Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:05:06
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování, pokud někdo nepatří k Vám - zkušeným chovatelům, nebo udělá nějakou tu chybu a snaží se tady na ni najít odověď, jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.


Nejspíš proto,že jsou všichni plni nadšení,ale ono ve skutečnosti tak růžové není.Jestli nebydlíte nějak daleko,přijeďte se podívat o víkendu na výstavu do Příbrami,můžem pokecat Smile Ale berte to tak že nám všem tady jde převážně o kočky,takže to říkáme tak,jak je to pro ně nejlepší,což se někdy může zdát lehce moralizující..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:08:39
Odpovědět s citátem

Jde o to, co v těch tématech hledáte ... buď přínosné informace, které jsou k užitku a i z těch dle Vás otravných a odrazujících si něco vezmete a budou pro Vás přínosem (a věřte, že když nejsou přínosem dnes, tak při prvních chovatelských problémech na ně budete vzpomínat, že přecejen na nich něco pravdy býti mohlo), byť nejsou dle Vašeho gusta, nebo budete primárně ukřivděná a hledat za dobře míněnými příspěvky ironii a snahu o odrazení a otrávení.

Je jen na Vás, zda chcete informace čerpat, nebo zda si myslíte, že vše děláte dobře a máte dobře rozmyšleno, a o radu vlastně nestojíte. Je třeba se ptát, ale je také třeba odpovědi číst, i když se nám nelíbí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:10:32
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
mňauinečka napsal:


Máte pravdu, zatím jsem se zajímala spíš o pejsky, ale že bych neměla žádné zkušenosti s kočičkami, to zase ne. Babička měla spoustu koček a i přítelovy rodiče mají kočku,... ale všechny jsou to kočky venkovní Smile Myslím, že se birma nějak závratně od nich lišit nebude, akorát nemám zkušenosti s kočkou v bytě. Na to si ale nebudu brát kočku "na zkoušku" Smile Spíš mi připadne rozumější si vzít kočku chovnou a případně ji později vykatrovat, než mít pak kočky dvě.

A vy jste chtěla jakou kočičku? Smile Já si nemůžu pomoct, ale fakt jsem se strašně nadchla pro to, mít koťátka... Very Happy Vím, že to je starost, ale hlavně radost, ne? A několikanásobná Smile


Já si myslím,že stejně kdo si jednou pořídí jednu kočku,skončí minimálně s dvěma..jen já jsem mezi zde diskutujícími zatím s jednou kočičkou.
Ono se chov kočky v bytě dost liší,nemáme Vás tady za nezodpovědnou,ale vemte to tak že mnozí zde se chovu věnují a neříkají to jen tak pro nic za nic.
Kočičky v bytě jsou skoro téměř vždy spokojenější dvě,myslím že birma je dost společenské plemeno.Proč pořád říkáte na zkoušku?To přece není na zkoušku,ale plnohodnotná kočka.
Já jsem taky strašně chtěla a pořád chci koťátka,ano,je to radost,ale představte si-Vy budete tři měsíce vymazlovat ty svoje kulíšky na klíně,a budete je pak schopna dát někomu v podstatě cizímu?To jsou některé smutné aspekty chovatelství a rozhodně to není jediný fakt.

Také Vaše představa že kočička bude mít jednou za dva roky koťátka je malinko zcestná-kočičky mají většinou silnou říji už krátce po porodu která trvá..hodně lidí to dělá tak,že kočička porodí,odchová koťátka,a třeba za šest,sedm měsíců se nakryje znovu,kvůli opakované říji-jak už bylo psáno,časté říje mohou přejít v zánět mléčných žláz a dělohy.Což jsou v krátkém časovém úseku poměrně velké výdaje,které podle mě nemá šanci student utáhnout-beru z obecného,nehodnotím Vaši finanční situaci:-)

Vím že teď je to strašně blbé rozhodnutí,ale myslím že určitě neuděláte chybu když popřemýšlíte nad tím co Vám tu říkáme - vždyť na koťátka máte celý život,ne?Nic nikam neuteče..mimochodem já mám BRI b 33.Ale toužím po kresbičce Very Happy


Smile dobře, tak klidně bych měla koťátka každý rok, to až tak neřeším, hlavně aby byla kočka fit. Říkám "na zkoušku", protože to tak poradila tady nějaká slečna Confused a taky se mi to nelíbí. Chtěla bych zůstat ale jen u jedné čiči. To, že bych je dala po třech měsících pryč, si zatím představit neumím, přiznávám... Embarassed

Takže vy máte zatím jen jednu kočičku? A ta je tedy chovná nebo není? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:14:15
Odpovědět s citátem

Chovná není,je cca 4 měsíce po kastraci,a o víkendu jdeme zkusit jak se jí bude nebo nebude líbit na výstavě...ale říkám Vám na rovinu,že u jedné kočičky pravděpodobně nezůstanete..já sama vidím jak je kočička sice v pohodě,dáváme jí vše,ale fakt není v mých schopnostech se během pěti vteřin přemístit na pračku a přes stůl a židli nahoru na škrabadlo,myslím že dvě kočičky jsou prostě spokojenější a vyhrají si.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:18:01
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování, pokud někdo nepatří k Vám - zkušeným chovatelům, nebo udělá nějakou tu chybu a snaží se tady na ni najít odověď, jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.


Nejspíš proto,že jsou všichni plni nadšení,ale ono ve skutečnosti tak růžové není.Jestli nebydlíte nějak daleko,přijeďte se podívat o víkendu na výstavu do Příbrami,můžem pokecat Smile Ale berte to tak že nám všem tady jde převážně o kočky,takže to říkáme tak,jak je to pro ně nejlepší,což se někdy může zdát lehce moralizující..


Musím souhlasit. Ikdyž já chovala přez 10let peršanky a když mi povídali o kolik náročnější je odchovat sfinxe, tak jsem se usmívala a v duchu si říkala něco o tom jak to musím zvládnout levou zadní!
Až realita mě vyvedla z omylu, nevím zda si tu větší péči vymanili absencí chlupů a tudíž svoji "zranitelností" a nebo je to prostě náročnější! A hlavně pak, až opustí pelíšek a rozeběhnou se po bytě.
Musím uznat, že kdysi když jsem u někoho na webu viděla vrh osmi či více sfinxíků, jsem si říkala, jééé ti budou mít doma radosti a pak těch penízků za ně! Dnes! po absolvování prvního vrhu a piplání současného druhého vrhu, když toto vidím, orosí se mi čelo a říkám si - těžko zaplacená dřina!!! Když jsem viděla jak těm našim koťatům nebylo nic svaté - palmy oškubané, sedačka jak opičí dráha, keramické ozdůbky rozbité... Víte, chovat a žít chovem je přesvědčení - nikdy si nekoupím luxusní koženou sedačku i kdybych na ní měla, protože by jí zničičli, ani perské koberce, drahé záclony,nevím co je uklízet 1x za týden, neb se všude furt něco kutálí, nevím co je o svátcích slavit, když se micka rozhodne porodit či odmítnou koťata a chovatel musí nastoupit jako máma na plný úvazek, dovolená leda u výstavních klecí, neb své kočky nikomu na hlídání nesvěřím... A to je jen výčet pár detailů z celého života, kdy se člověk rozhodně obětovat ten svůj chovu...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:19:53
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jde o to, co v těch tématech hledáte ... buď přínosné informace, které jsou k užitku a i z těch dle Vás otravných a odrazujících si něco vezmete a budou pro Vás přínosem (a věřte, že když nejsou přínosem dnes, tak při prvních chovatelských problémech na ně budete vzpomínat, že přecejen na nich něco pravdy býti mohlo), byť nejsou dle Vašeho gusta, nebo budete primárně ukřivděná a hledat za dobře míněnými příspěvky ironii a snahu o odrazení a otrávení.

Je jen na Vás, zda chcete informace čerpat, nebo zda si myslíte, že vše děláte dobře a máte dobře rozmyšleno, a o radu vlastně nestojíte. Je třeba se ptát, ale je také třeba odpovědi číst, i když se nám nelíbí.


Já primárně nejsem ukřivděná, spíš mi to přijde trošku vtipné. Nebude to mé první zvíře a ani mi není deset....a původně jsem se ptala na úplně něco jiného...diskuze směřuje úplně někam jinam. Rady beru a VÁŽÍM SI JICH, ale ironii ne, za to se na mě nemůžete zlobit. O té ironii to ale nebylo na Vás Smile Hodně radosti s kočičkama.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:26:57
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování, pokud někdo nepatří k Vám - zkušeným chovatelům, nebo udělá nějakou tu chybu a snaží se tady na ni najít odověď, jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.


Nejspíš proto,že jsou všichni plni nadšení,ale ono ve skutečnosti tak růžové není.Jestli nebydlíte nějak daleko,přijeďte se podívat o víkendu na výstavu do Příbrami,můžem pokecat Smile Ale berte to tak že nám všem tady jde převážně o kočky,takže to říkáme tak,jak je to pro ně nejlepší,což se někdy může zdát lehce moralizující..


Dík za pozvání, ale je to fakt daleko Smile Je možné, že si pak nechám koťátko, nezavrhuju to. Ale pořád hlídat kočku a kocoura, to by mi asi nevyhovovalo.

Reg, úplně si to umím představit. Asi máte velkou chovnou stanici? Já proto plánuju tu jednu kočičku, myslím, že to nijak velké omezení pro mě nebude a případně mám zajištěné hlídání. Vrh jednou do roka je myslím tak akorát a zvládnutelný. Jako začátečník si fakt ani na víc koček netroufám, vím, že to musí být náročné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:29:02
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Aélinnel napsal:
mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování, pokud někdo nepatří k Vám - zkušeným chovatelům, nebo udělá nějakou tu chybu a snaží se tady na ni najít odověď, jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.


Nejspíš proto,že jsou všichni plni nadšení,ale ono ve skutečnosti tak růžové není.Jestli nebydlíte nějak daleko,přijeďte se podívat o víkendu na výstavu do Příbrami,můžem pokecat Smile Ale berte to tak že nám všem tady jde převážně o kočky,takže to říkáme tak,jak je to pro ně nejlepší,což se někdy může zdát lehce moralizující..


Dík za pozvání, ale je to fakt daleko Smile Je možné, že si pak nechám koťátko, nezavrhuju to. Ale pořád hlídat kočku a kocoura, to by mi asi nevyhovovalo.

Reg, úplně si to umím představit. Asi máte velkou chovnou stanici? Já proto plánuju tu jednu kočičku, myslím, že to nijak velké omezení pro mě nebude a případně mám zajištěné hlídání. Vrh jednou do roka je myslím tak akorát a zvládnutelný. Jako začátečník si fakt ani na víc koček netroufám, vím, že to musí být náročné.



Já a velkou stanici? Ale kdepak, mám 4 sfinxe, ikdyž vydají za deset peršanů!
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:31:15
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Aélinnel napsal:
mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování, pokud někdo nepatří k Vám - zkušeným chovatelům, nebo udělá nějakou tu chybu a snaží se tady na ni najít odověď, jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.


Nejspíš proto,že jsou všichni plni nadšení,ale ono ve skutečnosti tak růžové není.Jestli nebydlíte nějak daleko,přijeďte se podívat o víkendu na výstavu do Příbrami,můžem pokecat Smile Ale berte to tak že nám všem tady jde převážně o kočky,takže to říkáme tak,jak je to pro ně nejlepší,což se někdy může zdát lehce moralizující..


Dík za pozvání, ale je to fakt daleko Smile Je možné, že si pak nechám koťátko, nezavrhuju to. Ale pořád hlídat kočku a kocoura, to by mi asi nevyhovovalo.

Reg, úplně si to umím představit. Asi máte velkou chovnou stanici? Já proto plánuju tu jednu kočičku, myslím, že to nijak velké omezení pro mě nebude a případně mám zajištěné hlídání. Vrh jednou do roka je myslím tak akorát a zvládnutelný. Jako začátečník si fakt ani na víc koček netroufám, vím, že to musí být náročné.


Hmmm a to je právě vončo - z jedné kočičku může být neúspěšným prodejem během několika měsíců koček třeba šest... Já jen že to chce s tím počítat, že se to stát může. A jistě je nebudete dávat zadarmo, když Vás jejich odchov bude stát šílený balík, tak jako všechny poctivé chovatele.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:46:58
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
mňauinečka napsal:
Aélinnel napsal:
mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování, pokud někdo nepatří k Vám - zkušeným chovatelům, nebo udělá nějakou tu chybu a snaží se tady na ni najít odověď, jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.



Za přínosné příspěvky děkuju.


Nejspíš proto,že jsou všichni plni nadšení,ale ono ve skutečnosti tak růžové není.Jestli nebydlíte nějak daleko,přijeďte se podívat o víkendu na výstavu do Příbrami,můžem pokecat Smile Ale berte to tak že nám všem tady jde převážně o kočky,takže to říkáme tak,jak je to pro ně nejlepší,což se někdy může zdát lehce moralizující..


Dík za pozvání, ale je to fakt daleko Smile Je možné, že si pak nechám koťátko, nezavrhuju to. Ale pořád hlídat kočku a kocoura, to by mi asi nevyhovovalo.

Reg, úplně si to umím představit. Asi máte velkou chovnou stanici? Já proto plánuju tu jednu kočičku, myslím, že to nijak velké omezení pro mě nebude a případně mám zajištěné hlídání. Vrh jednou do roka je myslím tak akorát a zvládnutelný. Jako začátečník si fakt ani na víc koček netroufám, vím, že to musí být náročné.


Hmmm a to je právě vončo - z jedné kočičku může být neúspěšným prodejem během několika měsíců koček třeba šest... Já jen že to chce s tím počítat, že se to stát může. A jistě je nebudete dávat zadarmo, když Vás jejich odchov bude stát šílený balík, tak jako všechny poctivé chovatele.


Budu doufat, že o birmičky zájem bude a že budou dělat radost druhým. To asi doufá, každý chovatel svých koček, ne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:48:02
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování,jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.



Polodlouhosrsta je opravdu neco jineho nez venkovni, nemyslela jsem to zle, kote Vam velmi brzo zacne linat na dospelaka, jeste si na me vzpomenete az ty valecky budete kupovat Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 20:52:31
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
mňauinečka napsal:
Eewee napsal:
Ja mam ragdollku... doufam ze nejste puntickarka... pac ragdollka kdyz lina, tak chlupy sou naprosto vsude a kdyz rikam vsude myslim tim vsude... Doporucuji uz ted nakoupit lepici valecky v ikee..


Proč už teď měla kupovat válečky?...kočka se ještě ani nenarodila. Tu ironii si můžete odpustit.

Když tak projíždím jednotlivá témata, zjišťuju, ve většině je podobná "atmosféra" a moralizování,jen pár duší se snaží opravdu PORADIT, ne otrávit a odradit.

Za přínosné příspěvky děkuju.



Polodlouhosrsta je opravdu neco jineho nez venkovni, nemyslela jsem to zle, kote Vam velmi brzo zacne linat na dospelaka, jeste si na me vzpomenete az ty valecky budete kupovat Wink


S válečkama počítám, slyšela jsem na ně samou chválu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 15:29:07
Odpovědět s citátem

Znovu k otazce ke kryti, ja osobne davam prednost kocourum, co jsou z kockoidnich stranek(prijde mi to prece jen vice osobni) napriklad zde:

http://www.modrykocour.cz/ads-studs.php?breed=3
http://www.kocka-info.cz/content2/Kocouri-ke-kryti/Plemeno.aspx?plemenoid=8&plemeno=Birma%20ko%C4%8Dka

Nevim proc, ale nabydky z anonnce atd moc nemusim, prijdou mi vetsinou takove chladne...

Dalsi zpusob hledani, co muzu doporucit je prohlednout si stanice, vybrat hezke kocourky a do stanic napsat, vetsinou se Vam nejake odpovedi dostane, ale jen zridkakdy kladne. Stanice tez naleznete na adelce, ale zjstila jsem, ze tam je jen cast z nich, proto je dulezite hledat jeste pres seznam nebo google.

Ja zenicha hledala zenicha kdyz kocce bylo 6 mesicu, bohuzel zenich ktereho jsem mela vyhledleho prestal kryt, takze jsem musela hledat dal a nakonec az ctvrty kocour nam vysel.
Ono pravdu staci par dni a vsechno se muze menit, takze preju hodne stesti, pokud se do chovatelstvi casem pustite.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 16:27:12
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Znovu k otazce ke kryti, ja osobne davam prednost kocourum, co jsou z kockoidnich stranek(prijde mi to prece jen vice osobni) napriklad zde:

http://www.modrykocour.cz/ads-studs.php?breed=3
http://www.kocka-info.cz/content2/Kocouri-ke-kryti/Plemeno.aspx?plemenoid=8&plemeno=Birma%20ko%C4%8Dka

Nevim proc, ale nabydky z anonnce atd moc nemusim, prijdou mi vetsinou takove chladne...

Dalsi zpusob hledani, co muzu doporucit je prohlednout si stanice, vybrat hezke kocourky a do stanic napsat, vetsinou se Vam nejake odpovedi dostane, ale jen zridkakdy kladne. Stanice tez naleznete na adelce, ale zjstila jsem, ze tam je jen cast z nich, proto je dulezite hledat jeste pres seznam nebo google.

Ja zenicha hledala zenicha kdyz kocce bylo 6 mesicu, bohuzel zenich ktereho jsem mela vyhledleho prestal kryt, takze jsem musela hledat dal a nakonec az ctvrty kocour nam vysel.
Ono pravdu staci par dni a vsechno se muze menit, takze preju hodne stesti, pokud se do chovatelstvi casem pustite.


Díky. Chovatelka mě uklidnila, že sehnat kocourka není problém Laughing


Naposledy upravil mňauinečka dne 3. 6. 2010 16:39:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 16:29:59
Odpovědět s citátem

Jeslti to tady tak funguje Question , tak prosím moderátorku, aby téma uzamčela, považuji za ukončené.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 16:40:33
Odpovědět s citátem

Pesimistické? Možná budete časem taky pesimistická, až budete mít za sebou porod císařem, až budete muset řešit boj o život kotíků, která nechtějí pít, až budete po sté odpovídat zájemcům o kotě, které zajímá jen a jen cena. Až třeba zjistíte, že majitel vašeho kotěte není takový, jak se jevil při prodeji a nebo vás podrazí ... A nepřeji vám tu bezmoc, když vám v náručí umírá kocour na dědičnou chorobu. To není pesimismus, to je jen realistický pohled na chov. Jenže asi k tomu musí dojít každý sám až po nějakém roku chovu. Možná za pár let, až tady budete číst řádky nějakého začátečníka, budete už mít stejný pohled, jako my.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňauinečka



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 16:50:47
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Pesimistické? Možná budete časem taky pesimistická, až budete mít za sebou porod císařem, až budete muset řešit boj o život kotíků, která nechtějí pít, až budete po sté odpovídat zájemcům o kotě, které zajímá jen a jen cena. Až třeba zjistíte, že majitel vašeho kotěte není takový, jak se jevil při prodeji a nebo vás podrazí ... A nepřeji vám tu bezmoc, když vám v náručí umírá kocour na dědičnou chorobu. To není pesimismus, to je jen realistický pohled na chov. Jenže asi k tomu musí dojít každý sám až po nějakém roku chovu. Možná za pár let, až tady budete číst řádky nějakého začátečníka, budete už mít stejný pohled, jako my.


Radši jsem to pesimistické smazala, doufala jsem, že se toho nikdo nechytne...Nebylo to myšleno ani v nejmenším ve zlém...vím, že to vůbec není jednoduchá záležitost a nijak to nezlehčuju. Ale ani Vy jste určitě nepřemýšlela, když jste začínala, tak jak přemýšlíte teď.
Hodně radosti s kočičkama Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 17:12:43
Odpovědět s citátem

[quote="mňauinečka"]
Alena C. napsal:
...Ale ani Vy jste určitě nepřemýšlela, když jste začínala, tak jak přemýšlíte teď.
Hodně radosti s kočičkama Cool


No, přemýšlela jsem, hodně ... a dlouho, začínala jsem až ve vyšším věku a po zkušenostech s uchovněným psem, který nikdy nekryl ... nebyl zájem, naštěstí chovný pes, který nekryje, není žádná tragédie, kdežto chovný kocour bez kočičích nevěst je nešťastný, jenže to mi chovatelka nevysvětlila, na to jsem musela přijít sama. A až teprve po jeho kastraci jsem si pořídila svou první chovnou kočku a s ní i její chovatelku, která mě zasvětila do všeho okolo chovu. Bez jejích rad bych se do chovu nepouštěla, původně měla být kočina pouze za mazlíka. A hlavně jsem počítala dopředu s tím, že pokud budu chovat, musím mít místo i na kastráty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 21:27:53
Odpovědět s citátem

Tak nevím, ale značně mi zde chybí rady ohledně zdravotního stavu....
Není to přece jen o tom, že vezmu prvního kocoura, který je po ruce a nakryje vše, co se namane. Za celou diskuzi jsem se ani jednou nedočetla, že by jste alespoň trošku uvažovala i tímto směrem. A v tomto je myslím mezi venkovní a chovnou kočkou pořádný rozdíl. (Myslím to tak, že babičky většinou u venkovních koček testování na nemoci moc neřeší a mnohdy chybí i základní očkování. Nevím, jak to bylo u Vás, beru to všeobecně.) Mimochodem tyto testy se většinou pohybují v ceně jedné výstavy + další náklady vynaložíte za očkovací látku. Evidentně jste hodně naivní a veškerá rizika, která chov obnáší značně zlehčujete. A klidně mi můžete odepsat, že se do Vás pouštím....nepouštím. Usoudila jsem to čistě jen z Vašich reakcí na rady, kterých se Vám dostává. Ještě jste ani nezačala, ale už víte, že to půjde a není to nic složitého oproti venkovní kočce apod. Vše, co je tady psáno zkušenými chovateli je pravda a můžete mi věřit, že ti lidé moc dobře ví, proč to píšou, i když se Vám to nepozdává...
Není asi hezčí pohled, než malé koťátko, ale vede k tomu sakra dlouhá cesta a nikdy Vám nezaručí, že porod a následný vývoj půjde jen tou dobrou cestou. Dříve jsem také viděla jen krásná plyšová koťátka, ale pak jsem si jedno zamluvila hned po porodu a nebylo z toho nic, protože v 10 dnech umřelo - zvládnete i tohle? Ono to opravdu není jen o tom, že ho ve 3 měsích dáte vyloženě do neznáma. Je toho spousta a ta finanční stránka je to nejmenší a nikdy se náklady plně nevrátí.
Nechci Vás poučovat, ani moralizovat - jen to opravdu zas až tak jednoduché, jak si to malujete není, pokud to chcete dělat poctivě.
Každopádně Vám přeji hodně zdaru Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2010 10:46:44
Odpovědět s citátem

Myslím právě proto, že slečna nemá žádné zkušenosti a nijaké zkušenosti o chovu jako takovém - tím nemám na mysli jen odvezení kočku ke kocourovi a pak následné dokrmení kotat a jejich prodej, příjdou její příspěvky z nezkušenosti naivní.
V tomto lze jen těžko předem radit, ono tímto jsme si museli projít všichni sami a nikdo nás taky předem neupozorňoval co se vše může stát a jak složité to je. Taky nás nikdo nešetřil a asi by jsme taky naivně neposlouchali a prostě jsme do toho spadli - ti méně zdatní s tím práskli a ti sklaní vydrželi. I mnou minulý týden otřáslo, kdy po 15ti letech chovu se kočka po porodu 5ti krásných zdarvých miminek rozhodla adoptovat starší kotě jiné kočky a půlku těch svých miminek sníst! A to doslova. Kdy jsem našla v pelíšku s těma zbylýma jen okousané hrudníčky bez paciček a hlavičky!!! To byla šupa! A to chovám mnoho let, ale dostalo mě to, neb se mi to nestalo nikdy před tím.
Na rady se tu pak sejdeme, až nastanou problémy - až někdo nakryje u kocoura který kryje vše co zaplatí, kočka mu nevyléčitelně onemocní, pak umře a pokud se majitel z toho vzpamatuje, otřepe - půjde koupit nové kotě a začne znovu, jinak , opatrně - tak jak my všichni...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2010 12:01:06
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
I mnou minulý týden otřáslo, kdy po 15ti letech chovu se kočka po porodu 5ti krásných zdarvých miminek rozhodla adoptovat starší kotě jiné kočky a půlku těch svých miminek sníst! A to doslova. Kdy jsem našla v pelíšku s těma zbylýma jen okousané hrudníčky bez paciček a hlavičky!!! To byla šupa! A to chovám mnoho let, ale dostalo mě to, neb se mi to nestalo nikdy před tím.


Krista,to bych asi psychicky nedala..i když vím že to tak v přírodě někdy chodí.To teda čest,Reg,že jste to ustála.Já najít takhle napůl snědená koťata,asi bych hodila mašli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2010 12:37:57
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Reg napsal:
I mnou minulý týden otřáslo, kdy po 15ti letech chovu se kočka po porodu 5ti krásných zdarvých miminek rozhodla adoptovat starší kotě jiné kočky a půlku těch svých miminek sníst! A to doslova. Kdy jsem našla v pelíšku s těma zbylýma jen okousané hrudníčky bez paciček a hlavičky!!! To byla šupa! A to chovám mnoho let, ale dostalo mě to, neb se mi to nestalo nikdy před tím.


Krista,to bych asi psychicky nedala..i když vím že to tak v přírodě někdy chodí.To teda čest,Reg,že jste to ustála.Já najít takhle napůl snědená koťata,asi bych hodila mašli.


No byl to šok teda mega! Nemohla jsem ani spát a přemýšlela kde jsem udělala chybu. Vůbec by mě nenapadlo, že by se kočka mohla rozhodnout si vybrat starší kotě a tato malá by jí byla jakože na obtíž, tím že ještě neodchovala jedno, ikdyž pravda nebylo její. Asi i v přírodě to tak chodí, ale jak koukám jak koumám že opravdu ano. Jen mě to nikdy nenapadlo, že se mi to může stát, protože jsme mívali vždy i více vrhů součastně a kočky si kotata spíše půjčovaly, než aby udělali tohle.
Nic méně už je pozdě, stalo se, pohled to nebyl opravdu pěkný, zvlášt u těch sfinxů, kdy je to všechno jaksik víc vidět.
Pro příště budu moudřejší. Ted koťátkům dělám mámu já spolu s kocourem, kterej se jich ujal a chodí je umývat a mazlit. A já krmím... kočka na ně kouká z bezpečné vzdálenosti jak na pěkný vetřelce...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Birma- problém sehnat kocoura ke krytí?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2010 13:54:04
Odpovědět s citátem

mňauinečka napsal:
Nechtěla bych zažít to zklamání, až po roce budu hledat kocoura a zjistím, že chovatel mi ho nebude chtít poskytnout ...A ještě mám druhý dotaz, zjisitla jsem, že jsou fife a no-fife organizace. Ve no-fife jsou levnější poplatky a i menší požadavky (nemusím tak často na výstavy), byl by to problém do budoucna, když bych se přihlásila do no-fife organizace? Plánuji jen jednu kočku, žádné velké chovatelské ambice nemám, ocením levnější registrační poplatek atd. Mohli byste mi nějakou organizaci tedy doporučit?

Zdravím, vrátím se k Vaší původní otázce, ale ještě předtím chci jen vysvětlit, proč se Vám někteří z mých zkušenějších kolegů chovatelů snaží vymluvit chov, tak jste ho tu nastínila. Oni nemoralizují nebo se nebojí konkurence, ale každý chovatel se snaží ze všech svých sil (nebo by se alespoň měl snažit) o přínos plemeni. Já třeba vůbec nejsem proti nováčkům, kteří si pořídí jednu kočku, chtějí jedny nebo dvoje koťátka a nehodlají kvůli tomu nastudovat celého Robinsona (tlustá kniha o kočičí genetice). ALE a to "ale" je strašně důležité - musí je u toho někdo vést za ruku. Někdo kdo tomu rozumí a ví co dělá - v normálním fungujícím světě by to měl být ten chovatel, od kterého si kočku koupíte. Pokud Vám totiž prodá kočku do chovu, MUSÍ taky vědět, čím asi tak by jste ji měla nakrýt a být schopen to krytí domluvit. V podstatě jednoduše - v okamžiku kdy kryju, měla bych mít představu o následujích třech generacích ... abych věděla, kam směřuji. Chovatel Vašeho kotěte je ten, kdo Vám má poradit, všechno Vás naučit a pomoci Vám (třeba s výstavami nebo i stím chovem). Když Vy vyprodukujete koťátka, budete schopna poskytnout takovou pomoc těm, kteří si je od Vás koupí? Nebo udělá to za Vás chovatel od kterého máte kočku Vy a poradí Vám on, jaké linie kocoura vybrat, jak testovat zdravotní stav - u birem je taky problém HCM - a jak připravit kočku na výstavu a jaké chovatelské předpisy musíte dodržovat? A takhle oklikou se dostávám k té původní otázce po organizacích. Pokud totiž tohle všechno Váš původní chovatel neudělá, máte ve FIFe možnost využít služby poradce chovu - ten musí znát všechny předpisy, obecné základy genetiky a být schopen Vám poradit. Pokud není specialista na dané plemeno, asi Vám nevybere krycího kocoura, ale s jeho pomocí se možná lépe domluvíte s chovatelem kocoura a pomůže Vám posoudit, zda je Vaše kočka k chovu vhodná. Ne všechna slibná koťátka vyrostou v kočky, které jsou přínosem ... zkušený chovatel to pozná a nedostatky je schopen vykompenzovat právě volbou vhodného kocoura. V nezávislé organizaci - ať už je to BOEC nebo BCC poradci chovu nefungují (alespoň pokud vím) a někdy vídám rodokmeny, kde se takto zaregistrované kočky prostě nemohly z daného spojení narodit - to potom v chovatelském světě samozřejmě velmi snižuje jejich hodnotu ... zkrátka - je dobře že nezávislé kluby jsou, ale podle mého názoru jsou vhodnou volbou pro chovatele, kteří už vědí co dělají - kteří mají alespoň základní vědomosti a zkušenosti. Nováček je tam poněkud ztracen. Je to jako by jste člověku, který už několikrát jel v taxíku jako pasažér a přečetl si příručku o řízení, svěřila řízení svého nového auta - je možné, že okoukal, jak se řadí, ale taky to může skončit bolestným karambolem. A právě toho se Vás všichni diskutující snažili ušetřit. Nemějte jim to zlé. A optimální volba? Z mého pohledu úplně nejideálnější je (a v zahraničí se to takto u vzácnějších plemen často praktikuje), pokud si budoucí zájemce o chov vezme nejdřív kastráta daného plemene, toho vystavuje, sbírá zkušenosti a v okamžiku, kdy jeho chovatel usoudí, že je vhodný čas, dá mu chovné zvíře ... Ono ne nadarmo se s trochou nadsázky říká, že první zvíře si člověk musí koupit vždycky blbé - je tím myšleno, že pokud člověk nemá zkušenosti, není si schopen vybrat dobré zvíře do chovu nebo na výstavy Smile
Tak držím palce a nezapomeňte - pokud si koupíte chovnou kočku a neporadí Vám původní chovatel, lepší než hrát si na hrdinu je požádat o pomoc a radu jiného zkušeného chovatele daného plemene. Žádný učený z nebe nespadl.
zdravím
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top