Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

vyrazky na krku

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: vyrazky na krku
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2010 12:31:01
Odpovědět s citátem

Dobry den,

vedel by niekto poradit? Mam maleho kocurika, od chovatelky odchadzal takto presne pred tyzdnom a bol v poriadku. Na druhy den sme cestovali do zahranicia a priatel si vsimol, ze ma na krku nejake vyrazky. Zo dna na den sa mu to zhorsovalo a v pondelok to vyzeralo takto.

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=60664

Nerozumiem z coho to ma, potravinova alergia to pravdepodobne nie je, lebo od vtedy ako prisiel od chovatelky az kym sme zbadali prve vyrazky (14 hod.) nic nejedol.
Dalsia divna vec je, ze to ma len na krku a nikde inde.
Pred 2 tyzdnami mu aplikovali cip, nie moc sikovne, lebo rana krvacala a potom sa mu tam urobil bolacik. Chovatelka natierala nejakou mastou az do uplneho vymiznutia. Neviem ci moze mat cip nejaku suvislost.
Chovatelka hovori, ze vsetky jej macky su v poriadku a preto to zrejme nie je infekcne. Nariadila kupanie v NIZORAL sampone, po 3 opakovaniach sa postup vyrazky zastavil a zda sa mi, ze sa mu to ukludnilo, ale neviem dobre posudit, ci to mizne. Cakam este na mast Framikoin, ktorou to mam potierat.
Druhy kocur je uplne v poriadku. Maly kocurik sa inak chova ako normalne zdrave maca, papka, hra sa. Krk si obcas skrabe ale nie casto, takze si myslim, ze ho to svrbi ale nie nejako velmi.
Som rozhodnuta pokracovat este v kupeloch, pockat na Framikoin a ak sa to nezlepsi ist k veterinarovi.
Problem je, ze nehovorim taliansky, ale snad sa nejako dohovorim. Horsie je, ze neviem aky veterinar je v tomto meste dobry a kedze moja skusenost s veterinarmi je zial skor zla, bojim sa, aby mu viac neublizili ako pomohli.
Chovatelke verim, chova sa korektne.

Len skusam, ci sa tu nahodou niekto nestretol s niecim takym ako je na fotke. Nema niekto tip co by to mohlo byt alebo z coho?
Mne nenapada nic, pliesen to nie je, alergia na jedlo zrejme tiez nie, ako reakcia na cipovenie neviem...

Dakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2010 20:15:16
Odpovědět s citátem

Emily, skúsenosti s takou vyrážkou síce nemám (vďakabohu), ale ak po kúpeľoch se to zastavilo, počkala by som. Framykoin je atb masť. Pokračujte teda v kúpeľoch, prípadne skúste tú masť, aj keď neviem, či zrovna atb masť je na to to pravé... to je skor na rany a tak. Ale je fakt, že ja som si ju dávala na pery pri oparoch. A pomáha, tak prečo nie pri vyrážke neznámeho povodu. Napokon nie je úplne vylúčená ani alergia na čip. Už aj preto, že tú vyrážku má iba na krku-a je to na celom, alebo iba na čipovanej strane, z fotky to nie je až tak zrejmé.

Želám, aby ste to čo najskor zvládli a mali z prírastku iba samú radosť.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2010 9:09:59
Odpovědět s citátem

Tatiano Vy mi vzdy odpisete, dakujem Wink

Ano po kupeloch sa to zastavilo, je to myslim aj o nieco lepsie. Masticka este nedorazila, ale dufam, ze uz coskoro. Maly to ma na oboch stranach krku, nie len vlavo kde ma cip. Zatial som sa nikde nedozvedela, ze by bol nejaky kocicak alergicky na cip ale pri mojom "stasti" moze ten moj kludne byt.

Budem pokracovat v kupeloch a uvidime.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 1:22:58
Odpovědět s citátem

Dajte vedieť, ako sa to vyvíja. Držím palce.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top