Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy kastrovat kocourky


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kateřina Červenková



Založen: 18.07.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Frýdlant n. O.

Předmět: Kdy kastrovat kocourky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2010 17:25:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem zcela nezkušený chovatel. Od kamaráda jsem si vzala dva kocourky - jsou to moc milí bráškové, obyčejní mourci, mají asi 14 týdnů. Chci se zeptat, zda a kdy bude nutné je kastrovat, aby se později neprali a neublížili si. Také by mne zajímalo, zda je lepší, aby podstoupili kastraci najednou, nebo každý zvlášť
_________________
cerkati
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2010 21:30:04
Odpovědět s citátem

Uritě máte času dost. Někteří kocouři spolu dokonce vycházejí, i když nejsou kastrovaní, pokud nekryjí a nemíchají se do toho "ženské". To by bylo ale zbytečné - uvidíte sama, určitě poznáte, kdy si kluci začnou vjíždět do kožichu jinak, než jen hrou, ten rozdíl za dobu soužití určitě poznáte. Pak je ten správný čas. Já osobně bych je vzala oba naráz, budou oba stejně "oblblí" a bolaví, budou oba cítit veterinou a vyhnete se tomu, že by jeden začal napadat druhého proto, že je mu jinak cítit.
A je moc prima, že jste si vzala dva a nebude jim smutno Smile
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 14:56:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

obecně se říká ve věku plus mínus jednoho roku. Kocourci dospívají od 5ti-6ti měsíců. Poznáte to tak, že jim více začne čpít moč v záchůdku a mohou také začít značkovat. Nechci radit, kdy přesně je ten věk vhodný. My vydrželi do deseti měsíců, ale znám kocourky kastrované v šesti měsících i později.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina3



Založen: 04.02.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 11:58:07
Odpovědět s citátem

Já se přidám s dotazem.
Máme kocourka skoro 7 měsíců starého. Zatím neznačkuje, ale je víc cítit moč v záchůdku. Jeho táta prý neznačkuje vůbec.
Určitě ho chceme nechat dát vykastrovat, ale známá by ho chtěla k nakrytí své kočky (samozřejmě né teď, ale až dospěje).
Tak se chci zeptat jestli se to dá takhle, že by šel na kastraci až dýl. Hlavně aby kvůli tomu neměl nějaké zdr.problémy.
Moc moc díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 12:17:16
Odpovědět s citátem

Kocoura mužete kastrovat v každém věku od určitého měsíce, pokud kocourem jednou nakrejete tak pravděpodobně začne značkovat,je to případ mé známé ikdyž kocoura dala po krytí kastrovat tak občas značkuje ,pokud bych kocoura nechtěla pro sebe do chvu dala bych ho vykastrovat,a že kocour neznačkuje tomu nevěřim .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 15:19:40
Odpovědět s citátem

Náš kocour po bytě taky neznačkuje, jednou jedinkrát označkoval boty švagra, který předtím prošel po trávě označkované od jiného kocoura. Berťasovi je rok a asi tři až čtyři měsíce. Myslím si, že značkuje do záchůdku, někdy tam jsou pidihrudky a zapáchá to víc, než obvykle. (Doufám, že jsem to nezakřikla a nebude nám občůrávat kde co Smile.)
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kdy kastrovat kocourky
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 17:33:02
Odpovědět s citátem

Kateřina Červenková napsal:
. Chci se zeptat, zda a kdy bude nutné je kastrovat, a ...ť

My jsme kastrovali v deseti měsících. Chtěla jsem vydržet do roku, mám briťáka, tak aby byl co "nejmužnějšího" vzhledu, ale prostě to déle nešlo vydržet. Začal čurat do postelí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2010 18:45:46
Odpovědět s citátem

Já jsem nechala vykastrovat našeho Tobíse když mu bylo něco málo přes rok - do té doby jsme to nějak vydrželi a on byl celkem v pohodě, takže dobrý. Po kastraci byl trochu romrzelý, ale pak byl zas jako dřív. Prostě zlatíčko! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Je to značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 16:07:06
Odpovědět s citátem

Odkdy vlastně kocour může začít značkovat? Na chalupě nám někdo otrávil kočku, po které zbyla tři tříměsíční koťata, dva kocourci a jedna kočička. Vzala jsem je domů, než se nám je podaří někde umístit, protože tříměsíční koťata by tam určitě sama nepřežila. Jeden z kocourků je výbojnější, silnější, zvědavější, u všeho musí být, nerad se nechá vzít do ruky a hned se dere pryč. Druhý je mazlivější, motá se kolem mě, sedá si mi na stůl vedle počítače, případně se otírá hlavičkou. A hlavně máme doma dvaapůlletého kastrovaného briťáka. Koťata se s ním seznamovala už tři dny na chalupě, kočka byla mrtvá, už když jsme přijeli. Tam ještě žádný problém nebyl. Co jsme přijeli v sobotu domů, objevila se hned první den počuraná postel. Podezřívala jsem Fabiána, že se mi "mstí", že jsem mu tu divokou rychlou rotu přivezla až do jeho domova. Ale není to on, akceptoval je celkem bez problémů. Ten občurávač je právě ten výbojný kocourek. Postel počurá pravidelně každý den, vždycky pokud možno doprostředka. Zahlédnout se nám ho opakovaně podařilo, zabránit mu v tom ne. Jinak chodí celý den na záchodek normálně. Sice už o víkendu zase půjdou z domu, ale zajímalo by mě, co si o tom myslet. Jestli to už může být značkování.
A pak taky samozřejmě kdy kastrovat. Četla jsem, že je to bez problémů možné už v půl roce. Protože i nadále budou všichni tři pohromadě, chtěla bych zabránit tomu, aby případně už v půlroce "obskočil" svoji sestřičku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 17:17:41
Odpovědět s citátem

Alamko, klidně bych kastrovala v půl roce, když budou spolu. Taky jsem nikdy nezažila brzké mrouskačky, leč v sobotu šla z domu moje jen o pár dní starší než 4 měsíce kočička a za 2 dny mi majitelka volala, že mrouská!! A opravdu ano, protože když volala den předtím, tak jsem slyšela Kate, jak řve jako pardál - bylo mi to divné...
Jinak je docela možné, že malý protestuje proti Fabiánovi, a proto chodí do postele, uvidíte, zda to v novém domově přestane.
Je moc prima, že jste je odvezla a tím i zachránila a našla jim nové domovy, 3 zachráněné kočičí životy Smile
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Je to značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2010 8:22:07
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Odkdy vlastně kocour může začít značkovat?


No taťulda kamarádčinýho kocoura zvládnul zaznačkovat v půl roce a ještě stihnul nakrýt svou o něco málo starší spolubydlící. Jejich potomek občůral byt taktéž v půl roce.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Je to značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2010 16:12:21
Odpovědět s citátem

April napsal:
Alamka napsal:
Odkdy vlastně kocour může začít značkovat?


No taťulda kamarádčinýho kocoura zvládnul zaznačkovat v půl roce a ještě stihnul nakrýt svou o něco málo starší spolubydlící. Jejich potomek občůral byt taktéž v půl roce.


Našim kocourkům jsou tři měsíce a týden, i když ten zrzek vypadá vedle bráchy starší a vyspělejší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucivka



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: Rada od veterináře
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2010 14:57:16
Odpovědět s citátem

Byli jsme před 14 dny na kontrole a Dr. Krobot nám radil, abychom vydrželi co nejdéle a zkusili kastrovat až kolem 12 měsíců. Důvod - čím dříve se kastruje tím větší je pravděpodobnost, že kocour bude mít ve stáří problémy s močovými cestami a následně s ledvinami, případně tyto problémy přicházejí dříve než by se normálně objevily, třeba už kolem 6. roku. To jsem nevěděla, každopádně posílám informaci dál. Krobotovi se zaměřují na chov kartouzaček, tak by tam nějaká zkušenost být měla. My máme briťáka, zatím kotě, tak uvidíme, jak to půjde vydržet. Toho předchozího jsme kastrovali asi v 10 měsících, ale ten byl na ledvinových k/d Hills už od 6 měsíců, tak nejsem schopná posoudit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Rada od veterináře
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2010 17:05:39
Odpovědět s citátem

lucivka napsal:
Byli jsme před 14 dny na kontrole a Dr. Krobot nám radil, abychom vydrželi co nejdéle a zkusili kastrovat až kolem 12 měsíců. Důvod - čím dříve se kastruje tím větší je pravděpodobnost, že kocour bude mít ve stáří problémy s močovými cestami a následně s ledvinami, případně tyto problémy přicházejí dříve než by se normálně objevily, třeba už kolem 6. roku. ...

Tady tyhle záležitosti už i veterináři tolikrát vyvraceli, že to není pravda, že bych osobně takovým pokynům nepřikládala zas velkou důvěru. Pokud vím, tak třeba v USA se kastruje výrazně dřív a přitom tam prokazatelně vyšší výskyt potíží močových cest nemají. Náš vet mi říkal, že v případě potřeby či přímo nutnosti zabránit nakrytí se můžou kocouři bez problémů kastrovat v půl roce. A u kočiček je problém spíše v tom, že orgány jsou tak maličké, že není zas úplně snadné identifikovat vaječníky. Dávám, jak jsem dostala.
Čekat co nejdéle má myslím význam hlavně pro plný vývin sekundárních pohlavních znaků jako jsou třeba u briťáků široké líce díky mohutnému ochlupení, což ovlivňují hormony.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2010 21:55:34
Odpovědět s citátem

Já když jsem hledala devonku do chovu, dostala jsem kontakt na jednu CHS v Itálii. Na jejich webu jsem se dočetla, že dávají koťata výhradně na mazlíky a už kastrovaná, takže kastrují cca tříměsíční mrňousky.

Veti se v náhledu na brzké kastrace nemohou shodnout. Někteří by koťata nekastrovali ani za nic, jiní tvrdí, že to pražádný vliv na vývoj kočky nemá a ani na její pozdější zdravotní stav-že šutříky mají stejně kočky kastrované jako nekastrované, což mohu potvrdit. Mám chovnou kočku, tudíž nekastrovanou, a potíže se struvity měla opakovaně. Bude v tom asi hrát větší roli genetika než raná kastrace.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Rada od veterináře
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 16:21:26
Odpovědět s citátem

lucivka napsal:
Byli jsme před 14 dny na kontrole a Dr. Krobot nám radil, abychom vydrželi co nejdéle a zkusili kastrovat až kolem 12 měsíců. Důvod - čím dříve se kastruje tím větší je pravděpodobnost, že kocour bude mít ve stáří problémy s močovými cestami a následně s ledvinami, případně tyto problémy přicházejí dříve než by se normálně objevily, třeba už kolem 6. roku. To jsem nevěděla, každopádně posílám informaci dál. Krobotovi se zaměřují na chov kartouzaček, tak by tam nějaká zkušenost být měla. My máme briťáka, zatím kotě, tak uvidíme, jak to půjde vydržet. Toho předchozího jsme kastrovali asi v 10 měsících, ale ten byl na ledvinových k/d Hills už od 6 měsíců, tak nejsem schopná posoudit.


jj, taky mi vet poradil, ze lepsi by bylo az tak v roce...to mu bude za mesic. doma neznackuje ale vriska jak o zivot. u kamarada, ktery ma kocku a kocoura (oba kastrovani) si to ale oznackoval...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tornado



Založen: 29.03.2011
Příspěvky: 1
Bydliště: Liberec

Předmět: Kourovi zapách moč
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2011 16:06:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
připojila bych se také s dotazem. Máme doma 8 měsíčího Ragdolla, kterému začela čpět moč a začal být neskutečně upovídaný a otravuje naší vykastrovanou kočičku. Chtěla bych ho dát vykastrovat, ale z výše uvedených příspěvků jsem zjistila, že bych asi měla počkat. Ale když sleduju naší britku, jak se před kocourem pořád schovává, tak si nejsem s tím čekáním moc jistá. Vím, že si to kočičky vyříkají sami, ale on jí vždy někde uvězní a nechce jí od tam tud pustit. Confused Navíc se děsím toho, že když mu začala čpět moč, tak brzy příjde i ostřikování. Razz Co myslíte, kastrace či čekání? Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2011 16:32:23
Odpovědět s citátem

Nebojte, i v 8 měsících můžete kastrovat. V zahraničí se to běžně dělá i u mladších koťat. Pokud kocourek brečí a kočička se ho pro jeho obtěžování straní, tak bych neváhala. Já mám sphynxe kastrovaného v 7mi měsících a je oki. Není tlustý a přitom krásně narostl. Má 5,5 kila.
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2011 20:36:35
Odpovědět s citátem

Nechte ho vykastrovat. Věk už je v pohodě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2011 8:59:07
Odpovědět s citátem

tak my už jsme objednaní...6/5 ve 13h
posledních 14dni je s ním k nevydržení...jeho noční řev a hlavně...člověk, aby za ním furt chodil a hlídal...horší než děcko...já se otočím a už tam mám loužičku...a že si vybírá místa...za tv na tv stolku...spolubydlící do bot...na kuchyňský lince do víčka od misky... kamarádovi tašku od noťasu...a to všechno zvládnul během jednoho jediného půldne...šikulka!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2011 9:43:54
Odpovědět s citátem

BáraP napsal:
tak my už jsme objednaní...6/5 ve 13h
posledních 14dni je s ním k nevydržení...jeho noční řev a hlavně...člověk, aby za ním furt chodil a hlídal...horší než děcko...já se otočím a už tam mám loužičku...a že si vybírá místa...za tv na tv stolku...spolubydlící do bot...na kuchyňský lince do víčka od misky... kamarádovi tašku od noťasu...a to všechno zvládnul během jednoho jediného půldne...šikulka!


Někdy (a to bohužel tak, že dost často) je život s nekastrovaným kocourem nesnesitelný... V umísťování loužiček jsou úžasně vynalézaví, vždy je vytvoří tam, kde to hodně vadí. Kastrace je jediné řešení, pokud chcete kocourka coby mazlíčka a ne do chovu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2011 9:00:14
Odpovědět s citátem

jsme po kastraci...celkem jsme to zvládli...2x se pozvracel a jednou počůral mě, musela jsem ho mít na klíně...nechtěl vůbec ležet sám na zemi na dece...
dneska už byl žrát a hodně pije...ale připadá mi strašně smutný....ale možná je to pořád jen únava po narkoze?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2011 13:54:55
Odpovědět s citátem

To bude v pořádku. Kocouři se z kastrace seberou druhý, třetí den. U kočky je to horší, tak týden, deset dní.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2011 19:54:22
Odpovědět s citátem

Ahoj, o víkendu k nám dorazilo krásné kotě - našel ho náš pes, který moc kočky nemusí, takže kotě sedělo na plotě, klepalo se, syčelo a pes byl tak půl metru od něj. Naši ho samozřejmě uklidili, dali mu nažrat, pomazlili se, a vypadá to, že už je naše. Jedná se o kocourka. Jde mi o to, kdy ho můžu nejdřív dát kastrovat? Mám už Bertíka, který je kastrovaný a chodí si domů i ven podle toho, jak se mu zachce. Bojím se toho, aby až kotě začne dospívat, Bertíka nevyhnalo. Jinak už je odčervené a v půl kile prý můžeme očkovat, tak to vidím na příští týden. Děkuji za reakce.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2011 9:40:16
Odpovědět s citátem

Ta kastrace se bude odvíjet i od toho, jak bude kocourek prospívat. Nicméně jestli dobře rozumím, tak v půl kile znamená hmotnost, tudíž je to ještě prtě, pokud bych měla hádat, měsíc, měsíc a půl. Teoreticky kocourci dospívají tak ve věku 3/4 až rok, je červenec, takže můj odhad pro kastraci by byl někdy na konci zimy, tak únor, matematicky vzato. Ostatně s blížícím se jarem pak bude přibývat aktivita i ta "sexuální", takže určitě ho ještě fiknout před jarem, aby se na toulky nakonec nevydalo kotisko. Ale myslím, že poznáte, kdy je to tak akorát..

Ale jinak nebála bych se, že by kotě Bertíka vyhnalo. Ono si to mezi sebou případně ujasní a v případě problémů Váš včasný kastrační zásah tuhle možnost pak vyřeší úplně.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2011 17:05:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu- dnes je našemu kocourkovi ragdollovi přesně 10 měsíců. mysleli jsme, že se objednáme na příští týden na kastraci- (kocourek nám posledních pár dní začal tak divně mňaučet, asi volá kočky,tak jsem si říkala,že je na kastraci asi už čas. Taky jsem ho převčírem hladila,i po ocase a najednou jsem měla trochu mokrou ruku, tak jsem si říkala, jestli mě nepočůral, nesmrdělo to,nic..Volala jsem tedy vetovi, ten říkal, že může kastraci provést příští týden, pokud CHCEME,ale že pokud nezačal smrdět či nesmrdí moč ve wc, že by tak měsíc počkal. Prý si nemyslí, že by teď měli kocouři období, aby začli bláznit- krátí se den. Tak nevím- klidně počkáme, snad nám to tu všchno neoznačkuje, ale.. Smile Díky za rady Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2011 17:45:58
Odpovědět s citátem

Tak teoreticky můžete kocourka nechat vykastrovat, ale klidně i ještě počkat. Ale asi bych se rozhodovala podle podmínek, co předpokládáte za měsíc, abyste to pak neposunula ještě třeba o týden, dva a lup, máte tu předvánoční shon ...
S tím obdobím má vet pravdu, ale spoléhat se na to úplně u bytových koček nejde, přecejen žijí v jiných podmínkách.

Nicméně asi bych mu dala ten měsíc a ke konci listopadu vykastrovala.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Citinka



Založen: 04.01.2012
Příspěvky: 6
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 11:01:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu. Mám 7 měsíční kočičku a 5 měsíčního kocourka. Kdy asi je ideální doba ke kastraci aby nedošlo náhodou ke koťátkům? Jak poznám, že kocourek je schopný nakrýt kočičku? Oba je chováme výhradně v bytě.Moc děkuji.
_________________
briťáci Maggie, Miky, Felix, Neli, Saly a Bert-in memoriam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 16:48:43
Odpovědět s citátem

Citinka napsal:
Dobrý den, prosím o radu. Mám 7 měsíční kočičku a 5 měsíčního kocourka. Kdy asi je ideální doba ke kastraci aby nedošlo náhodou ke koťátkům? Jak poznám, že kocourek je schopný nakrýt kočičku? Oba je chováme výhradně v bytě.Moc děkuji.


Já bych nechala vykastrovat nejdříve kočičku, v sedmi měsících už není důvod dál čekat, říje může přijít každým dnem. U kocourka vyčkejte do prvních příznaků dospívání, kastrovat můžete cca od 8 měsíce věku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Citinka



Založen: 04.01.2012
Příspěvky: 6
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 16:58:31
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Citinka napsal:
Dobrý den, prosím o radu. Mám 7 měsíční kočičku a 5 měsíčního kocourka. Kdy asi je ideální doba ke kastraci aby nedošlo náhodou ke koťátkům? Jak poznám, že kocourek je schopný nakrýt kočičku? Oba je chováme výhradně v bytě.Moc děkuji.


Já bych nechala vykastrovat nejdříve kočičku, v sedmi měsících už není důvod dál čekat, říje může přijít každým dnem. U kocourka vyčkejte do prvních příznaků dospívání, kastrovat můžete cca od 8 měsíce věku.


Moc děkuji za info. Zatím mi nepřipadá, že by se s ní cokoli dělo.Snad bych počátek říje poznala, ale asi je lépe následkům Sad předejít.
_________________
briťáci Maggie, Miky, Felix, Neli, Saly a Bert-in memoriam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top