Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočičí salon

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: Kočičí salon
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2010 10:46:02
Odpovědět s citátem

Máte někdo zkušenosti s kočičím salonem? Kde se věnují kočičkám, rozčešou jim chloupky, případně nějak zastřihnou? Stříhají tam i drápky, čistí ouška. Chtěla bych nechat kocourkovi upravit srst, má ji krásně lesklou, strašně moc líná, přítel ho bohužel teď vyčesal tak nešťastně, že mu udělal na zádech lysinku, má tam krátký chloupečky, tak mne napadlo, že bych ho nechala odborně všude vyčesat a třeba trochu zkrátit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2010 16:12:45
Odpovědět s citátem

O speciálním kočičím salónu nevím, ale v některých psích salonech vám upraví i kočku.
Nevím odkud jste. Já znám tento salón - http://www.salonkerberos.cz/salon/index.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Kočičí salon
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 8:25:38
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
Máte někdo zkušenosti s kočičím salonem? Kde se věnují kočičkám, rozčešou jim chloupky, případně nějak zastřihnou? Stříhají tam i drápky, čistí ouška. Chtěla bych nechat kocourkovi upravit srst, má ji krásně lesklou, strašně moc líná, přítel ho bohužel teď vyčesal tak nešťastně, že mu udělal na zádech lysinku, má tam krátký chloupečky, tak mne napadlo, že bych ho nechala odborně všude vyčesat a třeba trochu zkrátit.


Línání je způsobeno vypadáváním odmuřelé srsti, na to Vám zkrácení chlupu nepomůže.
Jinak speciální kočičí salony nejsou, jen záleží na zvířecím kadeřníkovi zda má zkušenosti s kočkami a péči o ně a o kočku by se dokázal postarat. Přece jen né všechny kočky poslušně při koupání a česání vzorně poslouchají jako psi.
Ideální na dobrou péči o srst delších chlupů je jejich pravidelné koupání a následné vyfénování. Odumřelé chlupy se spláchnou ve vaně a vyfénováním se chlupy perfetkně od sebe oddělí. Pak není třeba na kočku s hřebenem další týden až deset dní sáhnout. Takže 1x za 7-10dní okoupat, použít kvalitní kosmetiku a vyfénovat a kočka se Vám nezacuchá a ušetříte sebe za finance v salonu a kočku stresu z cizího prostředí a nepříjmených procedur.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Kočičí salon
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2010 17:56:46
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
Chtěla bych nechat kocourkovi upravit srst, má ji krásně lesklou, strašně moc líná, přítel ho bohužel teď vyčesal tak nešťastně, že mu udělal na zádech lysinku, má tam krátký chloupečky, tak mne napadlo, že bych ho nechala odborně všude vyčesat a třeba trochu zkrátit.


zkuste si najít něco o Furminatoru (video např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=hGAzWUSNvcs&feature=related )nic není na línání lepší, vyčeše to kočku tak, že si budete myslet, že jste z ní vyčesala ještě jednu, fakt! A hlavně srst je potom ještě krááásnější a skuteně upravená - moje dlouhosrstá kočka obyčejná domácí po vyčesání furminátorem získala i ladné tvary, předtím jsem si myslela, že je tlustá. Funguje to skvěle i na psy - opět osobní zkušenost venkovní pes tchánů - málem ho nepoznali Smile

Na aukru to seženete i za 250,- Kč (!určitě nekupovat v ofiko obchodech, je to mnohem dražší) a věřte mi, krásnějšího kocoura Vám ani v salónu neudělají
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Mňoukání a štěkání (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top