Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Procházky venku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dana K.



Založen: 18.08.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Procházky venku
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 7:39:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den, zdravím všechny milovníky sphynxů -
máme doma také dvě sphynxí zlatíčka a jsou to úžasné kočičky.
Chtěla bych poprosit, zda by mi někdo mohl poradit - asi jako každý, tak se bojím kočičích nemocí FeLV, FIV, FIP. Přečetla jsem o nich mnoho článků a někdy mi přijde že si články i odporují - hlavně v tom, co se týče přenosu těchto nemocí.

Jde mi o to, že bych ráda chodila s kočičkama na procházky. Ale v našem okolí je sousta toulavých číč a jelikož je krmíme a oni nás pravděpodobně adoptovali, tak se nás nebojí. Vím, že když vezmu sebou sphynxíky na zahradu, přijde se pomazlit dalších 10 - 15 kočiček .......... a já mám strach, aby naši kocourci od nich tyto nemoci nechytli. Je takovýto přenos možný? Mohou se nakazit, pokud jim nějaká pozitivní kočička "oblízne" třeba ouško? Z toho co jsme se dočetla, tak FIP a HCM pravděpodobně mohu vyloučit, ale co ty ostatní? Zatím jsme ven raději nechodili, ale na některých stránkách jsem viděla, že i chovné kočičky ven chodí, dokonce jsme viděla i venovní "výběhy - tam taky nelze vyloučit kontakt s okolním světem. Tak nevím..... Můžete mi někdo poradit, narada bych číčím nějak ublížila. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: procházky
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 8:24:19
Odpovědět s citátem

Pěkné ráno, jedinéco Vá mohu poradit z vlastní skušenosti je že pokud kočka není zvyklá chodit ven tak jí to nevadi, jak je to naučíte tak to budou vyžadovat.Mé dcery kočka než začla chodit ven tak byla naprosto spokojená a ani neutíkala a to jsme mohli nechat i otevřené dveře, ted už bohužel vycházky vyžaduje a začla utíkat. Nakazit se muže pokud neni očkovaná ale i to očkování neni na sto procent, ale to je pouze muj názor aby nevznikli nějaké nesrovnalosti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 10:19:28
Odpovědět s citátem

No, já osobně bych je ven mezi toulavé kočeny nepouštěla. Měla bych obavy z např. plísní, chlamydií apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana K.



Založen: 18.08.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 11:38:17
Odpovědět s citátem

Já myslela na vodítku (jako slečna z Polepšovny mazlíčků), ale měla jsem strach, protože nemusím vždy zabránit kontaktu s venkovní číčou ......... Takže také myslíte raději , že nee. Já spíš taky zastávala názor, aby byli číči raději jen doma (jsou tak již 3 roky zvyklé), ale viděla jsme fotky, kde byla venku i koťátka - tak jsme si říkala, jesli o něco ty moje dvě zlatíčka nešidím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 12:14:48
Odpovědět s citátem

Dana K. napsal:
Já myslela na vodítku (jako slečna z Polepšovny mazlíčků), ale měla jsem strach, protože nemusím vždy zabránit kontaktu s venkovní číčou ......... Takže také myslíte raději , že nee. Já spíš taky zastávala názor, aby byli číči raději jen doma (jsou tak již 3 roky zvyklé), ale viděla jsme fotky, kde byla venku i koťátka - tak jsme si říkala, jesli o něco ty moje dvě zlatíčka nešidím.


Pěkný den, já bych rozhodně kočky ven nebrala pokud nemám naprostou jistotu, že se k mým kočkám nedostanou jiné kočky, které mohou být nemocné. A pokud kočky neví, že existuje svět za "zavřenými dveřmi" nechybí jim...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana K.



Založen: 18.08.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 6:34:01
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 8:30:34
Odpovědět s citátem

Také se přikláním k názoru, že pokud kočka nepozná, co je to život venku, tak jí to nechybí, jak jí tam jednou vezmete, tak pak tráví většinu času na okně a hlasitým nadáváním se dožaduje vstupu ven. (osobní zkušenost) Takže doporučuji nechat doma. Navíc s kočkou nemůžete chodit na vodítku jako se psem, ona si prostě bude chodit kde chce a vodítko jí jen zabrání, aby neutekla kam nemá. Když se mě na tohle ptají majitelé našich koťat, tak doporučuji vodítko, jen když třeba cestují s kočkou někam k rodičům nebo jezdí na chalupu, aby se nestalo neštěstí a kočka někam neutekla, ale vyloženě ven na procházky chodit nemusí. Možná pokud jí chcete obohatit život, tak je dobré zasíťované okno či balkon nebo nějaký venkovní výběh a tam se s jinýma kočkama nepotká, takže riziko nějaké nákazy je velmi malé. Jinak je pro sphynxíka mnohem důležitější, aby mohl být s vámi a abyste mu denně věnovala svou pozornost a on se nenudil. Jo a plná miska Smile pak jsou to nejspokojenější tvorové na světě Smile Takže pokud nutně ven nepotřebujete se sphynxíkem chodit, pak klidně zůstaňte doma a vše bude ok.
Hodně radostí s naháčkem přeje
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 23:12:54
Odpovědět s citátem

Já osobně zastávám názor, že moje kočky budou buď pouze doma, nebo pouze venku. Mám moc velký strach, že když jsou zvyklé v bytě, neznají venkovní nástrahy, nikdy nepoznaly nic zlého-venku jim to hrozí, máme velkého psa, který jim neublíží, takže se psů nebojí-ale co ti ostatní-tam venku? Nemluvě o možnosti otravy třeba otrávenou myší, nebo přivlečením nějaké nákazy domů mezi ostatní. Těch rizik vidím tak moc, že pro mně jiné řešení než trvalý pobyt doma neexistuje.

Jo zasíťované balkóny, terasy, voliéry nebo celé zahrady-to je jiná káva.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mafimafi



Založen: 03.07.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2010 14:31:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

plně souhlasím s Majklem, moje kočičky se staly vyloženě závisláčkamana denním puštění na zahradu a ten nejmladší naháč, je tak velký cestovatel, že mu nedělá problém obejít sousedy a pozdravit se s nimi. Je očkovaný ale i tak mám obavy, že si domů něco přinese a nakazí ostatní, takže má vycházky omezené...jsem zlá panička Laughing
_________________
Martina, Nick, Skipy, Arkas a Buci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top