Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kryté toalety - moc prosím o radu zkušenějších

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Basalka



Založen: 10.09.2010
Příspěvky: 9

Předmět: kryté toalety - moc prosím o radu zkušenějších
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 9:29:04
Odpovědět s citátem



zdravím! Very Happy
tak máme doma 4 měs. briťulku a vybíráme ji vhodný záchod. Už jsem měla vybraný Catlt design, jenže ta velikost Rolling Eyes Prý se tam musí narvat dva pytle steliva, prostě mě děsí spotřeba a taky to, že kočenda bude mít okolo 4 kil, takže je pro ni zbytečně velké.. Škoda, že nedělají i krapet menší... Confused Vyklápění pro snadné čištění je skvělé...

proto bych se Vás chtěla zeptat, kterou jinou toaletu mám zvolit, aby měla menší rozměry, tedy něco okolo 50x40x40 a především, aby skutečně dobře eliminovala pachy a dala se dobře čistit.
Napadá mě BILL 1F (trixie) - máte s touto toaletou nějaké zkušenosti?
děkuji Vám! je to moje první kočička....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 9:48:43
Odpovědět s citátem

Podle mojí zkušenosti je velký krytý záchůdek určitě lepší než malý. Tím že se do záchodku na začátku nasype hodně steliva jeho spotřeba nestoupá. Je to právě naopak. Více steliva potřebujete jen na to první nasypání, ale potom spíš ušetříte. Ve větší vrstvě steliva lépe hrudkují, nelepí se na stěny záchůdku, takže vybírám jen hrudky a celý obsah záchůdku vyhodím třeba jen dvakrát ročně Dělám to tak že když už se mi stelivo nelíbí tak přestanu dosypávat čisté stelivo a dál vybírám hrudky a zbytek vyhodím teprve ve chvíli kdy už na dně zbyde jen nepoužitelný zbytek. I kočky mají raději větší záchůdek ve krerém si mohou pořádně hrabat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka T.



Založen: 28.09.2009
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 11:12:51
Odpovědět s citátem

http://www.kocour-shop.cz/karlie/641-karlie-wc-cabicat.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Basalka



Založen: 10.09.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 12:22:13
Odpovědět s citátem

díky za rady !
já se přiznám, že bych měla obavy nechat tak dlouho stelivo (kvůli možnému pachu a hygieně), ale asi je to i o jeho typu... myslela jsem, že se musí wc minimálně každých 14 dní vysypat, vymýt a dezinfikovat a nahrnout nové mám pořídit nějaký sprej na potlačení zápachu, co se má denně nastříkat na stelivo a pokaždé po vymytí toalety. takže teď poprvé slyším i jiný postup.. Mohu se zeptat, jaké stelivo při tom používáte?

v současnosti mám záchodek otevřený - vaničku a silikátové stelivo. No, žádná sláva, ale protože se jedná o provizorní řešení, tak se to snažím přetrpět (a kočenda taky) a co nejrychleji pořídit pořádné wc a možná i jiné stelivo, třeba doporučované Cats best Oko Plus nebo Biocat fresh (někdo je míchá dohromady, možná dobrý nápad).

Děkuju za ten odkaz na Karlie, možná by to mohlo být řešení. Máte ji doma? Jako je řešeno otvírání, vydrží to ? a je dobrá i na eliminaci pachu? Je fakt, že CatIt má milejší design, ale snad to nebude kočenda řešit Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Basalka



Založen: 10.09.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 12:23:57
Odpovědět s citátem

"..mám pořídit nějaký sprej na potlačení zápachu, co se má denně nastříkat na stelivo a pokaždé po vymytí toalety. .."
tady nějak uteklo, že mi to radila prodavačka ve zveráči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka T.



Založen: 28.09.2009
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 12:48:41
Odpovědět s citátem

citace:
Děkuju za ten odkaz na Karlie, možná by to mohlo být řešení. Máte ji doma? Jako je řešeno otvírání, vydrží to ? a je dobrá i na eliminaci pachu? Je fakt, že CatIt má milejší design, ale snad to nebude kočenda řešit


Kočičí toalety Cabicat od Karlie mám doma dvě (už dva roky). Jsou spokojení oba mí kocouři i já. Opravdu se dobře udržuje. Na radu chovatelky jsem ale odstranila dvířka. Stelivo kocouři nevyhrabávají (jen trochu vynesou). Zelený Zverlit, který jsem od začátku používala, jsem před nedávnem vyměnila za Cat´s Best Öko Plus, po několika měsících jsme se opět vrátili ke Zverlitu, protože jeden z kocourků začal mít problémy s očima - Cat´s Best dost prášil, přestože jsem ho každý týden prosívala. Očka jsou už v pořádku. Stelivo dosypávám, jednou za dva týdny celé wc umyju, vypláchnu Savem a důkladně opláchnu. Žádnou vůni ani parfemované stelivo nepoužíváme, toaleta cítit není (ověřuji si to u návštěv Smile ). Mladší z kocourků má 8 měsíců, dospívá, takže jeho čurání je už cítit, jakmile se hrudka odstraní, je po zápachu. Musím však dodat, že jsem doma a že záchod vybírám několikrát denně Smile . R
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 12:55:03
Odpovědět s citátem

Pokud mohu poradit,kupte wc určitě větší,40cm na délku je pro britku rozhodně málo,nezapomeňte,britská kočička je docela velká. Naše Barunka váží kolem 5ti kil a opravdu potřebují wc delší.Možná si pořídíte později ještě třeba kocourka,a ti bývají opravdu dost velký.Já mám wc ty největší které jsem sehnala a Matějovo čůrání je vždy u stěny.Jinak stelivo,pokud budete kupovat hrudkující,tak poprvé nasypu celý pytel10kg.Sypu vlastně tak aby výška byla min.8cm,potom se tvoří pořádné hrudky,nemusím seškrabovat ze dna a tím se hrudky rozpadají.Vyberu hrudky a bobky, tak jednou za týden až deset dní stelivo dosypávám.Takto mi vydrží pytel(10kg)celý měsíc,mám tři wc a tři kočky.Jednou za čas wc vysypu,vymeju a sypu stelivo nové.Používám stelivo bentonitové,které mi výborně hrudkuje a pohlcuje zápach,naše wc není cítit.nebudu zde psát značku,protože ho kupuji v německu.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Basalka



Založen: 10.09.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 13:12:26
Odpovědět s citátem

Kočičí toalety Cabicat od Karlie mám doma dvě (už dva roky). Jsou spokojení oba mí kocouři i já. Opravdu se dobře udržuje.



a má tato toaleta i pachový filtr (a navíc by měl být dostupný...)?

Já dneska všechno doma přeměřím (toaletu chci dát do prostoru pro dřevo v kachlácích, tak to musí "sednout" Smile
a poreferuju, co jsme vybrali.. jestli Cabicat nebo CatIt
toho Billa 1 F teda úplně ruším, protože se do něj bude hůře dostávat pro čistění..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka T.



Založen: 28.09.2009
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2010 13:37:42
Odpovědět s citátem

citace:
a má tato toaleta i pachový filtr (a navíc by měl být dostupný...)?


Součástí wc je lopatka i filtr. Ten jsme však hned první den vyhodili, protože šikovný hravý kocourek ho několikrát vnitřními průduchy vtáhl do záchodu a tam si s ním hrál. Filtr nemáme ani v jednom. Proto jsem se ani nepídila, zda jde koupit náhradní...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2010 17:58:19
Odpovědět s citátem

Taky jsem nedávno hledala toaletu s krytem, nakonec se mi zalíbila tahle:

http://www.exo-eko.cz/Toalety-pro-kocky-kryte/WC-Bill-2F-kryte-s-filtrem-a-dvirky-57x45x48-cm-Marchioro

Když je srovnám s dalšími třemi, kt. mám doma, z téhle se méně vynáší stelivo, protože má vysoký okraj a je docela prostorná, kočky si jí oblíbily. A navíc se mi líbí i designově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: kryté WC
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2010 19:24:39
Odpovědět s citátem

Basalko, spoustu odzkoušených toalet a doporuučení najdete v tomto tématu, stačí si vybrat Smile

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3668
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Basalka



Založen: 10.09.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2010 15:43:30
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady!
nakonec se asi rozhodnu pro Bill 1F. Catlt design se tam o 1 cm Sad nevleze a Bill 1 F je druhý, který se mi líbí i kvalitou provedení Smile Navíc je hodně chválen.
Tak uvidíme Smile

Krásný den Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (38x)
2
RSS kanály (38x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top