Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Je to v pořádku?

Fórum: Veterináři

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Monika (Mondas)



Založen: 19.08.2010
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Je to v pořádku?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2010 12:30:36
Odpovědět s citátem

Mám trochu pochyby o svém vetovi. Byla jsem tam s kočičákem poprvé se zánětem zvukovodu - ošetření probíhalo asi v normálu, ale když jsem se zeptala na registraci (měla jsem v úmyslu navštěvovat stále jednoho veta a s registrací jsem si spojovala, že vet bude mít i při dalších návštěvách přehled o tom, co máme za sebou), tak mi bylo sděleno, že to není u kočky potřeba a že můžu přijít kdykoliv. Shocked Nevím, ale trochu mě to udivilo. Asi mám zkreslený pohled na věc.
Trochu mi přišlo (i před dobrý přístup k ošetření kočičky), že kočky nebudou jeho favorité a asi mu za tu registraci nestojí nebo se nejednalo o kočičáka určeného k chovu, .....
Máte stejné zkušenosti?

PS: Mám kočičku s papíry (tím nechci říci, že je něco víc než bezpapírové) Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2010 15:34:32
Odpovědět s citátem

Naše vetka si taky nevede žádné záznamy a databázi nemá. Je pravda, že je to vesnická veterina a většinu pacientů zná a pamatuje si. My zatím neřešili nic závažnějšího (ťuk, ťuk), takže záznam ani nebyl potřeba. Vše je v očkovacím průkazu. Možná při složitější léčbě záznamy vede. To je asi potřeba, aby bylo možné se podívat co bylo. Ale jinak si myslím, že to není nezbytné.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: Je to v pořádku?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2010 18:40:17
Odpovědět s citátem

Monika (Mondas) napsal:
Mám trochu pochyby o svém vetovi. Byla jsem tam s kočičákem poprvé se zánětem zvukovodu - ošetření probíhalo asi v normálu, ale když jsem se zeptala na registraci (měla jsem v úmyslu navštěvovat stále jednoho veta a s registrací jsem si spojovala, že vet bude mít i při dalších návštěvách přehled o tom, co máme za sebou), tak mi bylo sděleno, že to není u kočky potřeba a že můžu přijít kdykoliv. Shocked Nevím, ale trochu mě to udivilo. Asi mám zkreslený pohled na věc.
Trochu mi přišlo (i před dobrý přístup k ošetření kočičky), že kočky nebudou jeho favorité a asi mu za tu registraci nestojí nebo se nejednalo o kočičáka určeného k chovu, .....
Máte stejné zkušenosti?

PS: Mám kočičku s papíry (tím nechci říci, že je něco víc než bezpapírové) Smile


U nas ve meste mame 3 veterinare. Jedno je velka klinika, tam jsem byla jednou a vickrat bych nesla, bylo to aktune asi ve tri rano, bohuzel nepomohli a zhorsili situaci, tam me neregistrovali. Dale tu mame dedulu, ten databazi nemel, nema ani mit nebude, kdovi jestli jeste veterinuje a pak je tu moje vetka. Moje vetka je celkem moderni, uz pred 5 lety kdyz jsem u ni byla s morcatama, tak mi je registrovala. Vzdy si pise do databaze, co se v dobe navstevy deje. Myslim, ze databaze je celkem dulezita, my mame treba silene alergickeho fretaka a tam je dobre vedet, co mu pomohlo ci nepomohlo pri alergicke reakci, staci juknout do databaze a uz vi. Byt Vami mozna bych se poohledla po nekom modernejsim nebo mladsim...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2010 19:32:02
Odpovědět s citátem

Můj veterinář také žádnou databázi nemá a žádné záznamy si nevede a nezáleží na tom jestli jde o psa, kočku nebo jiné zvíře. Já s tím nemám problém, vyhovuje mi to. Chodím k němu již řadu let a vždycky si pamatuje která moje kočka je která a s čím už u něj byla. Už tak trvá třeba při očkování nebo čipování kotěte papírování déle než samotný zákrok. Chápu taky že žádný veterinář nemůže vědět jestli budeme k němu chodit pravidelně nebo jestli příště nepůjdeme jinam. Přeočkování a testy koček si prostě hlídám sama. Pouze když některá naše kočka podstupuje léčbu, která vyžaduje více návštěv tak od veta dostaneme papír do kterého při každé návštěvě zapisuje jak léčba postupuje a kdy bude další kontrola. Do očkováku zapisuje kromě očkování třeba i kastraci kočky, popř. je tam možné zapsat i alergii nebo jiný chronický problém, takže pokud bych třeba šla třeba z důvodu dovolené k jinému vetovi tak to vše může snadno zjistit, ale databáze v ordinaci někoho jiného by mu moc nepomohla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Je to v pořádku?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 10:58:46
Odpovědět s citátem

U nás na veterině něco jako registrace byla, jen si do PC zapsali jména zvířat, čí jsou, pak si vetka psala do počítače zákroky, resp. nakonec jí vyjela výsledná suma za léčbu, ale přiznávám, že moc nevím, jestli je tam všechno zapsané (s plísní už jsme to tak nějak nakonec flikovali, že jsme ani neplatili za kontrolu); určitě mají v databázi kastraci ...

Nicméně na druhou stranu chápu, že vet nemůže vědět, zda k němu klient příjde i příště, ta fluktuace asi bude velká, takže jedno zvíře klidně teoreticky může být v databázi několika veterinářů ... myslím, že dobrý postup je dle Aleny V., při léčbě záznamy bokem, které zůstávají u majitele.

Nejlepší varianta je, když člověk veterináře "nepotřebuje" a vystačí si jen s očkováním a odčervením, což se píše do očkováku.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Je to v pořádku?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 10:43:40
Odpovědět s citátem

Monika (Mondas) napsal:
Mám trochu pochyby o svém vetovi. Byla jsem tam s kočičákem poprvé se zánětem zvukovodu - ošetření probíhalo asi v normálu, ale když jsem se zeptala na registraci (měla jsem v úmyslu navštěvovat stále jednoho veta a s registrací jsem si spojovala, že vet bude mít i při dalších návštěvách přehled o tom, co máme za sebou), tak mi bylo sděleno, že to není u kočky potřeba a že můžu přijít kdykoliv.

Já bych si pod pojmen registrace představovala spíše to, co je nutné u lidí, že se člověk registruje u lékaře a nemůže ho pak po určitý časový úsek změnit, má to zapsané i pojišťovna kvůli tomu, kolik má lékař registrovaných pacientů. Například řada zubařů už neregistruje, že mají plno.
To u zvířátek samozřejmě tak není. Tam žádné pojišťovny nefungují. Náš vet si nás zapsal jménem a má nás v počítači. Celé rodokmenové jméno ale nechtěl, nebere nás, že jsme něco lepšího, když jsme "von" Wink Má v databázi Fabiána a mě s adresou a každé ošetření a platbu mi pak vyjede podobně jako nález od lékařů, i když tady je to spíše doklad o zaplacení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 12:32:38
Odpovědět s citátem

Tak nás má vet zapsané, obě kočule mají svojí složku. Hlavně mi přijde fajn systém, kdy přijdu na veterinu, ohlásím se na recepci, paní se zeptá kteráže to kočule je a co máme za problém a kdyz mě zavolají k vetovi, tak už má záznam otevřený na svém počítači a jde se rovnou k věci. Takže odpadají otázky kolik je kočce, jestli je kastrovaná, jestli už něco měla atd atd. Mě tenhle systém přijde dobrý, zvlášť pro veterinu, kde je víc než jeden doktor. Stejně tak mi pak rovnou na "moje konto" vyjede účet s položkami a hlavně i kočičím jménem, takže to mám doma celkem přehledně zatříděné. Samozřejmě že je nejlepší nechodit k vetovi vůbec, ale tenhle systém mu aspoň trochu umožňuje vidět kočku komplexně a né jen v perspektivě současného problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 14:07:44
Odpovědět s citátem

lucbic napsal:
Hlavně mi přijde fajn systém, kdy přijdu na veterinu, ohlásím se na recepci, paní se zeptá kteráže to kočule je a co máme za problém a kdyz mě zavolají k vetovi, tak už má záznam otevřený na svém počítači a jde se rovnou k věci.

To je poměrně luxusní přístup, nepřijde to celé pak dvakrát tolik? Co do té evidence to vlastně máme stejné, akorát bez té recepce, jdu většinou rovnou do ordinace, protože chodím v době, kdy tam zákazníci tak moc nebývají. Nahlásím jméno, vet ťukne do počítače a má to.
Líbilo se mi, jak dělali kastraci, kocoura si převzali, ještě u mě v náručí mu píchli injekci a já si ho přebírala až probraného za dvě hodiny. Mají tam omyvatelné kachlíčkované vyhřívané boxy. Asi je to běžné i jinde, ale už jsem taky někde četla, že kočičáka vyzvedávali spícího hned po zákroku se všemi problémy s tím spojenými.


Naposledy upravil Alamka dne 7. 10. 2010 16:25:35, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 15:32:38
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
lucbic napsal:

To je poměrně luxusní přístup, nepřijde to celé pak dvakrát tolik? Co do té evidence to vlastně máme stejné, akorát bez té recepce, jdu většinou rovnou do ordinace, protože chodím v době, kdy tam zákazníci tak moc nebývají. Nahlásím jméno, vet ťukne do počítače a má to.
Líbilo se mi, jak dělali kastraci, kocoura si převzali, ještě u mě v náručí mu píchli injekci a já si ho přebírala až probraného za dvě hodiny. Mají tam omyvatelné kachlíčkované vyhřívané boxy. Asi je to běžné i jinde, ale už jsem taky někde četla, že kočičáka vyzvedávali spícího hned po zákroku se všemi problémy s tím spojenými.


No, mě to teda jako poměrně luxusní přístup nepříjde. Myslím, že dnes by to již mělo být automatické všude. Přiznám se, že vet u kterého bych měla spoléhat jen na jeho paměť ve mě moc velkou důvěru nebudí. I když moje vetka si nás rovněž pamatuje i se vším, co našim kočičákům kdy dělala, ale rovněž to má i v počítači. Každý majitel by si měl asi i sám zaznámenávat, co kdy bylo, pokud to nemá zaznamenáno v očkováku. A pokud se v ordinaci např. střídají 2 veti, tak ty záznamy beru jako nutnost - i když chodím jen k té "mojí vetce", ale i ona mívá dovolenou a zákon schválnosti funguje vždy na 200%, takže záznamy se vždy hodí.
Pokud jsem nucena jít někam jinam, tak i oni si dávají záznamy do počítače. Takže mě spíše překvapilo, že to ještě někde funguje pouze po paměti Wink .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 16:24:47
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:

No, mě to teda jako poměrně luxusní přístup nepříjde. Myslím, že dnes by to již mělo být automatické všude. Přiznám se, že vet u kterého bych měla spoléhat jen na jeho paměť ve mě moc velkou důvěru nebudí. I když moje vetka si nás rovněž pamatuje i se vším, co našim kočičákům kdy dělala, ale rovněž to má i v počítači. Každý majitel by si měl asi i sám zaznámenávat, co kdy bylo, pokud to nemá zaznamenáno v očkováku. A pokud se v ordinaci např. střídají 2 veti, tak ty záznamy beru jako nutnost - i když chodím jen k té "mojí vetce", ale i ona mívá dovolenou a zákon schválnosti funguje vždy na 200%, takže záznamy se vždy hodí.
Pokud jsem nucena jít někam jinam, tak i oni si dávají záznamy do počítače. Takže mě spíše překvapilo, že to ještě někde funguje pouze po paměti Wink .

Vždyť říkám, že nás má v počítači. Kliknou a vědí. A přiznám otevřeně, že platit navíc ještě za recepci nevidím jako potřebné. Náš vet má vlastní ordinaci ve svém domě, neplatí nájem, i proto má možná slušné ceny. Například za kastraci kocoura jsem platila 600 i s injekcí antibiotik, zatímco teď se zrovna kolegyně na jiném fóru baví o tom, že za kocoura přes tisíc a za kočku až dva.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2010 22:32:23
Odpovědět s citátem

Veterinář ze zákona musí vést registraci oštřených pacientů a registraci jim podaných léčiv. Kontroluje to příslušná veterinární správa. Pokud registraci nevede je to protizákonné. A je jedno jestli se jedná o šneka nebo o velrybu...Stačí písemná registrace (kniha zákazníků)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top