Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zahrabávání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nelly
Anonymní





Předmět: Zahrabávání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2005 8:24:17
Odpovědět s citátem

Mám sedmitýdenní kočkátko a možná hloupý dotaz, ale: ráno šla vykonávat svou velkou potřebu. Protože jsem zrovna byla v koupelně, kde je záchůdek umístěn a protože jsem viděla, že konzistence hovínka není zrovna nejpevnější... Embarassed a že se chystá zahrabávat tak, že to rozpatlá všude, i po sobě, Confused prostě jsem mícu popadla, odstranila do vedlejší místnosti a to nadělení uklidila. Celou dobu stála za dveřmi a mňoukala a škrábala, chtěla to chudinka asi po sobě zahrabat. Až pak mě napadlo, jestli to ode mě nebyla výchovná chyba a jestli teď nebude chodit někam, kde má klid a kde jí nikdo neomezuje v hrabání... Máte s tímhle někdo zkušenosti? Díky.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zahrabávání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2005 8:33:51
Odpovědět s citátem

To se nebojte, pokračovat v zahrabávání bude jistě i nadále Very Happy
Když byly naše kočky malé, tak trpěly na průjmy, které jsme museli dostat ze záchodků dřív, než kotiska byly aktivní a začaly zahrabávat, tzn. kočku čapnout, otřít zadek, příp. tlapky, když si do toho šláply a pak čistit záchůdek. Pravdou je, že jsem se bála, že po těch nepříjemných zkušenostech, kdy většinou musely nedobrovolně pod vodu po kakání, budou chodit kakošit jinam, se to nestalo ale ani jednou a stále chodí poctivě do záchůdku.
Dneska spíš se dostaly do fáze, že se jim do zahrabávání moc nechce, což není nic výjimečného u koček, nebo zahrabávají tak aktivně, že je půl kočkolitu venku ze záchůdku, což bych pak uvítala, kdyby raději nezahrabávaly Twisted Evil občas mám pocit, že zahrabávají i smrádek Smile

Takže se nebojte, určitě bude poctivě zahrabávat i nadále Smile

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Zahrabávání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2005 10:27:52
Odpovědět s citátem

Tak to jsem ráda, díky za uklidnění. Smile
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 8:41:17
Odpovědět s citátem

Tak na to samé jsem se chtěla také zeptat, náš kocour totiž pravidelně když zahrabuje (a to ani nemusí mít řidší konzistenci), tak si do toho vždycky hrábne a pak to vyskočí ze záchodu a rozpatlá to ještě po podlaze. Když přijdeme z práce, tak mám pak úplně hrůzu kde to všude otřel. Snažim se ho právě naučit aby nezahrabával. Rodiče mají britskou kočku (8 let) a mamině se podařilo jí naučit, že zahrabovat nemá. Taky se jí to napřed nelíbilo, ale teď už nezahrabává vůbec. A na wc chodí pořád. Takže ho klidně můžu vystrkovat a nezačne mi chodit jinam? Je to obyč. domácí kočka, ne šlechtěnec, takže nevím jak to vezme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 9:23:38
Odpovědět s citátem

Kolik je kocourkovi?

Jinak kočka je kočka, vezme to úplně stejně šlechtěná, jako domácí ....

Ale jestli je kočičák ještě kotisko, tak spíš se to naučí časem ... taky jsme si prošli špinavou koupelnou, oházenou zdí, hovňousama naťapanýma na koberci ... ale ono je to přejde s věkem ... i to zahrabávání, záleží jak se jim chce, jednou zahrabou, jednou ne ...

Myslím, že rozumné by bylo, abyste kocoura po vykakání ze záchůdku poslala pryč a rovnou ho vyčistila ... chce to ale kocoura nechat v klidu vykakat a až teprve pak ho "otravovat".

Jinou radu moc nemám, protože u nás zmizelo to dupání a špinění věkem.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 12:28:52
Odpovědět s citátem

Kocourovi je asi 8 měsíců. Přesně tak jak píšeš to dělám (mám to naučené od rodičů kočiny). Nechám ho vykaka v klidu a až když se začne otáček k zahrabání, tak přiskočím, kocoura vyndám a hovínko uklidím. On tam pak stejně vletí a hrabe jak o život a ještě je naštvanej. Nejhorší je, když má stolice řidší konzistenci - nenechá si umýt zadek Laughing . Syčí a kouše jako blázen, tak ho musíme držet dva a i tak nás podrápe. Je to divočák.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
skjaninka



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 18:22:51
Odpovědět s citátem

No a ja som si myslela, ze do hovienok slape len nas blaznivy Edo....
Ma sice len 5 mesiacov tak to beriem tak, ze je este maly a casom sa to zlepsi.....ale to vecne cakanie kym si dojde na zachod....furt striehnem a cakam.....vzdy som ho nechala hrabat kolko chcel ale mam pocit ze casom hrabe viac a viac....tak ho postupne zacinam z hajzliku vyhadzovat....lenze problem je v tom, ze mame kryte wc a ja nevidim kedy je uz vykakany..... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ina
Anonymní





Předmět: Zahrabávání v záchodku
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 17:42:29
Odpovědět s citátem

Podle mojí zkušenosti zahrabává kočka do písku tak dlouho, až si také pískem očistí packy od "nejhoršího".Po opuštění záchodku si vše kolem zadečku a na nožkách velmi poctivě očistí.Je to sice nechutné, hovořit o tom, že k čištění používá svůj roztomilý jazýček, ale kočky už to tak mají od přírody.Zdá se mi právě naopak velmi nevhodné různě jim tlapičky čistit a "dírku" utírat.To pak můžete vrozený pud natolik zpochybnit, že vám bude po bytě běhat neumytá a bude se utírat o co se dá.
Věřte mi, nechte to na kočce a neučte ji nezahrabávat.Kocouři prý někdy nezahrabávají, ale to jen proto, že pachem chtějí ostatním naznačit:toto je můj prostor, sem mi nikdo kakat nechoďte! INA
Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 20:48:01
Odpovědět s citátem

Ina, neviem ako u vas, ale nasi kocuri sa zvyknu umyvat tak po pol hodine od pouzitia zachoda... zvacsa je to ok, ale mame aj "peciatkovaca" - toho sme v case, ked mal cca pol roka museli umyvat. ma na zadnych nohach dlhsie chpky a ked sa vycikal, vzdy robil biele mokre stopy po byte. neviem ako vam, ale mne to velmi hygienicke neprislo. nastastie sa casom v "miereni" zdokonalil Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2006 11:25:59
Odpovědět s citátem

Tak já jsem u našeho, nyní už 2,5 letého kocourka, taky dlouho doufala, že se naučí čistit si zadeček sám. Se zahrabáváním problém nemá, ale na zadeček je to čuně. A věřte, že to není hezké ani hygienické pokoukání, takže jednou za čas ho vlhká žínka nemine, a to prchá, jen vidí, že ji sundávám ze šňůry. Kočička (2 roky), ta pro změnu zase po sobě moc nezahrabává, to za ní chodí dělat kocourek, ale zase se snaží čistit zadeček. A 4-měsíční koucourek, ten zahrabává moc hezky, ale místo pod ocáskem ho taky moc nezajímá. A při tom se všichni tři sami omývají dost často, kolikrát to vypadá, že se věnují i těmto partiím, ale ve výsledku je vlhká žínka nemine ani jednoho. A jednou za čas, máme ťápotu i na lině, většinou šlápotu prozradí starší kocourek, protože se "to" snaží uklidit hrabáním Very Happy , a to pak nastane chvilka očuchávání, kdo že to našlápl. Ale to se naštěstí nestává moc často (ťuk ťuk tuk). Prostě některé kočičky se asi narodí jako čistota sama a některé jsou čuňíci.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
skjaninka



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2006 20:48:55
Odpovědět s citátem

Ak si to macicka po sebe hned obliže tak je to v poriadku, ale náš Eda nedávno vysiel zo záchodku celý pokakany.....on tam hrabe tak dlho, že vytvorí jednu velkú pyramídu v ktorej sú ukryté jeho bobky....
Jeho snaha zahrabat to dokonale dopadla tak, že mal rozhrabane aj bobky ktoré sa mu rozmazali na labkach....a aj okolo zadocku bol spinavy...a aby toho nebolo malo labkami si to capol na hlavicku tak parada....zacala nahanacka a pokus ho umyt.....
A tiez mi to pride nehygienicke aby takyto spinavy behal po byte....a sam si to neoblíže.....takze umyvanie je nezbytne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2006 8:08:02
Odpovědět s citátem

Tak můj Dominik má zadeček vždy ukázkově čistý. Ale je pravda, že když vykoná potřebu, začne se věnovat mytí až tak po půl hodině, takže by stejně chodil špinavý tu půlhodinku po bytě. My máme problém s jeho zahrabováním - on hrabe tak, že vyleze předkem ze záchodu a hrabe na dlažbě a po zdech a hovínko zůstane nezahrabané. Pak mu to vadí, tak se do záchodku vrací a tvoří pyramidu, která nakonec dopadne tak, že je půlka bobků před záchodkem a zbytek v záchodku a stejně nezahrabaný. Když jsme doma, tak mu bobky vyklidím hned po, ale když jsme v práci, tak jsou bobky na wc nezahrabané.
Jednou se stalo, že mu zůstal viset bobek u zadku a začal "sáňkovat" po zadku a bobek rozmazal po koberci. Museli jsme ho ulovit, umýt - on byl vyděšený, mi znechucení, ale s tím musí člověk tak nějak počítat když už má doma zvíře. Tak jsme pak desinfikovali a čistili koberec a kocour s námi tak dvě hodinky nemluvil Very Happy . Od té doby se to nestalo (ťuk ťuk ťuk)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2006 12:16:06
Odpovědět s citátem

Twisted Evil Jo kocouři!!! To jsou pěkní čuníci. A jak neradi se myjí. Kočička se pulíruje celá, postupně od hlavy až k ocásku. Nic nevynechá, pečlivě si čistí ouška, okusuje drápky, prostě je to čistota sama. Jaffa je "prásák" Razz . Zásadně si nemyje uši, ty chce 1x za týden čistit mnou. Při kakání si často zapatlá kulky (má je pořádné, takže mu překáží Very Happy ) ale očistit si je nechce nechat, protože!!!! To je jeho ozdoba, na tu se mu sahat nesmí. Nezahrabává!!! On je ten nadsamec, tak to nechává pušit na všechny světové strany (naštěstí má záchod v dílně). No je to švanda s takovým kocourem.
Opakem je Beatka, ta pro změnu hrabe tak, že je stelivo všude, hrabe boudičku, dlaždice a navíc když najde poblíž záchodka "něco" - cokoliv - je to přihrabáno a zahrabáno. Má záchod v prádelně, tak třeba zahrabe ponožku, kelímek na prášek, kolík...... je to hrabalka Very Happy No a Hanka nezahrabává, ta totiž očekává, že je to hned uklizeno. Jde na záchod, přijde mi to oznámit a já musím naklusat za ní a uklidit. Kaká jen když jsem doma Wink Jo, co kočka, to jiný zvyk.
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirina39
Anonymní





Předmět: zahrabávání
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2006 14:00:36
Odpovědět s citátem

Všechny zdravím a musím přidat pár zkušeností s Valentýnkem,kartouzským kocourem.Už jsme s ním zažili všechno možné.Zahrabával, nezahrabával, vykakal se mimo,kakal poctivě v přesnou dobu do záchodku.Vše špatné je minulost.Asi to bude věkem kočičáka.Dnes, ve dvou letech je to vzorný číč a umývá se tak, že ho dávám za příklad vnukovi.Pusinku, ouška,zadeček,packy.Chce to vydržet, chválit,čistit záchodek a časem se vše srovná k našemu obrazu.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: zahrabávání
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2006 14:16:00
Odpovědět s citátem

jirina39 napsal:
je to vzorný číč a umývá se tak, že ho dávám za příklad vnukovi.

Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 15:33:49
Odpovědět s citátem

Jo, náš kocourek taky spíš zahrabává smrádek Very Happy a to tak, že nehrabe kočkolit...to fůůůj, ale stěny záchůdku, nejdřív zprava, zleva... dokonce i zvenku ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: zahrabábání
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 16:19:06
Odpovědět s citátem

u nás se zahrabává všecno,kočkolit,stěny záchůdku a nejlépe i půl místnosti kolem.Nejdřív to uklidí po sobě,pak jde ten druhý zkontrolovat,jak je uklizeno a vše se opakuje,takže se takhle zabaví skoro hodinku.Mně pak nezbývá nic jiného,než uklidit záchůdek a zamétst půlku bytu Laughing
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top