Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocour zahrabe potřebu, ale ...

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Hani



Založen: 11.07.2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 6 - Břevnov

Předmět: kocour zahrabe potřebu, ale ...
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2005 15:44:06
Odpovědět s citátem

máme problémek, který už jsme museli řešit asi 8krát:
náš kocourek Bertík (3 a půl měsíce) sice zahrabe potřebu, pak ale očuchá a začne hrabat znovu, než se vyhrabe tak hluboko, že si zaťapká celé tlapky (někdy i víc) ...
- dělá to i do nového kočkolitu ....
- záchůdek není krytý, je ale dost vysoký - trojvrstvý (s přesýpací vrstvou)
- kočkolitu je dost - dle mého mínění - cca 10 cm na výšku.
Dříve jsme přesívací vrstvu záchůdku nechávali - nebylo zde ale dost kočkolitu pro hrabání - cca 5 cm na výšku, tuto vrstvu jsme však ale vyndali - ted sahá kočkolit do výšky zhruba těch 10ti cm...
- Kocourek toto nikdy dříve to nedělal, nevím , jestli je to :
1, změnou steliva - měnili jsme nejdříve hrudkující, pak perle a ted máme catsan - keramické stelivo
2, změnou záchůdku - máme trojdílný prosévací záchod, prosévadlo jsme však již vyjmuli, protože jsme měli pocit, že kocour nemůžu pořádně zahrabat velkou potřebu
3, přinesli jsme nového kocourka - 2 a půl měsíce, který však nijak našeho staršího kocourka při potřebě neruší, či neprovokuje....
(malému jsme také už dvakrát tlapky museli čistit Sad )
4, záchod je moc malý .... náš záchod má ale stejné rozměry jako běžný kočičí záchod pro dospělé kočky ...
Poradte prosím, máte-li někdo podobné zkušenosti - a řekněte mi , čím to může být....
díky moc Hani
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2005 15:54:57
Odpovědět s citátem

Hani,
u nás to není takhle tragický, ale podobný... Aaronek chodí zahrabávat asi 8x Laughing
Někdy zahrabe jen jednou a dost a někdy tam stráví půl dne, kdyby mohl, tak to zahrabe až do sklepa...
Nejsem natolik zkušená kočkařka, abych mohla radit a skutečně mne nenapadá, proč to dělají... Rolling Eyes
Co prostě zkusit jiný, třeba krytý záchůdek? Je to sice 500 peněz, ale druhý záchodek jako rezerva se vždycky hodí a za vyzkoušení to stojí...
My používali Catsan, ale mně vadilo, že mi to za 3-4 dny smrdělo... Asi každé kočičce vyhovuje něco jiného. Teď máme Biocats Bianco a Fresh a nemůžu si vůbec stěžovat... Cool
Až tedy na Aaronkovo někdy zběsilé zahrabávání nebo absolutně žádné zahrabávání Nitušky Laughing Ona se prostě někdy dáma vydělá a odejde... Zahrab si to sama, vidím jí na očích... Twisted Evil
Tak si vyber Hani... Kamarádce zase kocourek nezahrabává bobky... A že je to smrádek, to asi tušíš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hani



Založen: 11.07.2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 6 - Břevnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2005 16:00:56
Odpovědět s citátem

olive .. my máme záchudek za 500 Surprised/
http://happy-animals.eobchod.com/product.php?II=1693&UID=20050926165800212.47.14.42
catsan mi taky příjde , že brzo smrdí, zkusíme hrudkující stelivo - mám pocit, že by se bobek mohl obalit hned a kocour by pak neměl potřebu se v tom hrabat Rolling Eyes
takže tam nevidíš důvod, proč to začal po třech a půl měsících dělat ??
zahrabe bobek normálně - v pohodě, jenžě pak se vrátí a začne ho hrabat znova a hamtat v tom Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2005 16:14:25
Odpovědět s citátem

Ahojky Hani,

osobně myslím, že kotiska prostě blbnou a snaží se zahrabat i smrádek, u nás tomu občas taky podlehnou a to je jim rok a krom toho, že venku je plno kočkolitu, někdy se stane, že vyhoděj bobek ze záchůdku Twisted Evil

Ale zkuste se vrátit k hrudkujícímu stelivu, mohlo by to pomoct, třeba jim opravdu nesedí ten Catsan. A pak uvidíte, jestli to bude mít nějaký efekt.

Ale myslím, že to chce trochu trpělivosti a času a mělo by je to přejít, naši krom toho, že někdy hrabou jak šílení a mydlí do záchůdku deset minut, někdy se ani neobtěžují bobany zahrabat (viz komentář Oliv).

Opravdu si spíš myslím, že než nějaký větší výchovný problém a tak, je to v tom, že jsou až přehnaně čistotní a pak to dopadá, jak to dopadá Twisted Evil

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2005 16:17:18
Odpovědět s citátem

Mám podobný problém: Když můj 5-ti měsíční kocourek zahrabává ''hovínka'' tak vyhrabe půlku steliva na zem a ještě do toho ''hovíka'' šlápne. Embarassed Na něj mi záchod připadá malý, ale je prý pro velké kocoury. Má rozměry 50x40x15 a není krytý. Stelivo používáme Biokats fresh. Tak čím to může být? Není to třeba tím, že se ještě pořádně nenaučil, jak ''hovínka'' zahrabat?
Ve středu si jedu pro další koťátko, tak doufám, že to to dělat nebude! Confused
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2005 16:07:24
Odpovědět s citátem

Ahoj.
My mame kryty zachudek s dvirky, takze ven nic nelita.
Hrudkujici stelivo Mikes - to ale zkusim zmenit, zda se mi ze brzy zapacha.

Mam ale problem s tim, ze kocicka (3 mesice) ma vzdy po vykakani spinavy zadecek a sama si ho neumyje. Protoze chce s nami spat v posteli, musime ji ho kazdy den myt.
Nemate s tim nekdo zksenost?

Petra
Odpovědět 
Zdendula



Založen: 13.10.2005
Příspěvky: 12

Předmět: kočičí potřeba
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2005 9:02:15
Odpovědět s citátem

Mám kocoura a kočku a dva záchody.Jeden krytý a druhý ve formě otevřené hranaté misky s okraji.Při stelivu Mikeš to mám při otevřené misce vždy na koberci, prostě hrabou moc prudce a okraje stelivo přeletí.Teď zkoušíme stelivo Happy Cat- prý vydrží neměněné i měsíc.Nemáte s ním prosím nějaké zkušenosti?Je dost drahé, ale pokud by vydrželo měsíc, bylo by to super. Když jde kocour na otevřenou misku, tak zahrabává jak ve stelivu, tak škrábe na skříňce , která je umístěná za záchůdkem.Myslím, že jde u koček spíše o instinkt zahrabat, než o to, aby vše zahrabali, protože ty naše dost často vše nezahrabou, i když škrabou i na okraje.Někdy hrabou i před vykonáním potřeby.Myslím, že jediná rada je mít krytý WC, aby nenadělali.Jinak do hovínek nešlapou a i kdyby, mají tuhé šištičky, takže by se stejně neumazali. Pokud mají kočky řidší stolici, myslím, že není vše v pořádku v krmení
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hani



Založen: 11.07.2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 6 - Břevnov

Předmět: problém vyřešen :o)
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 11:35:16
Odpovědět s citátem

ahoj lidičky...
všem moc děkuji za rady ..
zkusili jsme před nějakou dobou vyměnit to stelivo ... lépe řečeno, vrátili jsme se k úplně prvnímu, co měl bertík jako třínedělní koťátko - a to k Biokats orange - hrudkující.... ani perle ani catsan , ale hrudkující stelivo ..
bobany se obalí a ztvrdnou dřív, než stačí kocour začít očuchávat a tím pádem už nemá potřebu do toho znova hrabat .... paráda. od té doby nemáme se "znovu hrabánín" problém... Smile
je to i levnější než catsan a perle a máme pocit že i déle vydrží a lépe voní než výše zmíněné ..
takže spokojenost Surprised)))
pa pa Háňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:26:52
Odpovědět s citátem

Ten Biocats orange to voní asi po pomerančích co? Nevadí to vašim kočkám? Chtěla bych vyzkouše Biocats fresh, ale bojím se aby tam šel, když to bude navoněné. Někde jsem tu myslím četla, že se tam nějaké kočičce tak líbilo, že chodila do wc odpočívat. Máte ještě někdo špatné zkušenosti s "navoněnými" stelivy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hani



Založen: 11.07.2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 6 - Břevnov

Předmět: navoněné kočkolity
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 10:05:31
Odpovědět s citátem

ahoj verunko ...
ano .. biokats orange voní po pomeranči, ted´ jsem koupila na doporučení holek ten biokats fresh a biokats bez vůně .... smíchají se dohromady - ne půl na půl, ale jen ovonět tím freshem.
je pravda že je to určitě mín výrazné než ten orange a zjistila jsem jak úžasně dlouho vydrží - je to nesrovnatelné s perlema nebo catsanem (to byla hrůza) a je to ještě lepší než ten biokats orange..
jsem te´d nadmíru spokojená a moji kocourci také ..
malej se do čistého chodí skoro pokaždé vyválet.... kočka si to prý potřebuje očichat... ale v tom problém nevidím.
tato kombinace čistého biokats a biokats fresh je zatím nejlepší kombinací, co jsem vyzkoušela a můžu doporučit.
Hani.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačaba



Založen: 28.01.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Beroun

Předmět: Re: navoněné kočkolity
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 10:43:04
Odpovědět s citátem

ted´ jsem koupila na doporučení holek ten biokats fresh a biokats bez vůně .... smíchají se dohromady - ne půl na půl, ale jen ovonět tím freshem.




Mám úplně stejnou zkušenost. Matýsek dorůstá do věku, kdy jeho čůrání začíná více "zavánět", tak jsem taky zkusila biokats fresh. Moc to pomohlo, zachůdek je voňavý, ale ne tak vtíravě jako s orange. Taky to míchám s normálním a úplně to stačí. Můžu jen doporučit. Razz
_________________
Kačaba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kočka Můra
Anonymní





Předmět: vonící stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 11:48:12
Odpovědět s citátem

Taky používáme mix fresh a normální.Pomeranč nevoněl spíš nám než kočkám Mad , ale pořád lepší než ostatní steliva co jsme vyzkoušeli.Žádné jiné nevydrželo tak dlouho a tak dobře nehrudkovalo.Doporučuji vyzkoušet.
Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: ?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 16:40:11
Odpovědět s citátem

Ako dlho vám to Biokats vydrží? Rozmýšlam, že ho skúsim, keď to všetci tak chvália.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 18:03:46
Odpovědět s citátem

zainab napsal:
Ako dlho vám to Biokats vydrží? Rozmýšlam, že ho skúsim, keď to všetci tak chvália.


Nám při dvou záchůdcích někdy vydrží 10-15 kilo kočkolitu 1,5 měsíce ... rozsypeme do obou záchůdků ten 10ti kilovej a pak občas dosypeme z dalšího balení ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2005 8:06:33
Odpovědět s citátem

Ahojky, asi ten biocats taky vyzkouším. Jak radíte, namíchám s fresh s obyč. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (14x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top