Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak odnaučit lézt na stůl a kuch linku?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: Jak odnaučit lézt na stůl a kuch linku?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 12:31:40
Odpovědět s citátem

Mám dvě kočiny, obě pět měsíců. Ta jedna je hodná, nezlobí, ale ta druhá je od začátku jako čert. Strašně na mně závislá, nenechá mě jít ani na záchod bez ní, jinak sedí za dveřmi a hystericky ječí. No a už od začátku mi leze na stoly, jak v pokoji, tak v kuchyni. Parkrát dostala i trochu na zadek novinama a stejně to dělá, což bych ještě přežila, ale včera se naučila na kuchyňskou linku. odpoledne jsem odjela, vrátila se ráno a zjistila jsem to - stahala mi dolů věci, co tam mám, rozmrazovala jsem pro ně maso, to bylo nahlodaný na zemi. Myslela sem si, že je to kvůli jídlu, tak jsem ho schovala, ale ne... teď sem zas slyšela, jak padá věc z linky dolů, ale než ji stihnu potrestat, ona seskočí...
přejde je to někdy? už z toho jejího zlobení jsem nešťastná.
A dělá to jen ta jedna. Nikde nemohu mít položené věci na stole, protože mi je v mé nepřítomnosti shodí a zahrabe... ale ta linka mě štve nejvíc!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Jak odnaučit lézt na stůl a kuch linku?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 13:46:56
Odpovědět s citátem

alishka napsal:
Mám dvě kočiny, obě pět měsíců. Ta jedna je hodná, nezlobí, ale ta druhá je od začátku jako čert. Strašně na mně závislá, nenechá mě jít ani na záchod bez ní, jinak sedí za dveřmi a hystericky ječí. No a už od začátku mi leze na stoly, jak v pokoji, tak v kuchyni. Parkrát dostala i trochu na zadek novinama a stejně to dělá, což bych ještě přežila, ale včera se naučila na kuchyňskou linku. odpoledne jsem odjela, vrátila se ráno a zjistila jsem to - stahala mi dolů věci, co tam mám, rozmrazovala jsem pro ně maso, to bylo nahlodaný na zemi. Myslela sem si, že je to kvůli jídlu, tak jsem ho schovala, ale ne... teď sem zas slyšela, jak padá věc z linky dolů, ale než ji stihnu potrestat, ona seskočí...
přejde je to někdy? už z toho jejího zlobení jsem nešťastná.
A dělá to jen ta jedna. Nikde nemohu mít položené věci na stole, protože mi je v mé nepřítomnosti shodí a zahrabe... ale ta linka mě štve nejvíc!!



Tak to je problém,který asi nevyřešíte.I když naučíte kočku,aby na stůl,linku, nelezla,tak tam poleze až u toho nebudete.Tresty bitím nejsou zrovna vhodné,je lepší na kočku zasyčet,vytahat jí za kůži na krku(tak trestají kočky svá koťata),nebo na ní stříknout trochu vody,ale jak říkám,i když jí odnaučíte, že tam před vámi nepoleze,když tam nebudete,stejně si tam vyskočí.Musíte se s tím smířit,tak jako my všichni kočkaři Smile .Ale toto lezení nás všechny naučilo mít stůl a kuchyňskou linku pořád uklizené Smile.Moc se přimlouvám kočičku nebijte,ani novinama,kočka je osobnost a mohla by svou nespokojenost vyjádřovat jinak a hůř.Ono je hodně pravdy na tom,že kočka nežije u nás,ale my žijeme u kočky.Mějte ráda své kočičky a přizpůsobte jim svou domácnost,dokáží se sladce odměnit svým krásným předením a mazlením.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 14:00:50
Odpovědět s citátem

To biti - aby to neznelo, ze je to na dennim poradku - dostala dvakrat maly trepanec novinami.. JInak se snazim sycet, zvysit hlas..
Ja je miluju, uz bych bez nich nemohla byt... Takze se holt smirim s tim, ze je to neodnaucim.. Confused Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 14:28:38
Odpovědět s citátem

Gratuluju, máte doma kočku Very Happy
Bětka to napsala přesně. I když budete mít pocit, že jste kočku něco odnaučila, v době, kdy nebudete doma to určitě neplatí. Jediná možnost, aby kočka nechodila na kuchyňskou linku je zavřít dveře do kuchyně Smile Většina z nás má zpočátku nějaká takováto "tabu" kam kočka nebude moci, ale kočka sama nám časem vysvětlí, že pro ni nic takového neexistuje. Koneckonců to je na kočkách jedna z úžasných věcí. Za každých okolností zůstávají své. Přeji vám spoustu krásných dní s vašimi chlupatými miláčky Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 16:14:11
Odpovědět s citátem

Obávám se, že tenhle dotaz je tak trochu zbytečný Smile Když jsme si pořídili svou první domácí kočku, spíš kocoura (předchozí byli venkovní), řekli jsme si, že nesmí do postele. Ok, tak jen první noc... Laughing Pak jsme ho naučili spát v posteli, ale nakonec jsme usoudili, že kočka je přeci jen skvělý polštář Wink Nebo: Mamka měla požadavek, že kočka v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nesmí na stůl a linku. Bobeš to docela chápal a jakžtakž se naučil povel "Fuj", kdy jsme ho okřikli a z požadovaného místa prostě shodily. Jenže to by nebyla kočka, že...Teď na stole i spí, ani mamce to nevadí a jsme všichni spokojení Very Happy S důslednosít kočku něco naučíte. Naučíte jí hodně věcí, ale jak už tady bylo řečeno: kočka to stejně zapomene, když ji nevidíte... Wink Pokud vám kočka na stole vadí, okřikněte ji když tam bude ale smiřte se s tím, že pokud bude mít přístup do místnosti kde je stůl, bude občas i na stole Smile A pokud ne, posuňte si talíř, kočka jde spát! Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 17:17:11
Odpovědět s citátem

Hahaha Very Happy -chtít KOČCE něco zakazovat Laughing ! Tak to by člověk musel mít psa, ten je schopen zákaz dodržet, pokud je člověk důsledný. Ale kočka? Maximálně vám udělá radost, že to zapovězené nebude dělat před vámi-asi se dovedou řídit naším lidským pořekadlem "Co oči nevidí, srdce nebolí.", které po kočičím modifikují "Když mě můj spolubydlící nevidí, vadit mu to nebude Wink .".

Vidím to doma. mám psa, kterému jsem jako štěněti zapověděla vstup do obýváku, a nikdo ani buřtovým lákadlem ho do toho pokoje nedostane-prostě to má v hlavě jasně dané, že obývák je pro něj absolutní TABU. A pak mám 12 koček-a i když si pořád říkám, že linka mám být pro ně TABU a ony to všechny vědí, stejně tam lozí, a já jen na porušovatelku domácího řádku (toho mého Wink ) ¨houknu nebo se zvednu od stolu a z linky se klidí. Ale když v kuchyni nejsem, podle tlapek na sklokeramické desce je mi naprosto jasné, co se v mé nepřítomnosti dělo.

Jo kočenky nám naučí pořádku. Nejdřív si fandíme, jak nás budou poslouchat Laughing , a pak se snažíme přizpůsobit byt jim a uspořádat věci tak, aby jim především neublížily, aby nám je definitivně někam "neuklidiliy"-nechápu, jak se jim daří dostat 10cm věc do 5cm skuliny, já ji tam nedám, kočka ano Rolling Eyes No a já ji pak ani normálně nevyndám, že jo. Takže radši předvídám, nebo se o to aspoň snažím, a dávám věci tam, kde si myslím (někdy špatně Wink ), že se tam kočka nedostane. Prostě uklízím. Než jdu spát, projedu byt pohledem, zda v noci nemohou něco tropit, čím by si ublížily nebo co by mě děsně vadilo.

Čím dřív si zvyknete na myšlenku, že pánem bytu nejste vy, ale vaše kočky, které vás tam jen milosrdně trpí, tím lépe pro vás.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak odnaučit lézt na stůl a kuch linku?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2010 17:43:38
Odpovědět s citátem

Takřka vše bylo řečeno. Já bych jen dodala jednu věc, když nejsme doma, tak ať si kočky lezou po lince či stole, jak je jim libo, v podstatě i když doma jsme, tak se s tím člověk sžije a naučí ho to, nenechávat nic na lince, zvláště lákadla typu maso k rozmražení. Ale vždycky dbejte na to, aby když vaříte, krájíte, resp. cokoliv připravujete na lince, kočka na linku nelezla - to se dá ohlídat a není to až tak těžké, poctivě kočku dávat dolů, to stejné při jídle nedovolit kočce oxidovat na jídelním stole. Tohle kočka pochopí a je to v zájmu všech zúčastněných Smile

Osobně myslím, že při vaření a jídle by linka i stůl měly být pro kočku tabu, i z důvodu bezpečnosti - kočičí tlapka lovící kus masa zpod nože, prostě není ideální situace.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 17:52:19
Odpovědět s citátem

Když jsme ještě měli naší nejstarší číču, a další dvě kočeny, tak ta nejstarší lezla po lince hlava nehlava. Na stůl nevlezla, ale když bylo něco v dosahu na stole, stáhla si to a člověk by si toho ani nevšim, kdyby zbytek nenechala na zemi. Byla to ale potvůrka jedna! Ty zbývající dvě nic takového nedělají - naštěstí se to nenaučily, takže dobrý. Jinak jedině kdy nebyla ta nejstarší na lince bylo, když seděla u plný mističky svých nejoblíbenějších granulek (Brit Care) a baštila. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 21:25:14
Odpovědět s citátem

Tobísek napsal:
Když jsme ještě měli naší nejstarší číču, a další dvě kočeny, tak ta nejstarší lezla po lince hlava nehlava. Na stůl nevlezla, ale když bylo něco v dosahu na stole, stáhla si to a člověk by si toho ani nevšim, kdyby zbytek nenechala na zemi. Byla to ale potvůrka jedna! Ty zbývající dvě nic takového nedělají - naštěstí se to nenaučily, takže dobrý. Jinak jedině kdy nebyla ta nejstarší na lince bylo, když seděla u plný mističky svých nejoblíbenějších granulek (Brit Care) a baštila. Smile


Vy píšete tak zaujatě, ale proč já mám pocit že každý Váš příspěvek je véélká reklama na Brit Care? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2010 23:58:43
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Tobísek napsal:
Když jsme ještě měli naší nejstarší číču, a další dvě kočeny, tak ta nejstarší lezla po lince hlava nehlava. Na stůl nevlezla, ale když bylo něco v dosahu na stole, stáhla si to a člověk by si toho ani nevšim, kdyby zbytek nenechala na zemi. Byla to ale potvůrka jedna! Ty zbývající dvě nic takového nedělají - naštěstí se to nenaučily, takže dobrý. Jinak jedině kdy nebyla ta nejstarší na lince bylo, když seděla u plný mističky svých nejoblíbenějších granulek (Brit Care) a baštila. Smile


Vy píšete tak zaujatě, ale proč já mám pocit že každý Váš příspěvek je véélká reklama na Brit Care? Very Happy


Nebude to třeba proto, že jsou fakt dost dobrý Wink ?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2010 6:55:44
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Aélinnel napsal:
Tobísek napsal:
Když jsme ještě měli naší nejstarší číču, a další dvě kočeny, tak ta nejstarší lezla po lince hlava nehlava. Na stůl nevlezla, ale když bylo něco v dosahu na stole, stáhla si to a člověk by si toho ani nevšim, kdyby zbytek nenechala na zemi. Byla to ale potvůrka jedna! Ty zbývající dvě nic takového nedělají - naštěstí se to nenaučily, takže dobrý. Jinak jedině kdy nebyla ta nejstarší na lince bylo, když seděla u plný mističky svých nejoblíbenějších granulek (Brit Care) a baštila. Smile


Vy píšete tak zaujatě, ale proč já mám pocit že každý Váš příspěvek je véélká reklama na Brit Care? Very Happy


Nebude to třeba proto, že jsou fakt dost dobrý Wink ?


No já je teď mám a zklamání Sad Kočina dobrý, ale kocour má po nich nevímproč průjem, vysadila jsem je a OK..ale může to být jakýmikoli granulemi, to ještě nemám vyzkoumané. Každopádně granule střídám a je fakt, že Brit cenově střední třída výživově na úrovni superpremiovky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2010 9:07:57
Odpovědět s citátem

No ja jsem byla nadsena, kdyz mi nejdriv koceny lezly "jen" na stul:-D
Rikala sem si,je to dobre... Nechavala jsem na lince rozmrzat pres noc maso atd..
No a jednou prijedu od nasich a maso na zemi ohlodane (pritom hladove nemohly byt, mely nalozeno v miskach) a od te chvile ta jedna (jsem si jista, ze ta druha to nedela) tam neustale leze..
Nu coz, jak uz bylo psano, aspon me to naucilo myt hned nadobi, nenechavat jidlo na lince atd. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2010 12:08:49
Odpovědět s citátem

Ti mí - když ještě byli jen dva - Adam a Kluäudík - Laughing - vzorně spolupracovali na lumpačinkách. Nechala jsem přes noc rozmrznout maso v dřezu-maso bylo vcelku, kocouři byli ještě koťata-no co vám budu povídat, z víc jak kila masa na nás toho moc nezbylo Wink ... Takže od té doby dávám maso rozmrazit do trouby, kterou zavřu. Nechat ji pootevřenou, tak je po mase. Teď když jich je momentálně 12...

Jo když jde o lumpárny, umí kočenky neskutečně vzorně spolupracovat. Lidi by si z nich mohli vzít příklad Rolling Eyes .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2010 18:44:51
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Aélinnel napsal:
Tobísek napsal:
Když jsme ještě měli naší nejstarší číču, a další dvě kočeny, tak ta nejstarší lezla po lince hlava nehlava. Na stůl nevlezla, ale když bylo něco v dosahu na stole, stáhla si to a člověk by si toho ani nevšim, kdyby zbytek nenechala na zemi. Byla to ale potvůrka jedna! Ty zbývající dvě nic takového nedělají - naštěstí se to nenaučily, takže dobrý. Jinak jedině kdy nebyla ta nejstarší na lince bylo, když seděla u plný mističky svých nejoblíbenějších granulek (Brit Care) a baštila. Smile


Vy píšete tak zaujatě, ale proč já mám pocit že každý Váš příspěvek je véélká reklama na Brit Care? Very Happy


Nebude to třeba proto, že jsou fakt dost dobrý Wink ?


No jo, přiznávám se bez mučení! Smile Od té doby co tyhle granulky dáváme, tak právě ustoupily všechny potíže s průjmy (se kterými se u nás bojovalo šíleně dlouho) i problémy se srstí. Takže pokud můžu, tak ráda doporučím, protože jsem s nimi opravdu spokojená. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Jak odnaučit lézt na stůl a kuch linku?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2010 9:43:03
Odpovědět s citátem

mě moje kocouřisko dělá takovou lumpárnu...moc dobře ví, že na stole nemá, co dělat...když vidím pokus skočit na stůl...stačí říct NE...a tak se mi dostane nějaké jeho mňauodpovědi a uražene odkráčí pryč...jakmile pak večer vlezu do postele...tak šup a už je na stole, na tv stolku...ví, že kvůli tomu vstávat z pelechu nebudu Smile...nejlíp se pak sedí na notebooku, nebo na zapomenutý knížce na stolku...
a nedej bože, když si tam zapomenu gumičku do vlasů... Smile
a to ještě jeden čas skákal do knihovny...rozbil několik věcí...knihovnu jsem musela přestavět, aby se neměl jak do poliček dostat Smile
teď se jen děsím, co vymyslí dalšího Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2010 21:19:53
Odpovědět s citátem

NO ja dnes zjistila, ze me kocky milujou housky.. Koupila jsem jich deset, mela v kabelce, bohuzel jsem ji nechala polorozepnutou.. A za dve hodky jdu pro ne a zaboha se nemuzu dopocitat. Hm tu chybejici jsem nasla ozranou pod stolem.. Pritom v miskach mely maso..
Nechapu Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2010 16:27:52
Odpovědět s citátem

alishka napsal:
NO ja dnes zjistila, ze me kocky milujou housky..


Naše zbožňuje snad každé pečivo, řekla bych, že je to hlavně kvasnicema. Když pracuji s těstem, tak mi pak olizuje prsty, i když už je mám pečlivě umyté Laughing Po rohlíkách se nám taky sápe. Když necháme pytlík s rohlíkama na stole, tak ho musíme bránit vlastním tělem Laughing A jednou jsem ji načapala, jak mi olizuje kynuté buchty Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top