Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour s jedním okem

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: Kocour s jedním okem
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 10:07:20
Odpovědět s citátem

Dnes v noci přišel Bertík o oko - buď ho škrábl jiný kocour, nebo srazilo lehce auto, nebo ho prý někdo nakopl. Funkce oka se zachránit už nedají, snažíme se zachránit aspoň to oko, vyjmout se prý dá vždycky. Spíš by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s jednookou kočkou, čeho se vyvarovat a pod. Myslím, že nejlepším řešením by byla kastrace, aby se tak netoulal, s jedním okem se asi špatně bude prát. Jsou i lidé, co doporučují utracení, že kočka s jedním okem je chudák, o tom já ani veterinář neuvažujeme. Nemáte někdo s takovou kočičkou zkušenosti? Díky.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour s jedním okem
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 10:14:09
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=1459

Určitě by kastrace byla vhodná, a zvýší to pravděpodobnost, že nebude mít takovou potřebu se toulat či prát, byť 100% se to tvrdit nedá.

Myslím si, že jednooká kočina rozhodně není natolik hendikepovaná, aby se musela utrácet a bez větších problémů si na svůj drobný nedostatek zvykne a přizpůsobí se mu, viz Zlatoočko Josefínka.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 10:19:24
Odpovědět s citátem

Taky si říkám, že to s jedním okem zvládne, jinak jen co jsme přijeli od veterináře, hnal se k misce, žere, tulí se, vrní. V neděli máme jet na kontrolu (pokud se mu to nezhorší, to bychom museli dřív), tak to veterináři navrhnu, že až se z toho dostane, tak kastraci. Děkuji za uklidnění Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2010 12:17:41
Odpovědět s citátem

Ahoj, jak to s Bertíkem vypadá? My dnes byly s kamarádkou v kočičím depozitu spadajícím pod Kočičí naději a tam byl kocourek, který neměl obě očička. A jak ten lítal po zahradě Smile Vůbec jsem tomu nevěřila, dokud mi neřekli, že nemá oči, tak bych si toho nevšimla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2010 19:46:48
Odpovědět s citátem

Ahoj, děkuju za zájem. Včera jsme byli na kontrole. Trochu mu lezou spojivky na tom špatném oku, ale to je prý při takovém úrazu normální, má je měkčí, a to je prý znak vstřebávání hematomu. Teplotu nemá, na poslech v pořádku. Veterinář byl nadšený, když jsem mu říkala, že kdybychom to na něm neviděli, že je to jedno oko špatný, tak z chování nepoznáme, že by mu něco bylo. Druhé oko naštěstí reaguje normálně. Na kontrolu máme jet až v pátek, když se nám něco nebude zdát, tak dřív. Nejhorší je, že má stále domácí vězení. Do toho doma malujeme, takže barák dokořán, tak je zavřený u mě v pokoji, dokonce jsem mu dovolila i postel Very Happy. Naštěstí si hned navykl na záchůdek i tam, normálně ho má v jiné části domu. Ale nejvíc brečí, když potřebuje na záchod, to chce hrozně ven, ale jakmile to vzdá a zamíří do kočkolitu, pak už je klidný. Akorát má trochu průjem po antibiotikách, ale už je má jen do čtvrtka. Spíš mám strach, že mu je teď asi 14 měsíců a za posledních 4 má třetí antibiotika - nejdřív měl klíšťata a po podání frontlinu mu opadala srst na krku a všechno si do krve rozdrápal, před měsícem měl prokouslé ucho plné hnisu a teď tohle.
A taky mě uklidnila kamarádka veterinářka, která mi tvrdí, že za týden nebude ani vědět, že měl někdy dvě oči. Ono to vypadá, že to neví už teď Smile. A pořád je šance, že třeba časem bude rozeznávat světlo a tmu, nebo i něco víc, veterinář mi říkal, že současná medicína to ještě nedokáže odhadnout, jak se takové úrazy po léčbě vyvinou Smile. Nejhorší bylo, když mi pár lidí řeklo, že kočka s jedním okem se jen trápí, že mám dát Bertíka utratit, naštěstí veterinář mi řekl, že to je pěkná blbost a ta kamarádka taky Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2010 22:46:53
Odpovědět s citátem

To je určitě dobrá zpráva a nepochopím, jak mohl někdo říct, abyste ho utratili!!! Já mám už nekolik let úplně slepého jezevčíka a zvíře se s tím naučí žít snáz než člověk.
Škoda jen, že se tomu možná dalo předejít, kdyby už byl kastrovaný, i mnohým problémům před tím. Takže držíme chlapíkovi palce a jak se dá dohromady, kulky rychle pryč...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2010 18:16:18
Odpovědět s citátem

Tak to je super Smile Ony jsou kočky úžasně houževnaté a člověka až zaráží, co všechno zvládnou a jak rychle se z toho dostanou Smile

Vsadím se, že se mu po posteli a po pokoji na konci domácího vězení bude stýskat Laughing

Bertík napsal:
Akorát má trochu průjem po antibiotikách, ale už je má jen do čtvrtka. Spíš mám strach, že mu je teď asi 14 měsíců a za posledních 4 má třetí antibiotika - nejdřív měl klíšťata a po podání frontlinu mu opadala srst na krku a všechno si do krve rozdrápal, před měsícem měl prokouslé ucho plné hnisu a teď tohle.


Zkusila bych na veterině nějaká probiotika kvůli střevní flóře.

citace:

Nejhorší bylo, když mi pár lidí řeklo, že kočka s jedním okem se jen trápí, že mám dát Bertíka utratit, naštěstí veterinář mi řekl, že to je pěkná blbost a ta kamarádka taky Smile.


Ufuf, tak to nepochopím. Zvlášť teď po návštěve toho depozita.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2010 8:40:40
Odpovědět s citátem

S tou kastrací už počítám, pořád jsem čekala do roka a pak byl pořád nemocný, tak jsem to tak dlouho odkládala, až to takhle dopadlo, bohužel Sad.
Jak se znám, tak i po tom domácím vězení do té postele bude moct, stěhuju se o patro níž, takže tady mu zůstane pokoj i s postelí Smile.
To je dobrý nápad s těmi probiotiky, v pátek jedeme na kontrolu, tak se zeptám.
Jinak dnes jsme koupili přepravku, tak budeme Bertíka zvykat, dostane ji asi do pokoje a ať si ji pořádně prozkoumá Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2010 17:45:04
Odpovědět s citátem

Tak už máme přepravku, takovou menší, jen na převoz na veterinu. Zkusila jsem ji dát Bertíkovi do pokoje, do ní jeho ručník, na kterém lehává. Koukal, koukal, tak jsem dozadu dala asi čtyři granulky, už byl vevnitř. Otočil se, koukal na mě, lehl si...už je to hodinu a nemůžeme ho dostat ven Very Happy.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2010 9:09:55
Odpovědět s citátem

Bertík napsal:
Tak už máme přepravku, takovou menší, jen na převoz na veterinu. Zkusila jsem ji dát Bertíkovi do pokoje, do ní jeho ručník, na kterém lehává. Koukal, koukal, tak jsem dozadu dala asi čtyři granulky, už byl vevnitř. Otočil se, koukal na mě, lehl si...už je to hodinu a nemůžeme ho dostat ven Very Happy.


Nj, zatím je to jen zajimavá boudička Laughing Po první návštěvě veteriny názor změní Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2010 12:36:34
Odpovědět s citátem

Přesně to si taky myslím, že až se zítra vrátíme, tak bude na přepravku jen syčet.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2010 14:04:19
Odpovědět s citátem

Takže dnes jsme byli u veterináře. Cesta v přepravce tam i zpět hrůza, celou dobu to byly pokusy, jak se dostat ven. Ale v čekárně jsme čekali dvě hodiny, před námi devět psů, a to byl šťastnej jak blecha, že je v přepravce, dokonce i na chvíli usnul.
Doktor mi ukazoval, že má defekt na rohovce, ale hematom se prý dobře vstřebává, tak by oko nevyndával zatím. Bertík dostal ještě na týden antibiotika a do foroty oční kapky, na kontrolu máme jet za dva týdny, ale celou dobu domácí vězení.
Jinak jsem se ptala na tu kastraci, veterinář říkal, že je možné, že už to u něj nebude mít takový efekt, když mu je už 14 měsíců, ale že by to zkusil. Zatím nás neobjednal, to až za ty dva týdny, kdyby případně musel odstranit oko, tak prý najednou. Snad už to bude lepší a kocour už si i zvyká doma Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2010 15:12:57
Odpovědět s citátem

Bertík napsal:

Jinak jsem se ptala na tu kastraci, veterinář říkal, že je možné, že už to u něj nebude mít takový efekt, když mu je už 14 měsíců, ale že by to zkusil. Zatím nás neobjednal, to až za ty dva týdny, kdyby případně musel odstranit oko, tak prý najednou. Snad už to bude lepší a kocour už si i zvyká doma Smile.


To si myslím, že dva měsíce zas takovou roli nehrají, některé kočky dospívají i do dvou let. U naší bych to viděla na rok a půl. A řekla bych, že i později to efekt má. Navíc když teď bude mít tak dlouhé domácí vězení, tak určitě "zapomene" na všechny ty toulky a pokud rovnou půjde na kastraci, tak si na ně zase nenavykne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 13:47:10
Odpovědět s citátem

Tak očičko se mi zdá lepší, sice u kapání to je vždycky boj, ale zvládáme to Smile. Akorát jsem se chtěla zeptat - stěhuju se v našem RD do přízemí. Nechci, aby chodil do jedné místnosti - nikdy do ní nesměl, teď, když se tam hrne, tak mu řeknu NE, vezmu ho a vrátím ho do předchozí místnosti, snad to brzo pochopí Smile. A taky se rozhodl, že na kočkolit bude chodit právě tady dole, co má dva nahoře, na které dlouho chodil, už ne - zběsile mezi nimi běhá, ale pak se s ním musí jít dolů, to hned míří k záchůdku a je to hned. Nevíte, čím by to mohlo být? Ve všech je stejný kočkolit, ty původní se nepřemisťovaly.
Nejvíc nás však trápí, jak je smutný v noci - běhá po celém bytě, každému chodí do postele a celou noc pronaříká, že chce ven. Hračky nefungují, konejšení nepomáhá... Nevím, jak ho zabavit, je to už druhý týden, všichni jsme nevyspalí, ale to se dá zvládnout, brzo to skončí, ale jak pomoct jemu, to nevíme Sad. Děkujeme za rady.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 8:50:48
Odpovědět s citátem

Takže dnes jsme po kontrole, vypadá to dobře, oko snad nebude muset ven, máme dál kapat a za dva týdny další kontrola. Samozřejmě pokračuje domácí vězení a před "vypuštěním" proběhne kastrace Smile. Veterinář právě říkal, že ostatní kocouři vycítí, že jedno oko je špatné, tak by mu útočili na tu stranu a napadali zdravé oko, tak to nebudeme riskovat... Snad to nějak zvládneme Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 10:20:13
Odpovědět s citátem

Tak to je dobrá zpráva, držím palce,ať je vše OK, když jste vydrželi dosud, určitě se to poddá. On se i zklidní, poněvadž se nejdřív musí naučit venku žít se svým handicapem a taky po kastraci, důležité je, nevypustit ho hned po kastraci, protože hormony minimálně!! 14 dní, spíše měsíc odeznívají, takže aby si v té době nezadělal na další úraz. Pak už by se měl spíše držet u domu a druhých kocourů se stranit.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 15:57:22
Odpovědět s citátem

Tak to je super Smile A proč vlastně neproběhla kastrace dnes? Myslela jsem, že bude v plánu. Aspoň by se neprotahovalo jeho "domácí vězení" a měl by to při jednom Smile

(Né že bych mu nechtěla dopřát domácí péči Laughing )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2010 8:06:59
Odpovědět s citátem

Doktor mi říkal, ať s kastrací počkám, než se rozhodne, jestli mu oko zůstane nebo ne. Pokud by mu ho musel vzít, tak by kastraci udělal společně, aby ho zbytečně nestresoval cestou navíc a narkózou navíc. Včera už jsme mysleli, že se rozhodne, jak to bude, ale po nakapání barvy do oka se ukázalo, že ještě kousek rohovky není zahojen, takže infekci může ještě do oka chytit, tak dál kapeme antibiotika a uniclophen na vstřebání hematomu, za dva týdny máme jet na kontrolu, tam už to prý bude jasné. Střídají se dva veterináři v ordinaci a tento, který tam byl pokaždé, když jsme tam byli s okem, má od 12. srpna dovolenou a snad do té doby by i provedl kastraci. Tak snad Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: Pokračování
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2010 12:32:23
Odpovědět s citátem

Dnes jsme byli s Bertíkem opět na kontrole s okem. V devět hodin jsme přišli na řadu, veterinář ho vyšetřil, konstatoval, že funkce oka jsou sice ztracené, ale oko zůstane, že je vše zhojené. Dokonce i defekt na rohovce se zmenšil. Aspoň to kapání nebylo zbytečné Smile. Až dokapeme kapky, co máme doma, tak ještě máme pro jistotu přijet na kontrolu. A prý už může pomalu ven. Tak jsem říkala, že bych ho dřív radši vykastrovala. Prý už to jde kdykoliv, nejbližší termín v pondělí ráno a 12 hodin nejíst. Na to jsem řekla, že to není problém, že kocour od devíti od večera nežral, aby mu nebylo v autě zle, tak že to zná, že dáme nažrat, jen co se vrátíme. Na to doktor říká, že když je dvanáct hodin bez jídla a on dnes nemá žádné oprace, tak Berťasovi udělá prohlídku, váha, teplota atd. a udělá to hned Smile. Už jsme doma, veterinář naprosto v pohodě, nemůžu si vynachválit přístup, měla jsme při přebírání kočičáka spoustu dotazů, všechno v klidu zodpověděl. Takže týden ještě nesmí ven vůbec, pak postupně zkoušet a přibližně za tři týdny by se měly ustálit hormony a mohl by být klidnější Smile. Taky jsem mu koupila jiné granule, dřív je skoro nežral, až teď začal, jenže jsme se nikam nedostali, tak měl Whiskas, čímž ho ale nechci krmit, bylo to jen takové z nouze, veterinář prodává Nutram, tak zkusíme. Jinak Berťas po vypuštění doma tak nejistě chodil, ale vyskočil i na sedačku a teď spí Smile. Snad už je všechno špatné za námi Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2010 17:41:58
Odpovědět s citátem

Tak to je super Smile Teď už jen hlídat, aby se mu na ráně neudělal zánět a bude snad pohoda Smile

Jinak závidím, že to Bertík hned "zabalil" a spí Laughing nám se po kastraci (i po operaci nohy) snažila chodit, běhat,...všechno možný skoro celé odpoledne až do večera (s pár oddychy, kdy ji to zmohlo).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top