Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Skvrny na kůži pomoc prosím


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: Skvrny na kůži pomoc prosím
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 20:13:48
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
moc bych Vás chtěla poprosit o radu, pořídili jsme Sphynxího kluka před měsícem a na bocích a nožičkách se mu udělaly tmavé flíčky které byli zpočátku světlejší, nevíme jestli jde o pigmentové skvrny nebo zda to může být způsobeno něčím jiným. Granule a krmivo má stále stejné, kterým krmila majitelka. Fotky mi bohužel nejdou vložit, jsou hodnoceny jako spam... děkuji


http://img52.imageshack.us/i/elik004.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Skvrny na kůži pomoc prosím
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 17:58:50
Odpovědět s citátem

Suzankaa napsal:
Dobrý večer,
moc bych Vás chtěla poprosit o radu, pořídili jsme Sphynxího kluka před měsícem a na bocích a nožičkách se mu udělaly tmavé flíčky které byli zpočátku světlejší, nevíme jestli jde o pigmentové skvrny nebo zda to může být způsobeno něčím jiným. Granule a krmivo má stále stejné, kterým krmila majitelka. Fotky mi bohužel nejdou vložit, jsou hodnoceny jako spam... děkuji


http://img52.imageshack.us/i/elik004.jpg



Tak tohle jako pigmentová skvrna doopravdy nevypadá Confused ...

Já osobně bych okamžitě hnala na veterinu a nehledala pomoc na fóru. Mně by napadla plíseň, takže bych to potřebovala potvrdit nebo vyvrátit-ale to udělá jen veterinář. Odkud naháčka máte?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: Re: Skvrny na kůži pomoc prosím
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 19:14:53
Odpovědět s citátem

Nebyla jsem is jistá zda se nemůže jednat například o neostatek vitamínu a podobně,veterináře máme vedle ve městě a nerada bych za ním běhala se vším (nechti aby to samozdřejmě vypadalo že se o něj nestaráme apod.)

...myslela jsem si že fórum je od toho aby se zde člověk zeptal a poradil pokud si s něčím neví rady nebo si není jistý proto jsem ,,radu,, hledala tady na fóru. Kocourka máme z chovné stanice z Moravy, nerada bych uváděla název a tím nějak nejedbože pošpinila jméno této stanice, ať už jsme si ho s ,,tím,, převzali nebo ne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 19:56:56
Odpovědět s citátem

Tatiana to určitě nemyslela zle, je správné, že se ptáte, on málokterý vet vůbec "ví co se sphynxem", to jsme si zažili snad všichni.
Může to být i alergie, na nové prostředí, na cokoli. Určitě zajeďte k veterináři, s chovatelkou jste se radili?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 19:59:21
Odpovědět s citátem

Nepíšete, odkud jste, možná by Vám někdo doporučil konkrétního veta, který by Vašeho naháčka omrknul.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 20:31:31
Odpovědět s citátem

No mám právě obavy aby si s tím vet. věděla rady. Zítra jí zavolám a uvidíme co a jak. Jinak jsem z okresu Český Krumlov. Chovatelce jsme už psali ale neodepsala...zítra zavolám veterinářce která je udajně šikovná, tak uvidím co a jak...snad to bude brzo v pořádku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 21:03:51
Odpovědět s citátem

Tak mě to zase jako pigmentové skvrny přijde, ono sphynxíci bývají opravdu různě flekatí, ovšem divné je, pokud se to udělalo nějak rychle. Na fotce také není detailně vidět zda: nejsou skvrnky vystouplé?, jsou na omak stejné?, nejsou pokryty malinkatými šupinkami?, nejsou načervenale ohraničené?, nechybí v nich chloupky? Pokud všechno ne až na ten stejný omak, tak to holt bude ten pigment, ale jistota veta je jistota.

Držíme tkapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2010 9:33:45
Odpovědět s citátem

Skvrny nejdou nijak vystouplé ani v nich nechybí chloupky ani nijak načervenalé je okolo nemá...no uvidime dneska. Díky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2010 17:14:22
Odpovědět s citátem

No ono by to mohla být i alergie, na něco-já třeba Adama a ostatní nahatky běžné otírám vlhčenými ubrousky na miminčí prdelky, a když jsem totéž použila na nahatého Bivoje, okamžitě se osypal a byl červený jak rak. Jeden u těchto kožních záležitostí nikdy neví.

A já tedy po zkušenostech budu radši plašit veta zbytečně 2x než abych jednou přišla pozdě. Zle jsem to doopravdy nemyslela, zdravotní problémy se na fóru doopravdy příliš řešit nedají...

Dejte pak vědět, co to bylo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2010 19:05:47
Odpovědět s citátem

Suzankaa napsal:
Skvrny nejdou nijak vystouplé ani v nich nechybí chloupky ani nijak načervenalé je okolo nemá...no uvidime dneska. Díky Smile


Rozhodně se o plíseň nejedná. Plíseň se tvoří v kruhovitých ložiscích, jsou to jakési nahromaděná místečka lupů, loupou se, svědí a je to poznat, že se jední o narušení kůže.
Jinak tyto flíčky má i náš kocour, občas mu zmizí a občas zase vylezou, stačí jen kocoura pustit na sluníčko a je těmito pihami hned posetý. Nutno říct, že mí sfinxové jsou jak chameleoni a mění barvu i podle teploty v bytě a nejen barvu, ale i různé pigmentové skvrnky...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2010 9:19:22
Odpovědět s citátem

Tak jsme od paní doktorky dostali spešl šampon, udajně je to alergická reakce. Vyprala jsem deku z domečku a deku co má na posteli a vykoupali jsme mrňouse v šamponu. Myslím že skvrny jsou světlejší tak snadd to brzy zmizí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2010 13:12:14
Odpovědět s citátem

Tak jsme koupali v šamponu co jsme dostali na flíčky,deky jsou vyprané ale flíčky nemizí Sad zdá se mi že malinko zesvětlali ale nevím jestli to není jen zdání... nevím jestli to nemůžou být třeba pihy, ale když vet říkala že je to alergie tak budiž...no nevíme co s tím..zkusíme ještě skvrny vyfotit a pak porovnat jestli mizi nebo přibývají a uvidíme...kdyby jste někdo měl nějakou radu či nápad tak uvítáme Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2010 16:55:19
Odpovědět s citátem

Nevím, podle fotek a popisu to vůbec dle mého názoru na alergii nevypadá, ale na ony pigmentové skvrny. Alergická reakce je většinou načervenalá, zarudlá, vystouplá, nebo krupička, prostě jako u člověka, dále většinou svědí...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2010 16:58:39
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Nevím, podle fotek a popisu to vůbec dle mého názoru na alergii nevypadá, ale na ony pigmentové skvrny. Alergická reakce je většinou načervenalá, zarudlá, vystouplá, nebo krupička, prostě jako u člověka, dále většinou svědí...


Alergie se mi taky moc nezdála, no nevím. Chovatelka posílala foto svému vet tak uvidíme až napíše. Já už vážně nevím...v utery ho budeme koupat ještě v tom šamponu od vet no...chovatelka psala i o koupelích v nějakém sirném roztoku...nechceme ale zkusit všechno naraz tak uvidime co napise a jak bude vypadat po druhem koupani...

Ted když koukam na vloženou fotku tak mám dojem že má těch skvrn více Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2010 17:06:04
Odpovědět s citátem

Ono když taky vet diagnostikuje "alergie", tak by také měl zjistit na co. Snadno a hlavně zbytečně se pak kočičák může koupat v kdejakém fujtajblíku, když má třeba alergii na nějakou složku v krmení. Jinak na koupání se nám osvědčil sprchový gel pro miminka, nebo sprchový gel pro intimní hygienu. Co se týká šamponu se sírou, tak ten na exém ano, ale jak jsem psal (zarudlá kůže, vyrážka atd.). Na pigmentové skvrny je to vcelku o ničem.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2010 17:10:54
Odpovědět s citátem

Nevím no jsme z toho už docela na větvi. Počkám co apíše chovatelka a budeme muset znovu zavolat veterinařce. Nic jiného asi nezbyde...nechci na něm expeimentovat s vším možným a čekat co pomůže...jinak díky a kdyby ás náhodou ještě něco napadlo budu ráda...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2010 17:26:17
Odpovědět s citátem

Možná bych ještě doporučil konzultaci u druhého veta Wink
Tak ať to dobře dopadne.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2010 11:43:57
Odpovědět s citátem

Suzankaa napsal:
Nevím no jsme z toho už docela na větvi. Počkám co apíše chovatelka a budeme muset znovu zavolat veterinařce. Nic jiného asi nezbyde...nechci na něm expeimentovat s vším možným a čekat co pomůže...jinak díky a kdyby ás náhodou ještě něco napadlo budu ráda...


Víte, ono někdy méně je více! Pokud nemá kocour červené změny na kůži, at už šupinky, pupínky či kopřivku,. proč toto řešit? Mě se kočky různě přebarvují podle tepla, jak barvou tak pihami a různými pigmentovými flíčky. Myslím není dobré také hned s každým flíčkem běhat k doktorovi, kočku to jen zbytečně stersuje a navíc může u veta chytit i to co nemá! Uvědomte si, že již naši sfinxové nemají tolik sluníčka, mají jiné teplo i jinou vlkhost v domácnosti kde bydlí, proto můžen jejich kůže na to reagovat jinak. Pokud však se jedná o fleky, věřte tomu že zase zmizí! Já mám kočičku, která v létě je úplně světlunce modrá a s přibývajícím teplem doma a zimou venku začne tmavnout stylem, že se jí z malého flíčku dělají tmavá ohraničení, až je do zimy celá tmavá...

Na koupání je moc fajn mýdlo sm medem, kupuji u včelaře a musím uznat, že i můj problémový kocour je ok.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2010 12:46:11
Odpovědět s citátem

Tak nám včera chovatelka potvrdila že u tmaých Sphynxíků je tohle normální, jedná se prý o pigment který se časem slije dohromady. Takže jsem ráda že to není plísen a podobně Smile flíčky se rozmnožili a doufám tdy že se brzo slijí aby nebyl takový kropenáč Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2010 15:41:17
Odpovědět s citátem

Suzankaa napsal:
Tak nám včera chovatelka potvrdila že u tmaých Sphynxíků je tohle normální, jedná se prý o pigment který se časem slije dohromady. Takže jsem ráda že to není plísen a podobně Smile flíčky se rozmnožili a doufám tdy že se brzo slijí aby nebyl takový kropenáč Smile


To je dobře Smile páč bych pak musela se všema sfinxemaihned vyhledat odborníka Razz
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2010 15:43:35
Odpovědět s citátem

Reg,
No docela se nam ulevilo Very Happy hlavně že to není nic horšiho ale jen pigment Smile tak děkuji všem za rady Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2010 15:54:34
Odpovědět s citátem

Suzankaa napsal:
Reg,
No docela se nam ulevilo Very Happy hlavně že to není nic horšiho ale jen pigment Smile tak děkuji všem za rady Smile


To věřím, já se toho u svého rpvního sfinxe taky zalekla, dneska už vím, že o nic nejde Smile Tak hodně štěstíčka a jen samé radosti s plešnounkem Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2010 16:03:27
Odpovědět s citátem

Tak aspon pro příště budu vědět... Smile děkuji a taky přeji jen samé radosti s náháčky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2010 20:03:01
Odpovědět s citátem

Zdravím, tak podle Vaši fotky bych to videla také na pigmentové skvrny, pokud se neskrabe a nejevi nejake zmeny v chovani, tak bych se nestrachovala, doufam, ze je jinak v poradku Wink Nekdy se muzou skvrny objevit i s pribyvajicim vekem, sphynxove se take vybarvuji postupne (kdyz se narodi, muze treba vypadat ze bude bily,ale pak se zacne vybarvovat), stejne to muze byt s "pihami a pigment. skvrnami Smile
Pravda je, ze veterinari take vetsinou nevi a zkousi... a aby majitel nemel pocit,ze si nevi rady, udelaji "nejakou" diagnozu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Suzankaa



Založen: 03.10.2010
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2010 20:14:03
Odpovědět s citátem

payushka,
Všechno tomu nasvědčuje že jde o pigment,jsem ráda že to není nic horšího Smile jinak se mu daří skvěle, neškrábe se, skvrny mu proste nevadí. Akorád nás trapí že je hrozný čuně Very Happy myslím že se mu to časem slije, má je už i na přední části těla...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra 83



Založen: 21.06.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 15:30:18
Odpovědět s citátem

[quote="Suzankaa"]

Zdravím, tak se divám, že máte s kočičkou stejný problém jako já, založila jsem podobné téma o kousek níže (Tmavé fleky na kůži).
Fotečku kočandy mám v Kočkoalbu - pod jménem Desiree Atton Moravia, je také z chovné stanice na Moravě.
Fleky měla taky podobné menší a teď se to slilo v dva vělké viz. obrázek pod krkem.
Byla jsem s ní i na veterině, říkali, že to žádná plíseň není a dále to zkoumali, ale na nic ve výsledku nepřišli.
Jinak je Dezi v pořádku, normálně jí, hraje si, takže jsem to nechala být, fleky chvíli světlají, pak se zase vrátí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 7:57:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mrzí mě, že jsem tu dlouho nebyla (přišla jsem o práci a hledala si novou a měla jiné starosti), ale už jsem zpět a pročítám co tu všechno probíráte.

K těm skvrnám bych hned reagovala na to, že pokud to není vystouplé, neloupe se to ani to není načervenalé, tak je to pigment a u černých a tmavých sphynxů se opravdu projevují tyto skvrny nejčastěji a v největší míře. Reagují na změnu teploty a na sluneční záření a možná i na jídlo. Nesvědí je to, ani nijak neobtěžuje. Myslím, že to může být i geneticky dané, protože u lidí se pihy taky dědí a mám takový pocit, že to není první kotě z této chovné stanice u kterého padl dotaz na ty skvrny. Tím samozřejmě nemám nic proti chovatelské stanici jen konstatuji, že to může být i dědičné. Prostě ty koťata mají zřejmě pihovatou mámu nebo tátu a tak ty pihy (skvrny) jejich potomci podědily.
Nechte naháčka v klidu a pokud se nedrbe, ani si to nelíže, tak bych to moc neřešila a rozhodně ho zbytečně v ničem chemickém nekoupejte, stejně to nepomůže.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra 83



Založen: 21.06.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 8:42:13
Odpovědět s citátem

[quote="RadkaK"]
jj také se přikláním k pigmentovým skvrnám, protože na veterině při všemožných testech nic nezjistili a kočanda je úplně v pořádku.
Navíc má úplně stejnou barvu kočičky jako paní co téma založila, tak je to asi u těchto normální Wink
I když předtím jsem prohlížela stovky fotek sphynxíků a s totožnými skrvnami jsem se nestkala až teď poprvé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (67x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (36x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (25x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (23x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
8
Kočičí jména (21x)
9
Pojištění koček (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top