Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour s FIP, prosím o radu!!!

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Luciera



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 4

Předmět: Kocour s FIP, prosím o radu!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 15:32:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu... Mám kocourka 1,5 roku starého, který je v tuto chvíli pozitivní na FIP, vypadá to, že bude pouze pozitivní na koronaviry a zatím mu Fipka nepropukla. Měli jsme ještě jednoho kocourka, u kterého bohužel tato nemoc prokupla a přišli jsme o něj. Chtěla jsem poprosit o radu ohledně pořízení další kočičky/kocourka, protože nechci, aby kocourek byl sám. Myslím, že zatím jediná možnost, kterou mám, je sehnat stejně "nemocného" kamaráda, který by se už nemohl nakazit, ale nevím, kde takovou kočičku sehnat. Nebo je i jiná možnost???? Děkuji moc.... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 17:29:27
Odpovědět s citátem

Dobý den to že máte kocourka pozitivního na koronaviry neznamená že onemocní FIP to píšou v ruzných příspěvcích a že pozitivních koček je až sedmdesát procent,a testy nejsou stoprocentně spolehlivé a mimochodem někteří chovatelé přestávají testovat,to jestli si pořídit nové kote asi bych zašla na vet a také bych zavolala do chovatelské stanice a požádala o radu já bych se asi tolik nebála ale to se to radi když nejsem ve vaší kuži
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 17:30:46
Odpovědět s citátem

S těmi koronaviry je to složitější, ve venkovní populaci je pozitivních až 95 procent zvířat. Pro většinu koček jsou koronaviry relativně neškodné a nikdy u nich nepropukne FIP. Předpokládám že kocourek je pozitivně testován na PROTILÁTKY, tento test nevypovídá o tom, zda kocourek v sobě koronaviru stále má nebo ne, pouze to, že se někdy v minulosti s k.v.setkal a tělo si vytvořilo protilátku, ktero test odhalí. Myslím že by se vyplatilo testovat čičmena na NOSIČSTVÍ koronavirů t.j. zda v sobě TEĎ nejaké má t.j. zda nějaké k.v. vylučuje a pak se rozhodovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciera



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 11:33:29
Odpovědět s citátem

Vím, že to, že je pozitivní ještě neznamená, že u něj nemoc propukne a zatím to vypadá, že bude v pořádku Very Happy , ale bojím se toho, že když si vezmu další kočindu, tak by jí mohl nakazit.... Z tohoto důvodu mi přišlo jako nejlepší řešení najít kočičího kámoše, který je na tom stejně...

Ještě k tomu testování na nosičství koronavirů, to se dělá u veterináře??? Takže z toho by se dalo poznat, zda již žádné komplikace nehrozí??? Mě veterinář řekl pouze, že mám zatím tak cca 2-3 měsíce čekat a pak se uvidí, ale nějak mi zapoměl říct, co se uvidí.... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 11:39:58
Odpovědět s citátem

Náš kocourek nám na akutní FIP odešel, dle veta spouštěčem FIP mohl být mimo jiné stres.
Takže je otázka, zda kocourkovi v tuto chvíli pořizovat kamaráda, protože ne vždy je jistota, že kocourek nového spolubydlícího ocení a zda naopak toto pro něj nebude, byť přechodně než si zvykne, stresová záležitost.
Nechci strašit, to rozhodně ne, možná mne i někdo opraví, ale na vašem místě bych kamaráda nepořizovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciera



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 11:49:55
Odpovědět s citátem

Také jsem uvažovala, že by to pro něho mohl být trošku stresík, kdybych mu donesla nového spolubydlícího, ale zase na druhou stranu si nejsem jistá, zda to, že je teď sám pro něho není ještě horší... Už je to dva měsíce, co je sám a občas stále hledá a kouká, jestli se někde kámoš neobjeví.... Sad Sice se tváří, že je vše v pohodě, tak občas je na něm vidět, že by byl strašně rád, kdyby se mohl honit s někým jiným než se mnou Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 6:50:25
Odpovědět s citátem

Luciera napsal:

Ještě k tomu testování na nosičství koronavirů, to se dělá u veterináře??? Takže z toho by se dalo poznat, zda již žádné komplikace nehrozí???


U korovnavirů potažmo FIP se tohle nedá nikdy s určitostí říct. A neexistuje 100% test u živého zvířete, který Vám řekne, že FIP nikdy nepropukne.

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1050

Víte, jsou kočkaři, kteří prostě koronaviry a testy neřeší. A myslím, že taková je většina, že prostě kočku chtějí a nezkoumají do hloubky, jestli koronaviry jsou či nejsou, spíše se zaměřují na ty viditelnější problémy typu plíseň, svrab, blechy, zánět v očích, rýma ... tyhle problémy jsou o něco častější. Ono v podstatě by si člověk nepořídil kočku, psa, dítě, když zváží všechny možné i nemožné katastrofické scénáře.

Když si přinesete druhou kočku, nemusí se stát vůbec nic, anebo můžou koronaviry zblbnout a spustit FIP. Zvažte, jestli druhou kočinu chcete a zbytek nechte osudu. Jinak čím víc nad tím budete přemýšlet, tím víc zjistíte, že vlastně nic nevymyslíte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciera



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 8:20:09
Odpovědět s citátem

Máte pravdu v tom, že když jsem si přinesla prvního kocourka, tak jsem řešila pouze to, aby měl kvalitní papkání a hlavně, aby se mu nestýskalo Very Happy a to byly mé jediné "problémy" s příchodem nového člena rodiny... A o těchto nemocích jsem neměla ani potuchy, maximálně z knížky.... Ale když mi onemocněl ten druhý, tak jsem začala shánět všechny možné informace, které se Fipky týkaly... Takže teď mám plnou hlavu katastrofických scénářů a mám prostě obavy o to, aby jakýkoli jiný kočičák, kterého bychom adoptovali, zůstal s námi a hlavně aby u mého kocourka nic nepropuklo......

Dost lidí mi radilo pořídit kočičku starší 2 let, jelikož riziko nákazy koronaviry je mnohem nižší než u mladší kočičky.... Myslíte, že je na tom něco pravdy????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 14:34:11
Odpovědět s citátem

Viz odkazovaný článek, vyšší riziko je opravu u koček do dvou let a pak u starších koček. Dospělé kočky mají už otrkanější imunitní systém, který se umí s různými breberkami celkově lépe poprat.

Každopádně - dodala bych, že u každé kočiny, kterou si přinesete, byste musela dělat testy na přítomnost protilátek na koronaviry a existuje velká pravděpodobnost, že taková kočka z útulku či depozita bude na tyto protilátky pozitivní. A zase - budete dělat u nově příchozí kočky rychlotesty na protilátky? Odmítnete ji proto, že je pozitivní? Nebo naopak odmítnete proto, že je negativní? A kupříkladu negativní test neznamená, že kočka nepřišla do kontaktu s koronaviry, a pozitivní, že "určitě" umře na FIP.
Tuhle problematiku nemají pořádně zmáknutou ani vetové a vzhledem k problémům s diagnostikou, ani vědci, kteří se tomu věnují.

Existují domácnosti, kde jedna kočina na FIP umřela, druhá žije dál bez problémů a nový přírůstek je taky v pořádku.

A jestli něco propukne se nedá s určitostí tvrdit ani s příchodem nové kočky, ani když kocourek zůstane sám.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (19x)
3
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (17x)
4
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (17x)
5
Kočičí věk (17x)
6
Fotočlánek: Kocour ze Shreka existuje! (16x)
7
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (14x)
8
Fotočlánek: Kočky a děti 3 (14x)
9
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2022 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top