Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šilhání

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Majka
Anonymní





Předmět: Šilhání
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2006 18:17:55
Odpovědět s citátem

Ahoj všem!
Náš rok a půl starý kocourek dnes ráno přišel domů a šilhal. Oči se mu prostě rozjíždě každé na jinou stranu.. Občas sice zaostří, takže to není skoro vidět, ale za chvíli je to tam zase. Jinak mu nic není, před chvílí se najedl, dokonce chce jít ven (ale bojím se ho pustit, když nevím, co mu je). Jenom víc spí, vlastně dnes prospal celý den.
Nevíte někdo, co by to mohlo být? Nemůže se jednat třeba o otřes mozku? On je dost kamikaze, zábava za každou cenu, bez ohledu na následky Rolling Eyes
Díky.
Odpovědět 
Majka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2006 18:20:29
Odpovědět s citátem

..ještě bych doplnila, že ty oči možná ani nejsou tolik rozjeté, ale leze přes ně taková ta blanka z vnitřního koutku oka, takže to opravdu vypadá, že každým kouká na jinou stranu...
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Šilhání
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2006 21:03:34
Odpovědět s citátem

Majka napsal:
Ahoj všem!
Náš rok a půl starý kocourek dnes ráno přišel domů a šilhal. Oči se mu prostě rozjíždě každé na jinou stranu.. Občas sice zaostří, takže to není skoro vidět, ale za chvíli je to tam zase. Jinak mu nic není, před chvílí se najedl, dokonce chce jít ven (ale bojím se ho pustit, když nevím, co mu je). Jenom víc spí, vlastně dnes prospal celý den.
Nevíte někdo, co by to mohlo být? Nemůže se jednat třeba o otřes mozku? On je dost kamikaze, zábava za každou cenu, bez ohledu na následky Rolling Eyes
Díky.


Ahoj, pokud začal opravdu šilhat náhle až teď, určitě bych zašla k vetovi. Nechci strašit,ale u lidí je náhlé šilhání příznakem spousty onemocnění od poruchy štítné žlázy, přes cukrovku až po neurologická onemocnění. A dejte vědět jak jste dopadli. Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2006 21:08:20
Odpovědět s citátem

Jak píše Janča, která ví o očních problémech víc než my všichni dohromady ... asi vás nemine cesta na veterinu, protože ta blanka v očíčku je třetí víčko, které se začne přetahovat přes oko v případě, že je nějaký problém. Může to být fyzické poranění oka, nebo nějaký zánět, případně úplně něco jiného. Držíme palce, ať se to brzy vyřeší!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Normisek



Založen: 11.01.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Šilhání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 3:14:12
Odpovědět s citátem

Zdravím, po přečtení příspěvku jsem se mírně vyděsila. Mám doma 1,5 letého siamčáka a od narození šilhá. Přijde to na něj hlavně po hře, kdy si lehne, sklidní se a očka mu sjíždí k sobě, takže se jakoby kouká na svůj nos. Nikdy jsme to nijak neřešila, bylo mi to divný ale až teď po přečtení tohoto tématu mám strach, jestli taky nemá nějaký problém. Je jinak zdravý čipera, u vete nebylo nikdy nic zjištěno. Blanku zataženou naštěstí nemá. Nemůže to být prostě jako u lidí lehká šilhavost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Šilhání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 9:55:48
Odpovědět s citátem

Normisek napsal:
Zdravím, po přečtení příspěvku jsem se mírně vyděsila. Mám doma 1,5 letého siamčáka a od narození šilhá. Přijde to na něj hlavně po hře, kdy si lehne, sklidní se a očka mu sjíždí k sobě, takže se jakoby kouká na svůj nos. Nikdy jsme to nijak neřešila, bylo mi to divný ale až teď po přečtení tohoto tématu mám strach, jestli taky nemá nějaký problém. Je jinak zdravý čipera, u vete nebylo nikdy nic zjištěno. Blanku zataženou naštěstí nemá. Nemůže to být prostě jako u lidí lehká šilhavost?


Moc čtete Wink . Může úplně normálně šilhat, jestli mu vet nic nezjistil, vypadá zdravě, chová se normálně, přetažené 3. víčko nemá-není co řešit-buďte v klidu Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Normisek



Založen: 11.01.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Šilhání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 16:30:31
Odpovědět s citátem

Very Happy tak to je pravda že moc čtu, včera jsem tu na kocouři strávila asi 4 hodiny! Laughing A pak jsem sledovala moje dva rošťáky jestli jsou ok.
Tak budu v klidu, jen mám za sebou pár nemocí a úmrtí kočiček tak jsem z toho asi dost přecitlivělá...ale díky za reakci Wink
_________________
Shlomo a Ross
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top