Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

5tydeni kotatko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jita



Založen: 20.09.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 5tydeni kotatko
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 15:06:59
Odpovědět s citátem

Dobry den potrebovala bych poradit mame doma 5 tydeni kotatko nalezene pred barakem.vubec nemam zadnou zkusenost z kockama mame doma akorat psa tak ze bych potrebovala poradit cim ho mam krmit je hrozne malinke a podvizivne jen kostricka obrostla srsti.dekuji za kazdou odpoved.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: 5tydeni kotatko
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 16:03:36
Odpovědět s citátem

ahoj dulezite je pravidelnost v krmeni Smile ja jsem nasla kote, ktere melo dva tri tydny a ze zacatku jsem krmila kazde dve hodiny protoze bylo hodne podvyzivene a nemocne (nevim jak vam poradi ostatni, ale zkuste interval tri - ctyri hodiny a uvidite jak bude hladove a jak mu to bude vyhovat). Veterinar mi rekl, ze na mleko (specialni pro kotata, to co prodava napriklad wiskas je jen doplnek ne vyziva) se mam vykaslat, ze dulezite je, aby neumrelo a melo silu bojovat s nachlazenim. Takze jsem rovnou krmila konzervou naredenou vodou, aby melo tekutiny. A jidlo by melo mit pokojovou teplotu, takze neredit studenou vodou.

A vsechno dopadlo dobre, ted je to 5kg cvalik. Postupem casu jsem delala delsi intervaly mezi krmenim. A asi tak od mesice se dojidala granulema, ktere kradla klukum. Zadne travici problemy nebyly.

Nam se velmi osvedcily tady tyto konzervy ... je to vlastne pastika a sly krasne naradit vodou a krmila jsem mnohem mensi kote ze strikacky.

http://www.allpet.cz/p12008-purina-pro-plan-cat-kitten-delicate-turkey-konzerva-85-g/

Potom mam velmi dobrou zkusenost pomer cena vykon s konzervou Hills, ale uznavam, ze ne vsechny kocky ji maji rady. Slozenim i strukturou mi prislo idealni. http://www.allpet.cz/p1462-hill-s-feline-konzerva-kitten-156-g/

videla jsem granule http://www.allpet.cz/p1131-royal-canin-cat-baby-34-2-kg/ a jsou takove malinke

Niceho se nebojte kocky jsou uzasna stvoreni, zachod kote pochopilo behem dvou dnu (ikdyz uznavam, ze jsem mela velkou pomoc v nasich dvou kocourech, kteri ji vse ukazovali)

Jen doplnim ze vetrinar mi dal takovou vetsi strikacku a tou jsem krmila a bastila bez problemu ... sice to bylo fyzicky narocne dodrzet pravidelnost v krmeni i v noci, ale prvni tri dny se to urcite vyplati. A ze sve zkusenosti, nevim jak jste na tom zdravotne ... ale u nas se prvnich 24h jenom spalo krome krmeni a az potom zacala byt Mala aktivni. To same pokud je podvyzivene a ma prazdne brisko. Tak nejakou dobu trva, nez se ji zaplni streva ... to pisu protoze jsem byla uplne na nervy ze nekaka a volala jsem na veterinu jestli to je normalni. Ted se priznam, ze si to uz moc nepamatuju, ale masirovanim briska nic nezkazite ikdyby na to bylo uz velke
_________________
Benulka, Nikolka a Malá


Naposledy upravil Frantiska dne 20. 9. 2010 20:07:31, celkově upraveno 6 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 16:05:52
Odpovědět s citátem

Pěkný den, pro začátek kupte Tatru v krabičce 7,5% tuku a lehce ohřátou natáhněte do injekční stříkačky bez jehly (k dostání v lékárně, cca 5-10 korun) a koťátko asi bude třeba nějakou dobu krmit mlíčkem, tak každé 4 hodiny. Až se trošku rozjí na Tatře (můžete zkusit i speciální pro koťata Royal Canin, ale kotě zase není tak malé, možná je to ztráta peněz), přidejte maso - nadrobno nakréjené, aspoň 48 hodin přemražené kuřecí nebo hovězí, naškrabat či namlít nebo nakrájet na malinkaté kousíčky. Může taky kotěcí granulky, kysanou smetanu, plnotučný jogurt - musíte zkusit, na co se kotě chytne.
Pokud se Vám zdá opravdu hodně hubené, zkusila bych zajít k veterináři a jestli by se nešikla nějaká rekonvalescenční energetická pasta, ale to nevím, zda takhle malá koťata mohou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: odchov
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 16:12:52
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
můžete mu dávat rozředěnou Tatru nebo koupit v chovatelských potřebách mlíčko pro kočky, buď v prášku nebo tekuté. V tomto věku už může ale i baštit kotěcí paštičky a masíčko, dodá mu to sílu.
Pokud je kotě hodně slabé a nechce samo jíst, masíčko mu vkládejte přímo do tlamičky, až do krku. Je potřeba aby opravdu jedl.
Udržujte ho v teple, třeba okolo něj naskládejte pet lahve plněné teplou vody.
Držím palce a dejte vědět, jak se prckovi daří.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jita



Založen: 20.09.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 18:36:30
Odpovědět s citátem

tak kocicka uz trikrat papala mela prvni konzervu hills z rejzi a jak ji hutnalo Very Happy ale nejak se bojim ji dat to mlecko cetla jsem na internetu ze prej se kockam nemusi vubec davat mlecko tak nevim. ocicka otirame borovou vodou a kapeme sepnonexem.jinak kocicka je na antibiotikach kvuly silne rimne.jinak zuhudek jsme take zvladly.

vubec nevim jak mam kocicku odnaucim aby hodila za nasim pejskem a sala mu z ceciku? jinak z nasim pejskem francouzskym buldockem jsou uzasna dvojka neustale spinkaji spolu.
mam hroznou radost jak si nas pejsek zvikl na kocicku a vzal do nasi rodinu Very Happy jinak dnes jsem kopila vezverimexu konzervy od royal canin cat baby pak nejake od hillsu a granulku tez od hillsu.

vite to nechapu jak nikdo muze vychodit takoveho malinkeho tvorecka kdyz pritom ptrebuje mit usebe jeste maminku jeto hrozne Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jita



Založen: 20.09.2010
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 18:44:20
Odpovědět s citátem

Jinak dopisuju dostali jsme na veterine pastu na streva pro-kolin. samponek na vykoupani

nevite jak je to z odcervenim mam stach kvuli nasemu pejskovy aby neco nehitl?nevite kdy je mozne kote odcervit nam na veterine rekly az tak za 7-14dnu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 19:52:49
Odpovědět s citátem

mleko je podle me fakt zbytecne ... kdyz uz tak treba tohle jen jako mlsku http://www.allpet.cz/p4921-gimpet-mleko-pro-kocky-v-lahvi-200-ml/ ale jako me to prislo moc sladke a u nas to teda nikdo nechtel jak kote tak kocouri.

Jen doplnim, ze tvaroh, zakysana smetana nebo jogurt jsou taky idealni.
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2010 10:12:58
Odpovědět s citátem

Naši první kočku jsme našli také jako 5-6 týdenní, jen ještě nebyla podvyživená. Vědomosti o kočkách jsem neměla žádné, o Modrém kocouřovi ani páru, tak to bylo těžké. Čtrnáct dnů jsem si ji vozila s sebou do práce. U veterinářky dostala odčervovací pastičku pro koťátka a proti blechám byla postříkána spreyem Frontline, vhodným na koťata. Ještě měla svrab, ale na to jsme přišli později.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2011 22:33:30
Odpovědět s citátem

Na Aukru zase nějaká "dobrá duše" prodává s bídou 5týdenní koťátka-jsou narozená 21.12.2010, a ze 7 zbývá poslední:

http://aukro.cz/show_item.php?item=1434015843

A pak se zase majitelé budou ptát, co s kotětem.............
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2011 23:08:04
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Na Aukru zase nějaká "dobrá duše" prodává s bídou 5týdenní koťátka-jsou narozená 21.12.2010, a ze 7 zbývá poslední:

http://aukro.cz/show_item.php?item=1434015843

A pak se zase majitelé budou ptát, co s kotětem.............


GRRRRRRRRRRR!!

Tatiano, nejhorší je, že když jsem několikrát v různých debatách na kočkowebech žasla, proč si lidé sakra něco o odběru kotěte (tedy i vhodném věku k odběru) nezjistí, informací na netu je přece plno, stačí zagooglit, tak z různých diskusí vyplynulo, že to, že si vezmou tak malinké kotě není omyl či neznalost, ale záměr!!!Oni přece chtějí koťátečko co nejmenší, je to přece takové ložtomiloučté, šladoučké....
Že vytrhnou bezbranné kotě od mámy, že kotě vůbec není připraveno an samostatný život? Áááále, kdo by to řešil, jíst samo už to umí, tak co....Infantilně šišlají o velikánské lásečce k ložtomilé košišce...a později se na forech zoufale ptají, co dělat s kočkou agresivní, kočkou neurotickou, kočkou všude čůrající... obvykle u těch doatzů nechybí zmínka o tom, že jestli kočka nepřestane "zlobit", bude muset jít pryč....

No. A dokud budou takoví, kterým jde jen o to, vyexpedovat kotiska z baráku co nejdříve ( kdo by to proboha živil do nějakých 13 týdnů , že jo a taky desetitýdení smečka kotisek nadělá větší paseku než sotva capkající kotiska pětitýdenní a přece si nenecháme podrápat tu luxusní koženou sedačku) ,tak se nedá dělat vůbec nic. A podle mne primární odpovědnost nesou ti, kteří kotiska mají, protože jim by mělo záležet na tom, aby od nich šlo dostatečně vyzrálé, samostatné, na život připravené kotě.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2011 12:57:27
Odpovědět s citátem

A nemůže to být třeba myšleno tak, že ostatní jsou už zamluvená, ale předávat se novým páníčkům budou až později? Jestli je ale už dávají pryč, tak chudáci koťátka i máma kočka...
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: pěti týdení kotátko
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2011 17:13:21
Odpovědět s citátem

Dobrý večer ,takle stará kotata začínají už papat sama mi našli kotata v tomto stáří a žrala celkem bez problému namočené granulky a masíčko
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2011 18:56:06
Odpovědět s citátem

Bertík napsal:
A nemůže to být třeba myšleno tak, že ostatní jsou už zamluvená, ale předávat se novým páníčkům budou až později? Jestli je ale už dávají pryč, tak chudáci koťátka i máma kočka...


Asi ne...to by tam neuváděli, že koťata už umí sama jíst a bylo by zmíněno, že k odběru budou později...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: pěti týdení kotátko
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2011 18:59:44
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
Dobrý večer ,takle stará kotata začínají už papat sama mi našli kotata v tomto stáří a žrala celkem bez problému namočené granulky a masíčko


Ano. Roční batole, když mu dáte rohlík, je také schopno ho nějak sníst samo. Přesto mu nikdo nedá na záda tašku a nepošle ho do 1.třídy.

To, že pětitýdenní koťata jsou schopna jíst sama, neznamená, že jsou připravena na odchod od mámy kočky.Nejsou.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: pěti týdení kotata
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2011 19:46:26
Odpovědět s citátem

Tak se omlouvam já reagovala příliš pozdě četla jsem že našli pěti týdení kotata, to je samozřejmé že tak maličká kotátka by se neměla dávat pryč od maminky pokud je vše v pořádku, mi jsme kotata našli takže maminku bohužel neměli a to se nedalo nic jiného dělat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: pěti týdení kotata
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2011 21:16:31
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
Tak se omlouvam já reagovala příliš pozdě četla jsem že našli pěti týdení kotata, to je samozřejmé že tak maličká kotátka by se neměla dávat pryč od maminky pokud je vše v pořádku, mi jsme kotata našli takže maminku bohužel neměli a to se nedalo nic jiného dělat


Můj Čuk a Gek měli taky s bídou 4-5 týdnů, když je nějaký "dobrodinec" vyhodil v lese Twisted Evil ... Pak jiné řešení samozřejmě není, buď se vypiplají nebo uhynou. Ale PRODÁVAT v tomto věku koťátka je prostě svinstvo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: pěti týdení kotátko
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2011 10:52:47
Odpovědět s citátem

to je sprostárna prodávat takové drobečky ale také nechápu ty lidi co si je koupí vždyt to dá strašnou práci a většinou každý chodí do práce tak jak se mužou starat o takovou drobotinu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (19x)
3
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (17x)
4
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (17x)
5
Kočičí věk (17x)
6
Fotočlánek: Kocour ze Shreka existuje! (16x)
7
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (14x)
8
Fotočlánek: Kočky a děti 3 (14x)
9
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2022 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top