůli nechápavým majitelům, ale vy ho to budete muset naučit, tak jak je psáno výše, jen bych ještě dodala, že pokud kotě bude kousat a škrábat víc, musíte hlasitě vyjeknout. Takhle se oni navzájem učí, kam až daleko mohou ve svých hrách zajít.
A ještě poznámka - takhle malé kotě, které zvykáte na pevnou stravu, učte hned na záchůdek, po každém jídle nebo po spaní posaďte na záchůdek, stačí trochu pošimrat na dírce a samo začne čůrat, hodně chvalte. Je pochopitelné, že pokud bude mít k dispozici celý byt nebo i jen pokoj, může se mu přihodit nehoda a vyčůrat se nebo vykakat i někde jinde - neláteřit, nehubovat, ale např. papírovým kapesníkem nebo ubrouskem vysušit loužičku a ten ubrousek vložte do záchodu, ono si to časem spojí. To samé, pokud byste našla hovínko někde jinde, než v záchodku - odneste do záchodku a nechte ho tam chvíli, aby si to kotě spojilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2010 16:26:46
Odpovědět s citátem

Tak jak jsme včera dopadli.

Nejdřív jsem chtěla napsat, že jsem malou zkusila dát na písek a "pošimrat" jí a prvně jsme čůrali na písku. Nevěřila jsem tomu, ale opravdu je to tak. A malá v noci čůrala sama na písek a nikam jinam. Je to sice zvláštní a úžasné, ale je mi jasné, žejsme na začátku Smile Každopádně mě potěšila!

Byli jsme nakupovat krmení, nakoupila jsem hovězí maso, namlela a napytlíkovala do mrazáku. Koupila jsem také Tatru Grand, ředím jí to 1:1.
A nějaké kotěcí kapsičky a konzervy.

Granulky jsme v obchodě nesehnaly, takže jsem je dneska objednala z internetu.

Jinak malá krásně papá, tak mám radost. Zrovna spí, tak mám chvíli klidu.

Děkuji ještě jednou moc za rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2010 17:34:24
Odpovědět s citátem

lintith napsal:
Tak jak jsme včera dopadli.

Nejdřív jsem chtěla napsat, že jsem malou zkusila dát na písek a "pošimrat" jí a prvně jsme čůrali na písku. Nevěřila jsem tomu, ale opravdu je to tak. A malá v noci čůrala sama na písek a nikam jinam. Je to sice zvláštní a úžasné, ale je mi jasné, žejsme na začátku Smile Každopádně mě potěšila!

Byli jsme nakupovat krmení, nakoupila jsem hovězí maso, namlela a napytlíkovala do mrazáku. Koupila jsem také Tatru Grand, ředím jí to 1:1.
A nějaké kotěcí kapsičky a konzervy.

Granulky jsme v obchodě nesehnaly, takže jsem je dneska objednala z internetu.



Jinak malá krásně papá, tak mám radost. Zrovna spí, tak mám chvíli klidu.

Děkuji ještě jednou moc za rady!



Kočičky jsou velice chytrý a vnímaví zvířátka,velmi rychle pochopí,co se od nich chce Very Happy.
Mám radost,že se daří a přeju hodně a hodně úspěchů a hlavně radosti,malá je šikulka Very Happy

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Koťátko 5 týdnů, prosím radu
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2010 23:35:17
Odpovědět s citátem

lintith napsal:
každopádně neodčervená, nenaočkovaná.

Lintith, každopádně odčervit OBRATEM!! Bude jistě dost začervená a odčervovat se mohou již 3 týdenní koťata, obzvláště od koček, které samy jsou začervené. Zatím zvolte pastu - nejspíše Banminth - a odčervujte v 14 denních intervalech, abyste podchytila vývojová stadia parazitů. Očkovat stačí v 9. týdnu, předtím ještě odčervěte. Před druhým očkováním po 12. týdnu odčervěte už tabletkou, ta parazity usmrcuje, nikoliv jen paralyzuje jako pasty. Pasty jsou v tomto šetrnější proto, že se jimi odčervují právě malá koťata a když parazit umírá, vylučuje do střeva toxiny, které jsou pro malé kotě velkou zátěží, zatímco pokud je jen paralyzované pastou, projde bez následků - ovšem díky tomu zase pasta není tak spolehlivá.
Tak malému kotěti bych ještě kapsičky - ani kotěcí - nedávala, dávám je až tak od 10. týdne, když se podíváte na složení, tak nic moc ani u těch kvalitnějších, málo masa, cukr, vedlejší živočišné a rostlinné produkty... Jak píše Alena, nejdůležitější je namleté masinko, přemražené, já dávám i kuřecí a krůtí řízky - pozor, NE křehčené! Tatru nemusíte tolik ředit vodou, stačí jen kápnout horké vody, abyste ji tím ohřála, svým složením je naopak podobná kočičímu mléku, kočka má mléko hodně tučné. Můžete zkusit do Tatry trochu medu. Jinak vařené filé bez kostiček, pangasia... Můžete i kuře uvařit a rozemlít, ze začátku mi to koťata baští i s uvařenou rozmačkanou mrkvičkou, než přijdou na to, že si můžou mršky vybírat... Jinak tvarohy (tučné), neslané sýry - mozarellu, cottage....
Hodně si s miminem hrejte, když nebude spinkat, abyste ji nahradila mámu a sourozence.
Je prima, že jste ji zachránila před asi nedobrým osudem a že má kočinka milující domov Smile
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 10:38:20
Odpovědět s citátem

Zdenko děkuji,
v pondělí skočím k veterinářce pro pastu a hned odčervíme, dřív se tam bohužel nedostanu...snad to bude stačit.
Budu se řídit Vašima radama a odčervíme a naočkujeme jak máme Smile

Kapsičky a konzervy tedy vyřadím, bude jen na masíčku. Zatím mám přemražené mleté hovězí. Zdenko, ty kuřecí řízky také syrové namleté nebo lépe uvařit? Filé bez kostiček ( pangase ) taky máme, takže určitě také dostane. Mrkvičku můžu zkusit taky, to není problém Smile

Tatru asi neředím 1:1, většinou do ní právě kápnu trochu horké vody na zahřátí. Medík zkusím, ještě mám dotaz, zda zkusit třeba i Glukopur?

Tvarůžek tučný už mám připravený, cottage chci koupit taky a mozarellku, hmm ta se bude mít Very Happy

Hrajeme si co to jde, kdykoliv je vzhůru. Je to pěkná divoška, už začíná lovit a tyranizovat mě i malou Vendulku. Právě usnula po jídle Smile

Včera večer jsem ji vážila. Má 614g. Nevím, zda je to málo či normálně, ale její maminka byla dost štíhlá ( bengálka ), ale ne hubená. Tatínek je neznámý...takže nevím jak by měla být veliká. Každopádně hubená není, má pěkně napapané bříško...

Chtěla jsem se ještě poradit kolik toho vlastně má zhruba sníst, nebo kolikrát denně krmit. Já jí to rozkládám do hodně kousků, takže krmím po menších dávkách hodněkrát denně.
Taktéž ohledně pití. Dostává tatru, moc ještě nechce pít z mističky, tak dávám i stříkačkou ( ale to se brání...ikdyž to potom vypije ). Otázkou je kolik by toho měla denně vypít? Jen zhruba, abych věděla.
Taktéž jestli přidávat už i vodu ( aspoň do mističky na pití ).

A poslední dotaz. Jelikož bydlíme na vesnici, musím cca 2krát týdně do města. Jedná se o odpoledne. Cca od půl 2, půl 3 do 6. Když jí nakrmím před odjezdem, zvládne to tady. Pokud je napapaná, tak dobře spinká. Nechala bych jí dyštak ještě mističku v kleci ( kde je, pokud tu zůstává sama - máme tu psa, který neublíží, ale mohl by třeba nechtěně špatně šlápnout ).

Ještě jednou moc díky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 13:58:39
Odpovědět s citátem

Myslím, že malá to tedy s novým bydlištěm vyhrála Laughing
Já dávám ty kuřecí či krůtí řízky též syrové a přemražené, nikdy jsem neměla problém. Ale také uvařené, jenže to postupně přestanou koťata jíst a dají přednost jen syrovému. Konzervy - pokud dáte ty kvalitní masové jako ShinyCat, tak ty klidně může už teď. Krmíte správně a když jste pryč, ona klidně vydrží. Vodu musí mít k dispozici stále, můžete zkusit koupit fontánku, z které většina koček pije raději jako z misky. Tatra je krmivo, ne nápoj. Myslím, že na kotě po bengálce a asi pouličním milovníkovi je s váhou akorát, není třeba se řídit váhou, ale tím, jak kotisko vypadá a pak samozřejmě také tím, jak přibírá.
Jakmile budete mít granulky, nechte jí je suché v mističce trvale k dispozici, když by je nechtěla, můžete jí je nenápadně začít namočené po trooškách "pašovat" do masíka nebo do tvarohu.
Glukopur je zbytečný, pokud bude takto papat, je to jen okamžitý zdroj energie, med má spoustu výživných látek a minerálů, tak proto ten, ale ne každému kotěti to chutná.
Hodně zdaru a klidně se ptejte dál Wink
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 19:42:27
Odpovědět s citátem

Tak se znovu podělím/pochlubím.

Prckuli jsem objednala na internetu i konzervičky Shiny Cat na doporučení. U nás nic takového nemáme. Takže už mám na cestě granulky RC Babycat a teď i konzervičky Shiny Cat pro koťátko. To jsem zvědavá, jak jí pojedou.

Dneska papala hovězí mleté masíčko, to jí šmakuje náramně. Prokládali jsme to tvarohem ( zezačátku teda nic moc, ofrňovala nos, ale pak si dala říct ) a tatrou ( pangase dneska "maminka" nevařila )

Vodu už má k dispozici stále, ale moc se jí do ní nechce. Fontánku mám naplánované objednat, jen čekám na penízky z mateřské ( přeci jen je to malinko větší výdaj než konzervičky a granulky ).

Dneska celý den vzorně čůráme a i kakáme na píseček. Žádný problém.
No je to rozcapenec.


Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 20:46:39
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

nebudu ani psát žádné rady ohledně krmení , to, co je tu napsáno výše, je super. Také bych doporučila dávat spíš masíko atd. než kapsičky.

Ale chtěla bych říci ( napsat), že pokud je malá napůl bengálským kotiskem, je ta socializace opravdu velmi důležitá ( sice malé, ale přece jen nezanedbatelné procento divoké krve dělá své).

Takže - opravdu se kotisku co nejvíce věnovat a opravdu velmi zřetelně dávat najevo, pokud se vám něco nelíbí, pokud při hře drápne či rafne příliš, jakoby "vážně". Okamžitě přerušit hru, hlasitě vyjeknout, dát najevo, že to bolí a tohle tedy ne. Pokud rozdováděné kotě chce dál pokračovat, vytřepat za kůži na krku - mámy kočky tak vychovávají a je to pro kotě srozumitelný signál .

Stejně tak , pokud kotě dělá něco, co by dělat nemělo - tohle má kadý nastavené jinak, někde kočka nesmí na stůl, někde do postele... Důsledně nedovolit a nepovolit, nepodlehnout tomu, že teď je malá a roztomilá, to sice ano, ale po čase vyroste a bengálky jsou velmi tvrdohlavé... a vytrvalé. Ovšem také jsou velmi hravé, vynalézavé a je s nimi velká legrace.

Vám patří veliké díky, že jste se mrněte ujala,
výrazy, které patří těm, kteří jsou majiteli maminy kočky, sem raději psát nebudu, jen dodám, že i řád FIFE výslovně zakazuje křížení bengálských s jakýmikoliv jinými kočkami!

A jestli mohu poprosit, nebyly by nějaké fotky mrňouska? Jaká je? Má tečky ? Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 21:09:51
Odpovědět s citátem

Luci, děkujeme za rady. Snažím se jí "vychovávat". Naštěstí je to zatím nevinné. Zatím opravdu spíš blbně, ale čekám, že začně zkoušet víc a víc.
Její maminka je dle slov majitele dost plachá ( bohužel jejich problém - nesocializace od kotěte ), nedá se ani pohladit, takže bych byla nerada, aby Nelča byla podobná. Zatím je moc šikovná, zvědavá a odvážná. Žádný posera, který by seděl a schovával se.
Řádí s naším psem ( pod dohledem ) velikosti malého knírače jako černá ruka. Máme ji tu vlastně 4 dny a ona se ho vůbec nebojí.

Určitě jí vyfotím, jen jsem neměla foťák doma. Je to šedá mourina. Sem tam nepravidelně mourovatá. Tečky máme prosím pouze na bříšku ( ale jaké sladké Smile )
Maminka je bez PP, ale "čistokrevná" ( po 2 bengálech ). Je světle "hnědá" s tečkama a nádherným leskem.
Nelynka má ještě jednu zajímavost. Část jejích chlupů je napůl tmavá a napůl bílá, což navozuje dojem "stříbrnosti". Taktéž se mi zdá, že je pěkně lesklá, uvidíme co z ní vyroste!
Každopádně ve vrhu byli všichni takovéhoto typu ( + sourozenci měli bílé packy a čumák ). Jeden z jejích bratrů byl ve stejné barvě, jen nebyl mouratý, ale mramorovaný.

Maminku prý neuhlídali, takže ani nevím co byl kocour zač ( pravděpodobně nějaký venkovský ).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 21:50:15
Odpovědět s citátem

Lintith,

super, na fotky už se moc těším!

Mmch, ona i "čistá" bengálčata v určitém období vypadají skoro jak mourci Very Happy . I ty ne úplně zřetelné tečky ( fleky) se dobarvují až během dospívání. A je možné, že mamina měla nějakého stříbrného předka...no, to jsou jen dohady a nakonec, je to jedno, důležité je, že je o malou báječně postaráno, jste fakt skvělá!

Popis - nebojí se, řádí...dokonale sedí. Většina kotisek bývá oprsklých, ale o tečkatkách to platí dvojnásob. Pohyb, alotria ( ale většinou úsměvná) a neustálá aktivita, to milují .

To, co píšete o plaché, nesocializované mamince kočce, je mi líto - tyhle kočky totiž při dobré socializace k člověku velmi přilnou a jsou báječnými společníky....no, tedy, ehm, spíš šéfy a vlastníky. Very Happy U všeho musí být, nic jim neujde , milují vzruch a akce, všeho se účastní s náramnou vehemencí . Také jsou hodně chytré, mají velmi obratné pacičky, takže u nás si umí otevřít dveře, skříně i zásuvky , co chvíli objeví nějakou zvláště zábavnou kratochvíli, rády šplhají ve výškách a pořádají dostihy po celém bytě. Prostě, i vy se svou malou máte před sebou dny plné radosti Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 8:15:33
Odpovědět s citátem

Tak mi si stále žijeme krásně Smile Malá je opravdu drak. Lítá se psem, už se navykla běhat i do kuchyně na záchůdek, i zkoumat ložnici.
Zatím krom 1 nehody kakáme a čůráme stále tam, kam máme. Je opravdu šikovná.
Vzorně papáme, máme stále břicho jak balon. Dneska se chystám k veterinářce pro odčervovací pastu, tak snad ji budou mít. Když ne, seženeme jinde Smile

Chtěla jsem se zeptat, dostali jsme darem konzervičku pro koťátka Animonda. Slyšela jsem na ně docela dobré ozvy, je možné ji zkrmit, nebo ji mám schovat na pozdější věk? Cool

Fotky budou hned jak se naučím vkládat Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 9:06:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den

tak to jsou super zprávy. Smile

Zatím bych malé tu konzervičku nedávala, pokračujte v tom, co krmíte teď a co malé nedělá problémy. Je fakt malinká a na konzervičku by mohla reagovat průjmem.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 18:08:35
Odpovědět s citátem

Co se týče kotěcích konzerviček, tak mně nejvíce pro malá koťata vyhovují Brit care - kotěcí. Kuřecí maso hodně na drobno a koťatům opravdu jedou
Wink
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 21:21:27
Odpovědět s citátem

Pavla1 napsal:
Co se týče kotěcích konzerviček, tak mně nejvíce pro malá koťata vyhovují Brit care - kotěcí. Kuřecí maso hodně na drobno a koťatům opravdu jedou
Wink


Hm, akorát za ty prachy by se dalo kupovat a vařit kuře v bio kvalitě...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 21:50:47
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Pavla1 napsal:
Co se týče kotěcích konzerviček, tak mně nejvíce pro malá koťata vyhovují Brit care - kotěcí.


Hm, akorát za ty prachy by se dalo kupovat a vařit kuře v bio kvalitě...


Lintith, souhlas s Tatianou, myslím, že Brit to s cenou konzerviček docela přehnal, já tedy koupím kočkám kde co, nadto koťatům, ale tohle považuji za přehnané a rozhodně s masíkem z českých chovů na tom budete líp. Na to si dávám pozor a kupuji opravdu jen naše kuřata a hovězí, rozhodně ne polské... Za tu cenu jí můžete kupovat svíčkovou Smile
Jinak k socializaci - tím, že je u Vás v tak útlém věku, zafixuje se na Vás, takže v jejím případě to spíše bylo k jejímu prospěchu, než kdyby zůstala u "chovatelů" - skoro se divím, že ty bez bílých tlapek neprodali za bengálky, zase by jim na to někdo skočil Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lintith



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2010 13:29:44
Odpovědět s citátem

Tak mi se zase hlásíme. Stávkoval mi počítač, je divné, teď na chvilku jde.
Fotky stále nemám ( právě kvůli zlobivému PC Crying or Very sad ).
Snad už ale půjde.

Jsme odčervené! Včera jsem skočila na veterinu a dostala pastu Banminth. Znovu odčervíme za 14 dní. Máme ještě potom dál? Nebo 2krát pastou, naočkovat ( v 9.týdnu ) a potom odčervit tabletkou před 2.očkováním?
Nerada bych to s odčervováním nějak "přehnala" Smile

Papáme perfektně, stále je vzorná Smile
Jak jsem psala, zatím dostává přemražené mleté hovězí masíčko. Včera jsem nakoupila kuřecí řízky, tak taky raděj namelu a nechám v mrazáku.
K tomu sem tam tvarůžek a zatím nic víc.
Objednala jsem granulky ( RC Babycat ) a konzervičky ShinyCat pro
koťátka. Doufám, že zítra budou na poště. Chtěla bych jí to malinko střídat a granulky máme hlavně na dobu, kdy budu jezdit pryč a na noc. Protože popravdě se mi nechce nechávat jí tady okorávat konzervu nebo maso ( bůhví jestli by to potom snědla, potvůrka ).
Jiné konzervy nechci dávat, ani kapsičky zatím. Jen jsem se ptana na ty Animonde, protože jsme jednu dostaly jako dárek. Ale počkám s tím až bude starší, nic jí neuteče.

Jinak si krásně hraje, je veselá Smile Včera večer usnula se psem v posteli a jak se vzbudila, tak začala "šacovat" psa, kde má cecíky. No nic nenašla, ale podívaná to byla krásná Very Happy

Taktéž chodíme vzorně na píseček ( ťuk ťuk ).

Ohledně těch ostatních kočiček. Tak bez bílých znaků tam byla jen ta naše. Takže to naštěstí nemohlo být prodáno jako bengálky. Z doslechu vím, že už zbyla jen 1 kočička....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2010 16:03:45
Odpovědět s citátem

Lintith,
já to s granulkami dělám tak že je nechám celý den k dispozici a kočička si jde kdykoli během dne zobnout.Pak ráno a večer dávám maso,a smetánku.
Ono je opravdu maso lepší než konzervičky pokud vám ho bude jíst-vždyť v konzervičkách koukáme na obsah masa a čisté maso je 100% Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2010 16:12:14
Odpovědět s citátem

Lintith, super, pořád samé dobré zprávy!!Držíme se smečkou všechny tlapy, aby to tak skvěle šlo i dál!!

Zatím je malá ještě malá, Very Happy ,takže potřebuje krmit masíkem častěji. Až vám přijdou granulky, zkuste, co na ně bude říkat. Ideální stav by byl, kdyby fakt baštila granulky ( přes den či v době vaší nepřítomnosti v noci) a ráno a večer mohla mít maso, tvaroh atd. Nechávat cokoliv mokrého ( maso, později kapsičky) na misce fakt není dobré, oschne, okorá a kočičák už to stejně nesní. Nebo si nedej bože toho v teple nechaného jídla zobne a je malér s průjmem, zažívání kotisek je citlivé.

To hledání cecíků u pejska je dojemné....Možná časem bude praktikovat tzv. mléčný krok na vás, možná i bude zkoušet přisát se vám ke kůži, přece jen, prostě jí asi máma kočka chybí. Ale nepochybuji, že vy ji dokážete nahradit, malá měla fakt štěstí!!

Držte se, pohlaďte malé dráče a zase napište.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2010 8:14:01
Odpovědět s citátem

lintith napsal:

Objednala jsem granulky ( RC Babycat ) ...

Taky jsme krmili RC Babycat, kocourek je baštil velmi spokojeně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (24x)
4
Kočičí jména (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top