Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko mi nechce nic jíst!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: Koťátko mi nechce nic jíst!
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 8:04:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den, přivezli jsme si koťátko sibiřské kočičky. Je jí teď 9 týdnů, když jsme ji odváželi, byla zvyklá na granulky, kapsičky a vařené masíčko. Chtěla jsem v tom pokračovat, ale ona vůbec nic nechce jít, vyzkoušela jsem všechny možný kapsičky, Iams, Royal Canina, Gourmet, Whiskas, nic, dám jí to na mističku, dám jí k tomu, čuchne a odchází, granulky Pro plan, Cat chow, Royal canin, ani se jich nedotkne, včera jsem si jí dala na klín a dávala jí do tlamičky jednu granulku po druhé, takto to jedla, ale ne moc. Namočila jsem jí granulky do kotěcího mléka, nic, uvařila jí kuřecí prso, hovězí masíčko, natrhala na malinkaté kousíčky, ráno vyhodila suché netknuté z mističky. Není hubená, nic jí není, pořá lítá, hraje si jako o život s druhou kočinkou.. už opravdu nevím, co bych ji měla dát, poradíte mi prosím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťátko mi nechce nic jíst!
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 9:40:06
Odpovědět s citátem

No i kdybych si řekla, že jste si kotě vzali ve věku 8 týdnů, tak během 7 dnů vyzkoušet 5 různých druhů kapsiček a 3 druhy granulí, kuřecí maso, hovězí maso, kotěcí mléko .. no možná můžete být ráda, že má kotě víc rozumu než Vy a nezaplácalo si žaludek stylem od každého trochu a nenarušilo trávení.

Dejte do misky granule Pro Plan, nechte je kočce k dispozici celý den .... kapsičku jí nabídněte 2x-3x denně (ne celou, pouze část, zbytek uchovejte v ledničce na další porci).

Hlavně jí nekrmte z ruky a podobné metody a přestaňte jí do jídla nutit ... akorát si zaděláte na nežádoucí zlozvyky.

Zdravá a hravá kočka dobrovolně hlady neuhyne, zobne si jídla, až bude mít ona hlad.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 9:42:39
Odpovědět s citátem

Já spíš zkoušela co bude mít ráda, proto jsem to takhle měnila..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 9:46:09
Odpovědět s citátem

No buďte ráda, kdyby na tuhle Vaší zkoušku přistoupila a zobla si od všeho, nejspíš byste tu místo nejezení řešila průjem.

Nechte kočce k dispozici jídlo a časem se vyvrbí, co jí chutná a co ne - měnit krmení postupně a pomalu, ne jeden den tohle, druhej den ono, třetí den zas něco jiného. Tím časem myslím klidně měsíc, dva, půl roku ... během týdne nezjistíte nic.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 9:55:23
Odpovědět s citátem

No jo když já jí to dala do mističky, ona k tomu čuchla a ani si nelízla a celý den nic nesnědla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 18:44:51
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
No jo když já jí to dala do mističky, ona k tomu čuchla a ani si nelízla a celý den nic nesnědla.


Náš Tobís to taky dělal. Ale zkoušeli jsme všechno, nakonec, jak píše april, jsme mu dali do misky granulky (Brit Care Kitten) a nechali ho,jak bude reagovat. Pár ní jen tak chodil, pár granulek sbaštil a odešel. Když pochopil, že jsou dobré a "nic jiného nedostane", tak bylo po problému! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 22:21:33
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadá, že je hodně malá, jestli pro ni nejsou ty granule velké a nezkusit Royal Canin baby cat, které jsou určené koťatům do 3 měsíců věku.

Jinak je ještě možné, že ona si na granulky chodí, když ji nikdo nevidí. U nás je to běžná praxe. Nasypu granule do misky, kočka hodi pohled číslo 9 a odkráčí středem. Za chvílu slyším chroupání a do druhého dne mám misku vyžranou Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2010 5:47:18
Odpovědět s citátem

Dejte kotěti na misku jídlo na které byla zvyklá v původní rodině a neexperimentujte. Podle mě je kočička zmatená, stresovaná z přechodu do nové rodiny (navíc předčasného, jak to že nebyla u matky do 12 týdnů jak ukládá zákon) a moc chuti k jídlu nemá. Potřebuje spíš klid na aklimatizaci a stálé prostředí než aby jí někdo pořád předkládal stále nové pokrmy a zkoušel co jí bude chutnat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
6
Mňoukání a štěkání (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top