Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

bronchitída

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: bronchitída
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2010 8:51:53
Odpovědět s citátem

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o nejakú radu čo robiť pri bronchitíde.
Kocúr mal dusivé záchvaty kašľa, včera sme boli na pohotovosti a doktorka povedala, že ide o silnú bronchitídu.
Dostal injekčne ATB a dnes dostane druhú dávku. Pri váhe 3 250g má vypiť 200ml tekutín denne, čo je absolútne nesplniteľné. Ledva ledva sme do neho narvali striekačkou za večer a dnešné ráno 20ml vody. Odmieta jesť, lízol si len trošku vitamín.pasty. Neviem ako mám do neho tú vodu dostať Crying or Very sad Nechce ani čaj s madom ani vývar.
Nepoznáte niekto tento prípravok? http://www.altercan.com/dychani/Alfavet-Pulmostat-akut.html?typ alebo má niekto tip na nejaký iný čo by mohol pomocť?
ďakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2010 10:44:38
Odpovědět s citátem

Emily, když nechce pít sám, jedině stříkačkou, xkrát denně...

Pokud je jinak v pořádku, tak 1-2 dny hladovky mu neublíží, ale přesto bych už koupila pastu Aptus Rekonvalescent 60g-cca 170 Kč-ta dodá veškeré potřebné živiny nepapající kočence. Ale voda, to je problém. Já ji prostě dávám stříkačkou co chvíli trochu, přidávám do ní glukopur nebo med.

Držím palce, ať se z toho rychle dostane.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2010 11:12:11
Odpovědět s citátem

Ďakujem za radu, skúsim zohnať tú pastu.

A budeme teda pokračovať s tou striekčkou, hoci si myslím, že ma začne kocúr nenávidieť Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2010 19:31:16
Odpovědět s citátem

[quote="Emily"]Ďakujem za radu, skúsim zohnať tú pastu.

A budeme teda pokračovať s tou striekčkou, hoci si myslím, že ma začne kocúr nenávidieť Crying or Very sad[/quote

Pastu by měl mít každý veterinář. A pokud ji nemá, objedná. ¨Tak to funguje u nás. Případně se určitě nechá koupit na netu. Mně už zachránila nepapavou kočku několikrát. Mívám ji pořád doma.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 13:55:34
Odpovědět s citátem

Toudy dnes zomrel. Zadusil sa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 16:49:55
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 17:13:20
Odpovědět s citátem

Ďakujem.

Bolo to strašné. Myslím, že som ho zabila. Dala som mu tekutinu striekačkou. Veľmi sa bránil. Bála som sa, že bude dehydrovaný, tak som neustúpila. O chvíľu na to, začal kašlať a kým som pochopila, že je to vážne a dobehla na veterinu už umieral. Zrejme mu voda vbehla do pľúc, ako bol zahlienený, nepodarilo sa mu ju prehltnúť. Asi.

Vidieť pred očami umierať na zadusenie milovené zviera je hrozné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 18:00:52
Odpovědět s citátem

Bože, to tu brečím s Vámi, to je opravdu hrozné!!! Myslím si, že na jeho váhu bylo 200 ml strašně moc!! Normální příjem je kolem 5 ml na kilo živé váhy! Pokud měla vetka obavy z dehydratace, měla mu dát buď nitrožilní, nebo podkožní infuzi. Jde také o to, zda to opravdu byla bronchitida, zda to nebyly těžké astmatické záchvaty či kašel od srdce Sad
Bohužel kocourkovi to život nevrátí, je mi jeho i Vás hrozně líto a příště bych zcela jistě vyměnila veterináře - myslím, že ve stavu, v jakém byl, to bylo na hospitalizaci.. Už je pozdě Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 18:07:04
Odpovědět s citátem

200 ml na den je akorát...denní příjem by měl být cca 40-60 ml na kilo živé hmotnosti, takže průměrně 50 ml/kg/den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 19:39:52
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
200 ml na den je akorát...denní příjem by měl být cca 40-60 ml na kilo živé hmotnosti, takže průměrně 50 ml/kg/den


Já zapomněla nulu? Tak díky za upřesnění, ale 2 deci vody teda každá z mých koček nevypije ani omylem Sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2010 20:09:08
Odpovědět s citátem

Emily, je mi to moc a moc líto...... zrovna dneska jsem chtěla psát, jestli by nebylo vhodné kocourka zavodňovat injekčně pod kůži fízákem, no už je pozdě... Dehydratované zvíře se pozná podle toho, že když se mu nadzvedne kůže, musí se hned vrátit, když se nevraci a zůstává kožní řasa, jde o dehydrataci, a pak se to musí řešit podkožně. Ale to má říct veterinář-asi se stala někde chyba, ale ne vaše!

Moje kočky teda pijí hodně-misku 1,5l doplňuji min. 1x denně + tak 3x denně plním cca dvoudecku, co mají na umyvadle, takže něco přes 2 litry vody zmizí v 7 kočkách. Peterbaldi pijí méně. Tam je to denně tak půllitr, ale tam jsou 2 dospělí a koťata, z toho 2 kojená, takže to tak málo také není.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2010 9:16:10
Odpovědět s citátem

Emily, je možné, že to zavodňování s Toudyho úmrtím nesouvisí, resp. jen okrajově, a že problém byl např. v srdíčku, které se právě projevuje kašlem, a mylná diagnoza to jen zazdila.

Je mi to moc líto, držte se! Sad
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2010 9:22:13
Odpovědět s citátem

Áno ďakujem vám všetkým. Nikto to nemože plne pochopiť, len tí čo milujú svoje mačky.

Veterinárka bola mladá slečna. Veľmi chápavá ale zjavne ešte nemá dosť skúseností s akútnymi stavmi. Riešila napr. to, že sa pocikal, hoci mal ísť hneď na dýchací prístroj.
Ale asi by mu to aj tak nepomohlo. Škoda, že ma neupozornila, že sa može stať, že to nestihne prehltnúť. A že potom hrozí zadusenie.
Ale to je jedno, nechcem na ňu hádzať vinu.

Ale proste to, že zomrel takou strašnou smrťou moj anjelik to si neodpustím nikdy. Je mi z toho zle. Stále to vidím.

A druhý kocúr ho hľadá Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2010 9:25:04
Odpovědět s citátem

Ďakujem April. Áno viem, je to možné. Ale pitvu nechcem, lebo by mi ho vrátili na cucky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2010 10:14:04
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Ďakujem April. Áno viem, je to možné. Ale pitvu nechcem, lebo by mi ho vrátili na cucky.


Emily chápu Vás, já už bych asi na pitvu také neměla nervy, stejně si budete vyčítat kocourkovu smrt, byť by možná zemřel i tak Crying or Very sad
Je to bohužel kruté ponaučení, můj pejsek takhle vdechl baryum, když ho do něj tlačili přes jeho odpor kvůli RTG zažívacího traktu - reakce za 2 hodiny byla strašná, bohudík se z toho dostal, leč část plic je nefunkční "díky" baryu v licních ostrůvcích Sad Mívá potíže, ale bohudík žije...
Držte se, myslíme na Vás...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2010 12:30:44
Odpovědět s citátem

Budiž to ponaučením všem, co tohle čtou-já taky v případě potřeby dávám kočkám vodu stříkačkou, a problém jsem s tím zatím nikdy neměla.

Je v kontextu s tímto úmrtím třeba uvážit, zda by nebylo od začátku vhodnější zvíře, které nepije, od začátku zavodňovat podkožně než riskovat udušení.

I když to s tím u Emily kocourka souviset může, ale taky nemusí. Mohla to být jen hloupá shoda okolností a kocourek by umřel bez odborné pomoci-případně i s ní-stejně. Já vím, Emily, budete si to stejně vyčítat, i když vám kde-kdo bude říkat, že za to nemůžete...že by třeba umřel tak jako tak-této nejistoty by vás zbavila jedině pitva-ta by prokázala, na co zemřel. Už možná jen proto, abyste si nedávala vinu tam, kde třeba žádná není, bych to zvážila........

Je mi to moc líto Crying or Very sad .....................
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2010 13:27:06
Odpovědět s citátem

Veru tak, nech je to výstrahou pre všetkých.

Priateľ už objednal kremáciu, pitva nebude. Možno by sa zistilo presne prečo zomrel, ale žiadny výsledok by mi nepomohol.
Ja stále vidím to ako sa na mňa pozerá nechápavo s prosbou o pomoc, ktorá proste neprišla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top