Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání po Proveře


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: Mrouskání po Proveře
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2010 9:59:03
Odpovědět s citátem

Ráda bych se zeptala, po jaké době od vysazení Provery se kočičce navrátí cyklus a začne zase mrouskat. Ta naše mrouskala už jako hodně malá, je bytová a bylo to naprosto nesnesitelné, takže jsme jí po konzultaci s veterinářkou dávali půl roku tablety Provery v předepsaných dávkách. Kočička se zklidnila, neměla žádné problémy a nemá je ani teď po vysazení, je v pohodě, hodná (přiměřeně, jako vždy), mazlivá, evidentně zdravá, jenom už je to desátý týden a mrouskání pořád nikde. Rádi bychom koťátka, už jsme domluveni se ženichem. Zajímalo by mě, zda je běžné, že mrouskání přijde až o hodně později (slyšela jsem o 2-3 týdnech po vysazení) nebo že už nedorazí nikdy. Nechci to řešit násilně dalšími hormony (a tu Proveru jí po této zkušenosti samozřejmě nikdy nedám, spíše bych přistouila ke kastraci), když mrouskat nezačne, svět se nezboří, hlavně, aby byla v pořádku, jen jestli mám tuto situaci nějak řešit nebo to nechat plynout. Provera byla po dlouhé konzultaci s veterinářkou a i dávkování bylo přesně dle předpisu. Nechci teď slyšet, že jsem jí ty prášky dávat neměla (to už teď vím dobře sama), ale spíš co teď - čekat a čekat - je nějaká naděje? Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání po Proveře
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2010 10:09:22
Odpovědět s citátem

Tak nebudu psát z vlastní zkušenosti, pouze z té vyčtené - jasná odpověď na otázku "kdy" neexistuje. Antikoncepce pro kočku přináší víc otazníků než odpovědí - nedá se 100% říct, kdy a jestli vůbec kočka začne v nejbližší době mrouskat a jestli antikoncepce nezpůsobila nějaké škody v děloze (např. srůsty).

Co jsem tak načetla, tak mrouskání po antikoncepci je hodně individuální a nedá se moc předvídat.

Taky berme v potaz roční dobu ... sice bytovky nejsou až tak vázané na roční období, ale přirozené období mrouskání bývá spíše až na jaře.

Asi je třeba opravdu čekat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2010 10:34:46
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za odpověď.
Poprvé začala mrouskat začátkem ledna, vydrželi jsme to až do března tempem týden mrouskání - týden klid, pak začala brát tu Proveru, vysadili jsme hned po návratu z dovolené v září (to ji hlídali rodiče a já měla strach, že vysadit léky dřív, předvede jim tam své prvotřídní záchvaty). No a od září nic, tak uvidíme. Zatím se chová jako před tím, než kdy mrouskat začala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2010 19:27:09
Odpovědět s citátem

Stran provery dala vyčerpávající odpověď April, já osobně nikdy nedávám antikoncepci kočce, která ještě nerodila.
Ale než se rozhodnete pro koťata - pročtěte nejdříve inzeráty - koťata ať papírová, tak bezpapírová se opravdu prodávají nyní velmi špatně (pokud je nechcete dát za levno komukoliv), takže to možná ještě zvažte z tohoto úhlu pohledu.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2010 20:13:30
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Stran provery dala vyčerpávající odpověď April, já osobně nikdy nedávám antikoncepci kočce, která ještě nerodila.
Ale než se rozhodnete pro koťata - pročtěte nejdříve inzeráty - koťata ať papírová, tak bezpapírová se opravdu prodávají nyní velmi špatně (pokud je nechcete dát za levno komukoliv), takže to možná ještě zvažte z tohoto úhlu pohledu.


Souhlasím se Zdenkou-mám doma dvě nádherná vymazlená koťátka, která si už pomalu mají balit baťůžek na cestu do nového domova, a ten se jaksi pořád nerýsuje... Podívejte se, zda je o plemeno, které doma máte, zájem, zda je poptávka. Více chovatelů si stěžuje, že se koťata nyní špatně prodávají.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2010 21:32:14
Odpovědět s citátem

Tatiano - a co je těch, která mají baťůžky už dávno zabaleny a stále čekají a čekají... Myslím, že krize jednak letos dolehla naplno a pak taky je silně "překočkováno" i "přepsováno", takže najít opravdu dobrý domov je skutečně nadlidský výkon. Já jsem z tohoto důvodu kastrovala moji ani ne 6 letou GIC kočku, ale nebudu koťata množit jen proto, abych je pak prodávala za tisícovku někomu na přkupnictvví nebo třískání bezpapíráků.
Omlouvám se za off-topic, ale připsat jsem to prostě musela, snad April promine.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2010 9:30:25
Odpovědět s citátem

Všem děkuji za odpovědi. Pár předběžných zájemců o koťátka už by bylo, tohoto problému jsem si vědomá, ale stejně bychom do toho rádi alespoň jednou šli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Arabika



Založen: 24.04.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 15:10:20
Odpovědět s citátem

lenkato napsal:
Všem děkuji za odpovědi. Pár předběžných zájemců o koťátka už by bylo, tohoto problému jsem si vědomá, ale stejně bychom do toho rádi alespoň jednou šli.


No není pravda, aby kočka měla aspoň jednou koťata v životě, ty moje to taky nezažily a myslím, že nějak nestrádají. Smile
Vlastním soukromý depozit a místo, aby kočky ubývaly, tak nám jen přibývají a hlavně teď v zimě, už jsme museli i několik lidí odmítnout s těžkým srdcem.O kočky je ukrutně minimální zájem.V létě se nám ani nikdo neozval a jsme z toho zoufalí, tak proto prosím, pokud to nemusí být, tak ať není, koček je straně moc a my si příjdeme, jako by jsme bojovali s větrným mlýnem Sad

Mluvila jsem i s jednou chovatelkou britek, co " brečela" , že nemůže udat koťata a už jsou odrostlejší, že šla s cenou dolu a že nic a to jsou kočky s PP a chtěla za ně snad 3 tis.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 15:46:18
Odpovědět s citátem

Já nechci být nijak zlá, ale překvapuje mě, kolik odpovědí na zcela konkrétní dotaz je tu naprosto mimo mísu. Já se vážně neptala, jestli koťata mít nebo nemít, tohle už jsem si vyřešila dávno a věřte mi, že jsem toho o problému nastudovala dost. Nechci se tu rozepisovat o své motivaci, ale rozhodně v tom není nějaký "zdravotní důvod" (jako třeba že by kočka musela mít někdy koťata). Už od chvíle, kdy jsme si přinesli dvanáctitýdenní kočičku, jsme přemýšleli, zda ji necháme po prvním mrouskání vykastrovat nebo jí jednou-dvakrát necháme koťátka, než dojde ke kastraci (tak, jako to měla její matka). I z hodně osobních důvodů jsme se rozhodli pro druhou možnost a od té doby už máme i pár zájemců, které známe a kteří by se o koťátko dozajista dobře postarali. Rozhodně nejsme z těch, kdo by kočku záměrně rozmnožili a pak vyděšeni z toho, že nikdo koťátka nechce (v krajním případě prověření lidé ani za cenu základního proočkování), bychom je dávali do útulku či nedejbože něco horšího. Ale nějak nevím, proč zrovna tohle tady řeším, protože já se psala jen a jen na to, zda má někdo zkušenost, že by se kočce mrouskání po Proveře vrátilo až po dlouhé době. Momentálně je vše při starém, zvířátko mi tu vrní na klíně spokojené po troše kočičího mlíka a mrouskání zatím v nedohlednu. Jestli někdy mrouskat začne, tak fajn, jestli ne, svět se nezboří, hlavně, aby neměla po Proveře nějaké zdravotní následky. Nebude-li žádný problém, na veterinu asi zajdeme až na pravidelnou prohlídku v červnu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 17:51:36
Odpovědět s citátem

lenkato napsal:
Rozhodně nejsme z těch, kdo by kočku záměrně rozmnožili a pak vyděšeni z toho, že nikdo koťátka nechce (v krajním případě prověření lidé ani za cenu základního proočkování), bychom je dávali do útulku či nedejbože něco horšího.


Ono člověk může mít promyšlené všechno - u koťat, které si pořídí sám a postará se. Ale taky je třeba brát v potaz, že Vy předáte kotě dál ... a ten někdo, si řekne, že si taky udělá koťata pro radost a nemusí být tak zodpovědný jako Vy, a předá koťata nějakému množiteli ... takže i když Vy najdete dobré majitele, nakonec některý z potomků potomků Vaší čičiny může skončit jako nechtěné kotě na ulici či v útulku.

Je to prostě pyramidový efekt ... stačí, že někdo z těch, kterým kotě dáte, jej nedá vykastrovat ... a další taky ne .. a už se to veze.

Jedna nekastrovaná kočka a její vrhy přivedou na svět, při velmi střízlivém odhadu, za 7 let 420 tisíc koťat - za 10 let je to již 80 milionů koťat.

Sestra zrovna dneska našla na stromě před barákem přibližně 4 měsíční kotě, nebálo se lidí (a o místních kočkách má přehled, tohle byl "nováček") ... takže zřejmě vyhozený předvánoční dárek Sad
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 19:56:23
Odpovědět s citátem

Dobrá, ale s tímto přístupem k životu abych se bála vystrčit nos z domu, aby řetězové důsledky mých činů někomu nezpůsobily bolest. Abych radši nesedla do auta, co když mi někdo vlítne pod kola. Trochu mi to připomíná situaci, kdy bych se zeptala v diskuzi na to, že bych ráda děti a za jak dlouho mi naběhne cyklus po vysazení antikoncepce. A po jedné-dvou odpovědích na dotaz se dizkuze obrátí v přesvědčování, jestli si vůbec v dnešní době pořizovat děti. Jestli jsem si jistá, že je za každých okolností uživím (a kdo si může být jistý?), jestli jsem si vědomá, že dítě se mi může narodit postižené a zůstane na mně do konce života závislé. Ať si dám bacha, že kamarádky dítě je furt nemocné a ona je s ním pořád doma a přišla kvůli tomu o práci. A v konečném důsledku z části dětí vyrostou navzdory přepečlivé péči a výchově feťáci či kriminálníci. Jsem si tedy opravdu jistá, že to dítě tak chci? V podstatě mají všichni pravdu, tak co, raději tu antikoncepci ani vysazovat nebudu?
Daleko víc mi vyhovuje přístup, že jsem dospělá, svéprávná a snad za své činy zodpovědná ženská a to samé očekávám od lidí kolem sebe. Možná to není pravda, ale nějak se pak na světě žije lépe než v permanentních obavách z toho, co by se taky mohlo stát, kdyby... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 22:36:46
Odpovědět s citátem

lenkato napsal:
Dobrá, ale s tímto přístupem k životu abych se bála vystrčit nos z domu, aby řetězové důsledky mých činů někomu nezpůsobily bolest. Abych radši nesedla do auta, co když mi někdo vlítne pod kola. Trochu mi to připomíná situaci, kdy bych se zeptala v diskuzi na to, že bych ráda děti a za jak dlouho mi naběhne cyklus po vysazení antikoncepce. A po jedné-dvou odpovědích na dotaz se dizkuze obrátí v přesvědčování, jestli si vůbec v dnešní době pořizovat děti. Jestli jsem si jistá, že je za každých okolností uživím (a kdo si může být jistý?), jestli jsem si vědomá, že dítě se mi může narodit postižené a zůstane na mně do konce života závislé. Ať si dám bacha, že kamarádky dítě je furt nemocné a ona je s ním pořád doma a přišla kvůli tomu o práci. A v konečném důsledku z části dětí vyrostou navzdory přepečlivé péči a výchově feťáci či kriminálníci. Jsem si tedy opravdu jistá, že to dítě tak chci? V podstatě mají všichni pravdu, tak co, raději tu antikoncepci ani vysazovat nebudu?
Daleko víc mi vyhovuje přístup, že jsem dospělá, svéprávná a snad za své činy zodpovědná ženská a to samé očekávám od lidí kolem sebe. Možná to není pravda, ale nějak se pak na světě žije lépe než v permanentních obavách z toho, co by se taky mohlo stát, kdyby... Wink


Argumenty lenkato já zase docela beru, vypadají rozumně. Nicméně by nebylo opravdu od věci si majitele svých koťátek tak trošku ,,pojistit" - určitě sama nechcete, aby některý z vašich generací odchovanců skončil na ulici - což takhle malá smlouvička zavazující ke kastraci? Určitě uznáte, že je to v dnešní útulkopřekočkované době docela kompromisní a ohleduplné řešení pro všechny Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 23:23:07
Odpovědět s citátem

Děkuji Smile Lidi, o kterých předběžně vím, s těmi jsem v pravidelném kontaktu (něco je blízká rodina) a troufnu si říct, že tam bych strach neměla. Otázka je pak kdokoli cizí, zda si pořizuje kotě pro radost a hodlá z něj vychovat stejného miláčka a pána domácnosti nebo je to budoucí množitel, kterého neodhadnu, to by mě mrzelo opravdu moc, snad i instinkt zafunguje.
Každopádně v současné situaci stejně záleží na tom, jestli kočka začne mrouskat, pokud ano, tak zda zabřezne (snad provera nenapáchala větší škody a pokud by se nezadařilo třeba dvakrát, nechci to moc lámat přes koleno). Pokud zabřezne, kolik bude koťat, kolik kočiček či kocourků... Zatím moc věcí najednou, které nemám šanci ovlivnit. Ale svatosvatě slibuji, že pokud vše dobře dopadne a koťátka nakonec budou, uděláme vše, co bude v našich silách, aby skončila v těch nejlepších rukou Smile I kdyby to v krajní nouzi měly být ruce naše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 0:19:13
Odpovědět s citátem

lenkato napsal:
Děkuji Smile Lidi, o kterých předběžně vím, s těmi jsem v pravidelném kontaktu (něco je blízká rodina) a troufnu si říct, že tam bych strach neměla. Otázka je pak kdokoli cizí, zda si pořizuje kotě pro radost a hodlá z něj vychovat stejného miláčka a pána domácnosti nebo je to budoucí množitel, kterého neodhadnu, to by mě mrzelo opravdu moc, snad i instinkt zafunguje.
Každopádně v současné situaci stejně záleží na tom, jestli kočka začne mrouskat, pokud ano, tak zda zabřezne (snad provera nenapáchala větší škody a pokud by se nezadařilo třeba dvakrát, nechci to moc lámat přes koleno). Pokud zabřezne, kolik bude koťat, kolik kočiček či kocourků... Zatím moc věcí najednou, které nemám šanci ovlivnit. Ale svatosvatě slibuji, že pokud vše dobře dopadne a koťátka nakonec budou, uděláme vše, co bude v našich silách, aby skončila v těch nejlepších rukou Smile I kdyby to v krajní nouzi měly být ruce naše.


Moje chovná kočka měla vysazenou antikoncepci už někdy v září, a od té doby ještě nemrouskala. Takže vůbec netuším, jestli ještě někdy zabřezne...nebo jsem si ji antikoncepcí jako chovnou zničila, to snad poznám příští rok. Pomůžu jí trochu homeopatiky, tak uvidíme.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 7:05:11
Odpovědět s citátem

Když si k sobě připoutáme živého tvora, jsme za něj plně zodpovědní a v přeneseném smyslu i za ta další koťata, která teoreticky mohou být. Protože na začátku stálo naše rozhodnutí. Nejsou to obavy z možného kdyby, je to, bohužel, tvrdá realita ... stačí se podívat na stránky útulků, nebo do inzerátů :-/

Každopádně, pravda tohle je mimo původní téma dotazu, ale pokud si to bude číst někdo, kdo je v podobné situaci, a povede to kteréhokoliv čitatele k zamyšlení a odradí ho to byť jen od jediného zbytečného vrhu koťat, splní příspěvky svůj účel.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 7:48:06
Odpovědět s citátem

Však mě to k zamyšlení přivedlo, nicméně od rozhodnutí neodradilo. Stále jsem přesvědčená, že pro nás ten vrh není zbytečný (protože z jistého úhlu pohledu by při vašem světonázoru byl zbytečný prakticky každý vrh), opravdu se mi tu nechce rozebírat své dost osobní důvody, které přispěly k tomu, že koťata chceme, a pokud to vyjde, pevně doufám že pozitiva, která to přinese, převáží potenciální negativa.

Vrátím-li se zpět ke své paralele, mám-li dítě, které pak má vnouče, co ukradne peněženku důchodkyni, taky se za to všecko mám cítit morálně odpovědnou a jako nejlepší řešení vidět, že jsem si nikdy žádné děti pořizovat neměla? Morálně odpovědnou možná, ale nevyčítat si existenci dětí, ale spíš ovlivnění jejich výchovy a toho, kde si hledají kamarády, aby pak ony mohly to samé předat dětem svým. Ale i při těch nejideálnějších podmínkách systém někdy selže a nemyslím, že základním řešením je utnout to hnedka na začátku. Jistě, problémům dozajista předejdu, ale jednak to neznamená, že se nemůžou objevit jiné, druhak sice předejdu problémům možným a nejistým, ale zároveň zabráním pozitivům zcela jistým. A takhle mě opravdu žít nebaví.
Takhle by na světě plodili koťata jen a jen nezodpovědní lidé a toulavé kočky, protože ti zodpovědní by své kočky raději nechali hned vykastrovat, protože i když udám koťata, nikdy si nemůžu být jistá, že v další či ještě další generaci se najde někdo, kdo si je pořídí jen pro koťata dvakrát do roka rok co rok. A nejspíš bych za to mohla já. Vsadím se, že každá z těch chudinek koček chovaných jen pro rozmnožování má ve svém rodokmenu kdesi milovaného mazlíčka superzodpovědného chovatele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 8:09:23
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"] Moje chovná kočka měla vysazenou antikoncepci už někdy v září, a od té doby ještě nemrouskala. Takže vůbec netuším, jestli ještě někdy zabřezne...nebo jsem si ji antikoncepcí jako chovnou zničila, to snad poznám příští rok. Pomůžu jí trochu homeopatiky, tak uvidíme.[/quote]

Moc děkuji za odpověď. Docela by mě zajímalo, zda se může stát, že mrouskání po antikoncepci je jiné, třeba méně výrazné. Zpočátku jsem se bála, že první mrouskání nepoznám, pak jsem se musela jen smát své naivitě, protože to bylo bouřlivé a nešlo to přehlédnout (a přeslechnout). Takže jsem vždy předpokládala, že po Proveře to bude stejné jako před ní, ale musí to tak být? V současné době vyvádí jen v noci, ale takhle to nikdy předtím nedělala, dle zvuků občas vylítnu z postele, hurá, je to tady, najdu ji ječící, pomůže jako při klasickém mrouskání pořádně ji pochovat a mluvit na ni, ale přes den je to naprosto beze stop. Navíc je to jen noční řev, žádný ocásek na stranu, žádné záchvaty, kdy by se válela v křečích po podlaze. Takže asi nic, asi jen shání pozornost a vyžadovat mazlení ve dvě ráno v posteli už jí nestačí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetrikovaN



Založen: 13.12.2010
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 15:34:20
Odpovědět s citátem

Já taky nechci být zlá, ale Vy máte pouze starost, zda kočka bude mít moc koťata a zdravotní rizika jdou stranou,trošku sobecké, možná ty koťata chcete víc než ta kočka, doporučila bych pravidelné návštěvy v útulku, možná by Vás to z toho vyléčilo. Z antikoncepce může mít cysty na vaječníkách a pak může špatně probíhat i porod, ono taky porodit x koťat pro kočku neni tak šťastná událost, taky je to bolí, nevyprdne je jen tak. Bohužel, tohle jen tak vyšetřením ani ultrazvukem nejde zjistit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 16:08:26
Odpovědět s citátem

Počkejte, ze které části mého příspěvku jste nabyla pocitu, že mi na zdraví mé kočky nezáleží? Že jsem jí vůbec tu antikoncepci dala? V té době to bylo po mnoha zváženích pro a proti a po dlouhé konzultaci s veterinářkou, které důvěřuji, vždy mi přišla jako hodně rozumná ženská. Bohužel jsem netušila, jak to dopadne a ano, zpětně vidím, že to byla chyba. Což ale neznamená, že by mi na jejím zdraví nezáleželo. To už jsem psala v úvodním příspěvku.

Možná by spíš stálo za to veřejně bojovat proti tomu, aby kdy který veterinář kočce antikoncepci předepsal.

Nebo máte pocit, že mi na něm nezáleží proto, že chci koťata poté, co brala antikoncepci? Ale od toho ta antikoncepce snad je, kdybych nechtěla koťata rovnou, dám ji rovnou vykastrovat. Opět říkám, že ve chvíli, kdy kočka ještě rozhodně nebyla ve věku na koťata, začala dost nesnesitelně mrouskat, zašla jsem na veterinu, kde byl první dotaz - a budete chtít koťata? Pokud ano, jsou dvě možnosti - buď přetrpět několikaměsíční mrouskání do věku, kdy bude kočka na koťata připravená (my tím trpíme určitě, kočka netuším, ale pokud stráví půl měsíce svíjením v křečích a téměř bez jídla, asi to pro ni taky není žádný med). Nebo dát antikoncepci. Tehdy mi přišla rozumnější varianta druhá, dnes si tím nejsem zdaleka tak jistá, ale kdo z nás se vždycky rozhoduje správně? Teď už s tím nic nenadělám, můžu jenom přemýšlet, co s tím do budoucna.

Nebo jde zdraví stranou proto, že vůbec chci, aby moje kočka měla koťata? Protože riskuju, že se jí při porodu může něco stát, protože je pro ni porod bolestivý? Pokud je tohle důkaz toho, že na svou kočku kašlu, tak asi odsuďte všecky chovatele.

A samozřejmě, že chci koťata víc než má kočka! Jsem to přeci já, kdo rozhoduje, zda je bude mít či ne, dokud nemrouská a necloumají s ní hormony, značně pochybuji, že by ten kočičí mozeček dokázal stejně jako lidský bezmezně toužit po potomstvu. Ale myslíte, že kočka chce třeba kastraci, očkování, že miluje protibezoárovou pastu nebo že je nadšená z toho, když ji nacpu do přepravky a vezu autem? Každý, kdo nechá připustit svou kočku, chce ta koťata víc než ona (dobrá, v okamžiku vrcholného mrouskání zase ne, ale na druhou stranu kočka mrouská mnohem častěji, než jsme ochotni jí koťata umožnit, jsme to vždycky my, kdo o tom rozhoduje ať tak či tak, pokud nemluvím o nekastrovaných kočkách puštěných volně ven, to je dle mého nezodpovědnost!)

Všem se moc omlouvám za to, že neumím psát stručně.

Ale odpověď na dotaz - za jak dlouho začne kočka mrouskat po Proveře? - která zní - nenechávejte kočce koťata, způsobíte řetězovou reakci a jste sobec a na zdraví vaší kočky vám nezáleží - mi přijde trochu mimo, asi jako kdyby někdo nedokázal porozumět psanému textu. Možná jsem to já, sorry.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 19:20:24
Odpovědět s citátem

lenkato napsal:

Ale odpověď na dotaz - za jak dlouho začne kočka mrouskat po Proveře? - která zní - nenechávejte kočce koťata, způsobíte řetězovou reakci a jste sobec a na zdraví vaší kočky vám nezáleží - mi přijde trochu mimo, asi jako kdyby někdo nedokázal porozumět psanému textu. Možná jsem to já, sorry.


Nevím, proč se čílíte. Píšete tu poměrně obsáhle také mimo téma Provera, tak se nedivte, když lidé reagují.

Pokud se Vám to nelíbí, tak nemusíte vysvětlovat nikomu své důvody. Odpověď na Proveru jste dostala, že antikoncepce může přinést komplikace (při otěhotnění, těhotenství, porodu), také víte. Jste si jistá, že udáte třeba 5 koťat po příbuzných, kteří Vám na poslední chvíli neodřeknou, dobrá.

Nemusíte se obhajovat, nemusíte nic vysvětlovat, ale nedivte se, když na Vaše příspěvky lidé reagují. Arabika má zkušenosti útulkové, chovatelky vědí, že odchovat koťata a dobře je udat, není snadné. Myslíte si, že to zvládnete - dobře, budiž Vám přáno a moc přeju, aby všechno klaplo podle Vašeho scénáře.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 19:39:45
Odpovědět s citátem

Lenkato, ale odpověď na otázku, za jak dlouho kočka po antikoncepci začne mrouskat, vám nedá nikdo! Je to hrozně individuální, kočka taky nemusí mrouskat už nikdy, možná jí už rostou na děloze cysty, kdo ví ... Antikoncepci pro kočky nemůžete absolutně posuzovat jako u lidí. Je to věc ještě z velké části nevyzkoušená s nevyzpytatelnými následky. Takže pokud chcete od kočky koťata, rada je - nedávat antikoncepci, počkat pokud možno do jednoho roku a není-li to možné z důvodu příliš častého mrouskání, je lepší kočku nakrýt třeba i v deseti měsících, což ze zdravotních důvodů připouští i chovatelský řád.

Já osobně bych kočce, od které chci v budoucnu koťata, nikdy nedala antikoncepci. Dala jsem jen kočce, která už měla za sebou tři vrhy, Felipil. To je antikoncepce určená pro kočky, ovšem stejně jako Proveru - dáváte ji na vlastní riziko. Jediný případ, kdy bych dala antikoncepci kočce, která ještě nerodila, by byl, pokud bych s ní počítala na kastraci a jen bych chtěla, aby na ni šla až později. A mimochodem, poznámka o myšlení na zdraví kočičky je oprávněná. Odchov koťat nemusí být procházka růžovým sadem. Na problémy máte zaděláno již teď, kdy vám kočička nemrouská, můžete počítat i s problémy se zabřeznutím, problémy s porodem, nejde o to, že je porod bolestivý, ale že může končit i císařem, že mohou nastat problémy s odchovem koťat, je toho spousta. Pořádný chovatel toto vše zvažuje a počítá s tím (dovolená na předpokládaný termín porodu, dostatečná finanční rezerva, kdyby náhodou byl potřeba zásah veterináře ...) Už v jedné starší diskuzi zde na Kocouři byla jedna tazatelka taky tak upnutá na koťátka a nechtěla slyšet argumenty, a pak změnila názor, když musela řešit problémy. Já mám za sebou několik problémových porodů a to ještě nebyly ty možné nejhorší scénáře. Přesto, že odchovávám koťata, pořád tvrdím, že nejlepší život mají kočičí kastráti. Vidím to na své smečce - kastráti jsou s chovnými v poměru 1:1, ale jsou pohodovější, netrápí je říje, necloumají s nimi hormony, jsou daleko spokojenější.

A mimochodem - pokud už chcete koťata, pátrala jste taky po tom, co vše by bylo ještě potřeba před krytím udělat? Co tak různá vyšetření na F... nemoci? Je vámi vyhlédnutý ženich taky vyšetřený? Víte o tom, že u koček se vyskytují různé krevní skupiny a pokud se s kočkou netrefíte mezi ty správné, taky vám mohou všechna koťata během pár dní zemřít? Je toho spousta, co by mělo být před krytím zodpovězeno, odchov není doopravdy jen splnění touhy majitele po koťatech, ale především to, co je prospěšné pro kočku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 19:45:38
Odpovědět s citátem

April, jediny, kdo mi tu odpovedel k veci, jste byla vy hned svou prvni odpovedi, za kterou vam jeste jednou moc dekuji. Vsecky dalsi prispevky byly mimo a ano, ja na ne reagovala. Na muj druhy dotaz k provere uz neodpovedel nikdo, ale muj vztah ke kocce byl nazvan sobeckym a ze je mi jeji zdravi ukradene. Predpokladala jsem, ze ve skupine temat zahrnujici antikoncepci a rozmnozovani budu moct bez emoci diskutovat o antikoncepci a rozmnozovani, nikoli ze mi tato temata budou rozmlouvana. A ze se obhajuji, ano, pokud hned v prvnim prispevku napisu, ze je pro me na prvnim miste koccino zdravi i za cenu toho, ze zadna kotata nebudou, nacez jsem nazvana sobcem, co kasle na jeji zdravi, dost me to rozesmutnilo a citim potrebu se obhajit, asi zbytecne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 19:55:05
Odpovědět s citátem

Aleno, ptala jsem se po zkusenostech, zda je bezne, ze nekomu se mrouskani tolik opozdi, je mi jasne, ze jednoznacna odpoved neni, ale pokud mi par lidi napise - stalo se mi taky, nic se nedeje - jsem klidna. Pokud mi nekdo napise - bacha, absence mrouskani po provere muze znamenat problem - jdu ihned na veterinu. Mimochodem, obcas mam z tehle diskuze pocit, ze ma veterinarka zije na jine planete a nez ji cokoliv uverim, mela bych si to trikrat overit v internetove diskuzi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 20:50:55
Odpovědět s citátem

Tak jsem dojela domů a zmatena pod tího vašich informací trošku uspíšila plánovanou návštěvu u veterinářky pro odčervovací tablety. Při té příležitosti jsem se tedy zeptala na mrouskání po Proveře. Takže jestli nějaký nešťastník dočetl diskuzi až sem a stále ho zajímá, jak to tedy je, tlumočím názor naší veterinářky (mladá a dle mého schopná a diskuzi přístupná ženská). Možná se bude lišit od rad jiných...

Povídala, že je zcela normální, že říje nastupuje různě, nicméně by měla přijít do 5-6 měsíců od vysazení. Pokud se nedostaví, doporučila donést kočku pro jistotu na prohlídku. Dále mám kočku sledovat, zda nemá nějaké změny v chování (to sleduji tak i tak), jestli dobře žere, nadměrně nepije, jestli nemá zduřelé bradavky nebo výtok z pochvy, pak ji přinést. Což bych pochopitelně u těchto příznaků udělala i bez antikoncepce. Antikoncepce může ve vzácných případech způsobit i záněty dělohy, to i po vysazení, proto třeba hlídat (projevem by byl např. výtok). Pokud se mrouskání dostaví v dostatečné intenzitě, je možno kočku ihned nakrýt, pokud se to nestihne, je pravděpodobné, že se vše obnoví v původním režimu (to jest u nás týden ano a týden ne). Teoreticky by mohl být problém se zabřeznutím způsobený cystami, prakticky se s tím v souvislosti s antikoncepcí nesetkávají, stejně tak ne s komplikovanějším porodem (jako že by kočky po ant. měly větší procento komplikovaných porodů než bez, stát se to může vždycky).

Závěr pro mě - už bych to kočce nikdy nedala, nicméně teď jsem dostatečně uklidněná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 21:35:42
Odpovědět s citátem

lenkato napsal:
Tak jsem dojela domů a zmatena pod tího vašich informací trošku uspíšila plánovanou návštěvu u veterinářky pro odčervovací tablety. Při té příležitosti jsem se tedy zeptala na mrouskání po Proveře. Takže jestli nějaký nešťastník dočetl diskuzi až sem a stále ho zajímá, jak to tedy je, tlumočím názor naší veterinářky (mladá a dle mého schopná a diskuzi přístupná ženská). Možná se bude lišit od rad jiných...

Povídala, že je zcela normální, že říje nastupuje různě, nicméně by měla přijít do 5-6 měsíců od vysazení. Pokud se nedostaví, doporučila donést kočku pro jistotu na prohlídku. Dále mám kočku sledovat, zda nemá nějaké změny v chování (to sleduji tak i tak), jestli dobře žere, nadměrně nepije, jestli nemá zduřelé bradavky nebo výtok z pochvy, pak ji přinést. Což bych pochopitelně u těchto příznaků udělala i bez antikoncepce. Antikoncepce může ve vzácných případech způsobit i záněty dělohy, to i po vysazení, proto třeba hlídat (projevem by byl např. výtok). Pokud se mrouskání dostaví v dostatečné intenzitě, je možno kočku ihned nakrýt, pokud se to nestihne, je pravděpodobné, že se vše obnoví v původním režimu (to jest u nás týden ano a týden ne). Teoreticky by mohl být problém se zabřeznutím způsobený cystami, prakticky se s tím v souvislosti s antikoncepcí nesetkávají, stejně tak ne s komplikovanějším porodem (jako že by kočky po ant. měly větší procento komplikovaných porodů než bez, stát se to může vždycky).

Závěr pro mě - už bych to kočce nikdy nedala, nicméně teď jsem dostatečně uklidněná.


No, víte - berte obojí s rezervou - veterináře i zdejší diskuzi. Stejně jako může být veterinář, kterému vždycky běželo v praxi všechno jako na drátkách a nemá důvod pochybovat o kočičí antokoncepci, stejně tak narazíte na člověka s děsivými zkušenostmi, kdy mu skoro umřela kočička, a ten Vám to bude rozmlouvat stůj co stůj.
Ale už se není třeba bavit o tom, co by kdyby - Proveru jste dala, takže co už.Rady Vaší vet. jsou fajn, je dobré kočičku sledovat, zvláště časté pití bývá prvním příznakem zánětu dělohy - hlavně i když uslyšíte, že zánět se dá ,,zahnat", je lepší kastrace - beztak na ní kočička půjde a určitě Provera + zánět dělohy - selským rozumem si člověk spočte, že tohle nemůže se zabřeznutím a porodem dobře dopadnout. Ale nevěšte hlavu, pokud budete nakonec muset přistoupit ke kastraci ze zdravotních důvodů - kočky jsou stejně spokojenější aspoň ve dvou, a kdo ví, třeba Vás začne bavit chov a pořídíte kočičku s PP..ale to je už odbíhání od tématu.
S Proverou mám z doslechu blízkých chovatelek dvě zkušenosti a bohužel, ani jedna nic moc. První skončila zánětem dělohy a kastrací, kočička byla po jedněch koťátkách, pak dlouho mrouskala, tak jí kamarádka šupla anti a finiš.Kočičku vykastrovala a je ráda, že kočička je teď spokojená a v pořádku.
Druhá - kočička dostala antikoncepci - 2 roky ! nemrouskala, pak zabřeznutí a porod, ale asi 8 týdnů po porodu zánět dělohy a následná kastrace. Dejte na toto opravdu pozor, u zánětu dělohy jde vše hrozně rychle a je nutný okamžitý zásah.

Takže jediná rada v soičasnosti asi zní - hodně štěstí, čekejte, a kočičku bedlivě pozorujte Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 21:42:14
Odpovědět s citátem

Nevím, kolik vrhů koťat odchovala vaše veterinářka, ale dovolím si malou statistiku z mé CHS. Kočka A - poprvé nakrytá v roce, porodila ve 14 měsících, porod absolutně bezproblémový. Druhá koťata měla až za 13 měsíců po prvních - porod byl velmi komplikovaný, musel ho provádět veterinář, naštěstí bez císaře. Vyslovil názor, že komplikace byly právě v důsledku dlouhé pauzy. Třetí koťata porodila už za 5 měsíců po prvních - střílela je jak z praku, ani nemňoukla. Čtvrtá koťata měla za 10 měsíců od třetích - opět velmi komplikovaný porod, trval příliš dlouho, poslední kotě mrtvé. Kočka B - první koťata v 16 měsících - porod absolutně bezproblémový, ačkoliv rodila 9 koťat. Protože bylo koťat tolik, nechala jsem ji nakrýt až za rok, takže druhá koťata rodila až po 14 měsících po prvních - výsledek - velmi komplikovaný a dlouhý porod (10 hodin), dvakrát návštěva veta během porodu, jedno kotě mrtvé, další dvě zemřela za dva dny, protože přes veškerou veterinární péči vdechla plodovou vodu a dostala zápal plic. Toto vše potvrzuje teorii mého veta, že čím později kočka rodí a jsou delší pauzy mezi porody, lze čekat komplikace. A to ještě nemluvím o kočce C, která rodila pouze císařem - nyní je už spokojený kastrát. Ještě se divíte, že se k vašemu optimismu stavím pesimisticky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 22:06:29
Odpovědět s citátem

Aélinnel - moc děkuji za odpověď. Pochopitelně pokud by byly jakékoliv komplikace, jdeme do kastrace rovnou, to je bez diskuze.

Aleno - i vám děkuji, jak vidět, komplikace se nevyhnou ani kočkám, které nikdy antikoncepci neměly Sad
Do statistiky můžu přidat dva porody maminky naší kočky. První v roce a půl, z čehož cca rok měla antikoncepci (v ijnekční formě), zabřeznutí napoprvé, bezproblémový porod šesti koťat. Poté zase rok antikoncepce, zabřeznutí napodruhé, porod značně komplikovaný, narodilo se sedm koťat, to nejslabší zemřelo. Poté kastrace.
Té naší je cca rok a půl, byl by to její první (a nejspíš poslední) vrh, antikoncepci brala půl roku, nyní je cca 3 měsíce od vysazení.
Netuším, zda veterinářka osobně chová kočky, nicméně předpokládám, že už jich dost v podobné situaci viděla, v našich končinách je 95 % veteriny jen o psech a kočkách... Samozřejmě předpokládám, že v době porodu budu já nebo manžel s kočkou, v případě komplikací okamžitě na veterinu (ve vedlejší ulici, jsou tu do 9 večer, jinak nejbližší pohotovost).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 22:20:47
Odpovědět s citátem

Já osobně myslím, že budete mít problém se sehnáním kocoura.Potřebujete kocoura testovaného na FIV a FeLV, ideálně i HCM, a krevní skupinu.Mezi kocoury bez PP je jich absolutní minimum,konečně aby ne, většina lidí o těchto nemocech nemá páru a všechny jsou nevyléčitelné, končí smrtí - na tom opravdu trvejte. A zase sehnat kocoura s PP, taky problém, protože nemáte kočičku s PP...nicméně je spousta takových jelimanů, kteří svým PP kcourek kryjí kdeco - na to taky pozor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenkato



Založen: 02.12.2010
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 22:27:29
Odpovědět s citátem

Já co jsem oslovila pár kocourů, tak většina s PP, kteří by akceptovali kočku bez PP, nejen testy na FIV a FeLV vyžadovala i od nevěsty. Pravda taky je, že někteří se chlubili i několika stovkami koťat a tak úctyhodným počtem partnerek, že když jsem to přepočítala na jejich věk, patrně jim museli vozit každý týden novou kočku Mad Ale to už by opravdu bylo na jinou diskuzi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 23:16:43
Odpovědět s citátem

Že by se jednalo o britskou kočku? Pokud ano, tak to by vás doopravdy měly zajímat i jiné věci, než jen testy na FIV a FeLV. Protože především u britek je výskyt krevní skupiny B u 50 % koček. A to ani nemluvím o HCM. A pokud je majitel krycího kocoura s PP registrovaný chovatel, porušuje chovatelský řád, pokud kryje neuchovněnou kočku. A majitelé kocourů sice s PP ale bez uchovnění a s těmi stovkami potomků a úctyhodným počtem partnerek - tak to už mluví za vše, co je pro takového majitele priorita... Zaráží mě, že kočka brala antikoncepci půl roku! Podle toho, co píšete, tak jste jí ji začala dávat v roce - to jste ji mohla rovnou nakrýt, pokud jste toužila po koťatech. Teď už bych kastrovala. Jenže to holt nechcete slyšet, tak mi nezbývá než popřát kočce hodně štěstí, aby ten váš rozmar zvládla bez následků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top