Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak dlouho trvá, než je očkování a odčervení aktivní ?

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: Jak dlouho trvá, než je očkování a odčervení aktivní ?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 11:27:11
Odpovědět s citátem

Opět zdravím,
zajímalo by mě, jak dlouho trvá, než je očkování (v mém případě) první,
aktivní - nikde jsem tuto odpověď nenašla, tak se ptám tady Smile
Dále mě ještě zajímá, jak je to s odčervením .. máte k tomu někdo nějaké bližší info, vlákno apod. ?
Mám si přivézt domů druhé kočkouř, ale není očkován, odčerven prý ano, tak mě i napadlo říci si o oočkování a jde mi o to, jak dlouho trvá, než se zaktivní, nehodlám totiž ohrozit současné zvíř.
Podotýkám, že nové kotě žije v domácnosti - ven nechodí - je mu 5 měsíců - s ještě jedním kotětem - v domě s labradorkou, štěnaty a venkovními kočkami, nevím, jestli s nimi přichází do styku.
Děkuji za odpověďi a názory.

Více info o mém "případu":
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3802
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 12:34:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

tak vám zase odpovím já Smile Teda můj názor: Myslím, že jediný, kdo je ohrožen neočkovaným zvířetem je samo neočkované zvíře Smile Jestli máte doma kocoura již očkovaného např. trojkombinací (panleukopenie, rhinotracheitida a kalciviróza) je proti těmto nemocem chráněn, a pokud k němu přivedete neočkovaného nového kocoura, pokud některou z těchto nemocí, na kterou ho chcete dát očkovat, má, nemůže vašeho tudíž nakazit. Takto to logicky vidím já. Samozřejmě vždycky když pořizujete nové zvíře, vystavujete ty již domácí riziku, ale když uděláte u veta základní vyšteření plus nějaké ty F testy a očkování, děláte myslím max možné. Na některé věci je lepší "nemyslet" (viz. např. FIP) to bysme se zbláznili strachy a kamaráda našemu chlupáči nepořídili nikdy Smile
Očkovat je samozřejmě dobré co nejdřív, jakmile to bude možné a myslím že plná účinnost je až po přeočkování (po dvou až čtyřech týdnech) tzn. na včeličku budete muset dvakrát Smile

Hezký den
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 12:36:19
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
Dobrý den,

tak vám zase odpovím já Smile Teda můj názor: Myslím, že jediný, kdo je ohrožen neočkovaným zvířetem je samo neočkované zvíře Smile Jestli máte doma kocoura již očkovaného např. trojkombinací (panleukopenie, rhinotracheitida a kalciviróza) je proti těmto nemocem chráněn, a pokud k němu přivedete neočkovaného nového kocoura, pokud některou z těchto nemocí, na kterou ho chcete dát očkovat, má, nemůže vašeho tudíž nakazit. Takto to logicky vidím já. Samozřejmě vždycky když pořizujete nové zvíře, vystavujete ty již domácí riziku, ale když uděláte u veta základní vyšteření plus nějaké ty F testy a očkování, děláte myslím max možné. Na některé věci je lepší "nemyslet" (viz. např. FIP) to bysme se zbláznili strachy a kamaráda našemu chlupáči nepořídili nikdy Smile
Očkovat je samozřejmě dobré co nejdřív, jakmile to bude možné a myslím že plná účinnost je až po přeočkování (po dvou až čtyřech týdnech) tzn. na včeličku budete muset dvakrát Smile

Hezký den


Opět děkuji za odpověď Surprised)
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2010 14:34:35
Odpovědět s citátem

A k tomu odčervení... je tu spousta informací, speciálne v této části diskuse Smile. tak nevím, co shanite za informace. My odcervujeme Drontalem, pravidelne jednou za ctvrt roku, zadne problemy s tim nemame a jsme spokojeni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2010 16:01:00
Odpovědět s citátem

Odčervení klasickou tabletou a pastou (drontal, vitaminthe) působí ihned a jeho účinek přetrvává cca 12 hodin...takže druhý den se kočka může opět nakazit...Spot on forma - Stronghold - účinkuje cca za 2 dny a účinek přetrvává měsíc, Spot on forma Profender začíná účinkovat během 24-48 h a účinná je cca 5-7 dní.
Možná jsou i jiná odčervovací schémata a preparáty...vypsala jsem jen ty nejpoužívanější...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2010 10:24:12
Odpovědět s citátem

[quote="andulicka"]Spot on forma - Stronghold - účinkuje cca za 2 dny a účinek přetrvává měsíc, Spot on forma Profender začíná účinkovat během 24-48 h a účinná je cca 5-7 dní.
[quote]

To je zajímavé, mně řekli na veterině, že Profender účinkuje měsíc a Stronghold až tři měsíce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top