Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak zabavit koťátko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Merxík



Založen: 12.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: Jak zabavit koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2010 15:26:02
Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem tu nová a ráda bych požádala o pár rad od zkušených chovatelek. Máme doma 3 měsíčního kocourka (rasa neurčitá, trošku delší srst a asi bude většího vzrůstu, je oproti stejně starým koťátkům pěkněj macík Very Happy ). Brali jsme si ho v jeho 4 týdnech - je to brzy, ale byla to záchrana na poslední chvíli, původní majitelka řešila velice obtížnou životní situaci a nechat si jej nemohla. Je to moje první kocouře a tím, že jej mám od maličkého miminka, jsem na něj hodně upnutá a zrovna tak on na mě (z čehož je můj přítel občas lehce "na větvi") Laughing
Teď tedy k dotazům:
1. Kocourek si neustále vyžaduje moji pozornost. Já si s ním hraju, házím myšky, honíme se po bytě, zkrátka blbnem... jenže jakmile na minutku přestanu (jdu třeba dát vařit večeři nebo si jen odskočím na WC), začne příšerně naříkat. A co víc, už objevil i kouzlo toho, že pokud si ho nevšímám a udělá nějakou zakázanou věc (hrabe v květináči, leze na dracenu...), tak přiběhnu (sice s hartusením a teď už i vodním rozprašovačem, ale přiběhnu). Je mi jasný, že je ještě prcek a potřebuje si hrát a já jsem ochotná trávit s ním veškerý můj volný čas, ale aby to zase nebylo přes čáru... přeci na záchod chodit musím a jíst taky (večeři za mě nikdo neudělá). Takže můj dotaz zní - neznáte nějakou vychytávku, jak kotěcí batole nějak zabavit? Nějakou osvědčenou hračku (myšky, míčky zabírají jen na chvíli, s mávátkem musím mávat, jinak je to nuda...). O víkendu se mu přítel chystá sestavit obrovské škrabadlo, tak snad se vyblbne na něm...
2. Nechce nám moc baštit granule (kapsičky, konzervičky a masíčko mu jedou a jak Razz ). Má je k dispozici celý den, zkoušela jsem tři druhy - Purina Cat Chow Kitten, Purina Pro Plan Kitten a teď máme nějaké kotěcí od Hill´s (nevím přesně ten druh). Potřebuje kočka jíst granule? Myslím, že už se to tady řešilo, prý kvůli dásním... on si občas zobne, ale žádná sláva, občas ho slyším v noci, jak chroupe, ale přes den když jsem v práci, tak se jich ani netkne, jakmile přijdu, tak mňouká a dožaduje se kapsičky. Neznáte nějaký fakt osvědčený granulky, který šmakujou všem kočkounům? Je tedy fakt, že když jsme před týdnem hlídali kamarádce její britku a ona od ní dostala obyč. dospělácké granule Friskies, tak ty jí užíral, až jsem ho musela od misek vyhodit... Je to asi jako u lidí, co je nezdravý, to nám chutná nejvíc Smile)
3. A nakonec - neznáte nějakého výrobce sítí/mříží do oken, které by se nemusely vrtat do fasády/oken? Bydlíme ve čtvrtém patře, balkon nemáme, ale v jednom pokoji je francouzské okno, jakoby balkonové dveře, ale balkon tam není, jen mříž vysoká cca 150 cm na které mám směrem ven truhlíky s květinami. A zrovna po té mříži se tak bezva šplhá Evil or Very Mad Ve druhém pokoji je klasické okno. Do fasády ani oken vrtat nesmíme, jelikož byt je nový a běží nám záruční lhůta a kvůli neodborným zásahům by nám nebyla uznána případná reklamace. U oken by to ani tak nevadilo, ty jsou jenom naše, ale fasáda je společná pro celý dům a byl by asi problém, kdyby se něco stalo a celý dům by se musel skládat na opravu kvůli nám. To by nás asi sousedi neměli rádi Rolling Eyes Nemáte nějaký tip jak sítě či mříže v tomto případě vyřešit?
To je asi vše, pokud opakuji nějaký dotaz, který tu už zazněl, omlouvám se, snažila jsem se diskuzi pročíst poctivě, ale to víte, času není tolik - v práci to moc nejde a doma mám chvilku akorát když kocouře usne (a já stačím rychle uklidit, uvařit atd..) Však to asi znáte Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2010 16:35:55
Odpovědět s citátem

Nevím, jak moc pomůžu, ale snad aspoň trochu Smile

1) Já bych ho zkusila ignorovat, myslím, že nic jiného nepomůže. Zvykl si, že jste u něj stále. Naše kočka, když byla ještě kotě, tak dělal to podobné, jen né tak intezivně. Doteď přesně ví, jak upoutat pozornost Laughing přehoz na posteli už je jeden velký cucek Laughing U vaření je to blbé, ale na záchod ho klidně nechte chodit Laughing to naše, když jsem doma jen sama s ní, tak za sebou ani nezavírám, protože mi tam stejně okamžitě vleze s pohledem "kam si mi zmizela? Sem tam byla úplně sama!"

2) Bych řekla, že granulky docela baští, kdyby úplně odmítal, tak je to něco jiného. Jinak žádné univerzálně chutné nejsou, u nás Hill's s tuňákem docela jely, ale je možné, že u vás by byly vítanější jiné, třeba Royal Canin nebo Brite Care. Nebo jsou na něj ještě velké, Royal Canin má i verzi Baby Cat o kterých jsem tenkrát uvažovala, když jsem si měla jet pro 3měsíční kočičku. Možná by mu víc jely, protože jsou menší.

S 3) vám už bohužel vůbec neporadím.

Snad to není úplně mimo a snad se připojí ještě někdo s jiným názorem a více poradí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merxík



Založen: 12.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 8:31:45
Odpovědět s citátem

Díky moc za reakci, ono to je právě tak, že když ho ignoruju, tak začne dělat ty vylomeniny, o kterých stoprocentně ví, že prostě ignorovat nevydržím. Je to potvora Very Happy Jinak co se týká toho záchodu, tak tam mi asistuje vždycky, i na vaně mi sedí, když se sprchuju Embarassed Jde spíš o to, že mu většinou nestačí jen být se mnou, ale vyžaduje si hraní - házení míčků atd. A to se ze záchodu nebo z vany dělá těžko Laughing No, asi nezbyde nic jiného než vyčkat, až nám z té hravosti vyroste.
Ale s těma granulkama jste mi možná poradila - on miluje všechno v čem jsou ryby, na ty je ujetej, takže možná, že ty s příchutí tuňáka by mu mohly šmakovat. Já nějak ani nekoukala na příchuti, prostě jsem vzala kotěcí granulky a víc jsem to neřešila. Takže určitě vyzkoušíme Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak zabavit koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 9:42:14
Odpovědět s citátem

Ad 1) v podstatě lze doporučit jen už uvedené - nereagovat pokaždé na jeho vynucování si hry ... hrajte si s ním, ale neběhejte na každé jeho zavolání. A je třeba ignorovat i ty vylomeniny, i když se zdá, že to nepůjde, ono kotisko brzy pochopí, že někdy prostě není možné se mu věnovat. Je sice malý a hravý, ale právě tady musí začít drobné usměrňování. Vaříte - neházet, jste ve vaně - neházet (jde to blbě) ... ze záchodu házet jde ... taky nezavíráme Very Happy Jinak samozřejmě úplně nejlepší by bylo druhé kotisko Wink

Ad 2) ozkoušejte postupně a pomalu různé značky ... je jich na trhu přehršel ... Hills, ProPlan, Royal Canin, Brit Care, IAMS, ... projděte si nabídku některého z internetových obchodů, určitě si tam vyberete

Ad 3) dřevěná konstrukce "na míru" - a zevnitř usadit do rámu okna, ideálně přes obrtlíky ... použitelné by to sice bylo jen při úplně otevřeném okně a jen, když jste doma, ale je to lepší než nic.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 9:53:15
Odpovědět s citátem

S tou 3) Vám možná trochu poradím já, protože podobnou věc jsme řešili před nedávnem. Dělali nám zateplení fasád a měnili okna stará za plastová, takže jsme vymýšleli, jaké sítě do oken pořídit.
Nakonec jsme to vyřešili klasickými sítěmi proti hmyzu, které jsou na takové šikovné otáčecí klipy, takže se dají vyndat a osprchovat, když je potřeba, a nebyly ani drahé. Měla jsem trochu strach, jestli budou dostačující, a co se stane, když se na takovou síť pověsí kočka, ale už se stalo a nic se nestalo Very Happy . Ale na síť se dá použít i zesílený materiál, který dodavatelé běžně mají - je sice trochu dražší, ale měla byste jistotu, že ji neprotrhne. Balkon nemáme, takže jsme řešili jen okna, sítě jsme dali jen do poloviny každého okna a spokojenost. Kočky nezdrhnou a hmyz se k nám také nedostane.

Z fotky je trochu vidět, jak to vypadá:
http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=55005

Z venku ani není poznat, že nějaké sítě máme, a zevnitř také vypadají celkem elegantně. Síťovina se dá v rámu po čase vyměnit.
Nevím, odkud jste, pro Brno a blízké okolí Vám mohu doporušit spolehlivou a rychlou firmu, která by vyřešila i balkon.

Zdravím, Eva
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 10:07:17
Odpovědět s citátem

Ty sítě na hmyz vybírat ale fakt pečlivě ... ty co máme v okně my, kočka drápkem v pohodě rozdrápne ... a to jsou z nějakého kovového materiálu. A hlavně opravdu se konstrukčně ujistit, že by síť nevypadla či se nevytrhla i s kočkou. Stále je to síť proti hmyzu a ne síť na tří, čtyř, pětikilovou kočku.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merxík



Založen: 12.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 11:59:55
Odpovědět s citátem

Díky za všechny rady, co se týká toho hraní - vím, že nejlepší rada je druhý kočkoun. Jenže, jako spousta holek tady mám taky problém s přítelem - do bytu druhou kočku jen přes jeho mrtvolu Rolling Eyes A jelikož zabít ho nemůžu a na ukecávání nedá, zkouším to na něj psychologicky - vždycky když si stěžuje, že na něj nemám čas, že se pořád "ňuchňám" s kocourem, tak se usměju a řeknu, jó to víš, kočičího kamaráda nemá, tak jsem teď tady za kočku já Laughing Zatím to tedy vůbec nazabírá, ale jeden pozitivní výsledek se přeci jen dostavil - už dlouho přemýšlíme o koupi domu, ale znáte to, to jsou pořád řeči, co by kdyby.... no a teď, když mi do bytu druhou kočku zakázal, tak jsem práskla do stolu a už obíháme realitky Laughing Bude baráček bude prý i kočičí kamarád Razz Jen se bojím, že než se přestěhujem, tak bude z našeho hravého koťátka důstojný dospělák a na nějaké lumpačení s potrhlým kotiskem nebude mít chuť.
Co se týká granulek, včera jsem se ptala veterináře a pokud baští dobře "mokrou" stravu (a to tedy baští), tak granulky stačí opravdu jen "uzobávat" právě kvůli těm dásním. Má je prý mít pořád v mističce, ale nutit mu je nijak nemám. Tak zkusíme ty s tím tuňákem, třeba mu zachutnají.
Ochranné sítě jsem na netu objevila tyto, prý se to může vrtat nebo upevnit pomocí teleskopické tyče, což si nedovedu dost dobře představit, nemáte s tím někdo zkušenost:

http://www.animals-shop.cz/product/trixie-teleskopicky-set-hlinik-13-x-32-m-2483/

P.S. Dneska tedy vyzkouším kocouře trochu ignorovat. Asi u toho "zařve" pár kytiček a přítele trefí, ale jak psala April, musíme chlapečka začít usměrňovat Laughing

Ještě jednou díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stekna



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 11

Předmět: sítě
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 12:30:07
Odpovědět s citátem

EvaNo napsal:
S tou 3) Vám možná trochu poradím já, protože podobnou věc jsme řešili před nedávnem. Dělali nám zateplení fasád a měnili okna stará za plastová, takže jsme vymýšleli, jaké sítě do oken pořídit.
Nakonec jsme to vyřešili klasickými sítěmi proti hmyzu, které jsou na takové šikovné otáčecí klipy, takže se dají vyndat a osprchovat, když je potřeba, a nebyly ani drahé. Měla jsem trochu strach, jestli budou dostačující, a co se stane, když se na takovou síť pověsí kočka, ale už se stalo a nic se nestalo Very Happy . Ale na síť se dá použít i zesílený materiál, který dodavatelé běžně mají - je sice trochu dražší, ale měla byste jistotu, že ji neprotrhne. Balkon nemáme, takže jsme řešili jen okna, sítě jsme dali jen do poloviny každého okna a spokojenost. Kočky nezdrhnou a hmyz se k nám také nedostane.

Z fotky je trochu vidět, jak to vypadá:
http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=55005

Z venku ani není poznat, že nějaké sítě máme, a zevnitř také vypadají celkem elegantně. Síťovina se dá v rámu po čase vyměnit.
Nevím, odkud jste, pro Brno a blízké okolí Vám mohu doporušit spolehlivou a rychlou firmu, která by vyřešila i balkon.

Zdravím, Eva


Dobrý den, můžu Vás poprosit o kontakt na tu firmu z Brna? Jsem sice z prahy, ale snad by nam ta firma poradila, nebo maji někde pobočku. Prosím, napiště mi to na email: honzka@email.cz.

Děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2010 19:15:39
Odpovědět s citátem

K těm sítím proti hmyzu - než jsme si kočku pořídili, taky jsme si nechali udělat sítě do oken. Máme ještě stará okna, takže jsou normálně navrtané pacičky a do toho vsazena síť, která se tím pádem dá při mytí oken vyndat. Ale stále se bojím, že když by se na to naše zlatíčko pověsilo teď, co už to není kotě a navíc trochu přibrala, že se to neudrží Rolling Eyes Dřív na to lezla docela často Rolling Eyes a pak na nás koukala z horního rámu okna a děsně se bavila tím, jak se rozčiluji. Síť to úplně nevydržela, jak psala April, máme v ní pár děr. Pán, co sítě instaloval, nás ujišťoval, že ta oka jsou tak malá, že tam kočka drápy nezastrčí, aby po tom mohla lízt...ehm...i ostříhané tupé drápy, které jsou tlustší, než když je má dlouhé a ostré, se do toho vejdou Laughing
Pak máme ještě síťové dveře na balkon, taky dobrá věc, jen nám pán zase špatně poradil. Prý ať dáme dospod vyšší lištu, že pak kočku nebude lákat se o to opírat a škrabat to. Efekt je přesně opačný, ona přes to blbě vidí, tak si stoupá na zadní a předníma se o síť opírá Laughing

Takže pokud byste si také nechali dělat síťové dveře, tak to dole určitě ne! http://smeny.hofyland.cz/album/slides/PICT0893.html

Jo a ani zaručeně silný magnet (také podle pána od sítí) nezaručí, že si je kočka neotevře svou vlastní vahou Laughing http://smeny.hofyland.cz/album/slides/PICT8270-2.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2010 12:13:04
Odpovědět s citátem

4 týdny jsou opravdu málo, možná právě proto se na vás kocourek tolik fixoval, byla jste prostě jeho máma a kdo by odolal, že Wink
Měli jsme dlouhou dobu (přes 1 rok) samotného kocoura. Jako kotě byl zvyklý i venku i doma a my jsme mu velice rozumně venek ukázali a pak se dožadoval procházek na vodítku, a to dost hlasitě Twisted Evil Vydržel mňoukat třeba 4 hodiny v kuse. Pokud se mu někdo nevěnoval, mňoukal. Když nespal nebo nejedl, mňoukal. Po kastraci se nezklidnil, mňoukal. Až teď, po roce, se to docela uklidnilo. Nějak se zklidnil sám od sebe ale jeho dožadovací záchvaty občas byli k nevydržení Rolling Eyes
Pořád jsem rodiče přemlouvala k druhé kočce a nikdo mi to nedovolil. Pak táta našel toulavou kočku která se mu zalíbila, polodlouhosrstá, kávová, modrooká krasavice. A tak navrhl, že si ji vezmeme domů Twisted Evil Teď ji máme skoro týden a Bobšovo mňouká skoro ustalo. Dlouho jsem ho neslyšela, že by se dožadoval něčeho jiného než jídla. S novou kočičkou se zatím nebratří, občas se prohání, nehrají si ale neperou se. Nová kočka je mazlivá až hanba, vděčná, tak si mazlení kompenzujeme s ní (Bobeš se nechá chovat jako miminko, je společenský, takový hezky "vláčný, tučňoučký a rozlévací" ale na mazlení není Sad ), Bobeš prvně žárlil (několikrát šel mimo záchod) ale teď jsme to i se záchodem prozatím vyřešili, vypadá to, že oba dva chodí na jeden ten samý záchod ale nesmí být ve stejné místnosti, jako kde spí a jí. Což je pochopitelné ale když byl Bobeš samotný, nevadilo mu to. Mají dva záchody a chodí na jeden Smile
Co se týče mňoukání, kocourka bych asi ignorovala, když si vynucuje pozornost, ale věnovala bych se mu, když si pozornost nevynucuje a je aspoň chvilku v klidu. Je možné, že s přítelem najdete zatoulanou, bezprizorní, čistokrevnou či útulkovou kočičku, která vás oba dva chytne za srdce a zásady půjdou stranou Smile
Pokud ne, v přesvědčování pokračujte a pokud byste se do domu přestěhovali, dobře rozmyslete, jestli se vám tam kočičí kamarád přeci jenom nevejde Wink A kdyby to byl dům na vesnici, pozor na předsudky, že "mít kočku na vesnici zavřenou doma je týrání!" My bydlíme na vesnici, ale u silnice, přišli jsmeo dva kocoury a teď máme kočku a kocoura jenom doma. Bobeš je zaměstnán Bobinou a přestal si vynucovat procházky ven Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
klap.zobak



Založen: 23.02.2010
Příspěvky: 2

Předmět: sítě pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2010 23:29:24
Odpovědět s citátem

Ahoj,
sice jsem si to přečetla pozdě, ale kdo ví, třeba se to ještě bude hodit Wink. Já si nechala instalovat sítě pro kočky do okna od této firmy http://www.k9.cz/ a jsem s tím velmi spokojená. Určitě umí vyřešit i situaci, kdy se nesmí vrtat do venkovní zdi. Síť proti hmyzu se mi opravdu neosvědčila. Kocouř po ní šplhal jedna báseň a co šplh, to zásek a díra. Takže jsem se obávala, že jednoho dne si vyseká díru dostatečně velkou na výskok z druhého patra Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: sítě pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2010 11:20:40
Odpovědět s citátem

klap.zobak napsal:
Ahoj,
sice jsem si to přečetla pozdě, ale kdo ví, třeba se to ještě bude hodit Wink. Já si nechala instalovat sítě pro kočky do okna od této firmy http://www.k9.cz/ a jsem s tím velmi spokojená. Určitě umí vyřešit i situaci, kdy se nesmí vrtat do venkovní zdi. Síť proti hmyzu se mi opravdu neosvědčila. Kocouř po ní šplhal jedna báseň a co šplh, to zásek a díra. Takže jsem se obávala, že jednoho dne si vyseká díru dostatečně velkou na výskok z druhého patra Rolling Eyes


Dobrý den,
Toto vypadá fakt dobře Smile
Montovala jste na velkou část okna nebo na větračku? Kolik Vás cca stálo na 1 okno? My už sice síťky máme, ale s rodiči nebudu bydlet navždy Smile Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
klap.zobak



Založen: 23.02.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Re: sítě pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2010 14:29:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Toto vypadá fakt dobře Smile
Montovala jste na velkou část okna nebo na větračku? Kolik Vás cca stálo na 1 okno? My už sice síťky máme, ale s rodiči nebudu bydlet navždy Smile Děkuji Smile[/quote]


Tyhle sítě mají zatím jednu nevýhodu, že se musí montovat na celé okno, protože je to kotvené do zdí. Na stránkách mají kalkulačku. Moje okno 200 x 150 cm vyšlo na 2000 i s prací. Ale zase se může kocouř povalovat na venkovním parapetu Laughing . Nemám balkon, tak alespoň tak může čumáčkovat trošku víc ven Smile A je zajímavé, že od té doby co má v okně tuhle síť, tak nešplhá. Možná mu vadila hustota hmyzí sítě, nevím, ale tahle síť je dělaná na větší zátěž a kocouř nic.... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
6
HCM u koček - program PawPeds (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top