Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

čůrání mimo WC

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
LenkaK



Založen: 17.08.2010
Příspěvky: 4

Předmět: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2010 9:59:11
Odpovědět s citátem

Prosím vás o radu. Mám 1,5 letého vykastrovaného kocourka. Zhruba od června se začala projevovat nečistotnost - kocour se někdy vyčůral do záchodku, někdy na podlahu. Byli jsme u veterináře, vyšetřili mu moč, kocourek je zdravý. Paní doktorka spojila nečistotnost s tím, že touto dobou jsme měli doma asi dva dny 5 koťátek, které někdo vyhodil. Doporučila nám byt vydezinfikovat, aby necítil jejich pach. Ovšem situace se nezlepšila, ale ještě více zhoršila. Kocour už nepoužívá záchod vůbec, močí kde ho napadne - na stůl, do vany, na křeslo,... Už jsme z toho doma zoufalí, protože všechno smrdí a ani kocoura nemůžeme nikam pustit, dřív měl k dispozici celý byt, teď je jen v koupelně a na chodbě.Možná, že by mohl být problém i způsoben tím, že kocour by rád chodil ven, ale bohužel mu to kvůli bezpečnosti nemůžeme dopřát. Záchod čistíme pravidelně, vybíráme dvakrát denně, kadit chodí do něj bez problémů. Naše veterinářka si s kocourem neví rady. Poradili byste mi, co můžu dělat? Nechci dát kocoura ven, protože by dlouho nepřežil. Fungují na tyto problémy přípravky Feliway nebo Bachovy kapky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: nečistotný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2010 10:20:37
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc skušeností sice nemam ale nedesinfikovali jste Savem to situaci spíš zhorší, podle mne to delá strucu hlavně ho nesmíte trestat a zavírat vim že je to těšké ale situaci to spíš zhorši. Naše kočka při pořízení kotěte začla kakat bohužel do postele musela jsem vyhodit peřiny po vyprání to asi citila a chodila tam stále v nových to nedělá měla naštěstí jedno místo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2010 16:58:28
Odpovědět s citátem

Aspoň že jste vyloučili zdravotní problém.
Já bych zkusila kombinaci několika věcí, protože jeho současná reakce je asi taky důsledkem více faktorů.
První si nechte někde pro tenhle případ namíchat Bachovu esenci, kontakty určitě najdete na internetu, to by možná mohlo pomoci, nebo ten Feliway, ale Bachovky se mi zdají účinnější.
Druhé - asi fakt chce ven. Jestli ho nemůžete pustit, zkuste to vyřešit jinak - nemůžete zasíťovat balkón, nebo aspoň okno, aby mohl ven koukat? Co kšírky, kdybyste ho na ně postupně zvykali, třeba by mu občasné procházky po venku na vodítku svědčily. Musíte prostě ozkoušet, co bude pro kocoura nejvíce vyhovující..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LenkaK



Založen: 17.08.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2010 17:39:43
Odpovědět s citátem

Kšírky jsme zkoušeli a vůbec se mu nelíbily. Vždycky si lehl a nikam nešel. Jinak chodí ven skoro každý den, pokud je dobré počasí. Chodí na volno na zahrádku pod dozorem, tak na 1 - 2 hodiny, pak jde ale domů. Nikdo s ním nemůže být celý den venku a kontrolovat ho.
Teď už ani nechce spát ve svým křesle, ale spí na parapetě.
Bydlíme v přízemí, balkón nemáme. Pokud je otevřené okno tak je hnedka venku.
Já bych ho i venku dýl nechala, ale problém je že nedaleko nás je fabrika, mají tam dva vlčáky a už tam skončilo strašně moc koček, takže jak by tam vlezl, tak by byl konec.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2010 19:43:03
Odpovědět s citátem

Já chovnému kocourovi-ochcávači-nasadila psí hárací kalhotky s vložkou, kterou několikrát denně dle potřeby vyměním. Jen je třeba sehnat ty správné kalhotky, které mají prostor pro řitní otvor, aby kadit kocour mohl normálně i v gatích. U nás to tak funguje.

Možná by to bylo řešení aspoň pro začátek nebo částečné....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucie-DonSphynx



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Svitavy

Předmět: hárací kalhotky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2011 12:38:55
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já chovnému kocourovi-ochcávači-nasadila psí hárací kalhotky s vložkou, kterou několikrát denně dle potřeby vyměním. Jen je třeba sehnat ty správné kalhotky, které mají prostor pro řitní otvor, aby kadit kocour mohl normálně i v gatích. U nás to tak funguje.

Možná by to bylo řešení aspoň pro začátek nebo částečné....



Pročítám si články o chození mimo WC. Náš chovný kocour již od 6 měsíců začal jak pohlavně dospívat, tak i značkovat. U sphynxů je toto jaksi trochu dřívější. U nás má na to vliv jak dospělá chovná kočička, tak i bichonek, který žije s kočičkama jako jejich další sourozenec. Wink Bohužel (kor v tomto období), si na sobě nosí z procházek pachy i od jiných kocourů a to našeho "značkovacího krále" ještě více povzbuzuje. Po usilovném přemýšlení mne napadlo také vyzkoušet hárací kalhotky. Nejdřívě jsem zakoupila u větnamců kalhotky pro mimča, udělala jsem otvor na ocásek, přidala kšandy, (aby nemusel být opásaný a stažený v pase) a je vymalováno. :-)Dávám do nich ultra tenké vložky, které pak vždy pouze vyměním. Je to řešení i co se týče dohledu nad mileneckým párem.... Embarassed prostě nám kočičku nenakryje a mohou být všichni neustále spolu. Tak pokud máte chovného kocourka a značkuje o závod, tak toto mohu doporučit, nám se to osvědčilo. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Faxis



Založen: 24.03.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha,CZ

Předmět: nečistotnost kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 2:02:28
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám doma letos 7. letou kočku a kocoura oba kastrovaní, jsou to sourozenci a jsou spolu odmala.
Mým problémem je skoro úplná nečistotnost kočky. Mám 2 WC odkryté, kocour do toho jejího nechodí, změnila jsem i různá steliva čistím několikrát denně a výsledek žádný. Zdravotně je v pořádku.
Občas si snad zázrakem dojde do wc, jinak jsou louže na chodbě (na linu) a naučila se i čůrat ke mě do postele (zoufale peru peřinu obden). Je schopná udělat bobek do wc a za půl hodiny ho udělat uprostřed pokoje.
Dříve chodila na jedno wc spolu s kocourem a bylo vše v pořádku.
Přijde mi že na kocoura žárlí (je to mazel na rozdíl od ní) stačí když kocoura pohladím můžu si být jistá že do 30 minut bude louže na podlaze nebo mokrá postel. Snažím se proto kontakt s kocourem minimalizovat, ale nechci ho zase moc odhánět, když se přijde "lísnout".
Nepomáhá ani trestání: Vymáchání čumáku (když je přistižená), vynadání ani za trest vykoupat. Stačí na ni zvýšit hlas a ona ví že dělá něco co nemá ale v klidu svoji potřebu vykoná a až pak uteče.
Poradíte mi co s ní???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 23:20:04
Odpovědět s citátem

Zkusila bych bachovky, mně se to fakt osvědčilo. Zní to jako pohádka, ale funguje to. Kontakt www.sluzbyprozvirata.cz. Mail monika@sluzbyprozvirata.cz

Popište problém a nechte se překvapit. Cena lahvičky bachovek cca 300 Kč. Stojí to za to. Kapou se 4 kapky do vody, co kočky pijí. Za vyzkoušení to rozhodně stojí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bledulka



Založen: 28.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 8:55:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den, s dovolním navážu na toto téma a mám prosbu na všechny zkušené Smile
Máme doma 5 měsíční kočičí slečnu (zatím nekastrovaná,plánujeme na podzim), od chovatele brána v 13.týdnech
Od chovatele zvyklá na bentonitové stelivo a otevřený záchod. Hned od začátku jsme ji učili na krytý záchod,což snášela dobře. Po cca měsíci jsme chtěli zkusit přejít na silikagelové, což nejdřív vypadalo dobře. Po 14 dnech jsme cestovali a kočičku vzali sebou a tam měla bentonit. Dva dny po návratu domů (kde měla silikagel) se nám vymočila do postele- brzy ráno,když jsme tam s manželem leželi . Tak jsme usoudili, že ji vadí buď silikagel a nebo ta změna s cestováním (silokagel,bentonit a opět silikagel) a tak jsme ji ihned do wc dali zpět bentonit (bohužel druh country cat,který není asi běžně jinak k sehnání) balení nám vydrželo dlouho,skoro měsíc jsem používala toto stelivo a předevčírek jsem měnila bentonit za jiný,který má ale menší zrno a více práší. první den v pořádku a dnes ráno nám kočička opět přišla načurat do postele... (nebylo žádné cestování, takže stres z tohoto tedy musím vyloučit- taky bych neřekla, že je nemocná, protože to nedělá pravidelně-byla tam měíční pauza)

napadají mě dvě varianty- bud ji vadí změna steliva (sice opět dostala hrudkující benotnit,ale jemnějšího zrna-mimochodem,nevíte která značka má hrubé zrno-bentonit ,dobře hrudkuje a je běžně dostupná..abych nekupovala naslepo?)

nebo druhá varianta- je možné,aby žárlila na naše děti? máme dva kluky 2 a 4 roky a v obojím případě,kdy se kočička vyčurala do postele to bylo ve chvíli, kdy si k nám brzy ráno přišlo lehnout jedno nebo druhé dítko. přišli i v době mezi vyčuráním,ale může jí to třeba v tu chvíli vadit, že tam je "vetřelec" a jí si nikdo nevšimne ? (ještě jsme dospávali a já ve spaní objímala syna)
je možné,aby to kočičce takto vadilo? Kluci ji jinak neubližují,jsou na ni hodní,mazlí se s ní opatrně.. ale přeci jen jsou možná v jejich očích soupeři o lásku Wink

Pokud by to bylo tou druhou variantou-pomohlo by,kdyby jsme se kočičce v posteli věnovali-i s dětmi? Aby viděla, že i když tam mám syny, že ona ochuzená není? Synům taky nechci ráno zakazovat,aby k nám do postele vlezli..

Ani nemůžu kočičce zakázat přístup do postele,protože máme malý byt a tak spíme na patrovém dvoulůžku v obýváku a ona zde má jak jídlo a pití, tak i kočičí WC (z prostorových důvodů to nemohu přemístit jinam)

Ale nechci,aby si zvykla chodit k nám do postele,z matrace to bohužel moc dobře nedostanu.. budu doufat, že to nebude opakovat ..
Uvítám jakoukoliv radu, nápad, tip, postřeh.. prostě cokoliv od vás zkušených Smile

Předem děkuji a přeji pěkný den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 21:11:43
Odpovědět s citátem

Tak, nejdříve odeberte moč a nechejte udělat rozbor - to se VŽDYCKY řeší jako první, když má kočička problém s nečistotností. Nemusí se vám zdát nemocná,ale často to prostě jinak říct neumí a nemusí to být ani pravidelně. Jestli není kočička stydlivá, tak normálně vyčíhněte, až si přičupne na záchůdek a s velkou lžící nebo sběračkou pod ní naberete moč - do sklneničky nebo plastové zkumavky a k veterináři. Až potom, co vyloučí, že je to něco zdravotního, bude asi dorbé to řešit dál, protože těch možností je spoustu. Ale opravdu, prosím, začněte tím rozborem, možná zaplatíte nějakou tu stovku,ale bude jistota, že kočičku netrápí třeba močové kameny nebo tak něco.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Faxis



Založen: 24.03.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha,CZ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 21:22:22
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Zkusila bych bachovky, mně se to fakt osvědčilo. Zní to jako pohádka, ale funguje to. Kontakt www.sluzbyprozvirata.cz. Mail monika@sluzbyprozvirata.cz

Popište problém a nechte se překvapit. Cena lahvičky bachovek cca 300 Kč. Stojí to za to. Kapou se 4 kapky do vody, co kočky pijí. Za vyzkoušení to rozhodně stojí.


Odpovídám pozdě, ale přece Very Happy
Nečistotnost u kočky už jsem minimalizovala na občasnou nehodu (třeba když jsem v noci pryč). Začala jsem používat stelivo Mici a kočička je spokojená. Nedělá hrudky tak vybírám jenom bobíky a zhruba 1 za 10-14 dní celý záchůdek. Sice stojí 10 kg balík 110 kč, ale vydrží dýl a vyplatí se to víc než každý 2 den prát celé povlečení postele Wink
PS: doufám že jsem to nezakřikla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bledulka



Založen: 28.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 21:35:30
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Tak, nejdříve odeberte moč a nechejte udělat rozbor - to se VŽDYCKY řeší jako první, když má kočička problém s nečistotností. Nemusí se vám zdát nemocná,ale často to prostě jinak říct neumí a nemusí to být ani pravidelně. Jestli není kočička stydlivá, tak normálně vyčíhněte, až si přičupne na záchůdek a s velkou lžící nebo sběračkou pod ní naberete moč - do sklneničky nebo plastové zkumavky a k veterináři. Až potom, co vyloučí, že je to něco zdravotního, bude asi dorbé to řešit dál, protože těch možností je spoustu. Ale opravdu, prosím, začněte tím rozborem, možná zaplatíte nějakou tu stovku,ale bude jistota, že kočičku netrápí třeba močové kameny nebo tak něco.


děkuji za odpověď..
Vy myslíte, že když se mi vymočila do postele před měsícem a až nyní , že by to i to mohlo značit nějaký zdr. problém? Když jsem před měsícem po první nehodě forum pročítala, tak jsem čekala, zda to zopakuje a nebo ne během pár dní..

Pokud odeberu moč, je nějaká doba, do které musím vzorek dát do laborky? (do hodiny např..-nebo je kratší termín?) Laborku mám blízko, v pondělí to tedy zkusím odebrat..

Pokud by se zdr. problém vyloučil, myslte, že by to mohlo být jednou z těch mých dvou uvedených možností?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucie-DonSphynx



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2011 19:39:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

tak bohužel nám kapky Bachovky nepomohly. Sad
Jediné, co mám vyzkoušené je stelivo, co prostě bude mít kočička ráda (když jsou vyloučené zdravotní problémy). Vyzkoušeli jsme spoustu steliva (bentoniového). Počínaje 100,- za 10kg, až 300,- za 10kg. Na konenec mají naše 3 kočičky nejraději zelený Zvelrlit hrubý (jiný se na náš vkus hodně práší) a co čert tomu nechtěl tak i na mé prvotní opovržení a zároveň nedůvěru stelivo Clever z Billy. Na doporučení jiné chovatelky jsem ho nasypala do jednoho záchůdku a Zverlit, který mají rádi do druhého a všichni raději chodili do Cleveru za pár korun. Confused Question
Nechápu, ale jsem ráda. Smile Míchám to půl na půl, protože to z Billy tak dobře nehrudkuje, ale ve srovnání s některýma, co jsme vyzkoušeli a stály trojnásobek je to paráda. Vyzkoušejte uvidíte. U nás to na konec zabralo. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2011 10:51:37
Odpovědět s citátem

bledulka napsal:


děkuji za odpověď..
Vy myslíte, že když se mi vymočila do postele před měsícem a až nyní , že by to i to mohlo značit nějaký zdr. problém? Když jsem před měsícem po první nehodě forum pročítala, tak jsem čekala, zda to zopakuje a nebo ne během pár dní..

Pokud odeberu moč, je nějaká doba, do které musím vzorek dát do laborky? (do hodiny např..-nebo je kratší termín?) Laborku mám blízko, v pondělí to tedy zkusím odebrat..

Pokud by se zdr. problém vyloučil, myslte, že by to mohlo být jednou z těch mých dvou uvedených možností?


Klidně to může být zdravotní,ale taky nemusí - jak říkám, je to nejjistější způsob, jak cokoli vyloučit. Za jak dlouho byste měla moč dopravit do laboratoře by vám měl říci veterinář. Dejte vědět, jak dopadla laboratoř.
Stelivem to může být, tak buď zkusit sehnat znova Country Cat, nebo mně třeba přijde docela dobře hrudkující Biokats (Bianco, Natural, Fresh..).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2011 13:41:19
Odpovědět s citátem

Moč by se měla dostat do laborky cca do hodiny. Pak se v ní usazuje sediment a už je vyšetření na šutříky zavádějící. To mi říkal veterinář. Já se snažím nabrat moč a jet. Jenže řada mých koček prostě spolupracuje-když je posadím do kadibudky a strčím pod ně lžíci, tak se vyčůrají. Tedy většinou, někdy také ne.

Stelivo-teď jsem objevila super stelivo _ hrudkující bentonitové - BORCAT se jmenuje a 10 kg je k dostání za cca 58 Kč!!! Hrudkuje skvěle, nedělá bláto, ale hrudky (dávám tedy ve vyšší vrstvě), dobře pohlcuje pachy. Práší středně. Zcela bezprašné není, ale znám i horší. A za tu cenu.........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mia11



Založen: 08.08.2011
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2011 13:48:38
Odpovědět s citátem

Potřebuji poradit. Doma máme 8měsíční princeznu burmillu a k ni jsme si pořídili kluka, ted mu jsou už tak 4měsíce, pořádně nevíme je z útulku. Už jsou spolu doma víc jak dva měsíce. Mají se moc rádi, hrajou si, spinkají spolu navzájem se myjí, o jídlo se nepřetahují na WC se taky pouští bez problému. Ale je to tak tak týden, co se ten malý prďola vyčůral do peřin a teď tak obden se vyčůrá na chodbě na lino. Dala jsem mu na to místečko kde čůrá ještě jeden záchod a uvidim. Nechci s ním hned chodit k vet. Právě nevím jestli to neni jen jeho postoj k něčemu čemu já nerozumim, k sobě se chovájí pořád stejně lumpačí spolu a doma taky vůbec nic nezměnilo. Kakat chodí normálně na společný záchot, ale to čůrání ho nějak zlobí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pekina



Založen: 07.12.2013
Příspěvky: 1

Předmět: močení na pohovku
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2013 21:26:55
Odpovědět s citátem

Ahoj, máme dva dospělé vykastrované kocoury, které nám v jednom kuse močí na pohovku. Je to ale jediné místo kde se vymočí. Zkoušela jsem i sprej na odpuzování, ale to vůbec nepomohlo. Vždycky to dělají jen když spíme, aby jsme je nepřistihli a já to pak drhnu, ale stejně to cítím. Už jsem z toho zoufalá. Nevím přesně, který z nich to je, ale když začnu řvát začne utíkat jenom jeden tak kolikrát dostal přes prdel i čumák jsem mu v tom namočila ale stále se to děje. Vím že jsou oba zdraví tak vás chci poprosit o radu. Díky moc Peki Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (54x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Kočičí jména (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top