Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

koupel


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: koupel
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2010 21:53:48
Odpovědět s citátem

Jak často koupete svoje kočičáky?

Kukyho koupu 2x do týdne, hodně se mu mastí kůže a "špiní" se ...
Už tak po 2 dnech je opět zralej na koupel Confused
Používám na něj dětský mýdlo.
Nebude mu nějak škodit takhle častý koupání?

( tlapičky ty mu koupu dle potřeby třeba denně aby je neměl špinavý i ze záchůdku .... )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2010 22:27:57
Odpovědět s citátem

Já koupu Adama tak 1x za 2 měsíce, častěji není třeba. A nahaté peterbaldy nekoupu vůbec, jen v horkém létě jsem koupala Bivoje, jiné ne. A ani to nepotřebují.

Tak časté koupání a lidským mýdlem mi nejvhodnější nepřipadá. Radši bych mu pořídila sphynxí mýdlo od Karolíny, nebo aspoň nějaké neparfémované přírodní-olivové, nebo jádrové s jelenem. Žádné voňavé srágory!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2010 22:42:10
Odpovědět s citátem

a on má sušší kůži Adam? Krémuješ ho?
Já na něj nepoužívám zas nějaký voňavý srágory ... a dětský se mi zdá lepší než nějakej dospěláckej sprcháč...
Já když ho vykoupu tak jednou za týden, tak je hnedka špinavej a dcerka si ho tahá i do postele, takže kolikrát ho má "obtisklýho" na pyžámku ... Confused Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 9:17:17
Odpovědět s citátem

Petruska napsal:
a on má sušší kůži Adam? Krémuješ ho?
Já na něj nepoužívám zas nějaký voňavý srágory ... a dětský se mi zdá lepší než nějakej dospěláckej sprcháč...
Já když ho vykoupu tak jednou za týden, tak je hnedka špinavej a dcerka si ho tahá i do postele, takže kolikrát ho má "obtisklýho" na pyžámku ... Confused Smile

Jak už psala tatiana, použijte mýdlo pro sphynxe nebo nějaké jemné, přírodní, dospělácké mýdlo. Dospělácký sprcháč rozhodně ne, to se vám tak akorát osype.
Já pro našeho prvního kocourka používala dětskou řadu měsíček + rakytnik od Weledy, ale přece jen, koupala jsem ho jednou za dva/tři týdny.
No a našeho Damiána jsem nekoupala od února a špinavý není vůbec, ani mastný.
Jen mě napadlo, nechcete namísto tak častého koupání používat spíše dětské vlhčené ubrousky nebo jen vhkou žínku? Přece jen, koupel 2x týdně mi už přijde příliš.


Naposledy upravil Silvie OK dne 13. 11. 2010 9:40:50, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 9:25:50
Odpovědět s citátem

Sphynxy koupu cca co pět dní, to již jsou jak čuníci a jejich "kontakt" nám začíná po této době vadit. Používáme jedině dětské sprchové gely, až na to časné špinění a maštění nemají s kůží absolutně žádný problém. Nyní se začli špinit více, poněvadž věčně chrní na horkém topení.

Podle mého pokud kočičák nemá nějaké kožní potíže, častější koupel nevadí, prostě koupat dle potřeby, vůbec bych se toho nebál. Vlhčené ubrousky se mi v tomto směru neosvědčily, ty používám tak maximálně na nějaké lokální ušpinění.

Jak vidět, co majitel a sphynx, to jiná zkušenost, univerzální řešení prostě neexistuje (asi tak jako u krmení) Wink


for Silvie OK:

Ahoj, čím kocourka krmíš že se vůbec nešpiní? Já bych byl šťastnej, kdyby stačilo koupat jednou za 14 dní, ovšem nekoupat od února, no to musí být paráda Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 9:46:10
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Silvie OK: Ahoj, čím kocourka krmíš že se vůbec nešpiní? Já bych byl šťastnej, kdyby stačilo koupat jednou za 14 dní, ovšem nekoupat od února, no to musí být paráda Smile


Damoš dostává RC urinary dietu, ale tím to evidentně není (alespoň tedy ne v našem případě), měli jsme granulí už více. Spíše to přisuzuji typu kůže - je spíše sušší, nešpiní se mu ani drápky nebo uši (resp. špiní, ale trochu). No ale samozřejmě ho otírám vlhkými ubrousky, od prachy ze steliva apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 9:50:41
Odpovědět s citátem

Podle mého "výzkumu" se koupe asi takto:

častěji než 1x týdně 5% sphynxů
1x týdně 65% sphynxů
1x za 14 dní 10% sphynxů
1x měsíčně 14% sphynxů
většinou jen ubrousky 6% sphynxů

Tož asi tak Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 10:14:38
Odpovědět s citátem

My máme 3 naháčky a je to od jedince. Jednu kočičnu musíme koupat cca každých 14 dní, kocourka po měsíci a naší Camču vůbec. Tu koupu spíš pro klid duše Laughing
Používám mýdlo na intimní hygienu a jsem spokojená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 13:15:52
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
My máme 3 naháčky a je to od jedince. Jednu kočičnu musíme koupat cca každých 14 dní, kocourka po měsíci a naší Camču vůbec. Tu koupu spíš pro klid duše Laughing
Používám mýdlo na intimní hygienu a jsem spokojená.

jj intim mýdlo sem na něj taky použíla a dobrý ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 13:20:24
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Petruska napsal:
a on má sušší kůži Adam? Krémuješ ho?
Já na něj nepoužívám zas nějaký voňavý srágory ... a dětský se mi zdá lepší než nějakej dospěláckej sprcháč...
Já když ho vykoupu tak jednou za týden, tak je hnedka špinavej a dcerka si ho tahá i do postele, takže kolikrát ho má "obtisklýho" na pyžámku ... Confused Smile

Jak už psala tatiana, použijte mýdlo pro sphynxe nebo nějaké jemné, přírodní, dospělácké mýdlo. Dospělácký sprcháč rozhodně ne, to se vám tak akorát osype.
Já pro našeho prvního kocourka používala dětskou řadu měsíček + rakytnik od Weledy, ale přece jen, koupala jsem ho jednou za dva/tři týdny.
No a našeho Damiána jsem nekoupala od února a špinavý není vůbec, ani mastný.
Jen mě napadlo, nechcete namísto tak častého koupání používat spíše dětské vlhčené ubrousky nebo jen vhkou žínku? Přece jen, koupel 2x týdně mi už přijde příliš.

používám jen dětskou řadu, nebo to intim jak sem písala níž ... ubrousky ne e, ty používám třeba na učištění prdelku, tlapiček apod, ale na celýho kocoura bych spotřebovala půl balení Very Happy . S kůží problém nemá má jí krásnou, na nic netrpí, ale po pár dnech je už zase jak prasátko Confused Takže jak tak čtu, každá kočenka to má jinak a my hold budem muset koupat často ...
ale na to sphynxí mejdlíčko se juknu Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2010 13:22:44
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Sphynxy koupu cca co pět dní, to již jsou jak čuníci a jejich "kontakt" nám začíná po této době vadit. Používáme jedině dětské sprchové gely, až na to časné špinění a maštění nemají s kůží absolutně žádný problém. Nyní se začli špinit více, poněvadž věčně chrní na horkém topení.

Podle mého pokud kočičák nemá nějaké kožní potíže, častější koupel nevadí, prostě koupat dle potřeby, vůbec bych se toho nebál. Vlhčené ubrousky se mi v tomto směru neosvědčily, ty používám tak maximálně na nějaké lokální ušpinění.

Jak vidět, co majitel a sphynx, to jiná zkušenost, univerzální řešení prostě neexistuje (asi tak jako u krmení) Wink


for Silvie OK:

Ahoj, čím kocourka krmíš že se vůbec nešpiní? Já bych byl šťastnej, kdyby stačilo koupat jednou za 14 dní, ovšem nekoupat od února, no to musí být paráda Smile

Kukýsek má kůži pěknou, bez jakýhokoli problému ...
Ubrousky taky u nás na celkovou očistu možný nejsou, tak budem koupat Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2010 8:14:59
Odpovědět s citátem

Ahojky,
souhlasím s tím, že co kočičák, to jiné nároky na koupání. taky jich mám doma několik a Jungle s Lili by se mohlya koupat denně, prostě jsou druhý den jak ušmudlaný špindíry, co se dlouho nekoupaly (obě jsou hodně světlé) u těch tmavých to není tak časté, ale snažíme se aspoň 1x za 14 dní vykoupat celou smečku, protože pak už i naše povlečení a pyžama má hnědou barvu Very Happy .
Tady ještě odkaz na to sphynxí mýdlo od Karolíny:
http://www.dumulvu.wbs.cz/
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 21:24:53
Odpovědět s citátem

Já všude pátrala jak často a čím koupat a na rady na Vašich webech jsme do nedávna koupali 1x týdně, vybrala jsem si hydratačním Johnson šamponek pro mimi... ovšem Artík je teď v pubertě, začal být víc špinavý, víc se mu špiní i uši a drápy. Na bradičce mu vymačkávám i malinké aftíčky, skoro neviditelné černé tečky, po zmáčknutí však vyleze ledacos...jsem byla fakt překvapená.(Snad to je normální v tomto věku - 7 měs.) Na uši máme olejíček ve spreji pro zvířátka a stejně jako i na obličej a drápy máme ještě dětské ubrousky, často otřeme i kůži po těle.

Ale chci se podělit o jinou zajímavou zkušenost. Nedávno jsem vymyslela tričkové a svetrové rukávové oblečky, hih...dnes jsem se tu dočetla, že radíte přesně tyhle tipy i Vy! Ale my jsme nakonec oblečení zařadili především z toho důvodu, že skvěle bavlněné oblečky vyčistí kůži a tedy nyní není třeba koupat tak často. Za to prát musíme po každém použití - juj to je špíny jak od horníka Laughing Takže jeden až dva dny v týdnu navlékneme čistící obleček a jsme jak miminko čisťounký.

Zajímalo by mne, zda někdo má s touto metodou zkušenosti a zda nemohu něco pokazit, když díky tomuto zlepšováku omezím Artíkovo koupání. Mimochodem asi nebude vodomil, jak jsem postřehla Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 21:56:38
Odpovědět s citátem

Koupali jsme zrovna dnes, koupeme co týden a to už jsou vážně jak prasátka. Nejméně se špiní asi Narinka, tu když 2-3x nevykoupeme, nic se neděje. S oblečky se určitě nic pokazit nedá, tak jako s častějším koupáním, nebo naopak nekoupáním. Už to tu bylo řečeno mnohokráte, co sphynx to originál, každému vyhovuje něco jiného Wink

S drápky a oušky je to taky tak, Felďovi je stačí vyčistit jednou za půl roku, Narince a Charliemu každý týden. Puberta na bradičce je taky OK Smile

Vodomilové tedy nejsou žádný z nich, zrovna dneska před koupáním tlouštík Feldík zalezl do tunýlku ve škrabadle a dělal že tam ale vůbec není, než začnu napouštět vanu, všechny místnosti kde nejsou kočky musím zavřít, neboť že je ta vana právě pro ně poznají neomylně a vyšťourávat je pokaždé z pod postele je nad mé síly Very Happy Ovšem když napouštím vanu pro sebe, už tam sedí všichni tři na okraji jak holubi na bidýlku.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Koupání a jiné libůstky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 22:18:25
Odpovědět s citátem

For fofo177:
Musím se smát, taky za námi do vany leze ten ťulda jak divý, jednou mu to na hraně vany určitě uklouzne a bude to Laughing
Ale Artíček má ještě jednu libůstku, nevím jak kdokoliv ostatní tady.....je to drobet intimnější, ale ten lumpík se mnou musí i na toaletu, odkontrolovat výkon po akci a odsledovat uspokojivé spláchnutí exkrementů. Poslední dobou tento podivný zvyk vylepšil, že se mezitím staví i na svém záchůdku a vykoná současně i svou potřebu. Stal se z toho dokonce především náš ranní rituál Embarassed Tomu jsem asi nevědomky dopomohla, když zmatená jeho prvními pokusy o "sledovačku" mé maličkosti, jsem mylně vydedukovala, že mu chybí 3 záchůdek(přeci jen jsou tu na 2 tři kočičáci), tak jsem mu pro jistotu šoupla ještě jeden vedle mísy i do vany. Všichni 3 ho záhy začali využívat a vypustili jejich toaletu v chodbě, v pokoji se spokojeně také dělí o kryté kočičí WC. Takže jsem si vykoledovala tahání jejich WC v koupelně sem a tam z vany.Laughing Jenže nesnáším Cats best "amarouny" v koupelně na zemi, raději ta rozcvička dovnitř a ven z vany. Tam se super oplachují tyhle hnusné mini "amarounky"Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 22:28:12
Odpovědět s citátem

Very Happy Shocked Very Happy Tak to by mě nenapadlo, záchůdek do vany.
U nás je na tři kočky jeden krytý záchůdek v koupelně, okolo to vždy přejedu ručním aku vysavačem a je pořádek. Problém nastává, když se koupu a sphynxík jde konat tu větší potřebu. Nikdy jsem nepochopil, jak může být v tak malém tělíčku tolik smradu, tak to vždy volám o pomoc, aby to někdo uklidil rychleji, než se já stihnu utopit Laughing Ještě je zvláštní, že u všech koček poznám po čichu, která v kadibudce zrovna byla Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 0:20:09
Odpovědět s citátem

Měli jste dát do koupelny výkonné odsávání, když jste ji rekonstruovali, tak jako my Wink ! Můj muž byl prozíravý a dimenzoval odsávání na menší obchoďák, takže to zvládne sebevětší smrádek během 5 minut. Ale nemůžu si pomoct, pokud kočičák ráčí svůj výtvor zahrabat (címž se třeba Bivoj vůbec neobtěžuje Evil or Very Mad ), tak v Cat best oko plus to není cítit vůbec-ani při tolika kočkách, co mám doma. Ale musí zahrabávat, no...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Kočičí WC aroma
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 8:33:05
Odpovědět s citátem

Máme stejnou zkušenost jako tatiana. Všichni super zahrabávají, právě proto jsem zmínila ty mini"amarounky"....jsou tak důslední, že div nerozbijí kryté WC, až se vždy klepe a rachot nenechá nikoho na pochybách, že je WC právě obsazené Laughing A to je problém v koupelně, tam mají jen otevřené WC a tak podestýlka je pravidelně i všude kolem. Ale mohu potvrdit, ani známka zápachu. Toaletu kočenkám čistím denně, aby se mi tam neutopili ve výkalech. Kdybych dala na zápach, asi by brzy zmizela podestýlka v záplavě výkalů a stejně bych měla dojem, že WC mají stále čisté. Opravdu mne překvapilo jak je tato podestýlka účinná. Pořídila jsem jí totiž až pro Artínka. Když se u nás Artík objevil, skutečně do našeho obydlí s ním přišel i dosud nepoznaný nesnesitelný zápach jeho stolice. Navíc dočasně měl stolici řidší a tím se problém umocnil. Nechápala jsem, jak se může odér kočičího lejna o tolik lišit než jsme dosud byli zvyklí. Ale nejen změna podestýlky(do té doby stará kočenka se venčila vždy pouze venku a jen v mrazech k její veliké nelibosti musela užívat kočičí toalety, takže po většinu roku doma nikdy nebylo kočičí WC vůbec, ale od jara co máme Haničku jsem musela toaletu opět zavést, ta sice také chodí ven, potřebu si ovšem naopak nosí pouze domu. Přesto vždy stačila ta nejlevnější podestýlka, zápach byl i tak minimální při pravidelném čištění), takže teprve s Artíčkem byl naléhavý důvod ke změně. Nejprve jsme upravili novou podestýlku na "amarouny" Cats Best, což eliminovala i nárůst domácího odpadu, nyní splachujeme v našem WC kočičí exkrementy a je to mnohem jednodušší - ale také jsem vyzkoušela různé krmiva a výsledek byl, že konzumací krmiv pro koťata Brit care, Brit for wellness a beauty a Royal Canin Sphynx + kitten nám i Artínek super bobkuje, čímž se odor o mnoho eliminoval a zbytek zajištují naše super "amarounky" :)Mimochodem opravdu kombinace uvedených krmiv zabrala tak skvěle, že i další dobrůtky, masíčko a kapsičky a konzervy již nemění konzistenci Artíkovi stolice. Jsme opravdu nadšení!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 11:48:56
Odpovědět s citátem

S krmivem Brit care mám také dobré zkušenosti. Je to superprémiovka za slušnou cenu, složení se mi zamlouvá víc než u RC nebo Hills, a kočkám chutná. A vím třeba, že Brit care pro dlouhosrsté kočky vyřeší problém se zacucháváním srsti-i když sama je nemám, kupuji to pro známého, jehož matka dlouho řešila u 2 koček ukrutné zacuchávání kožíšků a tohle krmení to definitivně vyřešilo. Zajímavé.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (14x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top