Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rada ke krmení Sheba - zkušenosti, názory?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lucivka



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: Rada ke krmení Sheba - zkušenosti, názory?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2010 13:23:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

jsem tu také nová a prosím o názor na žrádlo Sheba. Náš Filípek byl už 14 letý a byl na ledvinové dietě od Hills. Nyní už je v kočičím nebi a nás za měsíc čeká nový kočičí přírustek. Tak studuji a připravuji domov pro kotě. Díky dietě jsem se moc o novinky v kočičím žrádle nestarala a za 10 let, co jsme byli na Hills se tohom jak čtu, také hodně změnilo. Rodiče občas vozí z Německa pro duhého kocoura Shebu, mají tam výrazně lepší ceny, ale nevím jestli se jedná o kvalitní žrádlo, aby nebylo typu Whiskas nebo Friskies.

Děkuji za radu, Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2010 18:38:01
Odpovědět s citátem

Pokud vím dobře, existují (minimálně) 2 typy Sheby. Jedna se prodává i v supermarketech, například v Bille. Druhou, co jsem našla, je (zřejmě) ta kvalitnější, koukala jsem se na e-shop Zoohit a tam mají "Sheba misky" a uvádějí i 45% masa. Ale třeba zase Sheba Essence (nevím jestli to není ta prodávaná v supermarketech) má opět 4% masa.
Takže pokud tomu dobře rozumím, vyrábějí kvalitnější a méně kvalitní varientu. Babička občas našim dvěma kočkám dovezla Shebu z Billy a taky to snědli. Je pravda, že Bobina je nalezenec a máme ji doma cca 7 dní, takže sní všechno, i konzervu s práškem na odčervení. Bobeš se umí ofrfňout (například Whiskas konzervy ee, asi ví, že tohle dobré nebude Smile ) ale zrovna tohle mu jelo, i když kvalita nic moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2010 21:22:38
Odpovědět s citátem

Opravdu ani ta lepší Sheba není nic moc, také těží z reklamy a z obecného povědomí. Rozhodně tam cena neodpovídá kvalitě, já jsem v Rakousku koupila tu "lepší", takovou malou mističku, ale kočky to ani moc nechtěly (tu normální nežerou vůbec). Zcela určitě existují kvalitnější konzervy a v poměru i za nižší cenu, na fóru se o tom tady psalo dost, tak pohledejte.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2010 21:31:53
Odpovědět s citátem

Já bych doporučovala kapsičky Whiskas Supreme,mají hovězí,kuřecí,tuňáka a sardinky,je to opravdu kvalita,jsou to kousky masa,mojim chutnají.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 7:19:41
Odpovědět s citátem

citace:
Já bych doporučovala kapsičky Whiskas Supreme,mají hovězí,kuřecí,tuňáka a sardinky,je to opravdu kvalita,jsou to kousky masa,mojim chutnají.

Babička občas Whiskas našim kočkám koupí (supreme) a chutná jim to, možná to vypadá jako kousky masa ale nedělám si iluze že by výrobce Whiskas šel tak do sebe a začal vyrábět kvalitní kapsičky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucivka



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 9:22:02
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady, prolezu si tady předchozí diskuze a najdu, čím krmit nové malé kocouře. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 12:27:06
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Opravdu ani ta lepší Sheba není nic moc, také těží z reklamy a z obecného povědomí.


V čem je špatná? U nás je docela oblíbená a přijde mi, že se od jiných masových konzerv moc neliší. Jsou to čisté kousky masa v nějaké šťávě.


Naposledy upravil Smeny dne 2. 8. 2010 19:45:41, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 16:19:28
Odpovědět s citátem

Koukněte se i na diskuze (na MK nebo třeba K-O) ohledně syrového a vařeného masa. Kotě to možná ocení víc, než nějakou Shebu Very Happy Takže pokud občas dáte kousek masíčka, kocouř se určitě zlobit nebude (jsou i také zmlsané jazýčky, co syrové maso nepozřou a pochutnávají si jenom na vařeném a opět zmlsané jazýčky, co vařené nechtějí). Jestliže v krmení syrovým (já i naše kočky je upřednostňují před vařením) nemáte jasno, koukněte se do různých témat v tomto fóru a určitě si odnesete cenné informace. A to nejen to, jaké maso/vnitřnosti zkrmovat, ale i praktické informace, které se vám určitě budou hodit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 15:59:19
Odpovědět s citátem

Frýda napsal:
Koukněte se i na diskuze (na MK nebo třeba K-O) ohledně syrového a vařeného masa. Kotě to možná ocení víc, než nějakou Shebu Very Happy Takže pokud občas dáte kousek masíčka, kocouř se určitě zlobit nebude (jsou i také zmlsané jazýčky, co syrové maso nepozřou a pochutnávají si jenom na vařeném a opět zmlsané jazýčky, co vařené nechtějí). Jestliže v krmení syrovým (já i naše kočky je upřednostňují před vařením) nemáte jasno, koukněte se do různých témat v tomto fóru a určitě si odnesete cenné informace. A to nejen to, jaké maso/vnitřnosti zkrmovat, ale i praktické informace, které se vám určitě budou hodit.


A ta moje je tak zmlsaná, že nepozře kapsičku, konzervu, paštičku - nic Very Happy

Uvidíte co bude nové kotě baštit, já bych mu zkusila nabídnout ode všeho a něco mu pojede líp, něco třeba ne.Můžete zkusit přemražené hovězí maso, kuřecí krky, přemražené kuřecí, konzervičky (Shiny Cat, Animoda...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 20:07:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den, my doma zkusili našemu Tobíkovi dávat snad všechny značky granulí. K některým ani nedošel, i když byla miska plná Evil or Very Mad Ale nakonec zvítězily granule od Brit Care a jsem za ně ráda - aspoň něco zachutnalo Very Happy ! Jinak kapsičky dáváme různé, od různých výrobců - s tím problém náš Tobís nemá! Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 12:15:28
Odpovědět s citátem

Tak jsem si myslela, jaké nemáme mlsné kočky, co sní všechno. A ona i Bobina, kočka toulavá, začala odmítat syrové maso! Už po týdnu je rozmlsaná... Twisted Evil Okrájela jsem jim něco z něčeho, co vypadalo jako kuřecí hřbet i s krkem - bez kostí. Tak možná jim vadila ta gumová kůže a málo pravého masa...Potfory mlsný. Ráno dostali Miamorku na zkoušku z jednoho e-shopu a byli spokojený. Já se totiž ke kvalitnímu mokrému krmivu dostanu jen ztěží a z kapesného se toho moc objednávat nedá, sponzoruji ještě rozličnou smečku hlodavců. Takže buď kupujeme ty obyčejné nebo se snažím dávat to syrové maso, vše doplňuji ProPlankama a i když jsem se dočetla, jak není kvalitní, kočky po něm prospívají, chutná jim a je to skoro to jediné, co Bobeš žere delší dobu a stále s chutí...
Jo, nedají se v řeznictví koupit nějaké odřezky? že bych se zeptala, určitě mají nějaké zbytky masa, které vyhazují...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Rada ke krmení Sheba - zkušenosti, názory?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 17:21:26
Odpovědět s citátem

Lucko, já krmím už dva roky od kotěte granulemi Royal Canin a všempžnými druhy konzerviček a mističek Miamor. Přišlo mi, že poměr cena/kvalita je u toho přijatelný až dobrý. Určitě polovinu denního kmení pak dělá syrové (přemražené) maso, zejména hovězí. Kocour je spokojený a žere to rád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2010 18:38:41
Odpovědět s citátem

To je pravda, Royalky, když jsme jimi krmily, byli jak kvalitou i cenou celkem přijatelné. Myslím si ale, že stejně,ne-li lépe, jsou na tom granule od Brit Care. když jsme na ně přecházeli, neměli jsme se změnou žádné problémy a kočičák byl bez problémů - takže super! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
6
HCM u koček - program PawPeds (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top