Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 13:23:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem rozhodnutá pořídit si tuto krásnou kočičku a uchovnit ji. Co jsem si ale všimla, většna chovatelských stanic má své kocoury, já kocoura neplánuji. Zajímá mě, jestli je problém sehnat kocoura ke krytí, jak se k tomu staví chovatelské stanice -jestli si nakrývají hlavně mezi sebou.
Kočičku budu mít asi ze Slovenska. Nechtěla bych zažít to zklamání, až po roce budu hledat kocoura a zjistím, že chovatel mi ho nebude chtít poskytnout ...vím, že je to individuální, ale zajímá mě, jak je to v převážné většine. Či přímo mi můžete podat informaci, kde to problém nebude, díky moc!!! Neplánuji jezdit kvůli krytí do zahranicí, zajímá mě, jak je to tady Smile

Asi to moc řeším, ale chci si v tom udělat jasno, ještě než kočku pořídím Wink

A ještě mám druhý dotaz, který s tímto nemá nic společného, ale kdyby byl někdo tak hodný a odpověděl mi - zjisitla jsem, že jsou fife a no-fife organizace. Ve no-fife jsou levnější poplatky a i menší požadavky (nemusím tak často na výstavy), byl by to problém do budoucna, když bych se přihlásila do no-fife organizace? Plánuji jen jednu kočku, žádné velké chovatelské ambice nemám, ocením levnější registrační poplatek atd. Mohli byste mi nějakou organizaci tedy doporučit?

Děkuji moc předem za vaše odpovědi a za trpělivost s nováčkem Very Happy !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 14:37:46
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Dobrý den,
jsem rozhodnutá pořídit si tuto krásnou kočičku a uchovnit ji. Co jsem si ale všimla, většna chovatelských stanic má své kocoury, já kocoura neplánuji. Zajímá mě, jestli je problém sehnat kocoura ke krytí, jak se k tomu staví chovatelské stanice -jestli si nakrývají hlavně mezi sebou.
Kočičku budu mít asi ze Slovenska. Nechtěla bych zažít to zklamání, až po roce budu hledat kocoura a zjistím, že chovatel mi ho nebude chtít poskytnout ...vím, že je to individuální, ale zajímá mě, jak je to v převážné většine. Či přímo mi můžete podat informaci, kde to problém nebude, díky moc!!! Neplánuji jezdit kvůli krytí do zahranicí, zajímá mě, jak je to tady Smile

Asi to moc řeším, ale chci si v tom udělat jasno, ještě než kočku pořídím Wink

A ještě mám druhý dotaz, který s tímto nemá nic společného, ale kdyby byl někdo tak hodný a odpověděl mi - zjisitla jsem, že jsou fife a no-fife organizace. Ve no-fife jsou levnější poplatky a i menší požadavky (nemusím tak často na výstavy), byl by to problém do budoucna, když bych se přihlásila do no-fife organizace? Plánuji jen jednu kočku, žádné velké chovatelské ambice nemám, ocením levnější registrační poplatek atd. Mohli byste mi nějakou organizaci tedy doporučit?

Děkuji moc předem za vaše odpovědi a za trpělivost s nováčkem Very Happy !!


Pěkné odpoledne,
prvně k vašemu dotazu ke krytí. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho nemocí, se mnozí chovatelé snaží mít uzavřený chov a to bez ohledu na plemeno. Nejde jen o blechy či jiné parazity, nebo nemoci na které se dají kočky testovat, jde i plíseň či jiné kožní choroby, které dokáží pěkně otřást chovem a chovatelovou peneženkou. Chovatelé, kteří mají uzavřený chov kryjí jen velmi výjmečně a spíše svým chovatelským přátelům a ti co Vám bez ostychu nakryjí, kryjí komukoliv, tidíž je tam velké riziko nákazy čímkoliv. Takže bud bych zkusila dohodnout s chovatelem od kterého bude kočička, zda je možnost u něj krýt a nebo zvážení chovaného kocourka svého.

Jinak s kluby. Bud je možné být ve FIFe - kde je povinnost výstav pro využití kočky v chiovu, registrace stojí něco málo do dvou tisíc kč, jinak poplatky stejné. Myslím si však, že zvláště pro začátečníky se ale účast na výstavách zdá být důležitá. Ale to je věc názoru.
Pak je možné být v nonFIFe - například v BOEC, kde je levnější registrace a není povinnost výstav.
Kdykoliv pak můžete přejít z jedné organizace do druhé.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 15:12:01
Odpovědět s citátem

Moc Vám děkuji za odpověď! Sice jste mě moc nepotěšila, ale aspoň vím, na čem jsem, tak nějak jsem to tušila. Když jsem se dívala po inzerátech na krytí, objevila jsem jen dva kocoury - a ti se mi upřímně moc nezdáli Confused Chovatelka, u které mám rezervované kotě, má jen jednoho kocoura, takže tudy asi cesta nevede. Začínám tedy zvažovat, jestli do té chovné kočky vůbec mám jít, kocoura jsem opravdu neplánovala a nevidím žádné jiné možné alternativy Crying or Very sad , zvlášť když jde o něco vzácnější plemeno - však to asi znáte,...vy máte i kocoury? a předem jste s tím počítala? Smile

S těch non - fife mě zaujala WCF-BBC, kde stačí jen jedna výstava pro chovnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 15:41:00
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Moc Vám děkuji za odpověď! Sice jste mě moc nepotěšila, ale aspoň vím, na čem jsem, tak nějak jsem to tušila. Když jsem se dívala po inzerátech na krytí, objevila jsem jen dva kocoury - a ti se mi upřímně moc nezdáli Confused Chovatelka, u které mám rezervované kotě, má jen jednoho kocoura, takže tudy asi cesta nevede. Začínám tedy zvažovat, jestli do té chovné kočky vůbec mám jít, kocoura jsem opravdu neplánovala a nevidím žádné jiné možné alternativy Crying or Very sad , zvlášť když jde o něco vzácnější plemeno - však to asi znáte,...vy máte i kocoury? a předem jste s tím počítala? Smile

S těch non - fife mě zaujala WCF-BBC, kde stačí jen jedna výstava pro chovnost.


Ano, já s tím počítala, hned když jsem začala chovat. Já ale začala v době, kdy nebylo krytí ještě takový problém a u plemene, které nebylo tolik vzácné jako je birma. Pak je ještě možné si kocourka koupit a dát jej bydlet k někomu z příbuzných, rodině či přátelům. Ale k jedné kočičce se asi opravdu kocourek nevyplatí. Chce to zvážit.
Jinak u WCF bude asi nutné hradit poplatky v jiné měně než jsou koruny, což by mě jako první odrazovalo a navíc je třeba si zjistit, které organizace dávají jaké rodokmeny - některé organizace totiž vystavují jen jakýsi doklad o tom, že je kotě z registrovaného chovu a výpisy předků získáte pouze dle výše poplatků odpovídajícímu počtu generací.
Já bych pro nelepší komunikaci volila českou organizaci a také, pokud máte v plánu vlastnit pouze jednu kočičku, je ideální jít cestou nejmenšího odporu. Pěkný den
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:00:19
Odpovědět s citátem

Máte pravdu, mít vlastního kocoura je určitě jednodušší, ale ty pořizovací náklady...k jedné kočičce se to nemůže vyplatit Sad navíc zatím ani nemám představu, do jaké míry je o papírová koťata zájem? Přece jen si myslím, že to bude o dost menší jak o psy. Původně když jsem přemýšlela o koťátku, tak jsem plánovala nějakého vesnického mourka a pořád si myslím, že tak asi přemýšlí většina lidí. Asi bych si i toho mourka pořídila, kdybych neviděla birmu...
Takže vůbec nemám představu, jestli by se mi pořízení kocoura vyplatilo Rolling Eyes ale koťátka bych chtěla Smile

Cesta nejmenšího odporu je tedy podle Vás ta Fife? A ta druhá, kterou jste jmenovala předtím, ta je podobná a stejně drahá jako Fife, nebo je tam nějaký zásadní rozdíl?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:09:56
Odpovědět s citátem

Dobry den,
s krytim asi problem bude, protoze nez Vam kocicka dospeje, tak kryci kocouri muzou s krytim prestat z mnoha duvodu(stari, nemoc), ale taky se muze stat, ze se nejaci novi objevi. Nebo muzete byt s nekym domluvena a nakonec z toho sejde, problem je jestli najdete nahradu.

Pokud chcete mit jistotu, tak si radeji poridte "nevzacne plemeno" treba britku, ta je preci taky nadherna, a zenichu je dost.

Prijde mi, ze chcete usetrit, mate vubec tuseni kolik stoji kryti? Vetsinou tolik, co samotne zvire, ktere jde do chovu. Osobne neznam chovatele, ktery by resil ohledne kocek penize, natoz nejake poplatky...

K vystavam... chovatele kteri maji nadherna zvirata a ty zvirata nemaj problem s cestovanim ci s vystavou, tak na vystavu jezdi, jezdi tam proto, aby ukazali jak nadherna zviratka maji, ale taky proto, ze tam uvidi sve zname a pratele. Proc by jste se mela o vystavy pripravit? Kvuli poplatkum? Nevim, prijde mi, ze Vam jde tak trosku o penize, ale mozna se pletu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:13:56
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Máte pravdu, mít vlastního kocoura je určitě jednodušší, ale ty pořizovací náklady...k jedné kočičce se to nemůže vyplatit Sad navíc zatím ani nemám představu, do jaké míry je o papírová koťata zájem? Přece jen si myslím, že to bude o dost menší jak o psy. Původně když jsem přemýšlela o koťátku, tak jsem plánovala nějakého vesnického mourka a pořád si myslím, že tak asi přemýšlí většina lidí. Asi bych si i toho mourka pořídila, kdybych neviděla birmu...
Takže vůbec nemám představu, jestli by se mi pořízení kocoura vyplatilo Rolling Eyes ale koťátka bych chtěla Smile

Cesta nejmenšího odporu je tedy podle Vás ta Fife? A ta druhá, kterou jste jmenovala předtím, ta je podobná a stejně drahá jako Fife, nebo je tam nějaký zásadní rozdíl?


No, počítejte s tím, že krycí poplatek se nezřídka kdy rovná pořizovací ceně kotěte, zvalášt u ojedinělých plemen.
Jinak já jsem 15let u FIFe, nijak mne povinnost výstav nezavazí, neboť veškeré zkušenosti, které jsem posbírala na výstavě, doma na gauči bych nenašla. Ať už je to orientace mezi barvami, či chovnými liniemi, konkurencí nebo chovateli osobně. Další si myslím, že v registrpvaném chovu by mělo být vhodné, aby alespoň začátečníkům někdo poradil jakým směrem se dát v chovu a třeba i vytkl některé vady jeho kočkám. Ale opět říkám, je to věc názoru.
Jinak BOEC je Bohemians Edelkazte - je to český klub, zde je možné chovat bez výstav, každé zvíře narozené s PP je chovné a je pouze na chovateli, zda odhadne jeho kvality a do chovu si jej zařadí nebo ne.
Ve FIFe - chov pod českýcm svazem chovatelů koček máte možnost se registrovat v organizaci nejblíže vašeho trvalého bydliště a i vě většině organizací mají i poradce chovu pro případnou okamžitou radu či pomoci při porodu, kontroly vrhu a podobně.
Takže pak je již rozhodnutí na vás.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:25:56
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Dobry den,
s krytim asi problem bude, protoze nez Vam kocicka dospeje, tak kryci kocouri muzou s krytim prestat z mnoha duvodu(stari, nemoc), ale taky se muze stat, ze se nejaci novi objevi. Nebo muzete byt s nekym domluvena a nakonec z toho sejde, problem je jestli najdete nahradu.

Pokud chcete mit jistotu, tak si radeji poridte "nevzacne plemeno" treba britku, ta je preci taky nadherna, a zenichu je dost.

Prijde mi, ze chcete usetrit, mate vubec tuseni kolik stoji kryti? Vetsinou tolik, co samotne zvire, ktere jde do chovu. Osobne neznam chovatele, ktery by resil ohledne kocek penize, natoz nejake poplatky...

K vystavam... chovatele kteri maji nadherna zvirata a ty zvirata nemaj problem s cestovanim ci s vystavou, tak na vystavu jezdi, jezdi tam proto, aby ukazali jak nadherna zviratka maji, ale taky proto, ze tam uvidi sve zname a pratele. Proc by jste se mela o vystavy pripravit? Kvuli poplatkum? Nevim, prijde mi, ze Vam jde tak trosku o penize, ale mozna se pletu.


Promiňte, nechci se tu s někým hádat, vím, že tu chodí chovatelé na úrovní, co investují hodně peněz do chovu a mají třeba i 10 koček, což vy k nim asi určitě patříte. Já, jakožto studentka, která se jen prostě zamilovala do birmy, nepřemýšlím nad tím v takových sférách. A ano, ceny znám. Jelikož ale chci mít doma kočičku hlavně pro radost a jednou třeba za dva roky mít koťátka, opravdu netoužím každý měsíc chodit po výstavách, ani platit za něco navíc, když nemusím...za to se na ně nezlobte. Na kočce samozřejmě a na koťatech v šetřit nechci a počítám s náklady. ale za výstavy a registrační poplatky se mi utrácet zbytečně tisíce nechce, přijde mi to zbytečné. Prosím, abyste mě za to nenapadla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:31:24
Odpovědět s citátem

Já bych to tak nehrotila - já původně pořizovala kočku na mazla a výstavy mi byly ukradené. Včíl mám 2 kočky, jedna se slušnými výstavními i chovnými předpoklady, druhá jen výstavní, zatím jsme posbírali několik BIV, NOM i BIS jsme ukořistili a na příští výstavě už budeme v otevřené třídě, tak očekávám nějaký ten titul (vůbec nejsem neskromná Laughing ). Takže člověk míní - život mění.

Doporučuji si jen uvědomit, že chov není vůbec levná záležitost, je těžce dotovaný a i po prodeji koťátek si můžete gratulovat, když se aspoň budete blížit k nule (zatím mám zkušenosti jen se psy, ale po téhle stránce to bude stejné). Myslím, že ty rozdíly v poplatcích u různých organizací nejsou tak obrovské, aby byly směrodatné, zvláště pro začátečníka. Já osobně půjdu cestou nejmenšího odporu - FIFé. A ještě k těm výstavám - kde jinde byste chtěla navazovat kontakty s majiteli chovných kocourů? Osobní kontak je vždycky nejlepší. Ev. by to ještě mohlo jít přes chovatelku Vaší kočičky - jestli má její chov dobré jméno a Vy jí dokážete přesvědčit, že si ho nepoškodí tím, že za Vás ztratí slovo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:31:31
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
mňauinečka napsal:
Máte pravdu, mít vlastního kocoura je určitě jednodušší, ale ty pořizovací náklady...k jedné kočičce se to nemůže vyplatit Sad navíc zatím ani nemám představu, do jaké míry je o papírová koťata zájem? Přece jen si myslím, že to bude o dost menší jak o psy. Původně když jsem přemýšlela o koťátku, tak jsem plánovala nějakého vesnického mourka a pořád si myslím, že tak asi přemýšlí většina lidí. Asi bych si i toho mourka pořídila, kdybych neviděla birmu...
Takže vůbec nemám představu, jestli by se mi pořízení kocoura vyplatilo Rolling Eyes ale koťátka bych chtěla Smile

Cesta nejmenšího odporu je tedy podle Vás ta Fife? A ta druhá, kterou jste jmenovala předtím, ta je podobná a stejně drahá jako Fife, nebo je tam nějaký zásadní rozdíl?


No, počítejte s tím, že krycí poplatek se nezřídka kdy rovná pořizovací ceně kotěte, zvalášt u ojedinělých plemen.
Jinak já jsem 15let u FIFe, nijak mne povinnost výstav nezavazí, neboť veškeré zkušenosti, které jsem posbírala na výstavě, doma na gauči bych nenašla. Ať už je to orientace mezi barvami, či chovnými liniemi, konkurencí nebo chovateli osobně. Další si myslím, že v registrpvaném chovu by mělo být vhodné, aby alespoň začátečníkům někdo poradil jakým směrem se dát v chovu a třeba i vytkl některé vady jeho kočkám. Ale opět říkám, je to věc názoru.
Jinak BOEC je Bohemians Edelkazte - je to český klub, zde je možné chovat bez výstav, každé zvíře narozené s PP je chovné a je pouze na chovateli, zda odhadne jeho kvality a do chovu si jej zařadí nebo ne.
Ve FIFe - chov pod českýcm svazem chovatelů koček máte možnost se registrovat v organizaci nejblíže vašeho trvalého bydliště a i vě většině organizací mají i poradce chovu pro případnou okamžitou radu či pomoci při porodu, kontroly vrhu a podobně.
Takže pak je již rozhodnutí na vás.


Děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď Smile určitě jednou za čas na výstavu bych se podívala, ale myslím, že je to hlavně pro kočku únavné a myslím, že moc nadšené z toho nejsou Smile krycí poplatky znám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:34:14
Odpovědět s citátem

Tisíce za výstavy? Na dvouletou chovnost stačí jediná výstava v otevřené třídě, na trvalou titul Champion - 3 výstavy s titulem CAC.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:35:13
Odpovědět s citátem

Ali napsal:
Já bych to tak nehrotila - já původně pořizovala kočku na mazla a výstavy mi byly ukradené. Včíl mám 2 kočky, jedna se slušnými výstavními i chovnými předpoklady, druhá jen výstavní, zatím jsme posbírali několik BIV, NOM i BIS jsme ukořistili a na příští výstavě už budeme v otevřené třídě, tak očekávám nějaký ten titul (vůbec nejsem neskromná Laughing ). Takže člověk míní - život mění.

Doporučuji si jen uvědomit, že chov není vůbec levná záležitost, je těžce dotovaný a i po prodeji koťátek si můžete gratulovat, když se aspoň budete blížit k nule (zatím mám zkušenosti jen se psy, ale po téhle stránce to bude stejné). Myslím, že ty rozdíly v poplatcích u různých organizací nejsou tak obrovské, aby byly směrodatné, zvláště pro začátečníka. Já osobně půjdu cestou nejmenšího odporu - FIFé. A ještě k těm výstavám - kde jinde byste chtěla navazovat kontakty s majiteli chovných kocourů? Osobní kontak je vždycky nejlepší. Ev. by to ještě mohlo jít přes chovatelku Vaší kočičky - jestli má její chov dobré jméno a Vy jí dokážete přesvědčit, že si ho nepoškodí tím, že za Vás ztratí slovo.


To je fakt, tam by se dalo navázat kontakty s budoucími ženichy, díky za tip Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:37:10
Odpovědět s citátem

Ali napsal:
Tisíce za výstavy? Na dvouletou chovnost stačí jediná výstava v otevřené třídě, na trvalou titul Champion - 3 výstavy s titulem CAC.

neberte to tak doslova, ...vím, ale, že jsou chovatelé, co jezdí na každou výstavu...tam to může jít do tisíců. Samozřejmě, že v jedné výstavě za dva roky nevidím problém Cool Jen mě zajímají MOŽNOSTI, odpustě nezkušenému začátečníkovi Rolling Eyes


Naposledy upravil mňauinečka dne 2. 6. 2010 16:38:35, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:38:14
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Dobry den,
s krytim asi problem bude, protoze nez Vam kocicka dospeje, tak kryci kocouri muzou s krytim prestat z mnoha duvodu(stari, nemoc), ale taky se muze stat, ze se nejaci novi objevi. Nebo muzete byt s nekym domluvena a nakonec z toho sejde, problem je jestli najdete nahradu.

Pokud chcete mit jistotu, tak si radeji poridte "nevzacne plemeno" treba britku, ta je preci taky nadherna, a zenichu je dost.

Prijde mi, ze chcete usetrit, mate vubec tuseni kolik stoji kryti? Vetsinou tolik, co samotne zvire, ktere jde do chovu. Osobne neznam chovatele, ktery by resil ohledne kocek penize, natoz nejake poplatky...

K vystavam... chovatele kteri maji nadherna zvirata a ty zvirata nemaj problem s cestovanim ci s vystavou, tak na vystavu jezdi, jezdi tam proto, aby ukazali jak nadherna zviratka maji, ale taky proto, ze tam uvidi sve zname a pratele. Proc by jste se mela o vystavy pripravit? Kvuli poplatkum? Nevim, prijde mi, ze Vam jde tak trosku o penize, ale mozna se pletu.


Promiňte, nechci se tu s někým hádat, vím, že tu chodí chovatelé na úrovní, co investují hodně peněz do chovu a mají třeba i 10 koček, což vy k nim asi určitě patříte. Já, jakožto studentka, která se jen prostě zamilovala do birmy, nepřemýšlím nad tím v takových sférách. A ano, ceny znám. Jelikož ale chci mít doma kočičku hlavně pro radost a jednou třeba za dva roky mít koťátka, opravdu netoužím každý měsíc chodit po výstavách, ani platit za něco navíc, když nemusím...za to se na ně nezlobte. Na kočce samozřejmě a na koťatech v šetřit nechci a počítám s náklady. ale za výstavy a registrační poplatky se mi utrácet zbytečně tisíce nechce, přijde mi to zbytečné. Prosím, abyste mě za to nenapadla.


No jde o to pak vše ještě jednou zvážit. Víte, my co se chovu věnujeme víme, že takhle to prostě nefunguje. Kočka není pes, že pokud se prostě nakryje dvakrát za život nic se nestane. Kočka má jinou říji a pokud kočka se mrouská a nezbařezne za měsíc mrouská znovu a tak se to stále opakuje, dokud nezabřezne. Pokud se však kočka bude takto mrouskat několik měsíců za sebou, může to vést až k zánětu dělohy a její následné kastraci v tom lepším případě. V tom horším až ke smrti. Proto prostě já všem svým majitelům našich kotat říkám,pokud nechtějí se opravdu zapálěně věnovat chovu doporučuji kastraci. Tím se sice připravíte o koťátka, ale né do budoucna o kočku. Pak bych Vám spíše doporučovala kocourka a dát jej kastrovat a věnovat se pouze jemu jakožto jednomu mazlíčkovi. Pak nepotřebujete ani organizaci, ani výstavy a ani žádné poplatky a starostmi s hledáním kocourka ke krytí. Navíc bych Vás chtěla upozornit, že jinak bude mít prodejná kotata chovatel, který je znám po výstavách, má profesionální webovou prezentaci a za sebou několik let praxe a odchovů, než chovatel, který nemá žádné zkušenosti, moc pro ně ani není ochotný udělat a má doma jen jednu kočičku. Navíc bez zkušeností, které by jste mohla předat dále spolu s koťaty novým majitelům, budete zájemce hledat jen těžko. Vidím to i u sfinxů - jsou tu profi chovatelé, co prodají za plné ceny, mají kvalitní zvířata a věnují se svému chovu na maximum a pak jsou lidé, co nemají moc zkušeností, žádné webky, nijaké informace a mají problém prodat za cenu bezpapíráčků...

Chov je opravdu velmi náročný a člověk - chovatel žije takto z přesvědčení. Pokud nechcete se chovu věnovat na maximum, pořidte si kotátko ke kastraci.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:41:25
Odpovědět s citátem

Co se týče přístupu koček k výstavám, je to kus od kusu - některé je nesnáší, drtivé většině je to více-méně šumák, ale najsou se i pravé exhibicionistky, co si umí pozornost jim věnovanou patřičeně užít. Ale všechny kočky, když je zrovna nikdo neobdivuje, dělají přesně to, co doma - spí Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:44:50
Odpovědět s citátem

Kočky, které jsou od kotěte zvyklé na cestování a výstavní ruch, nemají s výstavami problém. Ale myslím že pokud právě vytáhnete kočku z domu jednou za dva roky na chovnost a nebude dostatečně na ně zvyklá, může jí to pak činit problémy.
Jinak souhlasím s Ali - taky jsem kdysi měla jednu kočku a pak jich bylo deset... A výstavy člověka bud nadchnou a nebo naserou - pak je rozhodnuto. Jinak poplatek za jeden den na Mezinárodní výstavě v CZ je cca 600kč. Což není až taková šílenost.
Rozhodně je třeba vědět, že chov všeobecně je opravdu hodně finančně náročný a v dešní době kdy chce každý ušetřit a nejlíp všechno zadara, jsou kotata prodat hůř a hůř. Už z toho důvodu, že seriozních zájemců je rozhodně méně než vyprodukovaných koťat. Ale můžete to zkusit a kočičku kastrovat kdykoliv, kdyby Vás to přestalo bavit.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:56:30
Odpovědět s citátem

Jak zde bylo zmineno, chov je opravdu drahy, ja jsem tez student a musela jsem rok delat brigady abych si nasetrila penize pro kotatka na jejich zacatek...
Jak zde nekdo rekl u kocky je mrouskani strasny problem, ono jde jen malokdy mit kotatka jen jednou za dva roky a hlavne kotatka nejsou jen radost, ale taky velka starost.
Nebylo by prece jen lepsi si vzit birmu na mazlicka a az ziskate chovatelske zkusenosti(zazit si prvni mrouskani jit na jendu vystavu), tak si pak poridit chovnou kocku? Nebo spis az budete mit lepsi financi zazemi, ony kocicky vezmou z penezenky opravdu hodne penez.
Nevim zda jste studentka stredni skoly nebo vysoke, ale me se treba ted naskytl problem, ze bych chtela na vysokou skolu, bohuzel vybrana skola neni v mem kraji, takze by to znamenalo jit na koleje a kocicku nechat rodicum, coz mi nevyhovuje a dam prednost kocice.
Je dulezite myslet dopredu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 17:00:33
Odpovědět s citátem

Proti přemrouskání by se snad dala použít kočičí antikoncepce - silně o ní uvažuji. Sice ji nemíním dávat před prvním krytím, ale jestli jestli bude Kačka přidávat při každém dalším kole decibely jako dosud, tak ji časem nemine.

Já bych nechala budoucnost na té kočce. Třeba výstavně nenaroste, bude mít příliš silné říje nebo něco jiného a půjde vykastrovat. A třeba naroste tak krásně, že na výstavách zazáří. A nebo Vás chytne vystavování samotné. Možná z Vás Vaše kočička udělá zapálenou chovatelku. Já si nemyslím, že ti velcí chovatelé začínali stylem - a teď si pořídím x kvalitních koček a budu svědomitě chovat a budu přínosem pro plemeno. Myslím, že spousta z nich při pořízení první kočičky o chovu uvažovala jen okrajově, pokud vůbec, prostě chtěli jen určité plemeno, které je chytilo za srdce a k tomu ostatnímu je kočky dovedly samy postupně. Proto já co se týče koček a vlastě zvířat obecně, když už něco dělám, dělám to pořádně, ať pak můžu případně plynule navázat a nemusím začínat znova od nuly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 17:04:08
Odpovědět s citátem

Ali napsal:
Proti přemrouskání by se snad dala použít kočičí antikoncepce - silně o ní uvažuji. Sice ji nemíním dávat před prvním krytím, ale jestli jestli bude Kačka přidávat při každém dalším kole decibely jako dosud, tak ji časem nemine.

Já bych nechala budoucnost na té kočce. Třeba výstavně nenaroste, bude mít příliš silné říje nebo něco jiného a půjde vykastrovat. A třeba naroste tak krásně, že na výstavách zazáří. A nebo Vás chytne vystavování samotné. Možná z Vás Vaše kočička udělá zapálenou chovatelku. Já si nemyslím, že ti velcí chovatelé začínali stylem - a teď si pořídím x kvalitních koček a budu svědomitě chovat a budu přínosem pro plemeno. Myslím, že spousta z nich při pořízení první kočičky o chovu uvažovala jen okrajově, pokud vůbec, prostě chtěli jen určité plemeno, které je chytilo za srdce a k tomu ostatnímu je kočky dovedly samy postupně. Proto já co se týče koček a vlastě zvířat obecně, když už něco dělám, dělám to pořádně, ať pak můžu případně plynule navázat a nemusím začínat znova od nuly.


Ano jistě v tomto máte pravdu.
Jinak s antikoncepcí mám zkušenosti takové, že se pak kočka většinou už v dalším chovu neuplatnila, neboť se bud už nezačala mrouskat nikdy a nebo když začala, vyskytly se problémy se zánětem dělohy či potraty. Takže já rozhodně jsem proti antikoncepci u koček.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 17:10:19
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Jak zde bylo zmineno, chov je opravdu drahy, ja jsem tez student a musela jsem rok delat brigady abych si nasetrila penize pro kotatka na jejich zacatek...
Jak zde nekdo rekl u kocky je mrouskani strasny problem, ono jde jen malokdy mit kotatka jen jednou za dva roky a hlavne kotatka nejsou jen radost, ale taky velka starost.
Nebylo by prece jen lepsi si vzit birmu na mazlicka a az ziskate chovatelske zkusenosti(zazit si prvni mrouskani jit na jendu vystavu), tak si pak poridit chovnou kocku? Nebo spis az budete mit lepsi financi zazemi, ony kocicky vezmou z penezenky opravdu hodne penez.
Nevim zda jste studentka stredni skoly nebo vysoke, ale me se treba ted naskytl problem, ze bych chtela na vysokou skolu, bohuzel vybrana skola neni v mem kraji, takze by to znamenalo jit na koleje a kocicku nechat rodicum, coz mi nevyhovuje a dam prednost kocice.
Je dulezite myslet dopredu...


Myslíte, že nemyslím dopředu? Laughing To bych tu jinak nežádala o Vaše rady, v kterých nevidím ani trochu povzbuzení (až na Reg, díky Smile ).
Brát si jednu birmu "na zkoušku" mi nepřijde jako rozumná rada.

To, na co jsem se původně ptala, už jsem se dověděla od Reg, budu ráda, pokud ještě někdo přispěje na mou úvodní otázku... To, jak je chovatelství darhé atd o tom tahle diskuze být neměla, nemusíte mě o tom pořád dokola přesvědčovat Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 17:15:51
Odpovědět s citátem

Ali napsal:
Proti přemrouskání by se snad dala použít kočičí antikoncepce - silně o ní uvažuji. Sice ji nemíním dávat před prvním krytím, ale jestli jestli bude Kačka přidávat při každém dalším kole decibely jako dosud, tak ji časem nemine.

Já bych nechala budoucnost na té kočce. Třeba výstavně nenaroste, bude mít příliš silné říje nebo něco jiného a půjde vykastrovat. A třeba naroste tak krásně, že na výstavách zazáří. A nebo Vás chytne vystavování samotné. Možná z Vás Vaše kočička udělá zapálenou chovatelku. Já si nemyslím, že ti velcí chovatelé začínali stylem - a teď si pořídím x kvalitních koček a budu svědomitě chovat a budu přínosem pro plemeno. Myslím, že spousta z nich při pořízení první kočičky o chovu uvažovala jen okrajově, pokud vůbec, prostě chtěli jen určité plemeno, které je chytilo za srdce a k tomu ostatnímu je kočky dovedly samy postupně. Proto já co se týče koček a vlastě zvířat obecně, když už něco dělám, dělám to pořádně, ať pak můžu případně plynule navázat a nemusím začínat znova od nuly.


Ano, tak nějak bych to taky viděla Very Happy Třeba mě to začne bavit a pořídím si za pár let i toho kocourka...a třeba taky ne. Birmičky jsem si ale zamilovala to je jasné Laughing Já se jen ptala, jestli je problém najít někoho ochotného, kdo by mi ji až bude mít ten rok, nakryl, nebo jestli mám počítat s problémem, nic víc. Zatím se ještě ani nenarodila, ...ale snažím se myslet trochu dopředu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 17:25:54
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Ano jistě v tomto máte pravdu.
Jinak s antikoncepcí mám zkušenosti takové, že se pak kočka většinou už v dalším chovu neuplatnila, neboť se bud už nezačala mrouskat nikdy a nebo když začala, vyskytly se problémy se zánětem dělohy či potraty. Takže já rozhodně jsem proti antikoncepci u koček.


Já vím, že je antikoncepce trochu problematická, však ji nenabízím jako všelék, ale v některých případech by mohla být řešením. Např. matka naší Kačky začala mrouskat i při antikoncepci, po vysazení antikoncepce normálně zabřezla a porodila 8 koťat. Sestra Kačky dostala antikoncepci ještě před prvním mrouskáním kvůli přítomnosti dvou plodných kocourů - a vesele mrouská (chovatelka je z toho chudák na prášky). Podle toho předpokládám, že i Kačka ji bude snášet velmi dobře a mrouskání jen utlumí. Bohužel ne všechny kočenky ji tak dobře snášejí. Je třeba je posuzovat individuálně a případně přihlédnout k reakci u příbuzných (té kočky, ne chovatele).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 18:05:29
Odpovědět s citátem

Já zase myslím že koupit si birmu na mazlíčka je nápad velmi dobrý.
Je vidět že v kočkařském světě moc nešlapete,což se nedá vytknout,každý někde začínal Smile
Když si pořídíte birmičku na mazlíka,bude toho - za ten rok,dva co ji budete mít zjistíte spoustu věcí o zdraví koček,chování,chovatelském světě-výstavách,genetice,odchovech koťat...nejde se prostě všemu naučit jen tak,to se člověk dozví postupně..a až do toho opravdu proniknete,budete mít před očima dost směrodatný obraz,podle kterého se můžete rozhodnout zda chovat,či ne.
Chovný kocour JE problém.Já už jsem se smířila s tím,že jestli chci jednou chovat,vlastní kocour dovezený z venku je takřka nutnost.Řekněme si to narovinu - žádný chovatel nebude jen tak ,,plácat" svým kocourem na něčí kočku,kocourem kterého dovezl pro své kočky bůhví odkud..a nebo i slíbí,ale než se sejde rok s rokem a mrouskání..kocour najednou dostupný nebude.A přesně jak tady bylo řečeno-kocour který nakryje každou kočku je nebezpečím pro celé chovatelství,pak je více a více příbuzných koček.

Víte co,vím o čem mluvím,stála jsem před stejným rozhodnutím jako Vy.
Výsledek je,že mám kočičku kastrátku,spokojenou,a kolem koček se stále něco učím.Učím se už rok a stále mám pocit že nevím dost.Do budoucna plánuji pořízení kočičky a chovného kocoura a založení menší CHS.Alle strašně jsem chtěla chovat už od začátku,leč člověk musí vzít rozum do hrsti.Mimoto teď nemám cca 40.000 které bych mohla do jednoho odchovu investovat,jelikož taky studuju.
Uvidíte že kočička bude Váš miláček ať je chovná nebo na mazlíčka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 18:22:49
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Já zase myslím že koupit si birmu na mazlíčka je nápad velmi dobrý.
Je vidět že v kočkařském světě moc nešlapete,což se nedá vytknout,každý někde začínal Smile
Když si pořídíte birmičku na mazlíka,bude toho - za ten rok,dva co ji budete mít zjistíte spoustu věcí o zdraví koček,chování,chovatelském světě-výstavách,genetice,odchovech koťat...nejde se prostě všemu naučit jen tak,to se člověk dozví postupně..a až do toho opravdu proniknete,budete mít před očima dost směrodatný obraz,podle kterého se můžete rozhodnout zda chovat,či ne.
Chovný kocour JE problém.Já už jsem se smířila s tím,že jestli chci jednou chovat,vlastní kocour dovezený z venku je takřka nutnost.Řekněme si to narovinu - žádný chovatel nebude jen tak ,,plácat" svým kocourem na něčí kočku,kocourem kterého dovezl pro své kočky bůhví odkud..a nebo i slíbí,ale než se sejde rok s rokem a mrouskání..kocour najednou dostupný nebude.A přesně jak tady bylo řečeno-kocour který nakryje každou kočku je nebezpečím pro celé chovatelství,pak je více a více příbuzných koček.

Víte co,vím o čem mluvím,stála jsem před stejným rozhodnutím jako Vy.
Výsledek je,že mám kočičku kastrátku,spokojenou,a kolem koček se stále něco učím.Učím se už rok a stále mám pocit že nevím dost.Do budoucna plánuji pořízení kočičky a chovného kocoura a založení menší CHS.Alle strašně jsem chtěla chovat už od začátku,leč člověk musí vzít rozum do hrsti.Mimoto teď nemám cca 40.000 které bych mohla do jednoho odchovu investovat,jelikož taky studuju.
Uvidíte že kočička bude Váš miláček ať je chovná nebo na mazlíčka Smile


Máte pravdu, zatím jsem se zajímala spíš o pejsky, ale že bych neměla žádné zkušenosti s kočičkami, to zase ne. Babička měla spoustu koček a i přítelovy rodiče mají kočku,... ale všechny jsou to kočky venkovní Smile Myslím, že se birma nějak závratně od nich lišit nebude, akorát nemám zkušenosti s kočkou v bytě. Na to si ale nebudu brát kočku "na zkoušku" Smile Spíš mi připadne rozumější si vzít kočku chovnou a případně ji později vykatrovat, než mít pak kočky dvě.

A vy jste chtěla jakou kočičku? Smile Já si nemůžu pomoct, ale fakt jsem se strašně nadchla pro to, mít koťátka... Very Happy Vím, že to je starost, ale hlavně radost, ne? A několikanásobná Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 19:05:54
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:

Máte pravdu, zatím jsem se zajímala spíš o pejsky, ale že bych neměla žádné zkušenosti s kočičkami, to zase ne. Babička měla spoustu koček a i přítelovy rodiče mají kočku,... ale všechny jsou to kočky venkovní Smile Myslím, že se birma nějak závratně od nich lišit nebude, akorát nemám zkušenosti s kočkou v bytě. Na to si ale nebudu brát kočku "na zkoušku" Smile Spíš mi připadne rozumější si vzít kočku chovnou a případně ji později vykatrovat, než mít pak kočky dvě.


Přikláním se k názoru, že je třeba se s kočkami zvláště těmi chovanými v bytě (a plánovaných do chovu) důkladně seznámit a až teprve po sžití vůbec přemýšlet nad chovem.

Děláte to přesně naopak ... soudím dle výše uvedeného, že o kočkách v bytě (a chovných kočkách) nemáte moc ponětí a už vůbec ne zkušenosti ... a přemýšlíte už nad chovem.

V první řadě musíte přemýšlet nad pořízením kočky, nad tím, co kočka potřebuje, jaké může mít zdravotní problémy, jak se chová, proč se tak chová (např. nečistotnost) a až zjistíte, jak to s kočkami je (opravdu to není úplně stejné, jako s venkovníma). Pak popřemýšlet nad tím, odkud vůbec kočku pořídit, zkontaktovat ch.s. stanice a tam se ptát, následně začít přemýšlet o výstavách (kam klidně můžete i s kastrátkou) a pak teprve, až se seznámíte s tím, jak to chodí, začít zvažovat vlastní chov.

Žádný učený z nebe nespadl a rozhodně je dobré se ptát, ale je také třeba nad poskytnutými odpovědmi zapřemýšlet Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 19:18:06
Odpovědět s citátem

April napsal:
mňauinečka napsal:

Máte pravdu, zatím jsem se zajímala spíš o pejsky, ale že bych neměla žádné zkušenosti s kočičkami, to zase ne. Babička měla spoustu koček a i přítelovy rodiče mají kočku,... ale všechny jsou to kočky venkovní Smile Myslím, že se birma nějak závratně od nich lišit nebude, akorát nemám zkušenosti s kočkou v bytě. Na to si ale nebudu brát kočku "na zkoušku" Smile Spíš mi připadne rozumější si vzít kočku chovnou a případně ji později vykatrovat, než mít pak kočky dvě.


Přikláním se k názoru, že je třeba se s kočkami zvláště těmi chovanými v bytě (a plánovaných do chovu) důkladně seznámit a až teprve po sžití vůbec přemýšlet nad chovem.

Děláte to přesně naopak ... soudím dle výše uvedeného, že o kočkách v bytě (a chovných kočkách) nemáte moc ponětí a už vůbec ne zkušenosti ... a přemýšlíte už nad chovem.

V první řadě musíte přemýšlet nad pořízením kočky, nad tím, co kočka potřebuje, jaké může mít zdravotní problémy, jak se chová, proč se tak chová (např. nečistotnost) a až zjistíte, jak to s kočkami je (opravdu to není úplně stejné, jako s venkovníma). Pak popřemýšlet nad tím, odkud vůbec kočku pořídit, zkontaktovat ch.s. stanice a tam se ptát, následně začít přemýšlet o výstavách (kam klidně můžete i s kastrátkou) a pak teprve, až se seznámíte s tím, jak to chodí, začít zvažovat vlastní chov.

Žádný učený z nebe nespadl a rozhodně je dobré se ptát, ale je také třeba nad poskytnutými odpovědmi zapřemýšlet Wink


Věřte nebo ne, hodně jsem nad tím přemýšlela. Zkoumám všemožné informace "už" rok. Nejsem nezodpovědná! Proto jsem si vybrala plemeno takové, jaké jsem si vybrala. Existuje hodně specifických plemen, ale podle mě ragdoll nebo birma problémová nejsou a do bytu se hodí a nevyžadují extra zvlášní péči a zkušenosti s jejich rasou. Jestli se mýlím, tak mě opravte. Na nějakou sppeciální rasu (sphynx třeba) bych si samozřejmě jako téměř začátečník netroufla, nejsem blázen Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 19:36:53
Odpovědět s citátem

Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 19:50:27
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:


Máte pravdu, zatím jsem se zajímala spíš o pejsky, ale že bych neměla žádné zkušenosti s kočičkami, to zase ne. Babička měla spoustu koček a i přítelovy rodiče mají kočku,... ale všechny jsou to kočky venkovní Smile Myslím, že se birma nějak závratně od nich lišit nebude, akorát nemám zkušenosti s kočkou v bytě. Na to si ale nebudu brát kočku "na zkoušku" Smile Spíš mi připadne rozumější si vzít kočku chovnou a případně ji později vykatrovat, než mít pak kočky dvě.

A vy jste chtěla jakou kočičku? Smile Já si nemůžu pomoct, ale fakt jsem se strašně nadchla pro to, mít koťátka... Very Happy Vím, že to je starost, ale hlavně radost, ne? A několikanásobná Smile


Já si myslím,že stejně kdo si jednou pořídí jednu kočku,skončí minimálně s dvěma..jen já jsem mezi zde diskutujícími zatím s jednou kočičkou.
Ono se chov kočky v bytě dost liší,nemáme Vás tady za nezodpovědnou,ale vemte to tak že mnozí zde se chovu věnují a neříkají to jen tak pro nic za nic.
Kočičky v bytě jsou skoro téměř vždy spokojenější dvě,myslím že birma je dost společenské plemeno.Proč pořád říkáte na zkoušku?To přece není na zkoušku,ale plnohodnotná kočka.
Já jsem taky strašně chtěla a pořád chci koťátka,ano,je to radost,ale představte si-Vy budete tři měsíce vymazlovat ty svoje kulíšky na klíně,a budete je pak schopna dát někomu v podstatě cizímu?To jsou některé smutné aspekty chovatelství a rozhodně to není jediný fakt.

Také Vaše představa že kočička bude mít jednou za dva roky koťátka je malinko zcestná-kočičky mají většinou silnou říji už krátce po porodu která trvá..hodně lidí to dělá tak,že kočička porodí,odchová koťátka,a třeba za šest,sedm měsíců se nakryje znovu,kvůli opakované říji-jak už bylo psáno,časté říje mohou přejít v zánět mléčných žláz a dělohy.Což jsou v krátkém časovém úseku poměrně velké výdaje,které podle mě nemá šanci student utáhnout-beru z obecného,nehodnotím Vaši finanční situaci:-)

Vím že teď je to strašně blbé rozhodnutí,ale myslím že určitě neuděláte chybu když popřemýšlíte nad tím co Vám tu říkáme - vždyť na koťátka máte celý život,ne?Nic nikam neuteče..mimochodem já mám BRI b 33.Ale toužím po kresbičce Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:02:28
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování,jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.


Naposledy upravil mňauinečka dne 2. 6. 2010 20:11:39, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:03:25
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
April napsal:
mňauinečka napsal:

Máte pravdu, zatím jsem se zajímala spíš o pejsky, ale že bych neměla žádné zkušenosti s kočičkami, to zase ne. Babička měla spoustu koček a i přítelovy rodiče mají kočku,... ale všechny jsou to kočky venkovní Smile Myslím, že se birma nějak závratně od nich lišit nebude, akorát nemám zkušenosti s kočkou v bytě. Na to si ale nebudu brát kočku "na zkoušku" Smile Spíš mi připadne rozumější si vzít kočku chovnou a případně ji později vykatrovat, než mít pak kočky dvě.


Přikláním se k názoru, že je třeba se s kočkami zvláště těmi chovanými v bytě (a plánovaných do chovu) důkladně seznámit a až teprve po sžití vůbec přemýšlet nad chovem.

Děláte to přesně naopak ... soudím dle výše uvedeného, že o kočkách v bytě (a chovných kočkách) nemáte moc ponětí a už vůbec ne zkušenosti ... a přemýšlíte už nad chovem.


V první řadě musíte přemýšlet nad pořízením kočky, nad tím, co kočka potřebuje, jaké může mít zdravotní problémy, jak se chová, proč se tak chová (např. nečistotnost) a až zjistíte, jak to s kočkami je (opravdu to není úplně stejné, jako s venkovníma). Pak popřemýšlet nad tím, odkud vůbec kočku pořídit, zkontaktovat ch.s. stanice a tam se ptát, následně začít přemýšlet o výstavách (kam klidně můžete i s kastrátkou) a pak teprve, až se seznámíte s tím, jak to chodí, začít zvažovat vlastní chov.

Žádný učený z nebe nespadl a rozhodně je dobré se ptát, ale je také třeba nad poskytnutými odpovědmi zapřemýšlet Wink


Věřte nebo ne, hodně jsem nad tím přemýšlela. Zkoumám všemožné informace "už" rok. Nejsem nezodpovědná! Proto jsem si vybrala plemeno takové, jaké jsem si vybrala. Existuje hodně specifických plemen, ale podle mě ragdoll nebo birma problémová nejsou a do bytu se hodí a nevyžadují extra zvlášní péči a zkušenosti s jejich rasou. Jestli se mýlím, tak mě opravte. Na nějakou sppeciální rasu (sphynx třeba) bych si samozřejmě jako téměř začátečník netroufla, nejsem blázen Rolling Eyes



Jak to říct - nejde o zkušenosti s krmením kočky či česání,jde o genetiku, standart plemene, barevné rázy, možné genetické vady, kterými může plemeno trpět. Ale jak bylo řečeno, mnohé se člověk naučí "za chodu". Ale jak říkám, chce to zkusit a pak se rozhodnout.

Víte, ono třeba odchovávat koťátka není jen radost, někdy na ně člověk čeká mnoho let a pak vidí, jak mu třeba jeho neuváženým výběrem rodičovského páru umírají v rukách. Může to tak být pro cokoliv. Chov je i náročný na psychiku, je třeba se pak s koťaty rozloučit a dát je někomu dále do péče, né vždy je však jednoduché sehnat vhodné pány... Nebo se prckové nepodaří prodat a místo jedné kočky máte rázem doma do půl roku či roku koček šest. Stát se to může a je třeba počítat opravdu se vším!
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top