Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrá mimo záchod

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lucias



Založen: 10.12.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Čůrá mimo záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2010 23:19:03
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky kočiček a kocourů,
moc prosím o radu zkušenější. Máme 3 kocoury, jeden má 1,5 roku a dalším dvoum je 10 měsíců. Je to asi 14 dní co jeden z těch mladších - britský modrý začal čůrat mimo záchod. Nejčastěji na parapety u oken nebo tašky a batoh. Ráno najdu třeba 3 loužičky na parapetě, dokonce byly už i na kuchyňské lince nebo ve vaně, ale ty parapety jsou nejčastější. Kastrovaný ještě není a zatím neznačkuje, tak by snad problémy s močákem mít neměl. Zdá se být spokojený a chová se normálně, jen se mi zdá, že trošku víc doráží na toho druhého mladšího kocoura. Parkrát jsem ho při čůrání mimo přistihla a kočičí toaleta byla čistá, takže s tím by problém být neměl. Čím by to mohlo být? Napadlo mě jestli to není nějaké pubertální chování, zkrátka jak dospívá. Nemáte někdo s tímto zkušenost? A přejde to zase, nebo zpraví se to po vykastrování? Chtěli jsme s kastrací počkat co nejdéle. Moc děkuji za všechny rady. Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 6:58:25
Odpovědět s citátem

Problémy s močením nesouvisí ani s věkem kocoura ani se značkováním. Kocour prostě mohl nastydnout a má zánět močového měchýře nebo močových cest - stačí aby chvíli ležel na studené podlaze. Zánět může mít kocour (ba i kočka) v jakémkoliv věku - vím i o případu čtyřměsíčního koťátka. Doporučuji odebrat čerstvou moč a spěchat na veterinu. Pokud veterinář zdravotní problém vyloučí tak zřejmě půjde o projevy dospívání - značkování teritoria může probíhat i tímto způsobem. Obzvlášť pokud jsou v domácnosti tři dospělí (nebo téměř dospělí) kocouři bych se k této alternativě přikláněla. Kastrace pravděpodobně pomůže, ale na 100% vám to nikdo neřekne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Čůrá mimo záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 11:18:11
Odpovědět s citátem

Lucias napsal:
Zdravím všechny milovníky kočiček a kocourů,
moc prosím o radu zkušenější. Máme 3 kocoury, jeden má 1,5 roku a dalším dvoum je 10 měsíců. Je to asi 14 dní co jeden z těch mladších - britský modrý začal čůrat mimo záchod. Nejčastěji na parapety u oken nebo tašky a batoh. Ráno najdu třeba 3 loužičky na parapetě, dokonce byly už i na kuchyňské lince nebo ve vaně, ale ty parapety jsou nejčastější. Kastrovaný ještě není a zatím neznačkuje, tak by snad problémy s močákem mít neměl. Zdá se být spokojený a chová se normálně, jen se mi zdá, že trošku víc doráží na toho druhého mladšího kocoura. Parkrát jsem ho při čůrání mimo přistihla a kočičí toaleta byla čistá, takže s tím by problém být neměl. Čím by to mohlo být? Napadlo mě jestli to není nějaké pubertální chování, zkrátka jak dospívá. Nemáte někdo s tímto zkušenost? A přejde to zase, nebo zpraví se to po vykastrování? Chtěli jsme s kastrací počkat co nejdéle. Moc děkuji za všechny rady. Lucka


Dobré dopoledne,
mám doma tři chovné kocoury a 15let zkušeností s chovem, ve kterém jsem vždy mívala dva či tři chovné kocoury a toto je jasný příznak značkování. Pokud by měl urologický problém - bude močit často v malých dávkách a to ve wc a nebo v různých koutcích. Pokud kocour močí na parapety, tašky a jiné věci, je to jasný příznak značkování. Je třeba upozornit,že né všichni kocouři značkují jen kapkami - náš kocour běžně močí "plnou dávku" a je schopný mi takto obejít třikrát byt, takže už to má taky spočítané a půjde na kastraci. Pokud by však močení bylo způsobené špatnou socializací jakože nečistotností, to se kastrací nezmění. Pokud je to ovšem značkování teritoria chovných kocourů a tím prosazování nebo hájení své dominance, pak kastrace pomůže. Pro pohodu všech doporučuji kastraci všech tří kocourů.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Re: Čůrá mimo záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 11:22:24
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Pokud by měl urologický problém - bude močit často v malých dávkách a to ve wc a nebo v různých koutcích. Pokud kocour močí na parapety, tašky a jiné věci, je to jasný příznak značkování.

Já si dovolím nesouhlasit, resp. - výjimky potvrzují pravidlo - náš kocour (nekastrovaný) také začal čůrat do tašek, na igelity, na papíry, na cokoli - jeli jsme k vetovi a měl zánět močáku. Po nasazení léků a diety přestal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 11:45:01
Odpovědět s citátem

10ti měsíční kocour už může klidně značkovat.Říje se u některých plemen,britské patří mezi ně,nemusí projevovat klasickým způsobem.Briťáci jsou klidné plemeno a jejich klid se projevuje i při říjí.Náš Matěj začal s řijí také v necelých 10ti měsících.Čůral sice do wc,ale jeho moč šíleně zapáchala,to byl první příznak,navíc mi během 14ti dnů zhubnul o 1,3kg.Hlasově se také moc neprojevoval,během dne si několikrát pořádně mňoukl.Po kastraci se vrátilo vše do normálu.Pokud ale chcete mít jistotu,nechte vyšetřit moč a uvidíte,ale já bych řekla,že u něj začala říje.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 12:03:11
Odpovědět s citátem

Já bych u kocoura nemluvila o říji, jakmile kocour dosáhne pohlavní dospělosti tak je připravený ke krytí kdykolůiv, nemá periodická období říje jako kočka. Co se týká zdravotního problému tak časté ucvrkávání malých loužiček obvykle signalizuje problém s močovými cestami. Čůrání mimo záchod obvxykle signalizuje zánět močového měchýře - za léta chovu už se mi to stalo jak u kočky tak u chovného kocoura.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 12:10:35
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Já bych u kocoura nemluvila o říji, jakmile kocour dosáhne pohlavní dospělosti tak je připravený ke krytí kdykolůiv, nemá periodická období říje jako kočka. Co se týká zdravotního problému tak časté ucvrkávání malých loužiček obvykle signalizuje problém s močovými cestami. Čůrání mimo záchod obvxykle signalizuje zánět močového měchýře - za léta chovu už se mi to stalo jak u kočky tak u chovného kocoura.


Omlouvám se za použití nesprávného nazvání projevu pohlavní dospělosti Very Happy

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Čůrání mimo záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 18:50:36
Odpovědět s citátem

Kocouři jsou nevyzpytatelní. Když se chtějí prosadit ... Mám tu čerstvou zkušenost, jak jsem přivezla domů tři venkovní tříměsíční koťata, protože osiřela. A mám vlastního kastrovaného briťáka 2,5 roku. Napřed jsme byli tři dny na chalupě, tam nebyl žádný problém. Chalupa je veliká, spoustu místností, bez problémů se tam srovnali, i když ze začátku se nedůvěřivě pozorovali. Zpětně usuzuji, že mohlo mít vliv i to, ža koťata tam cítila matku, protože jsme ji běžně pouštěli dovnitř, spávala tam na pohovce. Jenže pak jsme přijeli domů. Byt je výrazně menší a hlavně byl pro koťata - dva kocourci - plný pachu našeho kocoura, který se mnou spává na posteli. Zrzavý kocourek je od pohledu výbojnější, vyspělejší, černý byl a je takový truhlík, hodný a mazlivý. Zrzek všechno prošel, pročichal a počural mi postel. Prakticky to místo, kde lehává můj kocour. A dělal to dvakrát denně celý týden až do doby, než šli zase ven do domku ke známým. Vždycky plus mínus stejné místo. Žádné cvrkání, vždycky pěkně plnou dávku. Jinak chodil taky normálně do záchodku. Tříměsíční kocour. Je v té trojici dominantní, kočička je hodňoučká, černý kocourek mazel, ale zrzek je výbojný, ocas má každou chvíli naježený a od malička se mazlit moc nechtěl. Nikdo mi nevymluví, že přeznačkovával pach Fabiána.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucias



Založen: 10.12.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2010 22:42:05
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady a vlastní zkušenost. Asi zkusíme pro jistotu navštívit veterináře a uvidíme. Když tak bude muset na kastraci.
Ještě jednou díky. Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 17:29:41
Odpovědět s citátem

Lucias napsal:
Děkuji všem za rady a vlastní zkušenost. Asi zkusíme pro jistotu navštívit veterináře a uvidíme. Když tak bude muset na kastraci.
Ještě jednou díky. Lucka


Ano, to je správný postup. Moč musí být čerstvá, nejlépe odebrané před odjezdem k vetovi.

Já postupuju tak, že kočku, které má být moč vyšetřená, dám na noc do přepravky, kde má i jídlo a pití a která má vyvýšené dno a rýhu kolem-kdyby se počůrala, moč steče a nebude v ní ležet. Zatím se mi v přepravce nepočůrala. No a než jedu k vetovi (jezdívám dopoledne), kočku vyndám, strčím do kadibudky, v ruce mám velkou lžíci a připravenou nádobku na moč. Prozatím vždy kočka okamžitě přidřepla a začala čůrat-strčím pod ni lžíci, tak odeberu čerstvou moč, přeleju do připravené nádobky, kočku strčím do přepravky a jedeme.

No a pokud bude moč v pořádku, tak nastupuje kastrace-popsané chování může být projevem obojího, jak zdravotních problémů, tak dospívání a značkování. CO to vlastně je, tu otázku zodpoví veterinář.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2010 22:12:36
Odpovědět s citátem

...jéžiš, to mi připadá skoro jako týrání - celou noc kočku zavřít do přepravky Rolling Eyes
... to by se v ní můj jedináček zvencnul. On chodí na záchod zároveň se mnou, no a tak mu při té příležitosti šupnu nízkou misku mezi zadní nožky, on se v klidu vyčurá, pak se opatrně zvedne, já odeberu misku a je to. S vámi nechodí kočky čurat? Někde jsem četla, že je to nejvyšší stupeň domestikace kočky. My tedy máme kočičí záchod vedle člověčího.

Květa a Nik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2010 22:42:57
Odpovědět s citátem

Květa napsal:
...jéžiš, to mi připadá skoro jako týrání - celou noc kočku zavřít do přepravky Rolling Eyes
... to by se v ní můj jedináček zvencnul. On chodí na záchod zároveň se mnou, no a tak mu při té příležitosti šupnu nízkou misku mezi zadní nožky, on se v klidu vyčurá, pak se opatrně zvedne, já odeberu misku a je to. S vámi nechodí kočky čurat? Někde jsem četla, že je to nejvyšší stupeň domestikace kočky. My tedy máme kočičí záchod vedle člověčího.

Květa a Nik


Chodí, a taky mají záchody vedle našeho, ale já jich mám teď 12, a některá se vyčůrá jaksi na povel, ale jiná ani omylem. Takže když se stalo, že byla nemocná s močákem, tak ta přepravka bylo jediné řešení, jak získat v potřebný čas čerstvou moč.

Když jedeme s kočkami na výstavu, taky musí v přepravce strávit hafo hodin...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucias



Založen: 10.12.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2010 23:33:41
Odpovědět s citátem

Tak jsme byli u veterináře, podařilo se mi odchytit moč. Náš kocour má v moči kameny. Dostal antibiotika a dietní granule. Tak snad to bude brzy dobrý. Děkuji všem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sejlasejla



Založen: 14.01.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2011 20:25:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den chtěl bych se zeptat máme dva kocourky kteří běhají volně po venku ale mají i přstup do domácnosti nikdy nebyl žádný problem s hybienou vždy když byly doma tak chodili oba dva na toaletu a nikdy se nestalo žeby vykonali svou potřebu jinde ted jsme je ale nechali oba vykastrovat protože jsme si venku všimli že začali značkovat.
Po kastraci nám začali problemy,začali čurat snad všude a taky kakat kde je napdlo.Nejdřív jsme si mysleli že mají strach jít na záchod protože jsme je převaželi k veterináři ve spodní části toalety ale vzhledem tomu že občas se najdou i nějaké ty bobky Wink v toaletě tak nám to nepřipadá pravděpodobné že by se do ní báli.
Nemá někdo nějakou radu jak je znovu naučit že se chodí pouze na toaletu a né vykonavát svou potřebu všude kde si zamanou?
Předem děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2011 0:56:05
Odpovědět s citátem

Jo, kočka když si veme něco do hlavy, je problém (tedy pro nás) na světě...

Dle mého názoru bylo zásadní chybou, že spodek jejich toalety posloužil k transportu na kastraci. To tedy fakt nechápu, co vás to napadlo......máte doma 2 kočky a nemáte jednu přenosku?

Zkuste koupit jinou kadibudku, kterou nebudou mít spojenou s tím pro ně otřesným zážitkem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sejlasejla



Založen: 14.01.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2011 9:38:28
Odpovědět s citátem

Mno jednu přenosku máme nikdy jsme s nima nijak necestovali a kocourci jsou tak rozmazlený že se s nimá dá dělat v podstatě cokoliv takže jeden jel v přepravce a druhý v tom spodku od toalety.A přesto smetáci choděj oba kam se jim zachce ale děkuji za radu určitě to zkusíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
2
RSS kanály (39x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top