Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

prodej koček kvůli "nečekané alergii" po 4 letech


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Barborka



Založen: 20.07.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: prodej koček kvůli "nečekané alergii" po 4 letech
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 6:48:07
Odpovědět s citátem

dobré ránko všem milovníkům kocouřů Smile
chtěla bych se vás všech zeptat jaký máte názor na podobné inzeráty???

http://www.inzerce-kocek.cz/ragdoll/8047-prodam-krasnou-ragdoli-slecnu-s-pp/

http://www.inzerce-kocek.cz/ragdoll/7459-ragdoll-dospela-kocicka-s-pp/

http://www.inzerce-kocek.cz/ragdoll/7503-kastrovana-kocicka-ragdoll/

Váženým paním/slečnám jsem psala emaily z jakých důvodů kočičky prodávání. Na inzerát číslo 3 se mi dostalo odpovědi, že paní čeká miminko a že nevěděla že kočka bude pouštět chlupy. (docela překvapivé zjištění u ragdolla)
Na inzerát č. 2 jsem dostala odpověď že je mi po tom ho*no proč - že je to jejich osobní důvod.

Já osobně mám kočičky ragdolí 2 a než jsem si je pořizovala tak jsem sakra přemýšlela co bude za 10-15 let a jestli to zvládnu, abych je NIKDY nemusela dát pryč. Samozřejmě nikdy neříkej nikdy... ale prodávat je z důvodu miminka? Kde žijeme?

Nechci být nijak útočná, ale tohle chování je podle mě hrozné.
Doufám, že mě alespoň někteří z vás pochopí a pokud ne, tak mě ukamenujte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: prodej koček kvůli "nečekané alergii" po 4 let
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2010 7:25:05
Odpovědět s citátem

Víte, člověk si může myslet či domýšlet co chce, nicméně upozorňování na tyhle inzeráty nic nezmění.
Lidé, kteří se kočky chtějí zbavit, se jí zbaví ... buď přes inzerát, nebo u veta, nebo kočku vypustí ven (je to přece kočka, ta se o sebe postará).

Můžeme se nad tím pohoršit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné, co můžeme dělat (pokud se tedy nehodláme angažovat a některou kočku z uvedených si vzít).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2010 12:11:10
Odpovědět s citátem

Nechápu, co je na tom prvním inzerátu špatného. Také se mi nelíbí, když dávají maminky kočičky pryč (ještě před tím, než by se u dětí alergie projevila), ale s alergií se mnohdy bojovat nedá. Jsme jedním z případů. Máme taky ragdollku a po pořízení se u přítele projevila celkem silná alergie. Bojujeme už rok, jak jen můžem, ale kdyby se stav přítele nějak vážně zhoršil, tak taky neváháme a budeme se snažit kočičku dát do co nejlepších podmíne, i když by to byla strašná rána. Ani si to nedovedu představit, jak moc by mě to bolelo a představa, že do toho na mě budou takto negativně reagovat úplně cizí lidé, tak je mi z toho opravdu smutno. A pokud by ten samý případ jednou měl být spojený s dětmi, které bych jednou ráda měla, u kterých by se projevilo astma nebo podobně, tak pro mě také na prvním místě bohužel budou děti. Za to mě odsuzujte jak chcete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2010 12:17:39
Odpovědět s citátem

No myslím, že zakopaný pes je v tom, že těch inzerátů je strašně moc. Vždycky vznikne alergie "čirou náhodou" z ničeho nic v tolika rodinách (?!).

Je hodně inzertních serverů, kde na tyto inzeráty lze narazit a přibývají nové a nové, i na aukru se dají najít aukce typu zbavení se starší kočky.

Spíš než odsouzeníhodné, je to smutné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2010 12:21:53
Odpovědět s citátem

To samozřejmě je, ale já jsem si všimla, že nabízené kočičky nutně nemusí být staré. První inzerát je 8 měsíční kočička. A myslím, že to může být i tím, že alergie je civilizační nemoc a postihuje stále větší procento lidí. Mě příjde i smutné to, že rodina se musí vzdát svého milovaného kamaráda, myslím, že je to hrozné přo všechny a jen odsuzvat takovou rodinu bez znalostí konkrétnějších důvodů mi nepříjde správné. Sama nevím, jak bych se srovnala s vědomím, že nejspíš nikdy nebudu mít kočku, natož ještě dostávat urážlivé emaily.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2010 12:49:37
Odpovědět s citátem

Ono to právě chce projít těch inzerátů a inzertních serverů víc a nejen to, co se mihne tady a pak se nad tím pozastavíte taky ... na aukru jsou stále nové a nové, bazos, annonce ... je toho prostě hodně.

No jinak zadavatelé inzerátů musí počítat s různými reakcemi, když inzerát zadávají a pokud se autorce prvního příspěvku dostalo na slušnou otázku popisovaných reakcí, tak pak se nelze divit, že je k těmto inzerátům přistupováno skepticky až negativně.

Neposuzujte to podle sebe, ale nahlédněte na to pohledem toho, kdo se kočky zbaví jen proto, že pelichá ... je to pro nás malicherné, nicméně i tenhle důvod je pro někoho podnětem k podobným inzerátům.

Někdo vidí sklenici na půl plnou, někdo na půl prázdnou. Někdo zadavatele vnímá jako ty, co trpí, že se musí vzdát kočky, někdo jako sobce, kteří kočky dávají z domu z podivných důvodů. Pravdu však mají v některých případech obě strany.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top