Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prodej koťat a zájemci o ně


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Ptají se zájemci PRVNĚ na cenu kotěte a jak s nimi jednáte dál?
dohodnu se s nimi na ceně, která jim vyhovuje a kotě jim prodám
4%
 4%  [ 1 ]
snažím se vysvětlit, jaké jsou náklady na odchov a nemůžu jít pod cenu
34%
 34%  [ 8 ]
zetám se, zda je zajímá jen cena a nic jiného o kotěti a zdraví rodičů
34%
 34%  [ 8 ]
takový zájemce mi nestojí za další komunikaci
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: prodej kotat
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 12:46:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den plně souhlasim s paní Nadou,já mam uplně stejné poznatky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: prodej kotat
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 13:14:38
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
Dobrý den plně souhlasim s paní Nadou,já mam uplně stejné poznatky


Myslím, že je docela velký rozdíl mezi třeba: Dobrý den, zajímám se o vaše koťátko XYZ, moc se mi líbí a o "tom kterém plemeni mám nastudováno vše" ... můžete mi sdělit za kolik ho prodáte? S pozdravem Jana Nováková z Prahy ... a nebo to co se tu právě řeší: Za kolik prodáváte? Kolik stojí ... atd atd atd ... a bez podpisu.

To opravdu si zaslouží buď smazat nebo jak už tu někdo psal - email s trochou pohrdání a vysvětlením PROČ to kotě tolik stojí ... ale když už v dnešní době člověk si o plemeni hodně zjistí - zjistí i jeho cenu.

A už vůbec nepochopím proč se svéprávný dospělý člověk nepodepíše
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 16:13:51
Odpovědět s citátem

no samozřejmě podpis a oslovení je základ ale rozdíli v cenách jsou velké a jde především o kvalitu kotátek , každému z nás jde o něco jiného ,pokud chci vyloženě výstavní ratoles tak si musím připlatit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 16:18:12
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
no samozřejmě podpis a oslovení je základ ale rozdíli v cenách jsou velké a jde především o kvalitu kotátek , každému z nás jde o něco jiného ,pokud chci vyloženě výstavní ratoles tak si musím připlatit.


A přesto je spousta lidí tuto samozřejmost nedělá ... a to je alespoň pro mě vždy to nejhorší a vidím, že ten člověk opravdu hledá jen tu správnou cenovou kategorii ...

a nejen to když chci "výstavní" zvíře znamená že si chci připlatit ... nevím jak to vidí jiní chovatelé jiných plemen ... ale některé částky co vidím v inzerci s pp mě osobně třeba nepokryjí náklady ani na výživu a očkování koťat a to si pak říkám, že někde něco není dobře ( a nebo hoooodně dotuje chov) ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 21:14:33
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
no samozřejmě podpis a oslovení je základ ale rozdíli v cenách jsou velké a jde především o kvalitu kotátek , každému z nás jde o něco jiného ,pokud chci vyloženě výstavní ratoles tak si musím připlatit.


Linci, ale jak už psala výše Alena, já také prodávám koťata převážně na mazlíky a je mi fuk, že jsou třeba i výstavní kvality. A když prodávám na mazlíka, tedy s přetiskem rodokmenu, který ovšem nebrání ve výstavách, pouze v chovu, tak je prodávám za podstatně nižší cenu než na chov a výstavy. A i fotkou dokáže koťátko padnout do oka a takové zájemce mám nejraději, to je prostě "láska na první pohled" a ta obvykle opravdu klapne. Ode mne tedy můžete získat kotě výstavní kvality za stejnou cenu na mazlíka, jako jinde získáte dráž průměrnou kočičku. Nerada tohle používám, každé zvířátko je krásné, ale chovám především proto, aby mé kočky vypadaly jako britky, ale hlavně aby byly zdravé a měly příjemnou povahu - a stejně tak si vybírám zvířata pro sebe! Se zvířátkem i 15 let žiji, k čemu mi bude super rodokmen a kočka nádherná jak sen, když bude agresívní, nebo naopak bázlivá a ze všeho vystresovaná, či dokonce nakonec nemocná... Přečtěte si na mých stránkách příběh Sama - k čemu je mi nádherný kocour s předky té NEJ krve, když dřív nebo později umře na srdíčko....
A o tom je tady řeč, mnohé z vás ne úplně pochopily, o čem v cenách a zájmu mluvím, tedy jak píše kousek výše Tei: dotaz na koťátko, pokud možno na konkrétní, nebo alespoň kocourka či kočičku, měla jsem či neměla zvířátko, mám či nemám zkušenost a ráda bych věděla, kolik by asi koťátko od vás stálo. Pak s tím nemám problém. Za kolik prodáváte ta koťata, co to kotě stojí, dělám si cenový průzkum Exclamation Exclamation - tak s tím problém mám, i když je mail podepsaný (často si ho vygooglím a zjistím, že stejně falešným jménem). S nepodepsanými neztrácím ani čas, na anonymy jakéhokoliv typu odmítám odpovídat
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 21:28:14
Odpovědět s citátem

Paní Zdenko mohu se zeptat trochu mimo téma, ale myslím, že bude i pro další přínosem ... Jaké máte zkušenosti s přetiskem?

U MCO jsem se s tím totiž nesetkala, že by to někdo použil i když vím o této možnosti ... Jak toto lidi berou? A kastrují pak kočkouny, když k tomu nejsou nuceni vydáním rodokmenu?

Díky za odpověď Smile
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 21:48:15
Odpovědět s citátem

Kdo z majitelů "přežije mé kádrování", přežije všechno Razz Já nemám u ve smlouvě jako jedna z mála podmínku kastrace, protože je to těžko vymahatelné, nekontrolovatelné a když někdo bude chtít sekat bezpapíráky, tak to udělá smlouva nesmlouva - na to tam mám tvrdé finanční sankce.
Přetisk "bez oprávnění k chovu" dávám mazlíkům, aby mi pak vykukové nechovali na kočkách za cenu mazlíka papíráky - a PP dávám zásadně rovnou s koťaty. Jak říkám, kdo chce podvádět, udělá to. Bohudík mám takové majitele, kteří to nezkusili a jednu "nejistou" z Brna jsem si pohlídala a v půl roce sama odvezla ke kastraci - a je klid. Ostatní kastrují sami, většinou to se mnou ještě řeší, kdy, jak, kde a třeba z Rakouska mi paní poslala i potvrzení, ač jsem ho nevyžadovala, ale ona to tak měla ve smlouvě u první její kočičky, tak to tak udělala také.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 21:59:50
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Kdo z majitelů "přežije mé kádrování", přežije všechno Razz Já nemám u ve smlouvě jako jedna z mála podmínku kastrace, protože je to těžko vymahatelné, nekontrolovatelné a když někdo bude chtít sekat bezpapíráky, tak to udělá smlouva nesmlouva - na to tam mám tvrdé finanční sankce.
Přetisk "bez oprávnění k chovu" dávám mazlíkům, aby mi pak vykukové nechovali na kočkách za cenu mazlíka papíráky - a PP dávám zásadně rovnou s koťaty. Jak říkám, kdo chce podvádět, udělá to. Bohudík mám takové majitele, kteří to nezkusili a jednu "nejistou" z Brna jsem si pohlídala a v půl roce sama odvezla ke kastraci - a je klid. Ostatní kastrují sami, většinou to se mnou ještě řeší, kdy, jak, kde a třeba z Rakouska mi paní poslala i potvrzení, ač jsem ho nevyžadovala, ale ona to tak měla ve smlouvě u první její kočičky, tak to tak udělala také.


Díky za info!

Myslím, že to k tomuto témat také patří ... protože když už nepadne dotaz na cenu ... tak dotaz "...ale kočička před kastrací musí mít jedny koťátka jinak bude nemocná...."
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 11:14:44
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
Paní Zdenko mohu se zeptat trochu mimo téma, ale myslím, že bude i pro další přínosem ... Jaké máte zkušenosti s přetiskem?

Snad nevadí, že napíšu i já zkušenost s přetisky. Vše, co jde na mazlíka, to jsou u nás skoro všichni kocouři (protože když prodám kocourka do chovu, mohu bohužel čekat, že tam nebude do konce svého života, a kočičky do chovu taky pouštíme jen s velkým rozmyslem) tak má přetisk v rodokmenu Bez oprávnění k chovu. Zájemci to berou v pohodě, chápou, že je to naše ochrana. Zarazí to jen ty, co měli v plánu nás podvést a kočičku/kocourka k chovu použít. Ve smlouvě mám podmínku kastrace mazlíků, a obzvláště u kočiček se snažím vysvětlit, proč je to nutné. Někteří lidé nemají totiž v plánu na kočce chovat, ale nechtějí ji dělat bolest, tedy kastrovat, a svojí nevědomostí by kočičku mohli "oddělat".
Jediná nevýhoda přetisků je, že většinou neplatí u jiných organizací (mimo FIFe).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucijenda



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 11:56:59
Odpovědět s citátem

Zajímavé téma...já když jsem hledala briťulku, tak jsem našla několik chovatelských stanic v nejbližším okolí. Prohlídla jsem si stránky, fotky kočenek a pak jsem rozesílala mejly: pochvala kočiček, jestli plánují koťátka a kdy atd. na cenu jsem se ptala také. V té době jsem ještě pořádně nerozumněla problematice "bez PP a s PP" takže jsem vůbec neměla představu kolik takové kotě může stát, jestli 2 nebo 10tisíc...Moje finanční situace nebyla v tu dobu zrovna nejlepší, takže jsem neviděla problém v tom se zeptat. Většina CHS mi vstřícně odpověděla. Jenže k mé smůle nikde neměli koťátka a ani v nejbližší době neplánovali. Já jsem chtěla kočenku co nejdřív, protože přemluvit přítele byl nadlidský výkon, takže můj plán byl: pořídit si kočičku než si to rozmyslí! Naštěstí se mi ozvala příjemná chovatelka z Brna. Po telefonu jsme si popovídaly o tom jak kočky bydlí, co jí, jak se o ně stará atd, taky se ptala na hodně věcí ohledně mě. To hodnotím velmi pozitivně, bylo vidět, že jí není jedno kam kotě půjde. Rovnou mi řekla, že jestli chci kotě jako dárek pro dítko tak mám smůlu Very Happy Měla jsem na výběr ze dvou kočičích slečen a jednoho kocourka. Na barvě, váze apod. nezáleželo, chtěla jsem to nejumazlenější kotě z vrhu Very Happy Vyhrála Cinninka naše zlatíčko megaumazlený Laughing Proběhlo několik návštěv, společné nákupy věciček a papání...měla jsem radost, že to nebylo jen "zaplať a nashle". PP jsme dostali jen ofocený neoriginál s přetiskem "na mazlíka". Až byl Cinnii jeden rok, nechali jsme ji vykastrovat a chovatelce poslali potvrzení. Za pár dní nám poslala originální PP. Myslím, že to bylo dobře vyřešené pro obě strany Smile Chtěla bych druhou briťulku a klidně z té samé CHS, protože jsem byla fakt moc spokojená. No kdybyste vědeli k čemu mě rodina naváděla Confused Prý: však ju nekastruj a prodávej koťata ne? tady je kocourů všude... To by se ve mě krve nedořezal! Radši jsem to ani nekomentovala...prostě hrůza Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 12:00:09
Odpovědět s citátem

Laky a Nelly Ness, myslím, že i téma přetisků sem do této diskuze patří, je to totiž takové další síto - pokud už komunikujete mailem se zájemcem a přenesete se přes cenu, tak zpravidla po napsání podmínek prodej - přetisk v pp, odpadnou další případní nepoctivci. A tak jak píše Laky, slušný a opravdový zájemce to chápe a toho, co se po naší odpovědi už neozve, není třeba litovat.
Já taky používám přetisky bez oprávnění k chovu a pokud v době podání žádosti o vystavení pp nemám zarezervované kotě do chovu, nechám dát přetisk všem koťatům. Podmínku kastrace mám ve smlouvě u koťat prodávaných na mazlíky a po zkušenostech i s předáním potvrzení od veterináře a fotografií "zaštupovaného" miláčka. Většinou mi ale sami majitelé hlásí, že už byli na kastraci ještě před dosažením jednoho roku (stanoveno ve smlouvě). Bohužel u dvou majitelů jsem se hodně spletla, né že by se koťata měla špatně, to v žádném případě, ale majitelům je zatěžko dodržet kupní smlouvu, takže tam už bych nikdy neprodala ani chlup, své známé před těmito lidmi varuji a pokud kryji svým kocourem cizí kočku, mám v podmínkách zákaz prodeje těmto lidem.
A ještě poznámečka, včera mi to nedalo a pročítala jsem si maily zájemců o koťata, těch slušných s podpisem a jménem je opravdu málo - to jsou tací, co se podívají na webovky a mají přehled. Pak jsou tací, co odpovídají na inzerát podaný na různých webových serverech - tak to je bez oslovení, bez podpisu - četla jsem váš inzerát, napište mi, co prodáváte a v jaké cenové relaci. K tomu samozřejmě sms bez jména a občas někdo prozvoní, abych zavolala zpět. A mezi perly patří zájem jedné chovatelky - potřebuju kočku, od které se mi narodí f 03. Co k tomu více dodat ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 12:04:12
Odpovědět s citátem

Lucijendo - kéž by takových zájemců a budoucích majitelů jako vy, byla většina!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: přetisky
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 12:05:12
Odpovědět s citátem

Při svém prvním vrhu jsem právě dala lidem na výběr - buď dostanete teď pp s přetiskem ... nebo originál po roce a kastraci ... všichni si vybrali radši "pak" originál ... s tím že teď mají kopii s nápisem "Kopie" ... která nejde vyretušovat.

Z přetisku mám strach, že by je to pak nemotivovalo je vykastrovat a právě u holčiček kvůli zdraví tu kastraci považuji za nutnou ...

a přesně děsím se lidí s podobným uvažováním ... udělej koťátka a vydělávej ... však tady je kocourů spousta ... protože už z principu ti lidé se nemohou obrátit na mě pro radu ( heh porušili jsme smlouvu s pokutou poraďte jak se připravit na porod) a bez pořádných info to může dopadnout zle i pro kočinu ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2010 12:10:30
Odpovědět s citátem

Urči tě to patří k tomuto tématu Smile

Tentokráte přetisk "zkusím" ... u minulého vrhu jsem měla kliku na supr lidi kterým věřím. Ale také jich bylo podstatně méně Smile

Jinak pro "zvědavce", kteří mají své stránky psané v html a mají přístup ke kodu doporučuji, aby zkusili google analytics ... je to zdarma služba, která dělá velmi velmi podrobné statistiky ... a mě to třeba pomáhá zjistit, z jaké inzerce mi na stránky chodí ... jak dlouho se tam zdrží ... z jaké země odkud ... no prostě spousta info ...
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 12:33:45
Odpovědět s citátem

Taky bych přispěla pohledem druhé strany. Plánovala jsem kocourka delší dobu. Protože jsem internetový maniak, prošla jsem webové stránky desítek CHS. Vytipovala jsem si takové, kde by podle typu chovu mohli časem mít kotě takového vybarvení, co jsem chtěla, a těm jsem napsala, a říkám rovnou, i s dotazem na cenu. Odpověděli mi všichni. Díky tomu jsem zjistila, že jeden kocourek, který už byl k mání a líbil se mi strašně moc, má vzhledem k chovným kvalitám cenu 12.000, což bylo pro mě opravdu nerealizovatelné.
K těm informacím o rodičích, tenkrát jen málokterá CHS uváděla u rodičů daného vrhu i rodokmen. Asi nejsem dostatečně asertivní, takže jsem to neřešila dotazem "můžete mi ukázat rodokmeny?", ale prostě jsem si, co se dalo, sama našla na internetu, třeba v rodokmenech potomků atd. Holt internet je můj druhý domov. Dnes mám doma bezva kocoura, chytrého, přítulného, na zavolání jménem mňoukne, na "hop" mi skáče na klín (teda když se mu chce Wink ale většinou ano), když lehnu k televizi, okamžitě se jde uvelebit na moje nohy, spává vedl mě na posteli, nechá se nosit v náručí a s packama na rameni se rozhlíží kolem dokola, prostě dokonale naplnil moje představy. Že jsem ho koupila s HCM v rodokmenu, to tady asi většina diskutujících ví. Nemyslím, že by to moje chovatelka tenkrát věděla. A pokud to tak sleduji, ten problém v "naší rodině" dodnes žije. Nemyslím, že jsem se mohla v některém okamžiku rozhodnout "lépe" a ani to neřeším, co jsem snad udělala "špatně". Třeba jsem mohla mít doma zdravého vzteklouna, co škube záclony.


nelly ness napsal:
... Jaké máte zkušenosti s přetiskem?

U MCO jsem se s tím totiž nesetkala, že by to někdo použil i když vím o této možnosti ... Jak toto lidi berou? A kastrují pak kočkouny, když k tomu nejsou nuceni vydáním rodokmenu?

Díky za odpověď Smile


K tomuhle názor: Přetisk jsem brala úplně normálně a jako samozřejmost. Naopak varianta, že by chovatelka zadržovala rodokmen až do kastrace, mi připadala z mého pohledu pod úroveň. Když není důvěra ke mně, nemám důvěru já. Ale chápu chovatele, že mají špatné zkušenosti.
Okamžitě po kastraci jsem posílala chovatelce kopii dokladu od veterináře. Taky to považuji za samozřejmost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2010 15:07:41
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:

K tomuhle názor: Přetisk jsem brala úplně normálně a jako samozřejmost. Naopak varianta, že by chovatelka zadržovala rodokmen až do kastrace, mi připadala z mého pohledu pod úroveň. Když není důvěra ke mně, nemám důvěru já. Ale chápu chovatele, že mají špatné zkušenosti.
Okamžitě po kastraci jsem posílala chovatelce kopii dokladu od veterináře. Taky to považuji za samozřejmost.


Ano, Alamko, i já jsem názoru, že prostě PP je součástí kotěte a patří majiteli. Mě osobně by tohle hodně vadilo, přišla jsem ke kočkám od psů a tam žádné takové podmínky, ani přetisky nebyly, i podle řádů ČMKU je PP nedílnou součástí zvířete a musí být vydán. Když shledám zájemce jako vhodné kandidáty na vlastnictví mého kotěte, tak dostanou moji důvěru (kotě je pro mne víc než PP...) a zároveň s ním i PP, buď s přetiskem, nebo bez něj.
Zatím BOHUDÍK mě nikdo z majitelů v tomhle nezklamal.
Zato perlička k mnou založenému tématu: ač v inzerátech výslovně uvádím u telefonního čísla "ne sms", předevčírem mi ve 22.30 přišla smska, kolik chci za kotě.... Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: koupě kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2010 20:20:04
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:

Zato perlička k mnou založenému tématu: ač v inzerátech výslovně uvádím u telefonního čísla "ne sms", předevčírem mi ve 22.30 přišla smska, kolik chci za kotě.... Rolling Eyes


Jo ještě tak někdo bude volat a riskovat, že se s ním budete vybavovat a on zaplatí pár desetikorun, to tak! SMS vše napoví, ne Wink ?

(Vše myšleno ironicky, samozřejmě!)
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Záujemci o mačiatko
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2010 11:58:35
Odpovědět s citátem

Tak sa pridávam k debate, pretože mám teraz celkom čerstvé skúsenosti so záujemcami o mačiatka a som dosť zdesená. 99% dotazov sa týka vyslovene len ceny a jedna zo záujemkýň mi po druhom maili odpovedala, že mačiatko si teraz nevezmú lebo nemajú plot okolo domu Confused Osobne nepochopím ľudí, ktorí sú síce schopní zaplatiť si týždňovú lyžovačku v Alpách pre celú rodinu, ale o mačiatko, ktoré má byť členom rodiny X rokov sa handrkujú ako o topánky na poľskom trhu. Je pravda, že keď som po prvý krát počula ja cenu za mačiatko s PP pred štyroma rokmi (to som bola ešte úplný začiatočník),tak vo mne hrklo, ale poctivo som si zisťovala všetko dookola, no a potom som už nemala problém zaplatiť to, čo si odo mňa chovatelia žiadali - zdravé vymaznané mačiatko niečo stojí a ak niekto nie je ochotný zaplatiť kúpnu cenu, tak sa potom bude handrkovať aj u veterinára a kŕmiť nejakými Tesco granulami, len aby ušetril? Jedna zo záujemkýň mi dokonca takmer vynadala kvôli cene, že jej stačí aj za 100 eur - tak som ju poslala tam, kde za tých 100 eur predávajú a priznám sa, že som ju chcela poslať ešte aj ďalej Embarassed U nás beží reklama na kofolu "ak ju miluješ, nie je čo riešiť" a so mnou a mojimi mačkami to bolo presne takto, vyberala som si ich srdcom a to by som chcela cítiť aj od záujemcov o naše mačiatka. Nemajú kufríky zbalené a ja budem radšej mať dom plný šťastných kastrovaných mačiek, než by som sa mala trápiť kvôli tomu ako sa naše babies majú. A ďalší vrh si veľmi dobre rozmyslíme, ak bude situácia aj naďalej taká zúfalá a povedomie o tom, čo je mačiatko bez PP také nízke, tak asi aj skončíme pri vrhu A.
P.S. Zistila som, že niektorí ľudia naozaj nevedia nič o maznáčikoch a mačiatkach do chovu - jedna z odpovedí znela: "my PP nepotrebujeme, my nechceme chovať"!!!! Rolling Eyes
Odpovědět 
stekna



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 11:47:48
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, ohledně tohoto tématu, nejsem chovatel, ale mám doma dva kocourky s PP. Většina chovatelů se tu pozastavuje nad tím, že zájemce se ptá na cenu jako první. Popravdě na co by se měl LAIK ptát jako první. O samotném plemeni mají takový zájemci jako já vše nastudované z internetu, ohledně zdraví mají ujištění z Vašich (chovatelských stránek) a ohledně samotného chování toho moc nevědí a popravdě se to dozví až při kontaktu s chovatelem kdy si přijedou prohlédnou koťátko a začínají zjišťovat o co vlastně jde a jestli vůbec budou chtít chovat.
V dnešní době a všichni si to přiznejme, je větší finační výdaj jako je 10000,-Kč a výše už znatelně cítitv rozpočtu jedince i domácnosti, takže ano při zájmu o kotě je cena podstatná. Nicméně fér kupující , když se dozví cenu, která je pro něj vysoká se snaží najít s chovatelem řešení a fér chovatel, který se nenechá odradit tímto dotazem, by měl zkoumat věc i z pohledu kupujícího, který se do oboru teprve dostává. Nejde o to že kupující nebude do budoucna chtít investovat do kotěte (veterinář a superprémiové krmivo). Popravdě vetšina koček jí lepší jídlo než jejich majitelé, o to se už ty malé příšerky postarají společně s chovateli. Pro majitele je snazší vydat během měsíce 2000,- Kč i víc za věci pro kotě než 10 000,- kč v jednu chvíli (neznalý člověk, který kočku nikdy neměl prostě uvidí nějaké plemeno, které se mu libí a najde stanici , kde mají koťata a chce je. Jenže ušetřit za 2 nebo 3 měsíce, od chvíle kdy uvidí inzerát a do chvíle odchodu koťátek z domu více jak 10000 není žádná legrace).
Takže chovatele prosím, neodsuzujte nás, běžné milovníky koček, když se zeptáme na cenu, není to známka toho, že pro kočky neuděláme první a poslední, jen známka toho, že i my máme finanční limity, které musíme řešit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika (Mondas)



Založen: 19.08.2010
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 12:52:36
Odpovědět s citátem

stekna napsal:
Takže chovatele prosím, neodsuzujte nás, běžné milovníky koček, když se zeptáme na cenu, není to známka toho, že pro kočky neuděláme první a poslední, jen známka toho, že i my máme finanční limity, které musíme řešit.


Plně s Vámi souhlasím - když jsem si nedávno pořizovala svého prvního kočičáka měla jsem nastudováno hodně, ale o cenové relaci jsem nevěděla vůbec nic. Chovatele jsem se sice na cenu zeptala hned v prvním mailu, ale psala jsem i o tom proč si chci kočičáka pořídit,...
Myslím si, že informace o ceně je důležitá, přece se nezamilujete do vámi vysněného koťátka při první návštěvě a po měsící či dvou se budete zase rychle odmilovávat, když zjistíte, že na to prostě peníze neseženete.

Tedy - i když jsem se chovatele zeptala na cenu, tak dnes má můj kočičák to nejlepší.
_________________
Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nikdy nevyčeše všechny její chlupy z pohovky.
Leo Dworken
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Cena
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 13:07:34
Odpovědět s citátem

stekna napsal:
Zdravím všechny, ohledně tohoto tématu, nejsem chovatel, ale mám doma dva kocourky s PP. Většina chovatelů se tu pozastavuje nad tím, že zájemce se ptá na cenu jako první. Popravdě na co by se měl LAIK ptát jako první. O samotném plemeni mají takový zájemci jako já vše nastudované z internetu, ohledně zdraví mají ujištění z Vašich (chovatelských stránek) a ohledně samotného chování toho moc nevědí a popravdě se to dozví až při kontaktu s chovatelem kdy si přijedou prohlédnou koťátko a začínají zjišťovat o co vlastně jde a jestli vůbec budou chtít chovat.
V dnešní době a všichni si to přiznejme, je větší finační výdaj jako je 10000,-Kč a výše už znatelně cítitv rozpočtu jedince i domácnosti, takže ano při zájmu o kotě je cena podstatná. Nicméně fér kupující , když se dozví cenu, která je pro něj vysoká se snaží najít s chovatelem řešení a fér chovatel, který se nenechá odradit tímto dotazem, by měl zkoumat věc i z pohledu kupujícího, který se do oboru teprve dostává. Nejde o to že kupující nebude do budoucna chtít investovat do kotěte (veterinář a superprémiové krmivo). Popravdě vetšina koček jí lepší jídlo než jejich majitelé, o to se už ty malé příšerky postarají společně s chovateli. Pro majitele je snazší vydat během měsíce 2000,- Kč i víc za věci pro kotě než 10 000,- kč v jednu chvíli (neznalý člověk, který kočku nikdy neměl prostě uvidí nějaké plemeno, které se mu libí a najde stanici , kde mají koťata a chce je. Jenže ušetřit za 2 nebo 3 měsíce, od chvíle kdy uvidí inzerát a do chvíle odchodu koťátek z domu více jak 10000 není žádná legrace).
Takže chovatele prosím, neodsuzujte nás, běžné milovníky koček, když se zeptáme na cenu, není to známka toho, že pro kočky neuděláme první a poslední, jen známka toho, že i my máme finanční limity, které musíme řešit.


Mno, každému záujemcovi som veľmi milo odpísala, že sa dá dohodnúť aj na splátkach a nejako to nezaberá Wink Neviem, či ste postrehli, ale väčšina ľudí má skúsenosti také, že mail sa pomaly začína a aj končí slovami: Koľko stojí u vás mačiatko? Aby som nekrivdila, niektorí ešte dodajú: Predávate aj bez PP? Málokto napíše niečo o sebe a ktoré mačiatko sa mu páči a či by ho vôbec mohol dostať, nepýtajú sa na povahu a na to čo mačiatko potrebuje. Ja keď mačiatko vypiplem od narodenia a štyri mesiace žije so mnou, spí so mnou, hrá sa so mnou a pozerá sa mi do očí a pradie, tak je to pre mňa člen rodiny a považujem za neslušné sa v prípade člena rodiny baviť v prvom rade len o cene - to by mala byť až tak piata vec v poradí Wink A ak to vezmem z pohľadu potenciálneho majiteľa - jeho nezaujíma v akom je mačiatko stave, či sú rodičia v poriadku, ako vyzerá domácnosť, v ktorej mačiatko žije, či je socializované a či sa s ním bude chovateľ ešte baviť aj potom ako dostane peniaze? Aké dostane záruky, že je mačiatko v poriadku? Čo záujemcovi zaručí, že mačiatko bez PP po rodičoch z PP je naozaj od týchto rodičov a nie je výsledkom nejakého náhodného stretnutia s kocúrom odvedľa? Je toho veľa a myslím si, že potenciálny záujemca by mal byť veľmi opatrný a v prvom rade si pozisťovať veľa vecí o CHS, z ktorej mačiatko chce, zistiť, či mu je chovateľ sympatický (napríklad aj to:)), či nejde o klietkový chov a plno ďalších vecí a medzitým zvážiť aj cenu - presne ako v prípade každej väčšej investície - a nie "odpadnúť" po hneď po odpovedi na prvú a jedinú otázku o cene Laughing
Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 14:03:50
Odpovědět s citátem

A ešte niečo - čo komu bráni, aby slušne napísal, že zvažuje ešte iné mačiatko alebo dve iné a ak sa rozhodne nebrať, tak jednoducho napíše, že si vybral iné mačiatko - na čo sa žiaden normálny chovateľ neurazí a aspoň bude mať pocit, že jednal so slušným človekom a nie niekým, kto si jeho chovateľskú stanicu splietol s čínskym obchodom Wink
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2010 22:32:15
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
A ešte niečo - čo komu bráni, aby slušne napísal, že zvažuje ešte iné mačiatko alebo dve iné a ak sa rozhodne nebrať, tak jednoducho napíše, že si vybral iné mačiatko - na čo sa žiaden normálny chovateľ neurazí a aspoň bude mať pocit, že jednal so slušným človekom a nie niekým, kto si jeho chovateľskú stanicu splietol s čínskym obchodom Wink


Také mám čerstvé zkušenosti s prodejem koťátek-vrh C už má své nové mazlitele a jsem přesvědčená, že dobré.

Cipísek se odstěhoval poblíž Prahy, aby dělal společníka slečně sphynxové. Jeho budoucí lidičkové se mi moc líbili, napsali mi o sobě a svých představách a pak se ptali také na cenu-tak v tom nevidím problém, i když je to v jednom mailu. Když si pro kloučka přijeli, tak náš Adam-ačkoliv pána viděl poprvé v životě-se s ním mazlil takovým způsobem, až jsem téměř žárlila.

Ctirad se odstěhoval až do Košic-a přidala jsem mu darem jako společníka sestřičku Cecilku, aby nebyl sám. Pani si přijela pro ně vlakem. Strávily jsme společně celý den, než jí jel vlak zpátky, a já se ujistila, že jsem se rozhodla správně. Také mi v prvním mailu psala o rodině, jak by kotě žilo a s kým-přišla o kocourka-zřejmě PKD-a také se ptala na cenu-na konci mailu. V dnešní době to chápu a rozumím tomu. Když mi člověk napíše, kdo je, co je, co má doma, jaké má představy, proč chce moje kotě, jak by se u něj mělo, jak by žilo a nakonec se zeptá, kolk za něj chci, tak v tom problém nevidím. Pokud mi někdo napíše nebo zavolá jediné, "co to stojí", tak mu řeknu tak nehoráznou cenu, a ještě za vykastrovaného mazlíka, že se vícekrát neozve.

Prozatím mám štěstí, všechna moje koťáítka se mají dobře, vím o nich, jsem s jejich pánečky ve styku, posílají mi fotky. A já jsem kdykoliv ochotná jim s čímkoliv poradit, pokud je to v mých silách. Kéž by to tak bylo i nadále.

Teď ještě najít hodné lidičky pro peterbaldíky Dalibora a Dorotku. Ale to má ještě chvilku čas. To budou až vánoční dárky. A doufám, že ty nejkrásnější, co někomu udělají obrovskou radost a budou ji dělat hodně let.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Marca



Založen: 01.01.2011
Příspěvky: 4

Předmět: cena koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2011 12:54:12
Odpovědět s citátem

Všechny zdravím.I já když jsem si pořizovala koťatko jem se zajímala o cenu.Bohužel musíme si všichni přiznat,že se skoro všechno točí kolem peněz. Když jsem vybírala plemeno,vše jsem si o něm zjistila a vyhlídla jsem si asi tři až čtyři chovatelské stanice,které mne zaujaly.Tak jsem napsala něco málo o sobě a o co bych měla zájem a kolik to krásné klubíčko stojí.Cena mne zajímala,protože vím že je tam rozdíl podle kvality koťátka a to já jako laik nepozná,že to koťátko,které se mi moc líbí je spíše na chov a jeho cena kolem 20000 kč.Opavdu pro mne je taková částka velmi vysoká ,tak se prosím chovatelé na mne nezlobte,vím,že máte s koťátky spoustu práce a ,že investujete spoustu peněz,ale někdo si to opravdu nemůže dovolit.Všechny chovatelské stanice,kromě jedné ,mi slušně odepsaly a cenu zdělily.Vybrala jsem si kvalitní chovatelskou stanici,do které jsem se nezávazně jela podívat a opravdu paní kočky miluje a jsou pro ní vším. Vybrala jsem si jaká barva koťátka by se mi líbila a čekala co příroda nadělí .A povedlo se ,kocourek v barvě ,kterou jsem chtěla se narodil.Cena byla nižší než na chov, i když koťátko je velmi kvalitní a po importovaných rodičích,protože je na mazlíka a já ho kolem roku vykastruji-ani na vteřinu mne nenapadlo,že bych podvedla chovatelku a kocoura nevykastrovala.Chceme doma miláčka a ne chovat koťata.Cena sice nebyla nízká jako u koťátek bez pp,ale jelikož jsem cekala na koťátko než se narodí a pak tři měsíce než si ho mohu vzít tak jsme zatím na něj našetřili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Cena koťěte...???
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2011 18:01:22
Odpovědět s citátem

Už nějaký čas nad tímto tématem přemýšlím a spolu s nynějším hledáním majitelů pro svá koťata mě celkem už všechno začíná zvedat ze židle. Stále se píše a mluví o krizi, ostatně při těch kvantech nabízených koťat za symbolické ceny si říkám, že snad ani není...
Mám dvě koťata sfinxe - jednu holčičku máme rezervovanou pro moc fajn lidičky a jednu stále volnou - majitelé si VŽDY VYBÍRÁM. Jen jsem zpočítala kolik MĚ stojí odchov těchto dvou koťátek, takže se s Vámi zkusím podělit.
Holkám dávám jíst 7x denně, kupuji konzervičky značek Shiny cat kitten, Pro Plan kitten, Miamor, animonda - všechny jsou o váze cca 85g a ceně kolem 20-25kč - holky za den sní 4. Dále mají denně čerstvé hovězí maso, kupuji falešnou svíčkovou což je asi za 150g cca 20-25kč za den. Dál ještě dostávají tatru Grand, tu zvládnou na dvakrát - což je 25kč. Mají stále přístupk k misce s granulkami Royal Caninu a nebo Matsery - dostanu se na cenu 150kč/den. Krát 60dnů, jsme na 9000kč za krmivo, 2x čipování 2000kč, krytí případně roční péče za vlastního kocoura 10 000kč, 2x očkování 1000kč, odčervovací pasty, mléko na dokrmování první měsíc 1200kč, stelivo + dezinfekce wc 2000kč... Zastavili jsme se na nějakých 25 000kč a kde jsou výstavy, členství v klubech, vystavení rodokmenů, péče o chovná zvířata, kosmetika, odvody daní, elektřina, nečekané veterinární výdaje... Jak píše Tatiana, nikdy se to nemůže vrátit.
Nic méně, kolik charitativních chovatelů máme ve svých řadách, kdy si mohou dovolit pak kotata prodávat za 3000 či 5000kč? To mají všichni tolik financí, že si mohou dovolit takto věnovat cizím lidem tolik peněz ze svého? Nebo snad nedávají chovatele pak koťatum tuto standartní péči a kupují levné konzervy, levné granule... ???

Napadlo někdy zájemce o kotě, kolik stojí roční péče o zvíře? Že se ročně dostanou na částku 15 - 20tisíc kč za krmivo a podobně? Že vlastně každý rok jakoby si to zvíře kupovali znovu?
Schválně se nebavím o sfinxech, ale o kočkách obecně, neb stále nechápu, proč jsou inzerce plné koček, které nikdo nechce, proč někteří neustále produkují bezhlavě koťata, kterých se pak zbavují za každou cenu, neboť jim vadí, že už mají přeplněný byt, či čekají další koťata...

Další věcí, která mě nenechává klidnou je rozdělení cen dle mazlíčků či na chov!
Obecně si myslím, že by chovatel měl člověka, který je ochotný se věnovat chovu a výstavám nikoliv jako konkurenci, která chce na chovu vydělat, nic méně jako osobu, která chce investovat do zvířat stejnou péči, čas a finance jako vy a navíc! - JEŠTĚ BUDE DĚLAT REKLAMU VAŠEMU CHOVU A VAŠÍ PRÁCI!! Proč tyto lidi znevýhodňovat vyšší cenou???
Ostatně jako společníci a mazlíci jsou snad všechna koťata, ne?!
Jakou serioznost vidíte ve faktu, kdy kotě má nějakou cenu - je bez vady, zdravé, nemá žádné odchylky ať už exterierové či povahové, je naprosto v pořádku a má cenu řekněme např. plnou! Rázem jeho cena je schopná padnout na polovinu, neb jeho budoucí majitel chce ko´tě využívat do budoucna řekněme z poloviny. To jako funguje tak, že si půjdu kupit auto a jeho cenu mi sníží na polovinu, neb s ním chci jezdit jen 1x týdně a né každý den???
Mě by toto přišlo jakože mě chce chovatel lidově řečeno "natáhnout" neb chce za něj deset,ale když bych náhodou chtěla chovat, rázem potřebuje patnáct - nemyslím, že je to dost seriozní... Nehledě na to, proč znevýhodňovat lidi, co se chtějí zodpovědně věnovat chovu. Lepší než prodat kotě na mazlíka a pak poslouchat dojemné pohádky, jak jsou ta koťata bez PP omylem.
Samozřejmě pokud se mi narodí koťátko, které má vadu exterierovou, nebo zdravotní, je samozřejmě jeho cena nižší, ale nemůže být dál prodáván na chov, ale JEN jako společník. Přece určovat hodnotu zvířete je nesmysl. Bud je zvířátko mazlíčkové a nebo k chovu, nemyslíte?
Samozřejmě obě stránky mají dva náhledy...
Loni přišli ke mě lidičkové zdravotně postižení, sfinxe si zamilovali a já vím, že z jejich finančními příjmy a postižením bez možnosti si někde na sfinxe naspořit, dostali tito zájemci kotě za cenu mazlíčka, prakticky za cenu nákladů... Kocourek žije jako jejich dítě, je milován, hýčkán a rozmazlován, pravidelně chodím na návštěvy a jsou všichni štastní - i já, protože mi jde hlavně o mé štastné odchovy.

Tím nechci říct, že cena je chladnokrevně daná a nekompromisní, ale nemůžu rozhodně cizím, naprosto cizím lidem do mailíku napsat, ano, máte pěkné jméno, já Vám dám kotě za pakatel a ještě zbytek za Vás doplatím ze svého! Toto prostě nejde!!

Aspoň né u mě. Jsem sama se synem, kočkám věnuji veškerý volný čas, mám vybavení bytu přeonačené k obrazu koček, dovolená u mě nehrozí, neb nemám dost zodpovědnou osobu komu dát své kočky svěřit hlídat, nejsem dostatečně bohatá na to, cizím lidem dávat zvířata zdarma.

Myslíte, že když půjdete po ulici a požádáte někoho, aby Vám dal 1000kč, že to udělá??? Jsem si jistá, že NE! Proč tedy dávat koťata cizím lidem pod cenu? Pod cenu vašich nákladů??? A že někdo nemá na pořízení kočky, vy musíte mít na jeho odchov, jinak by umřela...

S nějakým textíkem na své webky jsem hodně zvažovala, ale mám obavy, že je nikdo nečte, neboť kolikrát ani neví, jaká koťata jsou volná a kdo jsou rodiče, přitom myslím mám své webky docela přehledné.

Nějak mi uniká smysl toho všeho, namnožených kvanta koček, které nikdo nechce, stále plné inzeráty. Nehledě na to, že člověk, jestliže vytáhne ze své peněženky 15-20tisíc za kotě, jistě si to rozmyslí jinak, než když si neuváženě koupí kočku za 2000kč a pak jí za měsíc šmarí do smetí, neb se mu nehodí...

Je to ale stále dokola... kdyby byly ceny větší, odpadnou i neseriozní zájemci o koťata, kterým je jedno co mají a jak mají, hlavně že je to zadara nebo za hubičku, aby neměli velké výdaje až ta HRAČKA PRO DĚTI je za chvíli přestane bavit a někam jí vypustí...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: cena koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2011 20:36:02
Odpovědět s citátem

Marca napsal:
Všechny zdravím.I já když jsem si pořizovala koťatko jem se zajímala o cenu.Bohužel musíme si všichni přiznat,že se skoro všechno točí kolem peněz. Když jsem vybírala plemeno,vše jsem si o něm zjistila a vyhlídla jsem si asi tři až čtyři chovatelské stanice,které mne zaujaly.Tak jsem napsala něco málo o sobě a o co bych měla zájem a kolik to krásné klubíčko stojí.Cena mne zajímala,protože vím že je tam rozdíl podle kvality koťátka a to já jako laik nepozná,že to koťátko,které se mi moc líbí je spíše na chov a jeho cena kolem 20000 kč.Opavdu pro mne je taková částka velmi vysoká ,tak se prosím chovatelé na mne nezlobte,vím,že máte s koťátky spoustu práce a ,že investujete spoustu peněz,ale někdo si to opravdu nemůže dovolit.Všechny chovatelské stanice,kromě jedné ,mi slušně odepsaly a cenu zdělily.Vybrala jsem si kvalitní chovatelskou stanici,do které jsem se nezávazně jela podívat a opravdu paní kočky miluje a jsou pro ní vším. Vybrala jsem si jaká barva koťátka by se mi líbila a čekala co příroda nadělí .A povedlo se ,kocourek v barvě ,kterou jsem chtěla se narodil.Cena byla nižší než na chov, i když koťátko je velmi kvalitní a po importovaných rodičích,protože je na mazlíka a já ho kolem roku vykastruji-ani na vteřinu mne nenapadlo,že bych podvedla chovatelku a kocoura nevykastrovala.Chceme doma miláčka a ne chovat koťata.Cena sice nebyla nízká jako u koťátek bez pp,ale jelikož jsem cekala na koťátko než se narodí a pak tři měsíce než si ho mohu vzít tak jsme zatím na něj našetřili.


Marcelo,
samozřejmě toto je naprosto jiná situace. Kdyby jsem viděla, že zájemce je ochotný si počkat, komunikuje semnou již nějaký čas a vidím, že jeho zájem je opravdový, ale problém jsou finance, jsem schopná se dohodnout jakkoliv i formou splátek, či například nizké ceny s tím, že si třeba u kocourka později mohu nakrýt, či si vzít později po kočičce kotě za nižší cenu, prostě cokoliv. Ale jestliže vidím, kdy jsem z Olomouce, je tu výstava koček a ten víkend mi jen drnčí telefony, neb oni chtějí stejné kotě jako viděli na výstavě někomu pod stromeček, ale ideálně za malou částku, neb kdyby ho nechtěli tak ať o moc nepříjdou!!! - toto mi příjde na hlavu a pro takové zájemce mám koťata za 30 000kč a neuhnu ani o kousek. A pokud by přece jen nějaký bohatý strýček, nastavím ve smlouvě takových podmínek, že z toho raději vycouvají. Nehledě na to, že já stále zastávám názor - ŽE JÁ MÁM KOŤATA A VY JE CHCETE KOUPIT, TAK SE SNAŽTE...NIKOLIV VY MÁTE PRACHY A JÁ SE BUDU SNAŽIT VÁM JE RYCHLE VNUTIT... A já rozhoduju o tom, kde budou má koťata bydlet.
Nic méně, tohle si nemůže dovolit člověk, který má doma neustále nějaké vrhy v různém stáří...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marca



Založen: 01.01.2011
Příspěvky: 4

Předmět: cena koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2011 20:58:20
Odpovědět s citátem

Marcelo,
samozřejmě toto je naprosto jiná situace. Kdyby jsem viděla, že zájemce je ochotný si počkat, komunikuje semnou již nějaký čas a vidím, že jeho zájem je opravdový, ale problém jsou finance, jsem schopná se dohodnout jakkoliv i formou splátek, či například nizké ceny s tím, že si třeba u kocourka později mohu nakrýt, či si vzít později po kočičce kotě za nižší cenu, prostě cokoliv. Ale jestliže vidím, kdy jsem z Olomouce, je tu výstava koček a ten víkend mi jen drnčí telefony, neb oni chtějí stejné kotě jako viděli na výstavě někomu pod stromeček
Reg,
ani se nediví,že jednání některých lidí Vás nadzvedává ze židle.Známe takové neuvážené chování všichni , hlavně zvířata,která jsou pořízena za účelem dárku a pak končí v útulku, popřípadě levným prodejem.Samozřejmě se to netýká všech lidí.Každý by si měl především zjistit co zvíře obnáší a ne si ho bezhlavě pořizovat po prohlídce výstavy,jen proto ,že je kouzelné.Je to především zodpovědnost,ale o tom by se dalo psát do nekonečna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2011 12:46:24
Odpovědět s citátem

Jsem opravdu vděčná za toto téma, jelikož v brzké době bude mít stejný problém - první vrh kotátek z naší CHS.
Nějak se bojím, jak to všechno řešit, a jsem ráda, že v tom nejsem sama, a k tomu se dozvěděla pár rad a tipů.
Když jsme si my pořizovali první kočičku, bylo to také na rychlo, jelikož nám kocourek zůstal sám a opravdu smutněl a nesl to těžko, proto jsem během chvilky sháněla kotě britské kočiny....nejdříve padla volba na kotě bez PP,ale když se to člověku rozleželo v hlavě a přečetla si pár stránek od chovatelů, změnili jsme názor a nakonec hledali místo kotátka na mazla rovnou na chov, protože mě ty malé kuličky prostě uchvátily Smile Měla jsem přehled co a jak, takže už jsem jen hledala CHS která měla mrnata v přiměřeném věku, a samozřejmně cenu. Chovatelka byla tak ochotná, že i když jsme byli v zahaničí, řešili všechno přes maily, máme kočičku doma a vyšla nám max vstříc, peníze šly nakonec stranou uplně i když náš plán byl asi tak polovina z ceny, kterou jsme nakonec za ni zaplatili . Postupen času se člověk učí a jako problém v chovu jsme řešili kocourka, takže jsme si pořídili i jeho, z testovaného chovu, za perfektní cenu od užasných chovatelů ze zahraničí a samozřejmně trpěli mé obšírné dotazy s klidem a vstřícností a vyšli mi vstříc jak se jen dalo, a brzo se dojedou i na jejich malou ratolesti podívat Smile Jako začátečník dělám určitě své chyby, ale mám dva lidi, na které se můžu na 100procent spolehnout s jakýmkoliv problémem ohledně kočin a to je pro mě nejdůležitější aspekt.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2011 16:16:10
Odpovědět s citátem

Pokud si pořizujete kočku do chovu, tak zpětná vazba a následná dobrá komunikace s původním chovatelem jsou nad všechny peníze. To je to nejdůležitější, mít se jako začátečník na koho obrátit, když nastanou problémy (a ony většinou nějaké nastanou), mít to s kým řešit. A také je skvělé, když se můžete s chovatelem podělit i o radost-když prostě prodejem koťat jeho zájem o vás nekončí.

Já se s většinou lidiček, co si koupili moje koťata, stýkám-telefonujeme si, posílají mi fotky, navštěvujeme se, vzniklo z toho i pěkné přátelství. "Moji" lidičkové se na mně obracejí kdykoliv mají problém. Posílají mi fotky, byla jsem se na svůj už dospělý odchov leckde i podívat. Jsem moc spokojená, že to takhle většinou funguje. A levně jsem přitom neprodávala. Většinou. Přesto jsem jedno kotě dala na splátky a ty jsem po zaplacení 3000 Kč stopla a další peníze nechtěla a jedno dokonce darovala zadarmo-a ani v jednom případě jsem toho nelitovala. Koťata přišla do těch nejsprávnějších rukou a všichni jsme maximálně spokojeni. Včetně dnes už dospělých koček, které mají ten nejúžasnější domov, o jakém se může každému koťátku zdát.

Takže cena-ta je doopravdy to poslední. Já osobně, když jsem si vyhlížela kotě, tak na cenu jsem se ptala až jako na poslední informaci. A na maily typu - kolik za kotě chcete (celý mail!!!) - buď neodpovídám vůbec (když není dotyčný ani podepsaný) anebo napíšu 35000 na mazla a je to. Dál se dotyčný 100%ně neozve. O takové doopravdy zájem nemám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2011 16:38:26
Odpovědět s citátem

To máte pravdu, že jsou k nezaplacení, nevím co bych si bez nich občas počala a oni trpělivě odpovídají a radí na mé někdy až idiocké otázky Smile Smile
A doufám, že s budoucími majiteli prcků budu mít stejné štěstí jako vy, docela dost se toho bojím Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Jsme v pořádným svrabu (33x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (16x)
4
Peterbald (15x)
5
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (14x)
6
Kdo mi to vysvětlí? (13x)
7
Vyhlášení NEJ fotky května 2022 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top