Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

chození mimo misku

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenyen
Anonymní





Předmět: chození mimo misku
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2005 7:48:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den, zdravím všehny a doufám , že mi někdo poradí.
Mám doma dvě kočičky jednu 6 m kastrovanou "papírovku" a aby jí nebylo smutno pořídila jsem jí od kamarádky 3m kotě , taky kočičku zatím nekastrovanou "obyč". Po počátečních "bojích" se holky zkamarádili spí spolu, hrajou si dohromady, jedí z jedné misky mejou se navzájem a i na jedne záchod chodili společně. Jenže teď po zhruba 2 měsících mi to prtě začalo dělat hovínka v obíváku!!! Nejdřív udělalo hromádku za kytkou a pod televizním stolkem.. přišla jsem na to až druhý den, protože to pečlivě schovala a zahrabala hračkama a večer když jsme heldala kde a co tak smrdí, tak jsme to neobjevila. No když jsme to našla dostalal na zadek novinama místa jsme vyčistila desinfekcí i octem. Koupila jsem "odpuzovač koček" ve zverimexu a tím jsem ty místa ještě znovu postříkala. Koupila jsem jiné stelivo ( používala jsem s pomerančovou vůní) a dala jim k dispouici ještě jeden záchůdek. Ta starší kočka je bez problému a i to prtě šlo večer normálně na misku. Hodně jsme ho pochválilal a hladila dostalo i pamlsek , že bylo tak hodné a šlo kam má. Jenže druhý den ráno bylo opět nakáleno v obíváku tentokrát dokonce v knihovně. Udělala to přes den takže zase dostala až večer.. a celá čistící procedůra se opakovala. Začala jsem ten obívák přes dne zavírat , mají k přístupnou jen chodbu a kuchyň a ložnici a tam to zatím vedle neudělala a šla správně do misky. Dva dny byla čistotná jenže dneska jsem přes noc nechala obívák opět otevřený.. a ráno kdy měli obě misky čisté starší kočka se šla normálně vykakat tak tenhel lump šel opět do obíváku!!! Opravdu nechápu proč to začala z ničeho nic dělat nic se doma nezměnilo a obě dvě kočky se spolu snášejí takže to není tím, že by jí ta starší třeba na ten záchod nechtěla pustit.
Prosím jestli máte někdo s tímhle zkušenosti, poraď te mi jak jí to mám odnaučit.
Děkuji leny
Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2005 13:39:14
Odpovědět s citátem

Zkuste si pročíst diskusní fórum - je tady o tom docela hodně napsané...
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2005 14:55:03
Odpovědět s citátem

Hlavně prosím netrestejte kočičku večer za to, že něco udělala přes den... Shocked Confused
Uvědomte si, že Vy přijdete, kočička Vás jde přivítat, Vy zjistíte bobky v obýváku a potrestáte ji. Myslíte že to pochopí? Sad Nepochopí. Kočičku netrestejte.

Předcházejte tomu. Prostě zavírejte obývák, zkuste taky na ta místa, kde se kotě vykadilo, postavit misky s papáním. Zkuste dát jinam záchůdek. Prostě zkoušejte.

Držím Vám moc palce. Exclamation Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenyen
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2005 15:28:11
Odpovědět s citátem

děkuji všem za reakce ale nemohli by jste mi dát odkaz kde přesně se píše o něčem podobném???pročetla jsem toho dost,ale většinou se diskutovalo jen o čúrání mimo misku .. podobný problém jako mám já jsem nenašla.. a samozřejmě zkouším.. mám kočky už dost dlouho před tím u rodiču 13 let britského kocourka pak jsme si pořídili rovnou dva bráchy kocoury které máme už přes šest let a protože jsem se odstěhovala a naši mi mazlíky odmítli dát tak jsem si pořídila vlastní ale za celou dobu co kočky mám a máme se mi tohle nestalo tak jsme bezradná.. pročetla jsem literaturu a zkouším měnit značky steliva dávat navíc záchod aby nemusela chodit dohormady na jeden.. je to mazel a je středem pozornosti.. spíš bych vzala to, že by mi to začalal dělat ta starší že žárlí.. ale tohle nechápu že to je z ničeho nic.. mám hrůzu s toho že bych jí to neodnaučila a strachovala se při každém návratu domů jak to tam vypadá ..
zkusím ty misky s jídlem a máte pravdu trestat po delší době asi nemá smysl..
díky leny
Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2005 16:35:41
Odpovědět s citátem

Zkuste s ním pro jistotu zajít na veterinu, možná, že má nějaký zdravotní problém a takhle vám to dává na jevo...

Zkuste se taky podívat tady:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=321
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=172
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=166
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=152
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KimBee



Založen: 16.01.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Varnsdorf

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2005 8:44:41
Odpovědět s citátem

Ahoh mam obdobny problem.Posledni tak 4 mesice mi kocka kaka mimo zachudek na lino, vykaka se do nej pouze v me pritomnosti.Ma ted kotatka je jim 26 dni nevim jestli to s nimi nema souvislost. Predtim to bylo cely rok ok.Mame jeste jednu kocku, vyzkousela jsem i dva zachudky a porad stejne..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top